Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

mukky
13. jan 2011

@brusinka.pusinka 😀 😀 😀 hlavne že chutil,bud spokojná 😀 😀 😅

mukky
13. jan 2011

@dannynka dakujem za receptík 😎

5katarina7
13. jan 2011

@dannynka to ma nenapadlo,no ale chlebík dopadol celkom dobre,je vyšší ako minule,ale ešte nie je celkom taký aký chcem.Však nabudúce 🙂

janette4
13. jan 2011

@mizulienka ten super chlieb z mmb,čo robia asi všetky kočky tu:
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=8098

@mukky vianočku tiež z MMB:
100g hl.múky T650
400g polohr.múky
1/2vanil.pudingu
1vanil.cukor
3PL cukru(dávam viac,aby bola sladká)
1KL soli
100g masla
300ml mlieka
1PL rumu
1žĺtok
5-6g suš.droždia
hrozienka
program:sladký chlieb,900g
Hrozienka dávam po zapípaní.je fajnová,aj na 3tí deň je ešte mäkká.keď som ju spravila prvý krát.,zjedli sme ju v priebehu dňa.

sirinka
13. jan 2011

@janette4 fajne vyzera ta vianocka...asi vyskusam.... 😀 tusim aj stucnieme s pekarnickou...

dusanab
13. jan 2011

@dannynka keď ja teraz pomaly ani žiť nestíham, nieto ešte čítať všetko čo tu píšete - a je toho požehnane 😉 ale skúšala som medzičasom iné rožky, v podstate rozdiel oproti tým masťovým bol akurát ten že tam nešli žĺtky a išla tam ešte lyžica solamylu. boli dobré ale musím ale uznať že tie masťové so žĺtkami boli zatiaľ najlepšie aké sa mi podarili.

dannynka
13. jan 2011

@dusanab ja som skušala rožky aj s majolkoveho a boli super a ešte aj muku som obmenila a dala čast grahamovej 😝

mizulienka
14. jan 2011

ahojte dievcata, chcem robit tu vianocku od
@janette4 ale nemam polohrubu muku, myslite, ze tam mozem dat cast hrubej??? 😒

rivatha
14. jan 2011

Ahojte, pekarky 🙂
Ja sa len hlasim, ze sa mi s chlebikmi dari 😎 Klop klop 😅 Naj naj je pre nas ten od Kovarka http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3973 Rozne obmeny s vlockami a semiackami. Je velmi chlebikovy, to super chlebik sa na neho nechyta 😝 Hadam sa tu nikto nenahneva, lebo viem, ze ho mnohe pekavate 🙂
Rozteky a kadejake pletenky ja nerobim zatial, drzime liniu 😀 Sladke skusim aspon na ochutnavku 😝

rivatha
14. jan 2011

@mizulienka Neviem, hruba muka do vianocky? Dala som by som uz potom radsej cast hladkej asi. Ale to uz si hadam aj dopiekla, ked pozeram na cas tvojho prispevku 😀

mizulienka
14. jan 2011

@rivatha nie nie nezacala som este 🙂 ja som myslela tak, ze cast hladkej a nejaky pomer hrubej 🙂

rivatha
14. jan 2011

@mizulienka Tak to bude dokopy vlastne polohruba po domacky 😀

jaja32
14. jan 2011

@rivatha jaj, veru ten chlebik je super. Mojej polovicke najviac chuti 🙂

rivatha
14. jan 2011

@jaja32 😎

brusinka.pusinka
14. jan 2011

@mukky
@mizulienka
@divoska
@alami jo večer se snědl hold dva chlapy a malého krakena nic neudrží 😉 udělala jsem k němu vajíčkovou pomazanku malé pažitkovou a bylo po chlebě večer jěště dělala obyčko kynutý kmínový a také jen pul zůstalo 😀 😀 😀 😀
Zrovna se dělá kynuté těsto na honzovy buchty a budu muset udělat i štrůdlu je to na víkend a schovat jinak bych pekla celý víkend pořád 😉

