Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

svetlankat
10. feb 2012

@nattalia presne ako pise @maruja , jasne ze mozes

reruna
10. feb 2012

@raza ten můj recept je přesně na velikost chleba 900g, to jsi mohla dát celé🙂
@nattalia jasně, že můžeš normální mouku - viz můj příspěvek o moukách ze včerejška🙂 a v pekárně dělám často sekanou, těsto na pizzu, koláče, vánočku atd. kynuté knedíky atd.

nattalia
10. feb 2012

@svetlankat @maruja
@reruna Jej, super baby, dakujem moc 🙂 mam chut vyskusat nieco, tak potom dam info, co sa mi zadari...🙂 co sa tyka vypekania, ja som uplne anti typ 🙂 ale kedze deti maju take vselijake dobroty radi, a aj manzel, nacase zacat s tym nieco robit, lebo ani sa nenazdam, a krpci budu buchty pytat...🙂 tak nech sa dovtedy naucim... 😀

llluckaaa
11. feb 2012

Ahoj holky, byl by nějaký receptík na celozrnný chléb, který máte oblíbený? Já mám sice osvědčený, ale chtěla bych je vyzkoušet něco nového, ať se nám nepřejí. Dělala jsem i podmáslový, ale úspěch u nás moc neměl, byl na můj vkus moc hutný. Děkuji.

janette4
11. feb 2012
llluckaaa
11. feb 2012

@janette4 Děkuji. A prosím tě, ta celozrnná mouka může být celozrnná pšeničná jemně mletá? A také nemám doma teď klasické droždí, zkoušela jsi ze sušeného? Ale jinak se mi líbí, chtěla bych ještě dnes vyzkoušet. A ještě jeden dotaz - jak dlouho necháváš chleba kynout?

janette4
11. feb 2012

@llluckaaa áno,myslím,že môže byť,hlavne,aby bola pšeničná a nie ražná,lebo potom budem moc hutný.droždie dávam vždy sušené.ja dávam kysnúť do pekárne,aj s miesením mi to trvá 1.50hod.ja si pečiem chlebík v rúre,takže cesto nechám potom ešte podkysnúť a upečiem,ale keď ho robím v pekárni,daj si normálne celý program. 😉

llluckaaa
11. feb 2012

@janette4 Tak to vyzkouším. Jen to musím vše poměrně propočítat, mám jen kilovou nádobu 😒 Já si dám celý program, ale nevím, který právě vybrat, chtěla jsem to udělat podle doby kynutí... Co je to "v rúre"? No něco už vymyslím a snad to vyjde. Dík.

janette4
11. feb 2012

@llluckaaa v rúre normálne,čo je v sporáku,nedávam aj upiecť v pekárni,len cestíčko vykysnúť a upečiem si v trúbe.skús ho spraviť z 3/4dávky,lebo baby tam píšu,že má okolo 1400g.a program buď základný alebo celozrnný

raza
11. feb 2012

@reruna présím ťa, písala si, že v pekárne robíš aj sekanú.. čo si mám pod tým názvom predstaviť? 😕

reruna
11. feb 2012

@raza masová sekaná http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3669 dělám jen z půl kila masa, to nám stačí

raza
11. feb 2012

@reruna ďakujem, vôbec som netušila, že aj takéto niečo sa dá 🙂

raza
14. feb 2012

dievčence, máte nejaký dobrý recept na zemiakový chleba? včera som skúšala jeden recept z netu, ale dopadlo to blbo... bol celý lepkavý, akoby boli tie zemiaky moc vodové, či čo...

