Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

erinka83
10. jan 2011

@imzadi ak to by ti stačila i nějaká obyčejnější, ne? 😀 Ale to už je fakt o penězích 🙂 Ale u některých pekáren jde vytvořit spešl vlatsní program, ale to já nevyužiju, už v ní péct nehodlám, prostě trouba je trouba 🙂

bezaz
10. jan 2011

@sirinka ked robis len z tmavej muky chlebik nie je moc nakysnuty, je taky "gucovy".. tmava muka je ovela tazsia ako klasicke.. ja pouzivam len susene drozdie, ked davam hned do pekarne, len ho nasypem na zaver hore, ak davam odlozeny start, tak spravim trosku jamku do muky.. nic speci s nim nerobim.. pouzivam to z tesca a nemala som ani raz zlu skusenost.. nepocitam, ked som nieco robila po dlllhej dobe a dala som otvorene drozdie, to mi moc nenakyslo 😉

bianka234
10. jan 2011

@janette4 ahoj ja pečiem stále tento chlebík ako ty si sem dala link, ale vačšinou mám problém s tým, že aj keď použijem tie isté múky teda z toho istého balenia, výsledok je skoro vždy iný. Buď mi splasne hneď v pekárni, neotváram ju počas pečenia, voda je ako má byť, alebo po odstáti, prikryjem utierkou do vychladnutia, potom na jednej strane akokeby bol hustejsí ako inde. A to ho už radšej viackrát počas chladnutia prevrátim na inú stranu. Nechápem to, niekedy je ten chlebík ukážkový, ja dávam ale vody 370, lebo sa mi zdal suchý.
Baby čo robím zle, už som ho piekla stokrát a je to na prd. A tá diera po háku mi zničí celý chlieb nedá sa mi potom dobre krájať.

alami
10. jan 2011

@bianka234 no to robíš na prd, že dávaš veľa vody 😅 😀 😀 😀 😀 len daj pekne tých 350ml a daj si to pol na pol s mliekom, mne sa nikdy nepokazil a pečiem ho stále. hák môžeš v pohode vybrať, ale hneď ako sa cesto domiesi.

babatko37
10. jan 2011

@bianka234 ked sa Ti zda chlebik husty, cast vody nahrad olivovym olejom, ale rozhodne nepridavaj viac tekutin. daj trebars 4 polievkove lyzice olivoveho oleja a dolej vodou do 370 ml. a vela urobi aj zemiak uvareny v supke a nastruhany (ja ho davam do vody a az potom muku). Inac nam chlieb z pekarne vobec nechuti, robim v nej iba cesta a chlieb peciem v rure, chudi to lepsie, aspon nam.

babatko37
10. jan 2011

@bianka234 namiesto husty, suchy

ronja27
10. jan 2011

ahojky taky jsem od vanoc cerstva majitelka pekarničky, mam etu deliccu a jsem s ni moc spokojena zatim se mi povedlo celkem vše a to jsem zkousela chlebiky, bagetky, vanocku............jen ty majolenkove pletynky nejak nenaskocily podle mych predstav....vzhledove vypadaly nadherne jak malovany ale nejsou tak nejak jako z obchodu tak nadychane, mate taky stejny pocit nebo delam neco spatne? po druhe jsem pridala i vic mleka testo se mi zdalo tuhé ale zadna zmena jeste premyslim ze bych vyzkousela z cerstveho drozdi..

bianka234
10. jan 2011

@alami no keby som mohla dať mlieko tak dám , malý nemôže mlieko, to pečiem kôli nemu, tak idem teraz dať piecť a skúsim ten hák vybrať a dám viac oleja ako píšeš babatko37
diky za rady 😉

janette4
10. jan 2011

@bianka234 daj menej vody,tých 370ml je dosť veľa.v recepte je písaných 350ml, ja dávam 170vody a 170mlieka,takže to neni ani tých 350.múku používam väčšinou penam tmavú a miešam s penam svetlou alebo obyčajnou hladkou T650.tej tmavej dávam na 900g chleba len nejakých 100-150g.nám som robila v stredu a v sobotu ho muž s mojim otcom dojedali a vraj bol stále mäkký.
Inak,cez víkend ho piekol aj môj manžel,veľký 1350g a podaril sa mu super,zjedol sa za jeden deň.

janette4
10. jan 2011

@bianka234 teraz čítam,že malý nemôže mlieko.ani sójové nemôže?žeby si ho nahradila tým.alebo daj len vodu.
tie háky lezú na nervy aj mne,aj ich mastím,aj som slúsila po miesení vybrať,ale potom sa tie "šróby" tak zapiekli do cesta,že aj muž mal problém z tej formy dostať.tak ich tam radšej nechávam.

alami
10. jan 2011

@bianka234 tak vodu, ale tých 350ml 😉

bianka234
10. jan 2011

@janette4 sojové som skúsila po trištvrte roku 5ČL včera tak musím čakať na reakciu ešte aspoň do zajtra, zatiaľ len vodu, skúsim teda vody ako má byť a ja dávam 400 hl.múky T650 a 100 celozrnnej pšen. možno aj zato je to tak, dám dnes len 650 a uvidím. Asi si neuvedomuje niktorá z vás aké šťastie máte že môžte nahádzať do pekárne čo si zmyslíte, a vôbec aj do úst 😅 u nás je jedálny lístok nočná mora.

reruna
10. jan 2011

@bianka234 tím mícháním mouky to nebude, taky míchám chlebobou a celozrrnou v tom poměru, co píšeš, ale vody dáváš moc, dej jen 350 ml, když se chleba propadne, tak je to moc tekutin.... mě se super chlebík zatím podařil vždy

bianka234
10. jan 2011

@reruna už som dala len 650, teraz som to čítala v knižke že je to moc vody keď sa prepadne, chcela som nech tam je aspoň trošku zdravia 🙂 nabudúce namiešam