reruna
14. jan 2011

@rivatha ale ten recept je velice podobný jako super chlebík 🙂 jen je tam více mouky, takže více soli i kmínu, ale já mám pekárnu jen na max 900 g chleba, tak ten super chlebík má akorát poměr surovin...
já mám te´d v pekárně ten mazanec od zindule co dávala alami link, dala jsem tam místo sádla a másla heru, ale bylo to dost řídké, hodně jsem přisyávala mouky, tak uvidíme, jestli mi to neroztrhne pekárnu a co z toho nakonec bude... 😀

reruna
14. jan 2011

@mizulienka já bych dala asi jen hladkou, pak napiš, co jsi dala a jak to dopadlo, to je taky dobrý recpet, vyzkouším příště

mizulienka
14. jan 2011

@reruna aj ja som tam prisypavala muku, neviem kolko presne, lebo som nevazila, ale tiez a mi zdalo, ze davam dost navyse 🙂 ale inak vysledok bol suprovy, fakt vyborna, mozno aj kvoli tomu, ze zatial som mazance piekla iba z hladkej muky a tam isla polohruba...
som zvedava, ako dopadne tato vianocka, co peciem, dala som iba hladku muku, tak uvidime, cesto je o dost hustejsie ako pri mazanci, tak som zvedava :0)

mizulienka
14. jan 2011

pekarnicka ma uz iba 47 minut dokonca a vianocka ako keby vobec nenakysla, je iba na spodku v tej nadobe...davala som mrazene drozdie, ale nechala som lho troska povolit vonku, myslite, ze to moze byt v tom, ze nenakyslo?
no som fakt zvedava, co z toho bude...

brusinka.pusinka
14. jan 2011

holky moje kynuté buchty a dva malé pekáky jěště v troubě 😉

dannynka
14. jan 2011

@rivatha dakujem za tip zajtra ho vyskušam 😉

@brusinka.pusinka mnáááám buchtičky 😝

dannynka
14. jan 2011

@mizulienka ako dopadla nakoniec tá vianočka?

brusinka.pusinka
14. jan 2011

@dannynka 😀
a tady jsou pokupě všechny tvarohové i povidlové- se sliwkovým lekvárom 😉 a recepis

jemné kynuté těsto:
*20g droždí
*300ml mléka
*50g cukru krupice
*500g hl. mouky- já dávám 350g hladké a 150 polohrubé
*sůl
citronová kura
*vanilinový cukr
*60g rozpuštěného másla- hery
*1 žloutek
po dopečení na potření 2 lžíce rumu+ voda + 1 lžíce moučového cukru. Náplň dle chuti 😀

dannynka
14. jan 2011

@brusinka.pusinka neprovokuj lebo zajtra spravím aj ja 😀 😀 😀 😀

ja som akurat dopiekla rožky 😀 tie "sádlové" su mnááám akurat som jeden ešte teplý zbodla 😝

brusinka.pusinka
14. jan 2011

@dannynka krásnéééééé mňmam

dannynka
14. jan 2011

@mukky vdaka za tip v kauflande na bylinkovu sol dala som ju teraz do rožkov a chutia baječne 😉

dannynka
14. jan 2011

malo byt @imzadi a nie mukky 😀 😀 😀 chybyčka se vloudila 😀

a akurat tu bol svokor tak hned som mu zo dva nabalila a zas mozem piect 😀

imzadi
14. jan 2011

@dannynka nz 😀

mizulienka
14. jan 2011

@dannynka krasne rohliky mas, ved ty mozes aj predavat 🙂
ta bylinkova sol je niekde pri obycajnej soli v kauflande?

matja
14. jan 2011

dievcata, robili ste tento chlebik? http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3550 - odporucate?
uz sa tu raz podmaslie preberalo, ale neviem presne, co to bolo, moze to byt aj zakysanka?
Dakujem.