reruna
15. feb 2012

@raza ten recept, co jsem ti dávala - na super chlebík, klidně tam přidej 2 postrouhané uvařené brambory, ale dej méně tekutin a hlídej si těsto při hnětení, když tak vodu doliješ

raa2
20. feb 2012

ahojte zienky, poradite mi, chcela by som robit tento chlebik : http://www.raduzyrecepty.com/clanky/domaci-peka... ale neviem ci mam dat maslo rozpustene, alebo ho tam iba nakrajat, co si myslite? vdaka

llluckaaa
20. feb 2012

@raa2 Ahoj, já myslím, že by mělo být máslo rozpuštěné. Sice jsem máslový chléb ještě nikdy nedělala, ale dělala jsem vánočku a tam jsem dávala máslo rozpuštěné.

raa2
20. feb 2012

@llluckaaa dakujem, ked vyskusam dam vediet aky bol 🙂 u mna to bude tiez prvy krat 🙂

llluckaaa
20. feb 2012

@raa2 Já raději zkouším recepty, u kterých jsou komentáře. Abych věděla, na co si dát pozor. Přeji hodně štěstí!

raa2
20. feb 2012

@llluckaaa ked sa to nepodari, tak ma pri najhorsom slak trafi 🙂 🙂 🙂 🙂

llluckaaa
20. feb 2012

@raa2 Raději ne 😉 Mně když se někdy nepovede, tak jsem pak příšerně vytočená.

raa2
20. feb 2012

@llluckaaa juj ani nehovor, ale myslim pozitivne. mne sa minule nepodaril chlieb z kupenej zmesy, to som teda hresila, normalne polka chlebu upecena a druha polka muka 😕 a pritom sa tocili obidve vrtule, to som len 😕

llluckaaa
21. feb 2012

@raa2 To se mi už taky stalo. Ale bylo to proto, že jsem měla vrtuli špatně nasazenou.

papuka
21. feb 2012

@svetlankat ahoj, chcem sa opýtat, chystám sa kupiť si moulinex bagette xxl, a ty máš asi takú, ako si snou spokojná? máš už aj vlastné odskúšané recepty? ja ju ani tak na chleba nechcem ako viac menej na kysnuté cesto, neviem ho robit a velmi ma to mrzí, rada by som urobila chlapom doma, šišky, langoše, pečené buchty .....

gianni
22. feb 2012

včerajší koláčik(bábovka) z pekárničky

lubenka01
22. feb 2012

@gianni môžem poprosiť recept ma bábovku? Dakujem. Ešte okrem chlebíka som tam nič nerobila. 😉

gianni
22. feb 2012

@lubenka01 ved ani ja som tam ešte okrem chleba nič nerobila , to je moja prvá bábovka
http://varecha.pravda.sk/recepty/mramorovy-kola...

svetlankat
22. feb 2012

@papuka ja som s nou velmi spokojna, aj ked tie pekace na bagety nepouzivam, ked mi cesto vymiesi, aj tak ho musim vybrat, tak si to potom dam upiect do rury, kde sa pecu 20 minut, v pekarni sa pecu 1 hodinu. Kysnute cesto uz inac nerobim, len v pekarni. Chlebik robim vlastny, ten co tu uz bol niekolkokrat spomenuty a kysnute robim klasicke

raa2
22. feb 2012

@gianni babovka vypada fajnovo, vyskusam aj ja 🙂

ada21
23. feb 2012

Caute, chcem vas poprosit o radu. Pred par dnami sme si kupili pekarnicku z Lidlu, SilverCrest. A po upeceni chlebu mam problem ho z nadoby dostat von, ked som robila kolac, tak som vytiahla tie hnetace. A vtedy isiel lahko kolac z nadoby. Ale ked peciem chlieb, tak neviem ci mam hnetace na cesto tiez vyberat a hlavne neviem ze kedy. Lebo cesto aj pocas kysnutia pekarnicka po nejakom case premiesa. Viete mi s tym niekto poradit? dakujem

llluckaaa
23. feb 2012

@ada21 Ahoj, já hák vytahuji po posledním míchání. Pak mi těsto ještě kyne a pak teprve peče. Ale nevytahuji hák vždy, jen když si včas vzpomenu.