Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

alami
6. mar 2008

Skúste pozrieť aj tu: http://www.peciemedoma.eu/index.php , neviem, aké sú ceny, ale tieto zmesy sú vraj asi najlacnejšie a sú dobré.
ewca - dole na stránke majú kontakty, skús sa tam opýtať, kde majú predajňu. Viem, že si to chodí môj bratranec z BA kupovať osobne, tak isto niekde majú kamenný obchod 😉

anamor
7. mar 2008

ewca - hotove zmesi kupis napriklad v Lidl, hladaj to pri veciach na pecenie.

ewca
10. mar 2008

Dakujem velmi pekne za radu. V piatok som si tu piecku kupila, moulinex, a vcera som prvy krat piekla, kedze som nemala tu hotovu zmes skusala som si svojpomocne upiest ten celozrnny chlieb. No 😀 dopadlo to katastrofalne, ale to bude asi tym, ze som zrejme nepouzila tie najpresnejsie mnozstva, kedze byvam na intraku a nemam tu vahu, ale dnes som si kupila taku odmerku na tekute aj sypane suroviny, tak uvidim co to spravi. ten chlebik dopadol asi tak, ze to vyzera ako keby nebol dost vykysnuty, je taky velmi "husty" a tazky a vnutri akoby nedopeceny. A mala som problemy to z tej formy dostat. No nic, budem skusat dalej.

alami
10. mar 2008

ewca - celú formu si potri slabučko olejom, lepšie vyklopíš hotový chlebík. No, na môj vkus je chlieb z piecky vždy ako slabo vykysnutý - veď v takej malej nádobe to ani nemá kde až tak vykysnúť. A celozrnný je vždy taký ťažší. ( Len ma teraz nezožerte všetky prívrženky domácej pekárničky 😀 😀 😀 )

ewca
10. mar 2008

No uvidime ako mi to pojde dalej, v kazdom pripade vdaka mojej spolubyvajucej dalsi pokus skoncil v smetnom kosi. Dufam, ze ma to neodradi po viacerych nevydarenych pokusoch...si pripadam ako take teliatko, vacsine ludi co sem prispievaju ten chlebik uz na prvy krat vysiela viac menej dobre a ja uz druhy a nic :(

danimi
12. mar 2008

caute caute caute
tak ja som sa na vas prisla pozriet...este som tu zatial nebola ale asi tu budem chodit castejsie pretoze aj ja patrim k tym ktore sa len nedavno stali majitelkami domacej pekarne...
alami ... je pravda co hovoris ale neplati to o chleboch ktore urobite z uz pripravenej zmesi na chlieb 😉
asi 😀

lusil2005
15. mar 2008

baby, ja som v tomto smere uplny laik... mozno budem mat hlupe otazky ale - ta peraren - ono je to take ze tam len nahadzete suroviny a dalej? co to vsetko spravi a co musite urobit vy? a ako dlho to asi cele trva? a ma to nejaky casovac? kebyze dajme tomu - vecer to tam nasypem, nastavim nech sa to pusti o stvrtej rano a o siestej ked vstaneme budeme mat cerstvy chlebik? dakujem za rady 😝

anamor
15. mar 2008

lusil skusim ti strucne odpovedat:
ano nahadzes suroviny - zvycajne vodu, muku, kvasnice, sol, pripadne semienka. Zapnes a nerobis nic. Iba vyberies chlebik cca o 3 hodinky priemerne.
Ano casovac - pri pekarnickach tzv. odlozeny start, nahadzes vecer, nastavis a rano o osmej mas cerstvy chlebik 😉
kludne sa pytaj...
inak skvele veci su popisane na domacipekarny.dama.cz vzdy treba hladat na ceskychs strankach, u nas su pekarnicky zatial "v plienkach"

ewca dam ti radu, najprv si upec biely chlebik, ten sa ti urcite vydari: http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2494 Vela stastia 😉

lusil2005
15. mar 2008

juuuuuj sakra! ja mam najblizsi sviatok az v oktobri ☹ musim urobit s muzikom nejaky obchod aby mi pekaren kupil uz skor 😀
co hovorite na tuto:
http://domacnost.sme.sk/c/3375050/UNOLD-68415-c...
mate s nou skusenost? alebo ako to vyzera vo vasich skusenych ociach? 😎

inac anamor dik 😝

anamor
16. mar 2008

lusil ja presne tu mam doma 😉

lusil2005
16. mar 2008

haha a vidim ze aj natalku budete mat doma tak ako my 😀
a si spojna s nou? teda s pieckou 😉

lusil2005
16. mar 2008

anamor a este aj v maji!!! len nasa je 22. maja 😀

anamor
16. mar 2008

no to je nahoda 😉 meno,datumik...
s pekarnickou som veeeeeeeelmi spokojna. Je kvalitna, krasna, maximalna spokojnost, len u nas dost draha... ja ju mam z Nemecka.

kladika
16. mar 2008

dnes som si kupila pekaren....a teraz som zacala piect chlieb, a bojim sa, ci sa podariiii !!!! ☹

lusil2005
16. mar 2008

baby, aky su typy muky 405, 550 a 1050? POMOOOC ALE RYCHLO! 😀

lusil2005
16. mar 2008

oki, vygooglila som 😎
uz sa to miesi 😵

lul
19. mar 2008

dievcence potrebujem rychlo pomoc. chcem piect chlebik, ale v receptoch mam len zo suseneho drozdia. ja mam vsak kvasok - kolko ho mam dat?

