Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

matica2
16. jan 2009

čo je salem?

wighy
16. jan 2009

a ten vanlkovy oblak je fakt vyborny

a lusil kde si?????

junovka
16. jan 2009

Ahojte baby, 🙂

normalne ma drazdite vsetkym tym co tu vypekate 😝 😝 😝 😝 ....a ja drzim dietu ☹ 😀
Ale, ste ma navnadili nad tou pudingovou babovkou, tak zrobim aspon rodinke zajtra 🙂 ...moje kocky si pochutia 😵 😝

nadhera
16. jan 2009

doteraz som upiekla dva chlebiky uz z hotovej zmesi, boli vyborne. vcera som sa pustila do kminkoveho /vraj pre zaciatocnikov/ dopadlo to nie najlepsie. poradte co robim zle. vraj pri mieseni ma byt cesto sta jedna gula, ale ja som mala dve a samozrejme ked kyslo, tak v prostriedku bola ryha. pri pecenisom davala strednu farbu -chlieb bol bielunky,tak som dala este dopiect, farba sa nezmenila,len korka vyschla ale striedka je dobra. co s tym? poprosim aj jednoduche recepty na chlebik ,nech skusam dalej. 😉

kili
16. jan 2009

nadhera, ja dávam dark a aj tak nie je moc tmavý, tak skús skôr tak.
a s tým miesením, máš dve či jednu metličku? ak dve, tak to bude asi tým, ale to nech napíše niekto, kto má tiež takú

nadhera
16. jan 2009

mam dva haky,ale pri hotovej zmesi sa mi nezdalo,ze by boli dve gule z cesta 😀 😀

kuspitka
17. jan 2009

Ahojte.robila som ten podingovy a je super mna a celkom dobre sa mi vydaril.....skuste

sassi
17. jan 2009

ja som dnes za

sassi
17. jan 2009

maly mi odoslal nedopísanu správu 😕
dnes som zamiesila na rožky č 80 z Damy
tak uvidíme ako sa podaria 🙂

jajax
17. jan 2009

wighy na salema uz nikto nechodi.aj som to pred casom kockam pisala ale nikto sa nepridal.uvidime ci sa ktosi najde co prispeje.

matica salem je stranka kde sme davali fotky svojich vytvorov aj recepty a nemuselo to byt len z pekarne.
http://www.pekaren.salem.sk/

kili
17. jan 2009

kupsi, tak to som rada, že vyšla 🙂 aj si ju ešte predtým premiesila alebo si nechala tak? a koľko si dala toho oleja? ja nad tým tiež rozmýšľam, že by som spravila

bianca
17. jan 2009

kuspi takto vyzerala moja http://foto.dama.cz/foto.php?f=241141

kuspitka
17. jan 2009

ja som dala 150ml oleja a potom ako skoncila miesanie vybrala som metlicku tak som to este premiesala piekla sa mi 1:20

kili
17. jan 2009

kuspitka, dík za popis, tak asi do toho ešte idem.
ja som ju raz robila a poliala bielou čokoládou, vyzeralo to super 🙂

kuspitka
17. jan 2009

nabuduce ju urobim asi inak dam iny puding..taka spon nieco sa mi podarilo

bianca
17. jan 2009

jajax kokso tie parizske rozky ma tak navnadili ze som musela ist do mrazaku a vytiahnut tie co som tam mala schovany s krtin.Moja teta ich pecie uzasne

kuspitka
17. jan 2009

jaja a tie si robila bez pekarne .....
ako si ich robila

parybka
17. jan 2009

ad pudingová bábovka od zindule.. to je jenom puding s olejem?? 😨 fotky jsou moc hezké, vypadá chutně
nemůžu vajíčka, šlo by to bez nich?

kili
17. jan 2009

parybka, myslím, že tie vajíčka to držia po kope, ináč by si to jedla lyžičkou. Aspoň teda myslím, lebo všade, čo má držať po kope (fašírky...) sa dáva kôli tomu vajíčko

jajax
18. jan 2009

kuspi,robila som ich bez pekarne ale robili sa super.bol to moj prvy pokus 😵 a vidis ako dopadli.ak chces recept dala som ho na salema-pozri knihu navstev.

libka1
18. jan 2009

Nadhera aku mas pekarnicku? Aj ja mam pri tom chlebe vzdy 2 gule, lebo je toho cesta malo, mam Etu harmony, tak som zacala robit z vacsej davky a uz mam len 1 gulu 😉 Inac naozaj je to najlahsi chlieb aky sa piect da 😉 Ja davam program tmavy a tiez to mam svetle, akurat som sa tu nato minule pytala... Ten recept mas fajn, ja s nim experimentujem a zatial sa mi este vydaril vzdy... niekedy pridam celozrnnu muku, niekedy semiacka nejake, a tak, da sa od neho pekne odrazit a vselico vymysliet.
Napasmali ste ma na ten vanilkovy oblak, tak uz je nahadzane vsetko do pekarne a robi sa cesto, som zvedava, vyzera to mnamky mnam, tak dufam ze budem spokojna 😅

kuspitka
18. jan 2009

jajax iba prvy pokus som mala ale hned sa spapala a bola super mna...
skusim pozriet..
no a uz mozem skusat dalsie...

martinaema
18. jan 2009

ja som dnes skúšala toto
http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2444
ako zjedla sa, ale tuším pri týchto koláčoch zostanem radšej pri vymiešaní mixérom a upečení v rúre 😅

roasha
19. jan 2009

martinaema,presne tak. 🙂
sladke-ked sa robi klasicky,je to krasne nadychane,v pekarni je to ako tehla...ako ten moj makovec....bol krasne vysoky,ale tazky... 😝

kili
19. jan 2009

no ešte môšte skombinovať, že vyšlaháte ručne a dáte upiecť do pekárne, myslím, že to tak víde lacnejšie, keď sa nemusí rozohriať celá rúra 😕

martinaema
19. jan 2009

ale v rúre je to za 20min a v pekárni až za hodinu a to nerátam, že ako dlho to musí chladnúť 😝
Pre môjho mangela je dobrý taký koláč, čo je do hodiny vymiešaný, upečený a dá sa čím skôr jesť 😀

veronkaj
19. jan 2009

ako čítam tak v pekárni sa asi veľmi nedá dobre urobiť taký koláč s pr. do pečiva , čo majú vypísané na dáme??

a keby sa to vymiešalo ručne a dalo tak upiecť skúšal to niekto ako navrhuje kili???

bezaz
19. jan 2009

baby tak mi mangel opravil nadobu, teda naprazdno to ide, idem skusit, ci to bude aj chlieb robit
veronka ja som robila s praskom do peciva pernik a bol dobry 😉

roasha
19. jan 2009

veronkaj,ako pise martinaema,ked cosi sladke robim normalne,tak za hodinu uz aj zabudnem,ze som daco robila. 😅
za 1.,ked tam je prasok do peciva,a miesa to 15min,je to dost vela/preto je tazsi,ako klasika/,a ked to necham piect v pekarni,tak sa to pecie zbytocne dlho,lebo aj ked su uz hotove kraje,stred je stale surovy....
...som za klasiku....a ked zapnem v rure teplovzduch....je to rozpravka.... 😉