Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

henikav1
20. feb 2010

aj ja som dnes robila tuto briosku a je jednoducho fantastickaaaaaaaaaaa, nevieme sa jej dojest

erikasadek
20. feb 2010

ahojte, jezis som rada ani nevies , ako na zacitaku som boal za nu sprdnuta;. 😉

ja uz hodim v podelok recepty slubujem mam za sebou takze obdobie s detmi a tak len na kratko mrknem a nestiham, recept musim najprv prelozit co nei je problem, ale su ,; obilniny no neviem im slovensky nazov musim zistit a to chce cas..
tak este to so mnou vydrzte a v pondelok uz bud ecas konecne a hodim.. par dobrych receptikov..

inak vinka , ako si spokojna s tou pekarnou moze sporovnat teraz;. 😉

vinka
21. feb 2010

Ahojte pekárky.Erika zatial som spokojná.No uvidím do kedy pôjde 😀 😀 Ale teraz mám otázku.Včera som robila briošku.A ostala nížšia ako minule a ťažká.Môže to byť tým,ťe som dala vela sušeného ovocia?Na chuti to nemení len to,že je nižšia 😉

jaandy
21. feb 2010

raz som do tej briosky dala cokoladu, a tiez bola nizsia a taka hustejsia 😉 odvtedy davam ovocie len tak malinko, lebo ajtak mi chuti taka cista nadychana vatickova zltucka, takze to urco bolo tym ovocim, mne tam najviac chutia kand. pomarance tak tam davam len to 😉

ale korku mi urobi stale taku dost tmavu a hrubu ☹ ale inak lahoda, super recept, fakt

...ked chcem robit frajerinu tak peciem brioche 😀

erikasadek
21. feb 2010

ahojte ano daka si vela dava s amax 40 g suseneho.. 😉
jaandy no daj si na min vaha; a slaba korka a vyjde ti , svetlucka.. 😉 muk aje len 350 g ak sa pamatam ,nato pozor ak das vatsciu vahu tak s aprisposobuje a korka, slabucka.. 😉
ak tak robis tak , s aospravednujem; 😉

ozi
21. feb 2010

ahojky, čítkavam vás pravidelne, ale nestíham písať, včera som robila toto http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=7162#diskuse , je to mňamka a dnes idem cesnakové slimáky 😉

neurologia
21. feb 2010

a ako prisom ta robis tie cesnakove?dakujem

jaandy
21. feb 2010

erika
no mozno je to tym ze davam strednu velkost 😉 dam malu, uz som na to aj ja myslela ze skusim malu velkost, lebo korku davam svetlu 🙂

joj take hniezda ale kakaove ja milujem, je to moje naj naj jedo od mamky (teda ma vyhovorku lebo mi odisla rura, ale s pekarnou by to bola hracka...) 😉

ozi
21. feb 2010

neurologia, sorry, som tu nebola.

Cesnakové slimáky

Cesto:
60 dkg hl.múky
kocka droždia
1 čl soli
6 dcl mlieka 1 žĺtok

na potretie:
250 g Hery
1 a 1/2 čl soli
2 žĺtka
cesnak/ 5 strúčikov a viac- podľa chuti 😉

A robí sa to ako škoricové hniezda, rozvaľkať, potrieť, zrolovať, nakrájať a upiecť 😵

vinka
21. feb 2010

Jááááj Erika no bodaj by to nebolo ťažké.Ty,že 40g a ja som dala 120 g. 😕 😀 😀 😀 No mne to mohlo vytiahnúť hore kad to tak ťažké bolo. 😀 😀

erikasadek
21. feb 2010

vinka;. 😀 😀 daj max 60g a potom uz je toho vela...
ja davam a nepada mi nikdy je ako cista.; nadychana.. 😉 ale s cokoladou alebo s horozienkami a kandizovanym ococim teda citron apomaranc..
davam 20 g citron 20 g pomaranc, a 20 g hrozienak;.

mizulienka
21. feb 2010

ahojte, napisali by ste mi prosim recept na tu briosku, dik 😉

jaandy
22. feb 2010

mizulienka
str.163

neurologia
22. feb 2010

dakujem ...ked spakujeme to co som piekla vcera idem hned robit cesnakove slimacikz mm sa bude isto tesit... 😉

erikasadek
22. feb 2010

takze slubene recepty baby.. konecne;.
takze chceli ste tmave chleby..
takze tento je tmavy styl, nemecke chleby.. neviem presne kao ich uz volame asi viete ake myslim..
takze PAIN NOIR

program cerealny chlieb... 😉

chleib kilovy..
340ml VODY
360G muka 80T
130g raznej muky
110 selozrnej muky110 alebo 150T
2 c lyz. suseneho drozdia
2 c lyz soli
80g melassy
4 c; l feniklovych semienok
2 c lyz; instantej kavy
3 c lyz cacaa bez cukru

kazda pekaren ma inu vlhkost.
takze TH1 = 340 ml vody
TH 2=
360ml
TH 3= 380ml
najprv vyskusajte prvu 360ml ak je malo vody dak pridajte 20ml ak je v pohode tak sa drzte tejto vlhkosti u kazdeho receptu.. 😉
co dam..
a este jedno
japouzivam , suseny kvasok, je lepsie kao kvasnice..
da vam tabulku na rozdiel..

