Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

norik1
6. aug 2011

@erikasadek caf Eriiii tak uz mam peku aj ja doma, rad mi draha, rad nech tu peciem jak besna 🙂 kedy dojdes?

ilona3
6. aug 2011

Ahojte som tu prvý krát (ale určite nie naposledy) a je možné že ste to uz riešili ale nechce sa mi čítať všetkých 332 strán🙂 prosím poraďte mi čo robiť ked sa mi upeceny chlebik veľmi ťažko vyklopuje z formy. Ďakujem.

vesi
7. aug 2011

@ilona3 v knižke k pekárni by si mala mať rozpis koľko trvá hnetenie, kysnutie atd. odsleduj si čas a tesne pred pečením vyber háky. a ešte, ked je v recepte olej alebo margarín, lejem ho na háky, mám pocit, že sa to potom ľahšie vyklopí. 🙂

martuska75
7. aug 2011

@ilona3 nie som extra odborník ale ak by si tie háky nestihla vybrať pred pečením ( ja to nikdy nestihnem 😀 ) tak ti odporúčam pred vyklopením ak to nejde potoč zospodu tým koliečkom (😀 neviem ako sa to volá odborne) hnetací hák sa pootočí do lepšej polohy a lahšie sa mi to vyklopí. Celkom mi to funguje.

martuska75
7. aug 2011

Baby tuším ma to predsa len chytilo 😉 Už som robila v pekárni aj cesto na parené buchty, boli jedna báseň. V živote sa mi predtým kysnuté cesto nedarilo a mm ich tak miluje. Hurááááá.

martuska75
7. aug 2011

@reruna Myslíš že by som mohla do toho tvojho receptu namiesto tých 350g normálnej hladkej múky dať350 hladkej špaldovej???? Alebo špaldovú mám počítať za tých 150g čo dávam celozrnnú alebo ražnú. Inak pečiem jak divá 😀 😀 😀 Keby si my neposlala taký bohový recept čo sa mi zatial vždy podaril už je piecka asi na skládke. 😉

alami
7. aug 2011

@martuska75 to je aj môj najoblúbenejší chlebík, špaldovú miesto tej celozrnnej a k tomu hladkú.
Keď nejde chlebík von, robím to isté čo ty 😉

norik1
7. aug 2011

Ahojte, tak mam za sebou chlebik z hotovej zmesi, na prvy krat jednoduche 🙂 a dnes som sa pobila s riadnym receptom a upiekla mazanec, alebo teda neupletenu vianocku 🙂 moc som tomu nadej nedavala ked som videla tu gulku v nadobe, malicku, nevykysnutu, vravim, z toho nic nebude. A o dve hodiny krasny junak 🙂 sa tesiiiiim ma to chytilo moc 🙂

reruna
8. aug 2011

@martuska75 jak píše alami, tu špaldovou dávej místo té celozrnné a k tomu normální hladkou, kdybys dala méně než 300 g hladké mouky, tak by se ten chleba asi musel péct na jiném programu na celozrnný chleba, to nemám vyzkoušené. Já jsem zatím zkoušela celozrnnou pšeničnou a žitnou, z obou je chleba dobrý, špaldovou musím taky vyzkoušet

erikasadek
8. aug 2011

@norik1 ahoj moja zlata!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! no vidis ze si sikulka.... hotova zmes kasli nato nie su az take dobre zakladny recept na chleib vzdy dobry aspon u mna, je 500G muky, bud razna, alebo chlebova muka len nie hladka!!!!!! 1 lyzica oleja, akykolvek moja bud olivovy .; alebo repkovy... a ine... 1 pol lyzice soli a lyzica cukru mozes razku... a 310 ml vody.. ja davm francuzsky program , korka je uzasne chrumkava.... 🙂 a dalsie recepty akykolvek chces ti dam moja... som rada po remoske som ta navnadila na pekaren...

ps v remoske tiez mozes upiect ja casto takto robim poveim ti presne kao na vec..

norik1
8. aug 2011

heeeeej? no remoska skvela vec, ja som uz namotala aj par kolegyn 🙂 daj tu tvoju slavnu brioche ci ako sa to pise 🙂 chlebik tiez taky vyskusam, sak pozeram ze receptov je milion, je to cela veda s tymi mukami. Uz som zakupila aj T650, tak uvidime. len musim pomaly aby sme sa moc nezaokruhlovali 🙂
A ako to je s raznou mukou? sa ma miesat, lebo ze nema lepok? ci ako to?

jajdaelda
8. aug 2011

ahoj holky, zdravím po dlouhé době...
chtěla jsem se zeptat,nemáte některá vyzkoušený recept na takový ten vícezrnný tmavý chlebík?

miriamr
8. aug 2011

Ahojte baby. Dostala som do daru domácu pekáreň, tak tu pokukávam po nejakých overených vašich receptíkoch 😉 - Zatiaľ mám vyskúšané kysnuté cesto na toto pečivo http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=5408 , bolo výborné. Dnes som skúsila chlieb, ale nebolo to ono 😒

