Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

reruna
27. feb 2012

@ja.nu.la já peču v pekárně mazanec, vánočku, briošku, těsto na rohlíky, pletýnky, kynuté knedlíky, buchtičky s krémem, kynuté koláče, záviny, dokonce perník, nebo masovou sekanou, dělala jsem v ní i rybízový džem v létě🙂

ja.nu.la
27. feb 2012

@reruna no ty si šikovná, všeličo tam robíš. 🙂 Ja som pekáreň dostala na ježíška od manžela. Tak som začiatočník s pečením. Ale som rada že sa tam dá urobiť hocičo. 🙂 Stránku čo si pridala tam je spusta receptov. niečo poskúšam a uvidím čo nám bude chutiť, čo sa podarí. 🙂

eliskaka
27. feb 2012

@reruna Mockrát děkuji za info

veroveronika
28. feb 2012

baby, neviete aku robim chybu? ked peciem chlebik, cesto najprv krasne nakysne, ale potom pocas pocenia totalne splasne...skusila som dat menej drozdia, menej vody...ale aj tak to splaslo... ☹ ???poradi niekto? 🙂

svetlankat
28. feb 2012

@veroveronika kolko drozdia si dala a kolko vody na 500g muky? A pridavala si este nieco? napr zemiak?

veroveronika
28. feb 2012

@svetlankat na 1/2 kg muky davam polku drozdia (asi 20g) a 2dcl vody, zemiak nedavam..

svetlankat
28. feb 2012

tak na pol kg muky ide stvrtka drozdia cize to je 10g, alebo cajova lyzicka suseneho, urcite nie viac a vody ja davam 350 , teda tekutin, ja davam aj mlieko a aj vodu, ale spolu je to 350, cize podla mna mas vela drozdia a a malo vody.

veroveronika
28. feb 2012

@svetlankat tak skusim to teda pomenit 🙂 ..uvidime, co z toho bude 😕 ..dakujem

kibuk
28. feb 2012

ahojte idem po radu k vam
ako dam vykysnut cesto v pekarnicke? 🙂
mne dava moznosti aky druh,velkost chleba a farba korky,kolace
dakujem za radu 🙂

janette4
28. feb 2012

@kibuk keď chceš len vykysnúť,nič z toho nedávaš,iba program cesto-dough,nahádžeš všetky prísady,zapneš a pekárnička ti cesto vymiesi a vykysne

henca74
28. feb 2012

@kibuk ahoj, aku mas pekarnicku?ja mam tam moznost bud upiect chlieb,dopiect peciect alebo vymiesi a vykysne ale neupecie.

kibuk
28. feb 2012

@janette4 dakujem uz budem vediet zajtra vyskusam a ked dam svoje cesto,ktore ked rucne miesim do pekarnicky tak vymiesi? 😅 a jedno ake dam drozdie ?

@henca74 mam taku jednoduchu z kauflandu 😉

henca74
28. feb 2012

@kibuk zbytocne budes miesit rucne, pekarnicka ti perfektne vymiesi, len to tam musis dat v spravnom poradi, najprv tekute a navrch muka...

kibuk
28. feb 2012

@henca74 takze kludne mozem pouzit vlastne cesto len v tom pioradi tekute,muka juj som rada

henca74
28. feb 2012

@kibuk jasne, kludne akykolvek recept na kysnute cesto.ake ides robit?ide tam aj vajicko?

kibuk
28. feb 2012

@henca74 ano ide tam vajicko
chcem tento 500g poloh.muky,3dcl teple mlieko,trocha krystal.cukor,stipka soli,1 vajce,troska oleja a drozdie
no a samozrejme najprv tekute,a potom nakoniec muku hore drozdie a zapnem len na program cesto-dough?

henca74
28. feb 2012

@kibuk ja si dam najprv zohriat mlieko do mikrovlnky, aby bolo vlazne a potom tam dam vajicko, dobre to rozmiesam vidlickou, pridam olej, premiesam a vylejem do nadobky.navrch potom vysypem muku.musis dat pozor aby sa ti nedostalo drozdie spolu so solou do kontaktu, lebo cesto nevykysne.takze na jednu stranu na muku sol, trosku ju zamiesaj s mukou a na druhu cukor a potom drozdie.ja pouzivam susene dr.oetker, je perfektne, na pol kila muky ti staci 1/2 sacku.

kibuk
28. feb 2012

@henca74 super za postup ja pouzivam susene s tou modrou lastovickou takze pol sacka dam?

henca74
28. feb 2012

@kibuk aj ja som pouzivala lastovickove a presla som na dr.oetker, podla mna je lepsie.to lastovickove ma 10g a dr.oetker 7g.a ja davam len polovicu, takze podla mna z lastovicky aj trosku menej nez polovicu.ked som na zaciatku davala tak ako pisu na obale, tak mi cesto po vykysnuti splaslo.bolo vela drozdia.

kibuk
28. feb 2012

@henca74 jaaj tak ja som v tomto na zaciatku co sa tyka pekarnicky 🙂 takze dam ako mam odmerku tak tu malu dva krat

henca74
28. feb 2012

@kibuk od oka tam nasyp priblizne taku mensiu polovicu.a ked das uz cesto miesit, tak asi po minutke pozri aku ma konzistenciu, ci netreba pridat muku alebo mlieko.malo by byt take redsie, lebo ako sa bude spracovavat, tak bude tuhsie.ked ti bude treba pridat muku, tak si daj na polievkovu lyzicu a len po castiach z nej len tak popras cesto a uvidis, ci ti hustne.aby si ho nemala velmi tuhe.ja vzdy skusim s prstom, ked je makke ale len slabunko lepive, tak je super.bude sa ti od steny nadoby pri mieseni odlepovat.

kibuk
28. feb 2012

@henca74 dobre,sledovat bud a este raz dakujem 🙂

henca74
28. feb 2012

@kibuk nie je za co...urcite sa ti podari.drzim palce

kibuk
29. feb 2012

@henca74 chvalim cesticko bolo fajnove 🙂 uz len takto budem robit

henca74
29. feb 2012

@kibuk to som rada, ze sa podarilo.mozes takto urobit aj pizzove cesto.

gianni
2. mar 2012

dala som robiť chleba do DP,ale teraz podla návodu čo bol na pšeničnej grahámovej múke,ide tam toho viac,0,5 vody a 750g tej múky,pol droždia,sol,rasca tak hádam bude dobrý 😉

sima.p
5. mar 2012

@reruna mohla by si mi prosím Ťa dať recept na perník do pekárne?

reruna
5. mar 2012

@sima.p dělala jsem tento http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2439 ale musela jsem ho nechat déle propéct, vyzkoušej špejlí uprostřed, jinak je výborný a dělám ho raději na plechu, je to rychleji upečené, výhoda pekárny je ale, že to vyjde levněji a nemáš nic špinavé....

kibuk
5. mar 2012

ahojte idem opat po radu,chlieb mam osvedceny zakladny biely rascovy.... 300ml vody,500g hladkej muky T650 mala lyzicka cukru,dva lyzicky male soli,jedna mala lyzicka rasce a mala lyzicka susene drozdie
no a ide mi o to ze dobre mi vykysne aj upecie ale je velmi maly a velkost chlebika mam bud 700gramovy alebo 900 gramovy.... stale dam na 900g a je velkostou 700g aj mensi... mam upravit pomer surovin? dakujem za rady ale tento chlebik nam velmi chuti 🙂

kibuk
5. mar 2012

@reruna
@henca74 ahojte neviete mi poradit ohladom velkosti chlebika? pisala som uz prispevok dakujem 🙂