2 c lyz kvasku suseneho= 1/2 caj l susenych kvasnic= 17 g cerstvemu drozdiu
2,5 lyz kvasku suseneho=1 c;lyz susenych kvasnic= 22 g cerstveho drozdia
3,5 lyz kvasku = 1,5 c lyz susenych kvasnic 30g cerstyevho drozdia

toto bude platit na vsetky tieto recepty.. 😉

erikasadek
22. feb 2010

bananovo zazvoprovy chlieb

1 kg chlieb

80ml vody + 200ml mlieka
470g muky typ 80T ak nie je , tak 65 T
3,5 caj l suseneho kvasku
2 c ;lyz soli
4 c;l cukry hnedeho.. ak mate skor... 😉

160 g babanov velmi dozretych +60 g muky 55 T
1,5 caj l zazvoru mrazeneho , sruhaneho.. ako chcete
2 caj l glutenu
1 caj l citronevej stavy

TH1=80ml+200 ml MLIEKA
TH2= 90ml+210 ML MLIEKA
TH3=100+220 mL MLIEKA

pri zazneni bib na podani ingrediencie dat banany a zazvor. 😉
program biely chlieb basic..

erikasadek
22. feb 2010

neskor pokracujem.

jaandy
22. feb 2010

jeeej super! idem do obchodu 😀

vivinka
si spominala ze mas stroj na cestoviny...ja truba som na neho pozerala pred 2 tyzdnami v lidli a krava-nekupila ☹ , aky mas ty? sa pytam jak hlupa ale to len ti nareze rezanky alebo tie cestoviny sa daju aj plnit ? a treba to cesto pred tym vyvalkat? 🙂 lebo co sme mali u babky tak to sa tam davali take vyvalkane narezane obdlzniky a len rezalo rezanky...

vinka
22. feb 2010

No ja som tiež taký niekedy mala.Viem,že bol v lidli a za super cenu.Len ja som ho nevidela tak neviem či bol taký ako mám ja.Ja si nemusím valkať cesto mne stačí len kúsok odrezať a to mám na vyvalkanie a potom na rezance a ešte na také hrubé rezance.Miesto špagiet alebo tak.Také čo sa dajú plniť som ani strojček nevidela nato. 😉 Je to lepšie bez valkania lebo to je tvrdé cesto a valká sa to ťažko.A tak len potočím klukou a hotovo. 😀 Kým voda zovrie cestoviny sú na svete.Lenže teraz som nemala dobré cesto.Baby ak sa tu nájde niektorá ktorá máte moulinexku prosím vás mi napíšte recept na cestoviny.Tam je v receptári super recept. 😉

vinka
22. feb 2010

Jaandy zabudla som ja mám fackelmann

dusanab
23. feb 2010

Ahojte, tak ja peciem tu briosku 🙂 vonia to fantasticky, aj ked som zvedava ako vyjde. Cesto mi "kyslo" asi desat minut a teraz uz tristvrte hodiny pecie a este tolko aj bude. No uvidiiiiiiime... 😲

vinka
23. feb 2010

Tak málo? 😕 A tak dlho pečie? 😕 No daj vedieť čo za zázrak si vybrala. 🙂

bronia13
23. feb 2010

ahojte uz som tu daaaavno pisala a hladala som recept na rozky. vyse roka tomu som experimentovala s rozkami a aj som nasla koooonecne dobry recept a ja sprosta sm si ho nenapisala - neviet e mi poradit. chcela by som urobit tie rozky co dostat v Hypernove co je na vrchu slanina a syr - dakujem.

dusanab
23. feb 2010

Tak som svoj zazrak vytiahla z pekarne, zastavila som pecenie o 18 minut skor a aj tak to dopadlo neslavne ☹ 😒 korka na povrchu je sice pekna hneda ale zboku a zospodku cierna....chutovo je vynikajuca len tie korky....odrezavame 😒 budem musiet vymysliet nejaky iny program lebo by som si pochutila na celej brioske 😠

jaandy
23. feb 2010

dusanab
daj program ako na normalny chlieb! a ako hovori erika mala velkost chleba a korka svetla 😉 mne to briosku vyraba 4 hodiny 😀 ale je to potom nebicko v papuli 😀

dusanab
23. feb 2010

Asi vyskusam nabuduce normalny program, rozmyslala som ze si dam vlastny a ten budem pouzivat na briosku ale asi teda skusim normalny. Mne to chcelo robit 2 hodiny - bez predhrievania, jedno kratke kysnutie a dllllllhe pecenie 😒 dakujem za radu

vinka
23. feb 2010

Dusanab ale aj ja som mala takú tmavú kôrku zo spodu.To robí aj mlieko.Ale nám to nevadilo. 😀 😀

dusanab
23. feb 2010

Vinka ale ja mam uplne ciernu korku naspodku a to som este stopla pecenie ☹ je uplne nejedla ta korka, horka ☹ Tak som este rozmyslala, ked dam klasik program nebudem mat potom tu briosku prepadnutu kedze je to redsie cesto ako na chlieb? co myslite? Nie ze zas vyrobim nejaky nepodarok.... 😢

vinka
23. feb 2010

A ako dlho ti išiel program?A mala si dosť vysokú briošku ked ti kyslo len 10 min.? 😕

dusanab
23. feb 2010

Vinka je to program "sladke", dokopy so vsetkym trva dve hodiny. Este som ho neskusala, az dnes. Vysoka je asi 8 cm, na to kolko kysla aj dost 😉 oproti chlebom z pol kila muky ktore su krasne vysoke nic moc ☹ skusim nabuduce iny program a uvidime 😉