Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

dusanab
24. aug 2010

@alami najblizsie vyskusam tieto rozky a uvidime 😉 vyborne su aj tieto, obcas robievam, uz neviem odkial ich mam preto davam cely recept

výborné sýrové rohlíky

POTREBNÉ PRÍSADY

280-300 ml vody (pokud bude těsto suché,tak trošku vody přidat,pokud se bude po doteku lepit na prst,tak přisypat trochu mouky-vše záleží na vlhkosti mouky-zkoušejte normálně během mísení těsta)2 PL oleje 300 g pol.mouky 200 g hl.mouky 2 ČL soli 1 ČL cukru 1/2 čerstvého nebo 2 ČL sušeného droždí 150 g tvrdého nastrouhaného sýru(já použila Ementál)

POSTUP PRÍPRAVY

Do pekárny dáme tekuté suroviny,mouku,do důlku uprostřed droždí,na jednu stranu sůl,na druhou cukr.

Zapneme program příprava těsta.

Po zaznění signálu na semínka přidáme sýr.

Po ukončení si těsto rozdělíme na 8 částí(kdo chce rohlíky menší,tak si udělá kousků více).
Každý kousek rozválíme na oválek a zavineme do rohlíku.

Přendáme na plech vyložený papírem na pečení a necháme asi 10 minut odpočinout.

Poté pomašlujeme vejcem a posypeme tím,co máme rádi nebo necháme pouze potřené.

Pečeme na 200°C asi 15-20 minut podle trouby.
rozky na obrazku su uz neviem z ktoreho cesta ale tie syrove to nie su 😉

5katarina7
24. aug 2010

Práve som sa pýtala mm,lebo on volakedy robil v pekárni,na tie rožky.Povedal,že tam rožky robili z kvásku,polohrubej múky,hladkej múky,soli,vody,a aj droždie.Hladkej múky má byť tak trištvrtiny.Takže približne tak.@dusanab aj tie syrové rožky možu byť superdobré.

dusanab
24. aug 2010

ozaj zabudla som napisat ze ja davam do tych rozkov opacny pomer muky - 300 g hladkej a 200 polohrubej.
@5katarina7 veru su velmi dobre 😉

alami
24. aug 2010

@5katarina7 super, ďakujeme. aj som myslela, že budú skôr s vodou ako s mliekom také kúpne...ten pomer už nejak odhadneme snáď

petruna110
24. aug 2010

Ahoj holky, chci si koupit novou domácí pekárnu... máte některá zkušenosti s touto? http://www.topshop.cz/domaci_pekarna-84556-742-...
podle referencí by měla být super, ale raději se ujišťuju 🙂
díky moc za odpověď

alami
24. aug 2010

@petruna110 no neviem 😖 vyzerá presne rovnako ako moja vega - čo je u nás teda jedna z najlacnejších http://domacipekarny.dama.cz/pekarny.php?a=ukaz... všimni si, že sú tam aj presne tie isté programi, je to to isté, len v čiernej. Ja som s ňou spokojná, akurát, že som teda teraz zistila, že drahšie pečú lepší chlebík 😅
Ale je v pohode, ak chceš z tejto cenovej kategórie, tak si ju kúp, ja ju mám cez 3 roky a som spokojná 😉 ak nemáš problém investovať aj viac, kúp si rovno lepšiu, je to dobrá investícia, nebudeš ľutovať 😉

5katarina7
24. aug 2010

jaj baby ja som zabudla pri tej brioške nastaviť najnižšie prepečenie,takže je trošku tmavšia,ešte dobre že som to zbadala,a o trocha skor som ju vybrala...

alami
24. aug 2010

@erikasadek ktorú to máš presne pekáreň, hoď mi nejaký link pls, dík 🙂

alami
24. aug 2010

@erikasadek tú 255 máš asi, však? študujem poctivo, to nemáprogram na džem? ale zas má ten žitný, čo by bolo super, ale nemá okienko...ale má dávkovač... 😅 a je tichá a má vyberanie nádoby na pootočenie - ako som zvyknutá...
mám pre aj proti a teraz neviem 😖

erikasadek
24. aug 2010

@alami j atu ni eosm dovolenkujem..; hej tu.. 🙂
kaslina okienko .. netreba skor je lepsie nemat neuniak teplo cez okienko.. 😉
no dzem si urobis aj v hrnci.. 😉

no a kvalita sa neda porovnat ked urobis v panasonicu. 😉 ver mi.. 😉

alami
24. aug 2010

@reruna som prehliadla tvoj príspevok, ja by som tú čokoládu dala až na konci tretieho miesenia, teda len aby sa tam stihla vmiešať, ale aby sa teda nerozbila - tak 3min pred koncom miešania

vianočka - http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=12078 daj si len polovičnú davku, inak je to obrovské nad mieru pekárne 😀 z pol dávky ti výjde jedna veliká vianočka. Cukru si daj tiež viac, dávam aj vanilkový. Robila som z toho aj briošky, sú skvelé,ale vianočka je ešte lepšia 🙂 a pridaj si hrozienka, ak máte radi 🙂

alami
24. aug 2010

@erikasadek vieš akú mám dilemu? veď to rozmýšľam, že kašlať na džem čo robím raz do roka, ak bude mať ražný chlieb, čo robím denne - ako pozerám - nemá ten program žiadna.

