Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

imzadi
27. jan 2011

tak pripojuji obrazek upecenych majolkovych pletynek, nakonec jsem z toho udelala rohlicky, no priste musim delat z mene testa, trochu se nafoukli🙂 ale testo vyborne, snad budou i chutnat tak jak voni 😀

dannynka
27. jan 2011

@imzadi jeeeej krasne rožky sa Ti podarili 😉 😉 šikulka a držím palčeky aby vsetko dobre dopadlo 🙂

ja som dnes piekla toto

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=4114 a su veru mnam 😉 len som mala dost bojove podmienky lebo Domík je chory a stale mi behal za zadkom a do vsetkeho šturaL prst ale co uz chcel mi pomoct 😀 😀 😀 😀

imzadi
27. jan 2011

@dannynka to vypada taky luxusne 🙂

dannynka
27. jan 2011

@imzadi no nato že mi do nich malí štural vyzeraju aspon ako tak 😀 😀 😀 😀

janette4
27. jan 2011

@imzadi krásne sa ti podarili. 🙂

@dannynka a pochopila som to dobre,že to netreba nechať kysnúť,len tam dať kvások?vyzerá to super.

reruna
27. jan 2011

@imzadi super rohlíky a zítra přeju hodně štěstí 🙂
@dannynka to vypadá dobře!

dannynka
27. jan 2011

@janette4 ja som nahadzala vsetky suroviny do pekarne teda aj kvasnice ako ked robím chlebík a bolo... 😉

@reruna dakujem a aj chutia 🙂

janette4
28. jan 2011

@dannynka a nechala si celý program Cesto,teda aj s vykysnutím?

divoska
28. jan 2011

hojte, idem robit knedlu asi tuto http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3468, viete mi lepsie vysvetlit to parenie na utierke pls? neviem si predstavit spravit normalne tvarpvamnu knedlu na naparovacom sitku v hrnci 🙂 dik moc

mukky
28. jan 2011

ahojte,

ja som už dlhšie nič nepiekla/cca týzden 😀 / okrem chlebíka...

vcera sme boli celý den na nákupoch v Madarsku,den predtým na oslave tak nebolo kedy...jáj vlastne som robila ten koláč predvcerom tuším 😀

ale kysnuté ci pečivko nie....
vecer som skusila prvý krát urobiť biely chlebík,aj ked taký uz roky nejedávame ze čo to spraví....lebo robievam z 500 g muky ,zvyknem dávat polovicu bielej a zbytok miešam a poslednu dobu bol nejaký ubytý a nízky...a vcera som dala len bielu muku 750 g ,lanove semiacka,slnecnicové a kmin a je vynikajuci chutovo,mm mi volal rano z roboty ze je perfektny a chutí ako maďarský,v noci som ho spravila..

a naozaj,je mnamkový,len menej zdravý 😀 a bol obrovský a krasne nakysol..,som ho cvakla večer

vy robievate z kaeho mnozstva muky chlebík?ja budem robit uz len tieto vačšie...

matja
28. jan 2011

@dannynka - mňa by tiež zaujímalo, ako si robila tie rožky, vyzerajú parádne. Keďže sú tam dve cestá, každé si robila v pekárničke osobitne?

mukky
28. jan 2011

@imzadi krásne rožky 😅 ,ja som tie majonézové ešte nerobila....

mukky
28. jan 2011

@dannynka tie tvarohové rožky je super receptík 😎 ,tvaroh si už dávala priamo do pekárničky? a vydarili sa Ti suprovo 😎

mukky
28. jan 2011

@dannynka ako tie rožky chutili?Bolo tam cítiť aj ten tvaroh,moj mm ma rád tvarohové jedlá na sladko,ja skor halusky s tvarohom a slaninkou 😀

už ma asi moj spolubývajuci vysťahuje z domu ked zase napečiem niečo sladké 😀 ,že bude len priberať 😀 ,hlavne ze voľakedy vravieval ze by som mohla piect kazdý týžden koláč nejaky a teraz....s chlapmi ani tak,ani tak 😀

dannynka
28. jan 2011

@janette4 ano nechala 😉

@matja nerobila som dve cesta...iba jedno,to som po vykysnutí rozdelila na polovice 2 a do jednej zapracovala kakao 😉

@mukky ano tvaroh išiel do pekarničky a su mnamkove vyskusj uvidís,ale daj viac cukru lebo su take neutralne...to mi kamaratka poradila čo ích robiev :o) s tým cukrom 😉

matja
28. jan 2011

@dannynka - ako sa zapracovávalo kakao do vykysnutého cesta?

