Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

junovka
18. dec 2008

my mame spotrebu pri jednom peceni 0,3 kW 😉

Vinka, ja by som radsej muky vazila,ako merala v odmerke, nakolko ked si odmeras napr.hla.muku a muku hrubu, tak ti vijde rozdiel. 😒

kili
18. dec 2008

baby, neskúšali ste niekto ten istý chleba upiecť v pekárni ale aj v trúbe? mne totiž to pečenie v pekárni moc nechutí ale keď si tam dám spraviť len cesto a potom upečiem, tak je to moc dobré. chleba som takto ale ešte neskúšala, len fr.bagety a sladké rožky-makovky

kili
18. dec 2008

ja vážim všetko, aj vodu alebo mlieko, sa mi nechce špiniť odmerky 😅

jajax
18. dec 2008

kili a skusala si nejaky osvedceny recept z damy?väcsina z nich je super a neverim ze z receptara k pekarni su lepsie.
pozri na damu a skus,potom napis.

kili
18. dec 2008

jajax, ja som to myslela tak, že sa zoberie hocijaký recept na chleba a nechá sa v pekárni urobiť len cesto a potom sa strčí do trúby. že či niekto skúšal tento rozdiel, ten istý recept upečený v pekárni a v trúbe.
ale je pravda, že som zatiaľ skúšala len priložené recepty a potom kupovanú zmes, tak skúsim ešte nejaký z damy. dík 🙂

jajax
18. dec 2008

kili ja mam pocit ze niektore tie chleby uz ani lepsie nemozu byt.ale skus a napis.aj ked mne to pripada zbytocna robota.a vlastne ani nie.ved co uz je to za robotu dat plech do truby.tak sa potom urcite ozvi.

kili
18. dec 2008

no teda skúsim ako prvá, cez sviatky určite budem piecť 🙂

a keď už som tu, rozhodne doporučujem tie fr. bagety a makovky, čo som spomýnala, mňam 😵

lusil2005
18. dec 2008

ja som robila zemiakovy chlebik aj v pekarni aj v trube. v trube bola lepsia korka, kedze tam sa kazdych 20 min potieral vodou, ale zas z pekarne sa mi zdal trosku nadychanejsi. taky vlacnejsi. ale len trosicku! 😀

kili
18. dec 2008

jéj, dik lusil 🙂

kili
18. dec 2008

baby, vám funguje tá stránka dama poriadne? lebo mne to zobrazí len prvú stranu receptov a keď kliknem na ďalšie, tak tam mám stále tú prvú. MM povedal, že je to ich chyba. ma to teraz fakt mrzí. už to pozorujem dlhší čas, takže to nie je len chvíľkové

veronkaj
19. dec 2008

tak pekárky, dnes som tu naposledy, budúci týždeň neviem kedy sa dostanem na net, ideme k polovičke, potom na sviatky k mame a potom zase k polovičke, ten ma bude mať potom plné zuby (dúfam že nie)

ale pekáreň a recepty beriem a budeme sa spoznávať z rúrou a skúšať.

Tak Vám želám krásne vianoce, plné pohody , darčeky z lásky, oddychujte, relaxujte a vypekajte a užívajte si čo život dáva - teda tie krajšie stránky.

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

roasha
19. dec 2008

voronkaj,aj my tebe prajeme krasne Vianoce,a stastny Novy rok..... 😵 😵 😵

my dnes ideme piect buchty...... 🙂
kili,uz aj ja som rozmyslala o tom upeceni chleba v rure 🙂 ....tak to niekto odskusajte.. 😅

gucz
19. dec 2008

kili najprv sa musíš zaregistrovať a prihlásiť na dama.cz a potom sa Ti budú ukazovať aj recepty všetky, aj postupy

elenita
19. dec 2008

Caute krasky! DP mame od minulych Vianoc, cca pred 3 mesiacmi som ju nanovo objavila, napiekla som uz vselico....pizzu, pagace, kolace, mazance, vianocky, atd......chlebik z nej nam moc nechuti, asi len nevieme najst ten spravny recept......
No ale co zhanam: mate nejake osvedcene recepty na vianocne cukrovinky v DP?
Skusala som tie Lomnicke kruzky, co sem hodila roasha, tie boli super, ale na druhy den chutili ako guma 😖 no a ja potrebujem mat dobre zakusky pocas celych vianocnych sviatkov. Ako na to? Alebo len nahadzem vsetky suroviny ako na linecke a tak a necham si to len vymiesat, nech mam ulahcenu robotu bez zarabania cesta?
Mam male dvojicky, takze moc casu nazvys teda nie je 😅

roasha
19. dec 2008

elenita,neviem posudit,my sme ich zjedli v ten isty den 😅
skus tie medvedie labky,je to tu nejakych par stran dozadu....su fajne 🙂
vcera som cosi "vykumala"z knih "kucharka zo zivota. 🙂 -nejake plnkace
a este mozes spravit nejake zaviny...

