Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

mizulienka
15. jan 2011

@janette4 to je taky citronovy krem, mne velmi chutil, mozes ho davat asi vsade, do kolacov, lievancov, zamiesat do slahacky, palaciniek...je fakt dobry 🙂
podla toho som si ho vyrobila, ale je dostat aj v potravinach Marks & Spencer.

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=23263&ord...

mukky
15. jan 2011

@janette4 ahoj,

no fičia 😀 ,robila som ich asi 4 krát....a ficia takým sposobom ze ja si vzdy dam ked su este teplé len tak s maslom a soľou,zvysok dojedá mm,alebo pomrazím a mm dojedá neskor.....

mukky
15. jan 2011

@mizulienka ahoj,u mna je taký cas normálny 😀 ,ja žijem v noci 😀

mukky
15. jan 2011

@janette4 nefotila si ten pudingoš?ja nie som velmi na kolace,ale za vyskusanie by to stálo......mm by si iste pochutil

mukky
15. jan 2011

@reruna dakujem,myslím ze vcera sa mi podarili najviac....boli take vacsie a nie tenké ,som nechala aj dlhsie este cesto po vybratí z DP kysnuť aj som ich robila vacsie....

mukky
15. jan 2011

@duplicka áno tieto 😎

mukky
15. jan 2011

kopírujem este raz svoju otázku zo vcera,mozno mi niekto odpovie 😅 😀

som sa chcela opýtať lebo uz si to nepamatám,som dnes kupila aj normalne drozdie nesušené,kolko mi treba z neho dať aby to bolo = jednej lyžicke sušeného?

droždie má 42 g,ale dala som este sušené kým neviem odpoved..a je to rozdiel,vy co peciete,co myslíte?susené alebo je lepsie cerstvé?to asi normalne len pridam do DP do pekarne,vsak?tak ako je ....či?

mukky
15. jan 2011

@mizulienka a je tem krém taký chutný aj z obchodu?by som ho omrkla....

mizulienka
15. jan 2011

@mukky ja som nasl anieco take na dame, skus pozriet 🙂

http://domacipekarny.dama.cz/rady.php?d=24

mizulienka
15. jan 2011

@mukky ja som ten z obchodu nejedla, iba som si pamatala, ze ked som bola v anglicku, tak tam spominali ten lemon curd...ale tento, co som robila podla MMB je velmi chutny a je to rychlovka...

tu je recept aj na ine kolace s lemon curdom, na tie sa tiez chystam...

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=27567&ord...
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=13349&use...

reruna
15. jan 2011

@mukky 1/4 kostky čerstvého droždí by měla být 1 lžička instantního

reruna
15. jan 2011

@mukky a kdy spíš?

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janette4
15. jan 2011

@mukky nefotila,ale vypadá tak ako na tom obrázku a je super.keď som ho robila prvý krát,doniesla som ochutnať susede a tá mi nechcela veriť,že som to nenechávala kysnúť,skvelé jemné cesto
1kl sušeného je asi 1/4kocky čerstvého.ja dávam obidvoje navrch na múku

janette4
15. jan 2011

@rivatha ten môj bude za pol hodinku upečený,tak som zvedavá.zatiaľ vypadá super,krásny vysoký a voniaaaaaaa.

@mizulienka ten lemon card vyzerá super,hneď v pondelok ho budem robiť.strašnú chuť si mi s ním spravila,ja také veci milujem.

duplicka
15. jan 2011

takze tieto buchticky sa vydarili vyborneeeee, uz je po nich 😀 😀 😀 😀 😀 😀 http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=12408

duplicka
15. jan 2011

@mukky tak uz sa mi robia som zvedava ako ich potocim ,lebo uz som robila ine ,ale ten tvar mi akosi nevysiel 😅 😅

mukky
15. jan 2011

@janette4 nie je to tazké spravit?zajtra maju prist svokrovci 😀 idem kuk este raz recept

mukky
15. jan 2011

@duplicka rožky? 😅 potom odfot a nech sa vydaria 😅

duplicka
15. jan 2011

@mukky ano rozky, tie este len kysnu 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ,tak snad budu ok,lebo som dala maslo, kedze sadlo nemam

mukky
15. jan 2011

@duplicka ja som buchty este nikdy nerobila,ani nejako nemam predstavu ako sa tvaruju 😀 ,ale ja sa nebojim ziadnej novej výzvy 😀 ,musím vyskušať 😀 😀

ja ani som nikdy nebola na kolace,len po porode sa to trosku zmenilo a ocas si zobnem 😀

janette4
15. jan 2011

@mukky vôbec to nie je ťažké.ja som na kysnuté cesto ľavá,ale toto je úplne super.

mukky
15. jan 2011

@duplicka juj skoda ze si nedala masť ☹ ,chutovo neviem ci to bude ono...ale ved skusis nabuduce s mastou 😅

mukky
15. jan 2011

@janette4 😀 ja som tioez este nerobila nikdy predtým také cesta 😀 ,ale raz treba zacat noi nie??idem na ten recept,mm sa bude smiat ze zase budem kuchtit 😀 a predpokladam ze tam ide puding 😀 a ten doma nemam,pojde na nakup 😅

mukky
15. jan 2011

@janette4 sla si presne podla receptu???

janette4
15. jan 2011

@mukky áno,idú tam 2čokoládové pudingy.ja som minule nemala,len kakaové,tak som dala tie a trochu várovej čokolády.

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mukky
15. jan 2011

malý je u babky so sesternickou sa hraju tak mam cas nejaký na kuk nových receptov a ten pudingos sa mi pozdava,zeby svokrovcom aj mm chutil...

duplicka
15. jan 2011

@mukky no som zvedava kedze su bez masti,hmmm, tak napisem a mozno radsej necvaknem 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
no ja peciem len od kedy mam deti 😀 😀 😀 😀 radsej doma ako kupne 😉

janette4
15. jan 2011

@mukky áno,podľa neho