Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

ianitka
26. máj 2012

@kvojtanikova daj tych 900g pokojne
ja mam 1 kg a 1,2 kg - tento recept robim na tom mensom a nie je plny

inak dobre recepty su na http://domacipekarny.dama.cz/
aj tento mam odtial

kvojtanikova
26. máj 2012

@ianitka ok dakujem

jespera
27. máj 2012

Ahojte, ja mam moulinex tu najnovsiu - ale pravdupovediac...Chleby ktore som doteraz piekla - nechutia mi velmi, su strasne huste, nie su take makkucke ako z obchodu - preco , tak to je ? alebo robim chybu niekde ja? A to som mala aj hotove zmesy - aj podla receptu....Najprv som mala pozicanu moulinex - trosku starsiu, robila som v nej briosku - no uzasna bola, ako vianocka....ten isty recept som dala do tejto a vysla mi cista blbost, a to som piekla aj na programe zakladny, aj na programe sladky chlieb...bola to jedna tuha husta masa....no k vianocke alebo brioske to malo strasne daleko.
Alebo napr. vcera som robila ze chlebik z Alsaska - original recept z Receptov Moulinex...zapla som a isla prec, prisla som z vonku - obrovsky dym ma privital...cesto v tej nadobe prekyslo na spiraly a vsetko sa to krasne palilo ...no dve hodiny som drhla pekaren...preco cim to je..nerozumiem tomu...

reruna
28. máj 2012

@jespera možná je to na reklamaci....nebo není ta tvoje třeba menší, než ta starší - pak by se vysvětlovalo to, že ti to překynulo a pekárna to nepromíchá dobře, takže to pak není nadýchané....?

lelask
4. jún 2012

Ahojte prosim vas zavarate niektora v pekarnicke?? Nevem ci to risknut 😅 Dakujem

ibajeho
8. jún 2012

ZENY!!! Surne potrebujem poradit vsetci na mna hadzu bobek. Ideme kupit pekaren, potrebujem vediet znacku a dovod preco je podla vas ta naj!neviem ake vsemozne funkcie tie veci maju, no chcem to hlavne aby to za mna robilo cesto, hlavne teda to kysnute, taktiez chcem skusit dzem a niektore dokonca tvrdia ze v tom pripravuju mliecnu ryzu. Oci sa mi z toho krizia ze co vsetko sa s tym da a preto som v slepej ulicke. Chcem aby to malo vela funkcii, hovorim ide mi hlavne o to miesenie a ked uz aby sa tam dali robit kysnute cesta, ci uz sladke alebo slane/neviem ci to tam robi rozdiely/ a aby bola ticha a mala oldlozeny start. To ze ci mi to vchlebe necha miesac je mi jedno, lebo nakoniec v nej mozno ani piect nebudem ze zostanem verna trube 😀 ide o tie dalsie funkcie nie o to konecne pecenie. Vopred Diiiiiik

timbouctou
8. jún 2012

@ibajeho ahoj, my máme Morphy Richards tu menší, a bohatě to stačí na chleba pro 4člennou rodinu a také se v tom dají dělat všechny ty věci, co tam dělat chceš 😀 Jedině co, že když v tom děláš ten chlebík, musíš dát dlačítko na nejtmavší barvu, jinak je taková vyblitá. A je relativně levná, nevím, kolik je to v eurech, ale nás stála 1200,- kč. Rozhodně nebrat Etu, slyšela jsem na ni jen stížnosti.

ibajeho
8. jún 2012

@timbouctou dakujem, presne na etu som aj ja zle pocula. Rozmyslam nad panasonicom a unold ci jak sa to pise. Panasonic lebo su najtichsie a unold ze su vraj naj vo vyrabani pekarni domacich tak neviem co je na tom pravdy 😉

timbouctou
8. jún 2012

@ibajeho já jsem vybírala mezi unold a mr, vybrala jsem mr a jsem spokojená. O unoldu jsem nic neslyšela, dokonce, když se podíváš do recenzí, tak tam nic moc není. Tak nevím, jestli jsou nejlepší, ale rozhodně nejsou nejprodávanější. Panasonic jsem neviděla, dáš link?