mimikyky
19. mar 2008

no veru neporadím, ja som zatiaľ skúšala vždy len so sušeným droždím

lusil2005
19. mar 2008

lul pisu, ze 1 sacok suseneho = 1/2 normalneho drozdia.
alebo jedna lyzicka suseneho = 1/4 normalneho. (mam to odmerane, jeden sacok su dve lyzicky)

lusil2005
19. mar 2008

inac, trosku som sklamana, nakoniec sme totizto kupili etu siestu (neverili by ste, normalne je problem zohnat AKUKOLVEK domacu pekaren... v naydome kde nemali vobec ziadnu mi povedali "to je taky tovar ze to kebyze mame teraz tak sme milionari) a pecie tak ze navrchu je uplne biela korka. bud je cely chlieb spaleny a navrchu je korka fajn alebo je chlebik fajn a navrchu je uplne bledy. a pri sladkych chleboch je rozdiel este vacsi.

inac - ficime jak draci, rodina nestiha jest co vsetko vyprodukujem. 😀

mimikyky
19. mar 2008

my máme od decembra objednanú moulinex ku xxl, a stále nám volajú že o 2týždne, o 2týždne...
a v piatok som náhodou natrafila na pekárničku v lidli, má tie isté funkcie ako tá xxl ale už ma nebaví čakať, tak som kúpila tú, a som spokojná
nestíham piecť 😀

lul
19. mar 2008

lusil - kvasok - nie kvasnice. kvasok mi vznikol zmiesanim vody a muky a nechanim na teplom mieste, tak ako u pekarov.

lusil2005
20. mar 2008

lul viem, ale ide o to kolko tej vody, muky a kvasnic si do toho kvasku dala. teda aspon podla mna.

fifa
20. mar 2008

baby ja chodím okukávat pekárničku Alaska do metra, stojí 1700 cca, na predchádzajúcej strane bianca písala že ju má a je dobrá, tak načo drahú a nebude sa mi darit , vyskúšam to najprv z lacnejšou, len ešte na nu nemám... ☹ a je to hrozne velké a nemám ešte na nu miesto... 😖

lul
20. mar 2008

lusil - tam nie su kvasnice! tam je len muka a voda 😉

crysmile
20. mar 2008

ahojte, ja robim tento chlebik:
300ml vody (ja davam 250ml a popripade este dolievam pri mieseni, aby vznikla ta gula - keby som sa drzala receptu, tak mam prepadnuty chlieb)
2 ČL cukru
2ČL soli
1ČL rasce
500g hladkej muky (alebo 400g hladkej a 100g grahamovej, spaldovej alebo celozrnnej)
1ČL sušeného droždia alebo 1/4 kocky klasickeho droždia
a este kadejake semiacka po zazneni signalu - sezam, lan, tekvicove a slnecnicove

a davam program Klasik, kôrku tmavu, velkost II..
mam pekarnicku Etu siestu

a z tohto receptu robim aj take celozrnne buchticky, to len hodim vsetko do pekarnicky, dam program Cesto a ked uz ho mam hotove, tak vyvalkam na hrubku vyse 1cm, pokrajam na kocky, natriem vrch vyslahanym vajcom, posypem semiackami a dam este na 20 min. podkysnut.. potom dam piect do klasickej rury na 170 stupnov - dokym nechyti krasnu zlatu korku.. odporucam ich, su fantasticke 🙂

lusil2005
20. mar 2008

lul jaaaaaaj 😕 a to funguje? aj bez kvasnic? ked prides na to kolko a ako tak daj vediet. skusila by som aj ja 😝

crysmile a nerobi ti siesta ovela bledsiu hornu korku? ☹

ale zas je fakt, ze zatial kazdy jeden chlebik/kolac sa mi podaril, krasne vykysol a bol aj upeceny...

julca80
21. mar 2008

ewca, odporucam ti kupit si muku z Lidlu - Bread Baking Mix od vyrobcu Landgut, pred nedavnom som ho skusala je fantasticky, skoro ako kupovany, je tmavy. Vzadu na obale mas aj postup. Aj ja mam Moulinex ale XXL, a nadstav si program 3. Sice som robila aj rozne vazene, resp. odmerkove recepty, a ten chlieb nam moc nesiel, myslim tym chutovo. 😉

lusil2005
24. mar 2008

dnes som robila knedlu na pare. uuuplna parada 😲
nechapem jak sa mi to podarilo. milujem tu pekaren 😀

ewca
24. mar 2008

julca80- dakujem velmi pekne za radu, uz viacero ludi mi odporucalo lidl tak to asi skusim. prave som piekla jeden chlebik, zase som si cesto zarabala sama, nie z hotovej zmesi a nevysiel mi, minule som ale piekla zemiakovy, zo zmesi, ten bol fajn, len som mu dala ten zakladny program a chybalo mu do dopecenie nejakych 20 minut. inak mam presne tu istu pekaren ako ty