Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

jajax
8. nov 2008

kocky dobre cesto na pecivo je aj 490 a super sa s nom robi.

vivere
8. nov 2008

junovka, dala som olej. ved je to v podstate jedno a ja tam vacsinou ulejem olej od oka, ani nespinim lyzicu 🙂

jajax
8. nov 2008

olej sa dava lepsie ako maslo,lebo maslo treba rozpustit a je s tym viac roboty.

katy2
8. nov 2008

ahojte 🙂
jajax, prave som konecne dopiekla tvoju vianocku a je super 😝 dakujem za tip 🙂

junovka
8. nov 2008

tak, teraz som ochtnala moju vyrobu -Klasicke rohliky.Cutovo su dobre, len dajako mi nepodkysli, samozrejme ako vzdy a vo vsetkom 🙄 😠 😠 😠 ...uz tomu fakt nerozumiem, kde robim chybu.Nechala som ich podkysnut aj 10 minut pred vlozenim rury, tak neviem 😕 ...nic na buduce vyskusam ine ingrediencie.Teraz som dala 260 ml mlieka, 3 PL oleja, 1 CL soli, stipku cukru, 500g hlad.muky a 1,5 CL sus.drozdia.Z toho mnozstva mi vysli 10 kusy.Akurat asi 2 rohliky vyzeraju ako z obchodu 😀

anpej
8. nov 2008

ahojte 🙂 tak už peciem aj ja.nakoniec som si kúpila moulinex xxl,včera som upiekla kminovy chlebik,detom vadil ten kmin,ale zjedliho .teraz skušam zemiakovy. 😒 čakam ako dopadne.

jajax
8. nov 2008

junovka,ja robim podla receptu c.31 pletenky a vzdy su super.len davam 350 ml mlieka.
anpej,vitaj medzi nami 😵

almika
8. nov 2008

ahojte, chcem sa poradiť, aj my sme si kúpili pekárničku len včera a chcem sa vás opýtať, kde kupujete do nej múky a ingrediencie, ako napr. nejaké semiačka na chlebík.. ďakujem vám 😉 no a som zvedavá ako to pôjde mne.. dúfam, že mi to pôjde.. 😅

almika
8. nov 2008

a vôbec neviem nájsť také označenia ako píšu v receptoch, že T1050 alebo 550.. iba polohrubá, hladká, hrubá... 😕 tak neviem, že akú mám kúpiť.. 😅

junovka
8. nov 2008

almika, my davame klasicke muky, hladka, polohruba....kupujeme v potravinach, alebo v Kauflande, kde maju najlepsi vyber 😉 ...detto aj semiacka atd.

junovka
8. nov 2008

..linak, akurat sme kupili vcera v Lidli hlad.muku 530 😕 , priblizna klasickej hladkej 550 🙂 😉

almika
8. nov 2008

junovka, ďakujem ti, takže podľa označenia, ak tam je že T550 to je polohrubá, tak kúpim jednoducho polohrubú múku, áno? 😅 😀 radšej sa dvakrát opýtam a vopred ďakujem za rady 😉

roasha
8. nov 2008

almi,ja pouzivam na chlieb normalnu hladku T650,je stale fajny. 🙂

almika
8. nov 2008

roasha, ďakujem 😉 a do každého chleba dávaš iba hladkú múku?

vivere
8. nov 2008

junovka,
ja som to pecivo pred vlozenim do rury nechala podkysnut 20 minut a druhykrat tusim aj viac.

almika,
vitaj medzi nami a aj medzi moulinexkami xxl 😉
ja kupujem muky v kauflande a aj semienka. a mozno ti pomoze aj to, ze nepeciem podla receptara, ktory bol k pekarni prilozeny, lebo podla tych cisel muk sa nedaju desifrovat 🤐 vacsinou vsetky tu pecieme podla receptov zo stranky www.pekarnicka.dama.cz. tam su vysvetlene muky, postupy, je tam kooopec receptov. ja davam do kazdeho chleba vzdy 300 g hladkej psenicnej muky T650 a k tomu pridavam ine, ci uz grahamovu, celozrnne, pisali sme o tom par stran dozadu veronkej 🙂

junovka
8. nov 2008

vivera, a myslis si , ze je to tym, ze mi malo podkyslo?Ono, ke d to uz miesalo v pekarni, tak sa mi to zdalo take ako keby zbite cesto, take tazke 😒 ...tak ja neviem. 😔

almika, ja sa tiez pri mukach neriadim cislami 😉

almika
8. nov 2008

vivere, ďakujem pekne 🙂 prečítam si aj pár strán dozadu 😉

junovka, ok 😉

vivere
8. nov 2008

junovka, po pravde neviem, iba si to myslim, ze to malo podkyslo. kvasnic podla vsetkeho bolo dost. mozno bola na vine aj muka, niekedy to tak byva.