ďakujem všetkým a tie majolenkové pletenky 😝 už slintám ale to budeme jesť po tajomky nech nás malý nevidí

bianka234
10. jan 2011

aha už viem prečo som začala dávať viac vody, lebo mi ostávala na hotovom chlebe v rohu múka

reruna
10. jan 2011

@bianka234 já vždycky při míchání stírám zbylou mouku z boku nádoby stěrkou, mám jen jeden hák a občas mi taky zůstalo na boku mouka, že to ten hák všechno nepobral, tak to nebylo vodou....

janette4
10. jan 2011

@bianka234 ja si uvedomujem,že to neni jednoduché,keď nemôžeš robiť všetko.Moja veľmi dobrá kamarátka má celiakiu a keď máme doma nejakú oslavu,pre ňu robím zvlášť,alebo sa všetko snažím prispôsobiť tak,aby to mohla aj ona.a veru niekedy je to riadna fuška pozháňať tie náhrady alebo výrobky,ktoré môže. 😒

to,že sa ti prepadne nevadí na múke,ja tiež miešam,aj tri dokopy,ale vždy sa snažím dať aspoň 350g hladkej a ostatné od oka do pol kila.verím,.že najbližšie sa chlebík už podarí a bude fakt super.

bianka234
10. jan 2011

@reruna ja som sa vždy bála otvoriť pekáreň práve preto aby nesplasol, ale vyskúšam to keď bude treba
@janette4 dúfam aj ja, inak celiakia to je dieta fakt otras, malý ju držal 3 mesiace, myslela som, že sa zbláznim z toho a on od hladu

janette4
10. jan 2011

@bianka234 ako sa podaril chlebík?
ja som práve dorobila vianočku,vyzerá byť dobrá,aj chutí dobre,som zvedavá,aká bude zajtra.

bianka234
10. jan 2011

@janette4 mňaaaaam, fantázia, je síce biely, ale mali ste pravdu, je to tá voda, hák som nestihla vybrať ale fakt makučky, hádam aj dlhšie vydrží, lebo to jpred tým bolo na 3 deň nepoužiteľné
díky, malý sa dnes s ním asi zadrhne 🙂

pami2
10. jan 2011

ahojte baby, poradite mi prosim nejaku dobru pekaren na chlieb? chcela by som kupit mamine,ale vobec nemam prehlad....potrebuje asi mensiu, su doma uz len 2 a pol ( ta pol je sestra 🙂) a vacsinou sa aj tak stravuju mimo domu v robote, takze by ju vyuzivala tak 2-3 do tyzdna na chlieb pripadne vianocku....

dakujem

janette4
10. jan 2011

@bianka234 😀 😀 😀 som rada,že sa podaril.
ja som koncom týždňa robila prvý krát robila ten najväčší pre mojich rodičov,ešte mamina hovorila,že načo taký veľký,že stačil by aj malý,a zjedli ho za jeden deň.Na druhý deň im ho zas piekol manžel. 😀

imzadi
10. jan 2011

tak hlasim, ze jsem konecne objednala a ve ctvrtek mi pekarnu doveze manzel 😀 takze ted jen najit ty nej recepty, ale prokousat se temi 280 strankami bude horor 😝

bianka234
10. jan 2011

@janette4 len jednu chybu má....že už skoro neni 😀 😀 😀

janette4
10. jan 2011

@bianka234 😀 😀 😀 to je pozitívna chyba.

@imzadi recepty od báb nájdeš skoro na každej strane,nemusíš čítať všetko od začiatku.
veľa super receptov nájdeš tu:
http://domacipekarny.dama.cz/recepty.php?kat=48

imzadi
10. jan 2011

@janette4 ocihnu, dekuju 😉

jaja32
10. jan 2011

ahojte, dnes sa mi totalne nepodaril chlebik. Prepadol sa v strede. Dala som dva struhane zemiaky a myslim si, ze tie to pokazili. Robila som ten super chlebik. Mala som ubrat ine ingrediencie,ked boli zemiaky? Poradte. Chutovo je dobry, ale nie je pekny.

Dnes som objavila doma osatky na chlieb. Prosim dajte link, alebo poradte ako mam pripravit chlieb v osatke. A hlavne ktory recept.

mukky
10. jan 2011

ahojte,

@alami
@reruna dakujem Vám pekne za receptíky na pizzu,určite vyskusam 😅 ,u nas robia v reštike kde si aj objednava take dobre cesto že až....trosku mi pripomina chutou langoš ci listkove cesto,ale nie uplne,neviem ho opísať 😀 ,ale je vyborné....

mukky
10. jan 2011

@imzadi ahoj,uz si si kupila pekárnicku?este som nestihla dočítať...

ja mam tuto,len asi mam trosku novsí mobil,je to video

https://www.youtube.com/watch?v=GYJU2CzdOGA
mukky
10. jan 2011

DIEVCATA A RADA BY SOM SA OPYTALA,ci by som vedela upiecť chlebík v rure aj bez ošatky.....ma to láka dnes vyskusať,ale neviem si predstavit ako by som docielila bez ošatky spomínany tvar....

niekto davno spominal ze ma tusím nejaky kosicek na to alebo čo...ze nahodou sa podoba na ošatku...

mam elektricku ruru aj teplý vzduch v nej.....na kolko stupnoch ste chlebik piekli a ako dlho?a cim ste potreli vrch?Dakujem