Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

katarinka6
18. nov 2008

Ahojte, uz dlhsie mam pekaren a skusam vela receptov aj z tohto fora, no neviem ako by som dosiahla aby korka na chlebiku bola maksia. Aj po upeceni natieram slanou vodou no nepomaha, zeraj vie spravit pekaren aj jemnu korku, neviete mi poradit ako? mam pekaren ETU siestu. dakujem

boza
18. nov 2008

Annon, mam tu pekaren Moulinex XXL Bageta. robila som na nej aj male makove zaviny nielen bagety. Su to formy na 4 bagety. Je dobra v tom ze ma dve peciace spiraly tak sa clieb prepecie rovnomerne. Skus ju pozriet na www.obchodnydom.sk

boza
18. nov 2008

Katarinka6 skus nechat chlieb dlhsie v pekatni, nevyberaj ho hned cca 30min.,ja som to este nerobila ale mohlo by to pomoct.

katarinka6
18. nov 2008

Dakujem BOZA vyskusam snad to bude trosku lepsie.

veronkaj
18. nov 2008

katarinka - ja keď upečiem chlieb tak ho tam nechám 15 min. doporučil to tu niekto a musím uznať že zatial sme robili základný ale vždy bol vo vnútri upečený, a jemnučký taký mňam ako vatička.potom ho vyklopím na mriezku a zopár krát doň pichnem špáradlom zvrchu a na bokoch - horúci vzduch ide ľahšie von a potom ked sa vychladne ho dáme do sáčku.

annon
18. nov 2008

boza a tie bagety chutia ako kupované? aj sa tak prepečú do chrumkavá?

jajax
18. nov 2008

roasha.aky to je chlebik?pozerala som dozadu ale asi som ho prehliadla.nechce sa ti napisat znovu?dik.

anpej
18. nov 2008

strana 104

roasha
19. nov 2008

jajax,str.94 🙂

roasha
19. nov 2008

booooooze,jajax str.92! 😅
si nezapamatam 2 cisla... 😒 😀

jajax
19. nov 2008

dik,vyzera to super.

kocky nemate recept na take tie klasicke hrube tycinky z chleboveho cesta?mam ich strasne rada ale uz to nie je ono co predavaju a hlavne ta chut 😒 a su cim dalej tym drahsie.

veronkaj
19. nov 2008

nemáte niektorá recept na tie pizza tyčinky čo predávajú ale aj na tú omášku kečupovú či aká to je je to super a rada by som to urobila

roasha
19. nov 2008

jajax-slane tycinky 🙂
250ml vody
100g masti/al.pol na pol mast,a mlete skvarky-byvaju aj v masiarnach v takom kelimku,je na nom nakres.prasiatko/
1vajce
2lyzicky soli
1lyzicka cukor
500g hladka muka
1lyzicka,alebo 1/4 cerstveho drozdia
postup/potierame vajickom,posypeme solou/hrubou,al morskou/,rasca,mak,sezam,struhany syr....podla fantazie
nastav.pekarne-prog.cesto,urobit valceky,pracliky,zemlicky....zapiect v rure.

roasha
19. nov 2008

ja som ich robila aj dnes z 1kg muky...je toho dost,niesla som aj nasim.ja som sa hrala s tvarovanim zemliciek.
da sa to zjednodusit,zlahka vyvalkas cesto,a len to nakrajas kolieskom.
ja som si odkrajovala kusky tyciniek z vyval.cesta,a sulala v rukach-z toho potom motala tie zemlicky.....som mala celkom dost 😅 🙂

annon
19. nov 2008

Baby kde kupujete múku, napr. celozrnnú chlebovú a pod. ja som dnes pozerala v hypernove ale okrem klasickej hladkej, hrubej a polohrubej som nič nenašla (okrem bezlepkovej)

roasha
19. nov 2008

v tescu som naposledy kupovala. 😉

martinaema
19. nov 2008

v kauflande

annon
19. nov 2008

no u nás nie je ani tesco ani kaufland ☹ Ešte niekde ich majú?

roasha
19. nov 2008

oni by mali byt celkovo v hypermarketoch/lidl,tesco,hypernova.../

telinka
19. nov 2008

baby a v pekarni ste sa nepytali??? ja ju kupujem tam 🙂

roasha
19. nov 2008

teli...to ma nenapadlo...clovek sa furt uci 😅

annon
19. nov 2008

ja som bola v lidli, hypernove a nenašla som nič, okrem zmesí, a pekáreň u nás pred pár mesiacmi zrušili, ešte mrknem v bille, ale to pochybujem. ale v hypernove to predávať mohli, veď tam chlieb aj pečú 😒

anpej
19. nov 2008

ja muku kupujem v kauflande,tam maju -aspon v HE-najlepší výber,v tescu som kupila len celozrnu.v kauflande maju ražnu,špaldovu,grahamovu,pohankovu......... 😅

vivere
19. nov 2008

este by mohli mat v obchode so zdravou stravou... inak v kauflande, tesco u nas biedne

martinaema
19. nov 2008

ozaj u nás aj v jednote v oddelení so zdravou výživou majú všelijaké múky

misicka455
19. nov 2008

Obědnavám z netu 😉

jajax
19. nov 2008

roasha,diky moc skusim.

annon,rozhodne najlepsi vyber ma kaufland(asi aj jediny) co je ozaj smutne.v tescu som kupila jeden druh celozrnnej,aj to ovela drahsie ako v tescu.

telinka
19. nov 2008

ja som tiez objednavala z netu ale co stala muka tolko aj postovne 😅

annon
19. nov 2008

telinka to ma hneď napadlo, že aké by to bolo poštovné na takých trebárs 10 kíl múky 😀

bedovci1
19. nov 2008

Ahojte pekárky, potrebovala by som radu na nejaký 750 g chlebík, od min. týždňa mám novú pekáreň a už pečiem asi 5 chlebík, no stále ho mám v prostriedku prepadnutý, neviem kde mám zradu. Vie mi niektorá z Vás pomôcť????? Ďakujem