@erikasadek skúsila by som zajtra Tvoj recept, lem mi tam chýba koľko droždia a akého mám použiť. Ďakujem 🙂

vesi
9. aug 2011

Ahojte dievčence,
nemá niekto osvedčený, vyskúšaný recept na pečené plnené buchty? (u nás sa im hovorí české buchty 🙂 )

erikasadek
9. aug 2011

@miriamr ja davam jedne sacok suseneho drozdia, alebo kvasok.. ale normalne jedne sacok suseneho drozdia aje to.. 😉 vzdy dokonaly chlebik
@norik1 super vec. remoska, mozes chlebik tam dopiect nechs program, cesto a ked vykysne tak zapnes remosku das chlebik asi na minutu zapnes remosku a vypni nechas tak nakysne ti pekne znova v teplucku.. po 20 minutach znova zapnes remosku a krasne ti upecie chlieb bude bozsky nevysusuje remoska takze super nezabudni s nozikom nakrait aspon 3 zarezi hore aby mohol kysnut pekne bez prasknutia chlieb.. 😉 ku koncu mozes so slanou vodou pretriet budes mat peknu korku. 🙂 co s atyka muky mozes miesat, ja davm od brucha teraz naprikald spaldova muka bud 500 g alebo dam spaldova 300 g asi priblizne, a zbytok doplnim do 500 g 650g//nets eje jedne super recept ktory casto robim pivny chleib..... na miesto vody dam 250 ml piva a zbytok do 300 az 320 ml pridam vodu, zalezi od pekarne niektore maju inu vlkost treba vyskusat cestop musi byt fajne nie suche....

miriamr
9. aug 2011

@erikasadek ďakujééém, idem piecť 🙂

leopolda
9. aug 2011

Ahoj,chtěla jsem se zeptat jestli někdo dělá v domácí pekárně kynuté těsto na "Honzovy buchty".
Děkuji.Martina

reruna
9. aug 2011

@norik1 brioška od erikasadek je někde na str. 200 nebo 204

norik1
14. aug 2011

no, idem hladat, dnes som spravila babovku po nasom dedovku 🙂 a vcera razny chlebik, uz nie je 🙂 mm moc nadseny 🙂

janka256
15. aug 2011

@vesi http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=5041&user... ja robim tieto su vynikajuce... 🙂

vesi
15. aug 2011

@janka256 ďakujem veľmi pekne, no práve som zapla pekáreň a robí sa mi cesto na tie honzove buchty 😀 , tak potom podám hlásenie ako to dopadlo 😀 . ten tvoj recept si ukladám, určite vyskúšam tiež, tí moji môžu kysnuté na všetky spôsoby, ale priberám z toho len ja 😀

alami
15. aug 2011

@vesi a ktoré teda robíš?
@janka256 dík, hneď mi idú na chuť, zajtra pečiem 🙂

janka256
15. aug 2011

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=39080 ja som dnes piekla toto a zajtra musim zas vsetko sa zjedlo a to som len sama s detmi vynikajuce su skuste 🙂

vesi
16. aug 2011

@alami robila som Honzovy buchty, recept bol z mimibazaru, len už nemám link 😒 ale nebolo to ono, lekvár bol trochu riedky, vytiekol pri pečení. Nabudúce vyskúšam recept od janka 256 🙂

sofinka18
21. aug 2011

Moje prve vianocky z pekarnicky 😉

maminkatn
24. aug 2011

zdravim vsetky babule na teme danvo som tu nebola....a uslo veru aj dost casu,,,ale kukam ze alami ty si tu stale...takze aj som s pekarnickou spokojna je to uz nasa sucastrodiny,,xixi bez nej by som sa uz asi neobisla,,,,a sanujem si ruky,,ktore tak potrebujeme vsetky a ja obzvlast kedze robim kuxarku,,,,vsetko sa mi z nej dari a to aj vdaka dcere ktora ma na toto vsetko namotala,,,,jej patri vdak,,,, aaj za recepisy ktore mam vsetky od nej aj od alami xlebik,,,pekavam vsetko buxty strudle langoce mastove rozky majonezove pecivo,,,vianocku,,,proste vsetko,,,,, 😀 😀 😀 😀 😀

martuska75
25. aug 2011

@alami alami, chytilo ma topečenie teda riadne 🙂 len som asi antitalent, skúšala som pizzu a jedna katastrofa :((((( môžem poprosiť zase nejaký osvdčený recept a rady ako z toho neupiecť podošvu 😀 díky díky díky

alami
25. aug 2011

@martuska75 ja robím300g hladkej múky špeciál, 130ml vody, 2nie celkom plné kl soli a 2nie celkom plné kl suš. droždia, alebo necelá polka čerstvého. Môžeš ešte kvapku oleja do toho. nechať vymiesiť n programe cesto a ak nie je čas, tak ani nenechávam kysnúť, ale treba to potom vyťahať do kruhu na tenučko, aby nebola hrubá, keď v rúre nakysne.
Na to ja dávam RED PESTO z tesca - nedám na tú omáčku dopustiť, s ňou, je pizza fakt pizzová, na to si daj čo chceš na oblohu + na vrch nejaké korenie, ja dávam najradšej provensálske, chutí mi viac ako oregano.

Rúru vyhriať na maximum ako sa dá! a piecť na maxime, kým nie je ako ma byť - cca 10-15min.

Baby majú nejaký recept myslím, že z MMB, alebo z dámy, je to vlastne toto isté, len je tam viac oleja, mne to bolo mastné a bolo mi strášne zle, ke´d som ju raz skúsila spraviť. Takže ja robím takto. Bol to recept z múky na pizzu, ale žiaľ, tú múku už nikde neviem nájsť, bývala v kauflande niekedy.

Nás už do pizzérie ani neláka na pizzu, mám pocit, že moja je lepšia 😅 😀

nech sa ti vydarí 😉

martuska75
25. aug 2011

@alami diky za rady urcite vyskusam, len este jedna otazka ruru davas aj ako teplovzdusnu alebo len normal? A ak tomu mam vytat do horuca nemozem dat papier na pecenie, takze asi vymastit plech olejom, ze? Asi blbe otazky co?

alami
25. aug 2011

@martuska75 dávam na teplovzdušnú a dávam to na papier, prečo nie?