elenita
19. dec 2008

Aj my sme ich chvalabohu zjedli takmer vsetky v ten den 😀 na 2. ostalo nejakych 5 kuskov, ale tie sa nedali.....inak tiez som robila s kokosom 😀
Rozmyslam, ze vanilk. rozky a medovnicky som videla, ze niekto robil v DP, ale uz neviem tu stranku najst....mozno to skusim, nahadzem vsetky suroviny.....a program.......cesto?

roasha
19. dec 2008

hej,cesto. 🙂
napr.tie labky som ties nahadzala do DP,ale musela som im trochu pomahat varechou-strasne mastne cesto,tak to robilo "tunel" ,ale staci to len postrkovat. 🙂

kili
19. dec 2008

elenita, donedávna som síce nebola prihlásená, ale už som a aj tak mi to nejde ☹

kili
19. dec 2008

a kedysi, keď som prihlásená ešte nebola, tak mi to išlo

elenita
19. dec 2008

kili, ja neviem, mne to funguje stale 😕

elenita
19. dec 2008

roasha a to nevadi, ze je to na kysnute? Alebo len co mi to zmiesi dokopy, zrusim program? Tusim mam aj program hnetenie, to by mohlo byt dobre, ale ten som este neskusala....

gucz
19. dec 2008

elenita linecke je jednoduchšie zamiesiť ručne ako potom umývať mastnú nádobu z pekárne, ak by si chcela, hodím Ti taký jednoduchý recept čo som našla tu na koníkovi. V pekárničke som ja osobne nič iné okrem chlebíkov, mazancov a cesnakových trojuholníkov nerobila.

elenita
19. dec 2008

gucz, jasne, hod, budem rada 🙂

kili
19. dec 2008

neviem či ste tu preberali, ale máte nejaké recepty, čo by boli vhodné na vianoce? hodte link prosíííím
napr. by som nejaké praclíky a také niečo mohla spraviť.

junovka
19. dec 2008

a cesnakove slane kolieska by si nechcela? 🙂 Ja som ich robila minuly tyzden a boli super 😉

kili
19. dec 2008

jun, mne je to jedno, ja z toho nejem nič, to len tak, aby niečo bolo 😀
tak daj prosím recept

zuzla2
19. dec 2008

elenita http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=8967 vanilkove rozky z DP...
ja som si v pekarni dala vymiesat aj cesto na linecke a skoricove klbka 😉

junovka
19. dec 2008

CESNAKOVE KOLIESKA

CESTO: 500g polohr.muka, 1CL soli, 100 ml oleja, 300 ml mlieka, 42 g drozdia, 3 CL krys.cukor, muka na posypanie dosky
PLNKA: 250 g uvarenych zemiakov, 50 g masla, 2CL soli, 1 hlavicka cesnaku, mleta cerv.paprika, majoran, drvena rasca
NA POTRETIE: 1 vajco, 2 struciky cesnaku, olej

POSTUP:
Urobis z cesta kysnute cesto.
Uvarene zemiaky postruhame, zmiesame so zmaknutym maslom, solou a prelis.cesnakom.Podla chuti pridame majoran, papriku a rascu.
Vykysnute cesto rozdelime na polovice, kazdu polku vyvalkame na pomuc.doske, natrieme ces.plnkou a stocime do rolady.Rolady pokrajame na cca 2 cm hrube kolieska, ktore poukladame na plech vylozeny papierom, potrieme rozslahanym vajcom s prelis.cesnakom a nechame este 20 minut kysnut.
Kolieska dame piect do rury vyhriatej na 180 C a este horuce ich potrieme olejom.Pecieme ich asi takych 15-20 minut.

elenita
19. dec 2008

zuzla a ako to dopadlo? Normalne si to dala na program kysnute cesto a nechala robit celu tu 1h20 alebo si to vypla skor?. Inak dik za link, mrknem 😉
Musim pridat, lebo este nemam napecene nic......

kili
19. dec 2008

junovka, dík, ale toto asi treba zjesť hneď, nie? ja by som potrebovala niečo také trvalé, či to sa v pekarni robiť nedá? ale toto určite spravím medzi sviatkami 😎