Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

vinka
24. mar 2010

Joj moja nie.Som myslela,že ten recept sme zduplovali. 😀 😀 Robila som zo 6 copov podla videa. 😀 No ten veniec je z dvoch copov.Jeden cop je citronový ak zoženiem nestriekané citrony alebo dám pár kvapiek šťavy a druhý je kakaový a pletú sa len dva.omotávajú.A potom sa spoja. 😀

henikav1
24. mar 2010

vinka ak chces koru z citronu, ja som kupila praskovu, pre istotu, ak ich pestovali na to, tak asu neboli chemicky osetrovane, kdezto zive citrony, no neviem ci zozenies bez chemickeho postreku

junovka
24. mar 2010

vinka, aha 😒 ...snad to vyskusam aj ja nabuduce zo 6 copov 🙂 😉 Inak, len tak mimo diskusiu, ten receptik na Velkonocne medovniky idem robit v sobotu.Vdaka 😉

vinka
24. mar 2010

A to si kde kúpila normálne v obchode?Jáj to je taká zelená však.Asi kandizovaná. 😕 🙂

vinka
24. mar 2010

A čo ideš robiť z nich? 😉

junovka
24. mar 2010

ja tiez uzivam len susenu citronovu koru.Dostat ju bezne v potravinach, dala som aj do vianocke troska 😅

vinka
24. mar 2010

Junovka a ty si z kolkých zapletala.

junovka
24. mar 2010

rozmyslala som, ze napecene medovniky ozdobim s detmi a povesame ako ozdobu na bahniatka spolu s kraslicami 🙂 ....a ostatok sa zje 😀

junovka
24. mar 2010

ja z 3

junovka
24. mar 2010

klasika 😀

vinka
24. mar 2010

Joj sú fajnové.Určite vám budú chutiť. 🙂

henikav1
24. mar 2010

vinka, to nie je kandizovana, je to normalne v sacku medzi koreninami, citronova kora, normalne nastruhana a vysusena. Ja ju pouzivam hocikde do vsetkeho sladkeho ked mi pride pod ruku, aj do piskoty, aj do strudle.... proste kam ma napadne ze by sa hodila a ked si na nu spomeniem 😵

erinka83
25. mar 2010

Zjistila jsem, že se u pekárny netočí hák ☹ Silou ho o trošku otočím, mám strach to vůbec zkoušet, nevíte, kolik by mohla stát oprava?? Ach jo, jsem bez pekárny jak bez ruky 😅

jaandy
25. mar 2010

erika83
to ti povedia v servisnom stredisku...

ad citronova kora
v bille predavaju bio citrony, ja uz ine nekupujem 😉

vinka
25. mar 2010

Erinka a už nieje v záruke?Joj verím ti,že si jak bez pravej ruky.Ja som mala 3 krát v reklamácii.Som nevedela čo budem robiť.

erikasadek
25. mar 2010

vinka tomu sa hovori navyk. 😀 😀 😀

erinka83
25. mar 2010

Hm, už je to víc jak 2 roky 😒 máme tam už druhej den olej, kolem toho háku a malinko se pohne, ale stejně... ach jo, se mi s tím tak nikam nechce 😀 ☹

vinka
25. mar 2010

Erinka a aký máš pekárnik?

vinka
25. mar 2010

Erika lenže mne syn od kedy máme pekárnik nechce iné pečivo z obchodu ani jesť a knedle tiež robím.A kupné mladému tiež neberú. 😀 😀 Tak nadával,že či zas musíme byť bez pekárnika a kto toto má jesť. 😀 😀

erikasadek
25. mar 2010

vinka;. 😉 😀
erinka , tebe odisiel asi lozisko, alebo motor.. 😉 skor nato lozisko tipujem..

erinka83
26. mar 2010

hm, tak tu pekárnu fakt budem muset někam zanést, ach jo, jeden hák se točí v pohodě a druhý ne... Máme Etu Siestu, byla jsem spokojená... A to přežila i pád z linky 😀

vinka
26. mar 2010

No mne sa už robí cesto na rožky.Budú na večeru plnené.Párkou a horčicou a dalšia varianta ak bude málo párok tak šunka,syr. 🙂

roasha
26. mar 2010

erinka,skús od spodu nádoby ako máš ten hák streknúť silikónový olej,niekedy to pomôže,ja striekam pravidelne,a zatial nebol problém.

erikasadek
26. mar 2010

ah erinka tak ked jeden s atoci a druhy nie, tak to bud enieco ine;; 😉
ten olej je dobry napad;

erinka83
26. mar 2010

roasha, myslíš jako zvenku? Jak se to nasazuje na pekárnu? My to stříkli zevnitř, k těm tyčkám a moc to nepomohlo...

erinka83
28. mar 2010

roasha 😵 😵 😵 Supr, už se točí!!! Teda zatím jsem to nezkoušela v pekárně, jen tak a jde to krásně!! 🤐 🤐 Díky!! Akorát jsem dala normálka slunečnicový, silikonový ani neznám 😀 Díky 🙂

vinka
28. mar 2010

erinka tak super.korunky ušetrené. 😀 😀

erinka83
29. mar 2010

to jo, odpoledne upeču chlebík, mrzelo mě, že jsme si nemohla upéct domácí veku na chlebíčky, ty kupovaný jsou nějaký divný 😀 Jsem už líná míchat těsto ručně, akorát na pizzu to zvládnu 🙂 Ručním robotem 😀

vinka
29. mar 2010

No ja by som ručne už ani nevedela miesiť. 😉

erinka83
29. mar 2010

ooo, domácí chleba, to je labůžo 😀