Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

adamko05
7. mar 2010

vinka....

cesto som potrela rozpustenym maslom, posypala som pudingom /nie vareny, len vrecko som načala, vysypala/ a posypala pr. cukrom, pokvapkala ešte vodou, troška maslom (alebo aj olejom môže byt) a zavinula... (niekedy dávam aj kakao a puding, ale nemala som kakao)...

ja to volám, čokol. závin, ale je to taky že "sypany puding" závin 😀 😀

vinka
7. mar 2010

Normálny puding čo sa varí na mlieku?Pýtam sa možno ako sprostá ale ja som to ešte nerobila. 😕 No závin hej ale bud jablkový,makový alebo orechový. 😉

junovka
7. mar 2010

aj ja zvyknem robit takyto zavin ako Adamko, len ja davam Be-Be puding, alebo praskove kakao a este zvykem davat aj skoricovy cukor.U nas v rodine to volame "skoricovnik" 🙂

adamko05
8. mar 2010

.. vinka... hej, normálny puding čo sa varí... a môže byt aj BB, aky je 🙂

erikasadek
8. mar 2010

ahojte dakujem vsetkym za podporu.. 😔 😉

aj ja am racept na take slimaky, s domacim pudingom ale ziadne zlaty klas a navrch idu hroziena, vinak tvoje deti s aurcite olizu typycka mnamka tu v FR v pekarnickach na kazdom rohu teraz robim uz len doma.. 😉

jaandy
8. mar 2010

dievcata a co robit aby mi chlebik alebo kolac nepraskol na vrchu? 🙂 dik

vinka
8. mar 2010

No baby už to zajtra urobím.čo všetko tam ide?A akýkolvek iný puding len nie zlatý klas? 😕

adamko05
8. mar 2010

vinka.. DR. Otker či jak sa píše dávam najčastejšie, alebo aj BB aj troška kakaa....

u nás hrozienka eee, deti vypluvaju a manžel by tiež, keby sa nehanbil.... 😀

adamko05
8. mar 2010

jaandy... no, neporadím, chlieb občas praská aj mne (ale už som došla asi na techniku, narezat tesne pred pečením).... a koláč mi ešte nepraskol nikdy 😕

vinka
8. mar 2010

😀 😀 😀 😀 No to my hrozienka môžeme všetci. 😀 No zajtra to urobím ked nezabudnem. 😀 😀

adamko05
8. mar 2010

ja mám na zajtra nakázané parené buchty, pekáren nemôže oddychovat ani den 😀

vinka
8. mar 2010

Mne je to jedno či mi chlieb praskne alebo nie.Mne ide o to aby dobre chutil. 😀 Aj tak ho zjeme a nejde na výstavu. 😀
Adamko a čo keby si urobila pečené buchty.Od kedy som ich UROBILA U NáS PARENé SA už nerobia. 😀

erikasadek
8. mar 2010

ahojte baby zajtra uz s avam budem venovat, tak ten recept co dam , tak verte aj ten co nema rad hrozienka tak spapa;
vink aty musis vyskusat.. a nebude slutovat ver mi..
co s a tyka chleba, praska v rure ze??
tak pravidelne potierat slanou vodou .. 😉
a samozrejem narezat pre hkysnutim.. 😉

adamko05
8. mar 2010

... vinka... pečené robím, ale parené idu tiež.... takže ja to striedam 🙂

erika, narezat pred kysnutím???.. som tak robila a veeeeľa praskla... tak neviem 😕 , ale skusim..., vodou potieram... ale šak neva, hlavne že chutí 🙂

erikasadek
8. mar 2010

ano pred kysnutim kvoli tomu ale lepsie vykyslo. 😉 a najlepsie ako ziletka, nie tupy nozik. 😀 😀 😀

adamko05
8. mar 2010

erika... to mi jasné, že tupim to nejde...

ked som ale tak robila na začiatku, praskal oveľa viac, ako ked to robím 5 min. pred pečením... ale skusim ešte a dám echo... tak pozajtra budem piect... bo som dnes.... a nepraskol 😉

margot80
9. mar 2010

holky prosim mate nekdo recept z grahamove mouky?Urcite tu nekde bude naky ale dohledat tu neco... 😀

erikasadek
9. mar 2010

adamko ja som s alen smiala narzak nebol ana teba

vinka
9. mar 2010

No baby robila som to ale dáko ma to neoslovilo extra.Netvrdím,že je to zlé ale brioška je chutnejšia. 😀 Možno som dala málo pudingu.Som robila z BE-BE 😕

s5758
9. mar 2010

Ahoj pekarky 🙂 dostala som pekárničku Etu 😉 každý deň skúšam upiecť chleba ☹ ale ☹ sa mi nedary 😀 skušala som z hotovej múky aj podla priložených receptov ale 🙄 vždy v srede je jama 😠 neviem čo robim zle 😲 prezradte mi čo robím zle 🙂

babatko37
10. mar 2010

s5758, ja som z preiložench receptov skúsila iba jeden a keď nevyšiel, tak som sa obrátila inam 🙂
Pozri si recepty na www.dama.cz

Základný kmínový chlieb môžeš vyskúšať: http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2494
0016.chléb bílý kmínový

foto: Anndy
16.základní kmínový bílý chlébAutor:
Hodnocení: 100%

Suroviny:
300 ml vody
2 lžičky cukru
2 lžičky soli
1 lžičku kmínu
500 g hladké mouky
1 lžička sušeného nebo 1/4 čerstvého droždí