jajax
8. nov 2008

junovka,napadlo ma.mne sa to stalo ked som robila z muky kupenej v Jednote.takze to ozaj moze byt aj mukou.aj kvasnice mohli byt horsie,aj ked su to tie iste co pouzivas.

mima595
9. nov 2008

Ahojte,

ja sa chcem spytat na taku "drobnost" - minule ste sa tu rozpravali o tych bagetkach - recept č. 155 z damy - no a ja si chcem overit, ked davate tie bagetky piect do rury, tak plech potierate niecim a ked, tak cim?
Ja som ho potrela olejom, a boli fajn, len chcem veidet, ci ich niektora davala len na samy plech a ako to dopadlo.

tami712
9. nov 2008

mima ja som bagety dávala piecť priamo na papieri na pečenie a boli super 🙂

jajax
9. nov 2008

mima,ja tiez pouzivam len papier.odpadne ti umyvanie.

otazocka
9. nov 2008

Zravim vsetkych 🙂
Chceli by sme si kupit domacu pekaren ale zatial sa neviem zorientovat podla coho by sme mali
vyberat, na co sa zamerat pri vybere a tiez by som ocenila ak mate s niektorymi znackami ci typmi
skusenosti keby ste sa o ne podelili. Dakujem 🙂

jajax
9. nov 2008

otazocka,viem ze sa ti asi nechce ale ked si precitas stranky dozadu pise sa tam o vsetkych pekarnach ktore mame.vsetky typy ktore su aj s priapadnym hodnotenim najdes tu http://domacipekarny.dama.cz/pekarny.php

junovka
9. nov 2008

caute zienky 🙂

Tak, dnes som urobila knedlik, ale dnes namiesto oleja som dala vajicko, a skonstatovali sme , ze z olejom je lepsie.Tak, uz teraz viem 🙂
Este dnes som aj zrobila orechovnik 😎 ,mnam 😝 😵 Cesto som urobila podla Crysmile a napln som urobila podla jednej kucharskej knizky.Bola suprova a........proste cely kolacik je super 😎 ...a uz som prisla na tu fintu, preco mi cesto bolo stale splasnute 😅 ...nuz co, clovek sa uci neustale. 😉

jajax
9. nov 2008

junovka,napis preco aby sme sa poucily.hociktorej z nas sa to moze stat 😉

junovka
9. nov 2008

..tak ako pisala Vivera, nechat podkysnut-v pekarnicke som po skonceni programu nechala cesto este asi 10-15 minut, potom ked som to vyklopila na tablu, tak znova este 15 minut som nechala podkysnut, ked som spracovala cesto a naplnila, tak este na plechu som nechala podkysnut cca 15 minut a supla do horucej rury 🙂 😉 Kolacik pred supnutim do rury som potrela rozslahanym zltkom s 1CL cukru a 1CL vody a nakoniec som ho este popichala vidlickou. 😉 Vy s cim potierate kolaciky, alebo rohliky ci ostatne pecivo?

martinaema
9. nov 2008

koláčiky so žĺtkom alebo s celým rozšľahaným vajíčkom a ked už je upečený tak ešte pretriem s horúcim osladeným mliekom a šupnem do rúry na 2-3min -krásna farba a lesk.
A rohlíky iba slanou vodou. Plnené tiež s vajíčkom, ale osoleným 😉

junovka
9. nov 2008

robil tu niekto uz Cesnakovy chlieb??Ak ano, prosim recept 😉

junovka
9. nov 2008

nasla som na Dame.cz nejaky cesnakovo-nivovy chlieb, a rada by som origos Cesnakovy 😕 ...pre manzela 🙂 😉