erikasadek
24. aug 2010

@alami a ma aj hak na zitny. 😉 panasonic ma dve haky.. 😉
cokoladu ak pouzivate, dajte hodinu pred do mrazaku.. 😉 nebude sa vam kazit pri mieseni. 😉

alami
24. aug 2010

@erikasadek super s tou čokoládou, som to už niekde čítala a zabudla som

alami
24. aug 2010

@erikasadek už viem čo som ešte chcela - čo opotrebovanie, ako sme sa minule bavili, nádoba sa ti nepoškodila? neolupuje sa?okrem hnetača 😅 😀

erikasadek
24. aug 2010

@alami nie nadoba je super neoptrebuvava sa vobec pokial budes poriadne sa starat tak je ako nova chlieb sa nelepi pekne ti zide dolu diera je minimalne skoro nevidno .. 😉

naozaj bez problemov ja mam svou teraz rok ako nova;. 😉

alami
24. aug 2010

@erikasadek ok, dík 🙂

zucha
24. aug 2010

tak a dosiahla som zatial najviac rozkovite rozky, ake sa mi doteraz podarili. Takze:
300ml vody, 3 lyzice oleja, 270g hladkej muky (nie 00), 230 polohruba, 2 zarovnane lyzicky soli, 2 lyzicky suseneho drozdia.
Program cesto. Potom tvarovat rohlicky (vyslo mi 14), nechat cca 15 minut podkysnut, potriet vajickom a piect na 200 stupnov 10 minut a potom na 170 nechat kym nechytia pozadovanu farbu.

Aby sa po vykysnuti cesto nelepilo, treba ho este priemiesit v rukach 😉

zucha
24. aug 2010

lyzicku cukru som zabudla 😅

inak dusanab, pozeram, ze je to skoro to iste, co mas ty

alami
25. aug 2010

@zucha nie 00? takže chlebovej? 😕 krásne si ich zatočila 🙂

zucha
25. aug 2010

@alami nie, existuje aj obycajna hladka. Ma oznacenie tusim 1050, ale to som si nie ista. Maju ju v Lidl za velmi dobru cenu.

alami
25. aug 2010

z lidla je hladká typ 530, ja som myslela, že je to tá istá, čo špeciál, lebo oni to tam majú takto označené, aj polohrubú atď. Ok 😉

zucha
25. aug 2010

@alami ich hladka nie je taka jemna ako 00. Teda aspon sa mi tak zda. Je ovela sypkejsia, kdezto 00 je taka trosku ina.

Inak, co som prave nasla 😵 .......my maminy ocenime http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=30864#dis... . Pekne si cez obed lahnem s dietatom spat a olovrant sa robi sam 😉

alami
25. aug 2010

@zucha áno, ja som už takto robila aj krupicovú kašu aj ovsenú 🙂
tá múka - je taká, ako píšeš, ale nenapadlo mi, že to chce byť iná, ja že lidl nemá tak kvalitnú a hotovo 😅 😀

alami
25. aug 2010

no ktovie ako to je, tu ani špeciál nie je označená, http://www.domacepekarne.sk/?q=node/47

avuska19
25. aug 2010

@zucha ahoj, smiem ťa poprosiť o radu ako sa tvarujú takého krásne rohlíčky?nemám skúsenosť ☹

zucha
25. aug 2010

@avuska19 ja som prve robila takto http://domacipekarny.dama.cz/postupy.php?d=257 . Teraz som si to vylepsila tak, ze vyvalkam ten oval a nasledne spodnu cast rozvalkam tak, aby vznikla taka, akoby hruska, alebo zaobleny trojuholnik. Od sirsej casti zrolujem a snazim sa uz rozok rozhatovat do sirky. Uplne na konci este ten valcek dalej sulam, aby sa predlzil 😉 Na plech ulozim tak, aby ukoncenie rozka bolo na plechu a nie zvrchu, inak sa to akoby otvori.
Snad som ti pomohla. Ale kludne zacni tak, ako je to na tom videu a potom si to prisposobis

avuska19
25. aug 2010

@zucha super návod, díky moc. 😉

reruna
25. aug 2010

buchitčky se povedly krásně, těsto bylo super, nedala jsem sice bramboru, jaksi jsem zapomněla si ji uvařit a pak už bylo najednou moc hodin, však to znáte, jak to s dětmi letí... tak jsem dala lžíci solamylu, cukru jsem dala více. Půlku plechu jsme snědli a zbytek dám do mrazáku, snad to po vytáhnutí bude ještě jedlé. Krém jsem dělala řidší puding Dr. Oetker - novinka Pravá vanilka smetanová, fakt moc dobrý.
Díky za rady s tou čokoládou do mazance, příště vyzkouším.
Zucha super video, recept na rohlíky už mám opsaný, při nejbližší příležitosti vyzkouším - takže ty jsi použila tu hl. mouku z Lidlu? to je ta 530? - oni tam totiž jiný druh nemají
A ta mléčná rýže mě taky láká, akorát mám doma jen dlouhozrnnou rýži....

petruna110
25. aug 2010

@alami díky moc za radu alami 🙂 Jak to tady tak čtu, tak přemýšlím, že investuju i víc 🙂 už se mí sbíhají sliny.