Postup:
Tento chlebík je doporučován pro začátečníky. Je pouze z hladké mouky a díky ní krásně kyne. Postupně můžeme hladkou mouku ubírat a měnit za celozrnné, ale vždy by základem mělo zůstat cca 300 g hladké mouky.
Také je možno přidávat různá semínka, bylinky, na kostičky sýr, salám, klobásku, osmahlou cibulku.....dle fantazie!
Je chutný ak je čerstvý, každou hodinou menej a menej. Najviac nám chutil sedliacky s pivom a pridala som este asi polovicu stredne veľkého zemiaku (neznášam takéto "miery", ale neodvážila som ho).

Najviac nám však zatiaľ chutil tento:http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=17654
POTREBNÉ PRÍSADY

250 ml piva,50 ml vody,2 čl soli,2PL oleja,rasca,500 g hl.muky ( ja som dala 400+100g celozrnnej),lanove semiačka,1/2 droždia

POSTUP PRÍPRAVY

Všetko dame do pekarničky vymiesit a vykysnut.Potom vytvarujeme bochnik a nechame ešte 15 min odpočivat.Pečieme na 200 st asi 40 min.

Ja som to však celé robila v pekárničke.

babatko37
10. mar 2010

s5758, na chlieb používaj hladkú múku T 650.

babatko37
10. mar 2010

Včera som robila tieto bagety, sú výborné.

0155.francouzská bageta od EVA.
Suroviny:
450 ml vody
1,5 lžíce medu
1,5 lžičky soli
1,5 lžičky cukru
800 g hladké mouky
2 lžičky sušeného nebo 1/2 čerstvého droždí

Postup:
Po vykynutí těsto propracujeme na pomoučněné ploše nebo na silikonovém vále, těsto se nelepí a nemusí se podsypávat,rozdělíme na 4 díly, a buď uválíme bagety, nebo je vytvarujeme:

z každého dílu vyválíme obdélník, delší strany přeložíme, jednu do dvou třetin, druhou přes to (je to jako váleček). Uprostřed uděláme rýhu a složíme napůl. Položíme švem dolů a trochu poválíme.

jaandy
10. mar 2010

no mne vsetko praskne v pekarnicke 😀 jasne ze sa to zje aj tak, len som myslela ze ci tam nie je privela vody, primalo vody, alebo co ja viec coho este? davam vsetko podla receptu ale asi to velmi zurivo kysne...skusim narezat (dufam ze mi tam ziletka nezostane).

inak skusala som robit bramborak a nepodaril sa 😀 tak sa chcem spytat preco asi...v niektorom recepte sa pisalo ze tie nasuchane zemiaky maju byt vyzmykane...? robievate bramborak?

erikasadek
10. mar 2010

jezisi , ale ja o tom prerezani som myslela ked ide chlieb do rury a nie do pekarne;. 😅 😀

pokial sa pouziva praskove drzodie tak nepraska, ale cerstve tak to vzdy , na neisto teda u mna.. 😉

dusanab
10. mar 2010

Ahojte dievcata, tak som zas piekla a zas mi to nevyslo dobre ☹ Kym sa cesto miesalo bola to krasna gula ako ma byt, kym chlieb kysol tak bol krasny, nekysol prilis, tak akurat (ubrala som drozdia). Ale ked sa zacal piect, asi po stvrthodine klesol a ostal taky. Nie je celkom prepadnuty, zas tak do roviny. Ale som rozmyslala a prisla som na to ze mi to robi iba ked peciem zo spaldovej muky. Ci jej tam je len trosku, ci jej tam je vela, stale to nevyjde. Lebo rozky aj pizza bez spaldovej muky vysli perfektne. Nemate nejaku fintu aby mi vysiel pekny chlebik aj so spaldovou mukou? Dakujem za kazdu odpoved.

Erika trosku od temy ale ako sa dari svokre?

erikasadek
10. mar 2010

dusana, davas len spaldovu cistu??
ak ano tak to nerob potrebujes kvalitnu muku 65T 😉
ja tu hodil par receptov uz slubujem uz budem dobra..

mimochodom dakujem za opyatnie operaciu prezila , no prisla obe prsia;.
ale prezila operaciu.. dakujem.. 🙂

dusanab
10. mar 2010

hlavne ze jej to dopadlo dobre, aspon v ramci moznosti....

Nie davam hlavne t650, tu spaldovu len na ochutenie/vylepsenie, maximalne polovicu davky (aj to som iba dnes tak dala, inac tak stvrtinu - patinu). Preto nechapem preco mi to tak robi, ci je nejaka vadna seria muky alebo co, lebo ine druhy muky mi to nerobia. 😖

erikasadek
11. mar 2010

tak dam ti recept a skus s nim ak ti nevyjde tak chyba v drozdi skus zmenit ... pozrieme sa na vec

PS mas pravdu ja som rad ze vobec prezila operaciu... 😔 😉

dusanab
11. mar 2010

skusala som aj cerstve drozdie aj susene aj rozne druhy a vsetko jedno....este by mozno mohla byt chyba aj v hladkej muke ale z tej mi vychadza dobre ked peciem bez spaldovej 😒 babo rad ☹