ibajeho
8. jún 2012

http://domace-pekarne.heureka.sk/panasonic-sd-2...
Nad touto zatial tak najintenzivnejsie rozmyslam.

ibajeho
8. jún 2012

@timbouctou http://domace-pekarne.heureka.sk/panasonic-sd-2...
Nad touto zatial tak najintenzivnejsie rozmyslam.

timbouctou
8. jún 2012

@ibajeho pěkná, i je celkem malá. Je fakt, že ta mr je trochu široká. http://www.mojepekarna.cz/morphy-richards-48268
já ji teda nekupovala přes net, náš známý má obchod s domácí elektronikou a dokázal ji sehnat za netovou cenu a měla jsem to bez poštovného 🙂

ibajeho
8. jún 2012

@timbouctou tak nam netreba velkku, sme len traja takze to sa da. A maly je zatial este v stadiu kedy nase jedlo este nekonzumuje takze o to pokoj. Ale ja si chcem zacat piect kolace a tak, aby som sa to naucila kym bude take moct papat 😀 a urcite aj to ze nie je nad domaci dzem a podobne veci ze vies co si tam das. Inak to stou mliecnou ryzou sa na akom programe robi nevies?

timbouctou
9. jún 2012

@ibajeho jo tak to nevím, ale určitě se to dá najít na googlu. Já bych dala " mléčná rýže z pekárny" a třeba ti něco vyjede 🙂 JInak ta naše je velká jen zvenčí, má ten ovládací panel na straně, ale je na 750 chleba.

ibajeho
9. jún 2012

@timbouctou no tak ja som dnes zistila ze ta panasonic co som chcela sa uz nevyraba lebo vyrabaju novsi model. Je to to iste len modernejsie a cele dizajnovo skaredsie kedze je plastova. A ja hentaku bielu plastovu skratu mat na linke nechcem. Takze teraz neviem co mam robit, lebo zohnat sa sice da ale len v malo obchodoch a pytaju za to strasne vela 🙄

timbouctou
9. jún 2012

@ibajeho tak to si ji ani nekupuj, pamatuj si, že co přestanou vyrábět, k tomu taky přestanou dodávat náhradní díly.
Tak zkus ten unold.

reruna
9. jún 2012

@ibajeho tady máš seznam pekáren a recenze, nevím, jak moc je to aktualizované http://domacipekarny.dama.cz/pekarny.php ale třeba ti to pomůže. Ještě jsem četla, že v nějakých testech MF Dnes vyhrála pekárna Eta Delicca jako nejlepší. My máme jednu z těch nejlevnějších - Alasku z Makra, slouží už přes 2 roky a my jsme spokojení

reruna
9. jún 2012

@lelask nezkoušela jsem...dělala jsem jen džem

ibajeho
9. jún 2012

@timbouctou to fakt? Ale tak to je potom riadne svinstvo 🙄
@reruna tak tomu sa teda povie riadny zoznam. Diky moc, mam do zajtra co robit keby som nahodou nemohla spat 😀

lenka.pav
10. jún 2012

ak mozem poradit, ja mam unold uz dlhu dobu a funguje neuveritelne super. aj svagor ju ma, aj cela jeho rodina a na unold nedame dopustit. mozem tuto znacku len oporucat 🙂

luciferova
10. jún 2012

padlo mi do oka, ze spominate unold... mali sme tiez a rovno po 2 rokoch odisla... teraz mame panasonic a zatial sluzi. a ak mam porovnat, funkciami je lepsia (tie co vyuzivame), ale tak to je mozno aj vyvojom a casom 😉

zuzkaamato
10. jún 2012

recept na sladky KUGELHOPF - je to v podstate taky ranajkovy bochnik namiesto vianocky:

I n g r e d i e n c i e
• Mlieko: 120 ml
• Vajcia: 3 kusy
• Maslo: 210 g
• Soľ: 1 lyžička
• Cukor: 90 g
• Pšeničná múka hladká:
530 g
• Čerstvé droždie Vivo: 30 g
• Celé mandle: 50 g
• Hrozienka: 150 g
• Rum na namočenie hrozienok