reruna
28. jan 2011

@divoska já jsem dělala tuto knedlu a byla výborná http://www.schutou.sk/index.php/recepty/salaty-..., vařila jsem to podle návodu ve vodě, tak jak je to tam psané. Ale na utěrce to dělávala moje máma, dala si do hrnce vodu a na hrnec dala utěrku, zajistila to gumou(např prádlovou) po obvodu hrnce a na to dala ty knedle, pokud se pamatuju, tak to nepřikrývala... asi to příště taky tak zkusím, protože nemám moc ráda, když ta knedla je od té vody taková trochu mazlavá na vrchu...

divoska
28. jan 2011

@reruna jojo, akurat ze mi nejde do hlavy ako sa zachova tvar knedle a spravim z toho 2-3 naraz v tej uterke, ci mam robit kazdu zvlast aby sa nezlepili a nezliali do jednej velkej guce? nemam ponatia. a dik za dovysvetlenie, v tom mojom navode ma zmiatlo ze zakrutit uterku. reku jak to mysleli... @dannynka zrovna robim tu tvoju rychlu vianocku, dala som pol drozdia hadam nebude vela. je to teraz na ceste potom dam piect. kolko minut zvyknes?
ale sa mi zda ze nejak motor prestava tahat alebo co... doprdele 😀

divoska
28. jan 2011

no takze fakt, chcipol motor, ble. takze je asi k dispozicii moulinex mala vanicka na 1kg chlieb, hak aj odmerky. asi to hodim niekde do bazaru ak by to niekto chcel, nech mam aspon par korun naspat 😀 kricte ked niekto potrebuje, do kelu. kedy uz budu v lidli tie pekarneeeee. ja nechcem tu obrovsku tescovu co som tam videla 🙂

reruna
28. jan 2011

@divoska ty knedle si vytvaruješ na vále nebo podložce, a naráz udělej tak 2 knedle nebo jednu velkou, tvar se ti zachová, to se neboj, ale dost to při tom napařování nebo vaření ještě nabude, tak podle toho, jak máš velký hrnec...

vesi
28. jan 2011

dievčence, ja vám tak závidím, že máte čas vypekať, musím vás spätne dočítať cez víkend, asi mám absťák, že nič nepečiem 😝
ale dcéra si rozkázala žemle, tak spravím cez víkend aspoň tie 😀

matja
29. jan 2011

ja som dnes robila pizzovníky, na ktoré dala link @janette4 (http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=19348). Sú fajn, manželovi tiež chutili, čo je dôležité 😀, len sa mi na plechu trochu poprevracali, asi som ich krájala na tenko. Rozmýšľala som, že by som ich nabudúce dala upiecť naležato v tvare osích hniezd a uvidím, čo to spraví. Našla som ešte jeden podobný recept: http://www.mimibazar.sk/recept.php?strana=2&id=... - vyskúšam, ktoré cesto bude lepšie, tomu ostanem potom verná 🙂

janette4
29. jan 2011

@matja ja som ich robila dvakrát a tiež sa mi zakaždým roztiekli.ale zjedli sa aj tak,chutili.nechápem,ako tej pani držali tvar 😒

adamko05
29. jan 2011

ahojte... už si ma tu asi ani nepamatate... aj vas tu je veľa novych... ale občas vas čítam, len nestíham toľko pisat

ale pekárničke som zostala verna, dnes sme toto "vykulili"

reruna
29. jan 2011

@adamko05 super pomocníček, jaké buchty jsi dělala? taky přemýšlím, že bych je zkusila, ještě jsem nikdy kdynuté buchty nedělala

adamko05
29. jan 2011

@reruna idem pozrieť recept, to už mam dááávno a stále robím tie iste...
😉

adamko05
29. jan 2011

buchty:
600 g polohr. muky (ja občas davam pol hladkej pol polohrubjem, občas aj celozrnnu šupnem)
250 ml mlieka
1 dcl oleja
2 vajcia
100 g kr. cukru
troška soli
1/2 droždia

matja
29. jan 2011

@adamko05 ale aj ostatné- úžasné, aké diela vy dokážete urobiť, adamko, veď ty tam máš všetky buchty ako jednu 😕 Ja som robila buchty raz a to bola každá originál - čiže každá iná 😀 jedna širšia, jedna čapatejšia, jedna menšia, jedna hrozne zlepená, jedna tučná... 😀

adamko05
29. jan 2011

@matja dakujem... ale ved, hlavne je, aby sa zjedli.. nie vždy sa vydaria rovnake aj mne

mukky
29. jan 2011

ahojte,

ja idem akurat ronviť tie rožky čo ty
@dannynka 😅 ,pridala som viac cukru do cesta a už mi aj vylieza z misy 😕 😀

ked robite program cesto v pekarnicke,co trva asi 1-hod 25 minut nechavate ho este potom podkysnuť pod utierkou?alebo s ním už rovno pracujete?