Hrozienka namočte do rumu.
Ingrediencie vložte do nádoby na pečenie v nasledujúcom poradí:
Mlieko, vajcia, zmäknuté maslo, droždie a cukor.
Potom pridajte múku, urobte dierku a do nej zahrňte soľ.
Nádobu na pečenie umiestnite do prístroja. Zvoľte príslušný program-závisí od typu pekárne, ale doba celkovej prípravy by mala byť okolo 3 a pol hodiny a dlhšie.
Stlačte tlačítko “stop/štart“.
Po zaznení zvukového signálu pridajte marinované hrozienka a celé
mandle.
Na konci programu prístroj vypnite, vyberte nádobu na pečenie
a vyberte.

zuzkaamato
10. jún 2012

A este jeden recept - MLIECNY BOCHNIK - je to v podstate vianocka:

I n g r e d i e n c i e
• Mlieko: 315 ml
• Maslo: 70 g
• Soľ: 2 lyžičky
• Pšeničná múka hladká:
555 g
• Čerstvé droždie Vivo: 30 g
Voliteľné:
Vyberte jednu z nasledujúcich
ingrediencií:
• Hrozienka namočené
v rumu: 70 g
• Kandizovaná kôra: 70 g

Ingrediencie vložte do nádoby na pečenie v nasledujúcom poradí:
Mlieko, zmäknuté maslo, droždie a cukor.
Potom pridajte múku, urobte dierku a do nej zahrňte soľ.
Nádobu na pečenie umiestnite do prístroja. Zvoľte príslušný program, ktorý závisí od typu pekárne. Dĺžka prípravy okolo 3 a pol hodiny.
Stlačte tlačítko “stop/štart“.
Po zaznení zvukového signálu pridajte hrozienka alebo kandizované
ovocie.
Na konci programu prístroj vypnite, vyberte nádobu na pečenie
a vyberte.

timbouctou
10. jún 2012

@zuzkaamato to je dobrý recept, hned vyzkoušíme 🙂 ale podstatná informace - na jakou je to pekárnu? My máme na 750g chleba, tu menší. Vejde se to tam?

lenka.pav
10. jún 2012

moja unold pekarnicka funguje bez roblemov uz 5 rokov, mam tu, v ktorej sa da varit aj polievka a ryza v mlieku. svagor ma tiez uz 4 roky tu nerezovu.

cora30
11. jún 2012

@zuzkaamato vďaka za tip 🙂 ...určite vyskúšame 😉

zuzkaamato
11. jún 2012

@timbouctou hej hej, ja mam tiez na chleba 750 gramovy, takze ano, vojde sa to 🙂

timbouctou
11. jún 2012

@zuzkaamato super, doufám, že mi to ti moji vejmyslové budou jíst 😠 Zatím jsme v tom pekli jen chleba z lidlu, tak něco nového 🙂

kuspitka
12. jún 2012

ahojte.dievčatá prosím dajte mi recept na celozrný chleba,čo pečiem tak sú take husté ..

jarjar78
12. jún 2012

@kuspitka ahoj, ja som dnes piekla, namiešala som si suroviny sama 😀 100g polohrubej múky, 250g spaldovej múky, a 150g celozrnnej múky, 180 ml mlieka, 8-9 lyžíc vody, 1 kocka droždia, 1 KL soľ, 1Kl hnedý cukor, ľanové semiačka, sezamové semiačka, a olivový olej, cca 3-4 PL. ja to všetko nahádžem do pekárničky na program cesto, keď je hotové vyberiem a spravím žemličky 😀 u nás je to veľmi obľúbené pečivo, 😀 ešte do cesta niekedy pridávam /to som niekde čítala/ na panvicu si dám 3-4 PL olivového oleja , do toho nastrúham 3-4 strúčiky cesnaku, pridám sušenú bazalku, oregano, tymián, chvíľku to opečiem, aby cesnak nezhorkol, a nalejem do do surovín. vtedy už nepridám viac ol. oleja. krásne to prevonia celý dom, a tá chuť..... 😅 dnes som robila dvojitú dávku 😀