Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

erikasadek
2. jan 2010

danka ja som super zena ktora je vsade ale nic nestiha;. 😀 😀 😀 😀

danciacik
2. jan 2010

no počuj superžena 😀 tak daj nejaký tvoj obľúbený recept na chlebík

erikasadek
2. jan 2010

danka; pre mna jeden s anjlepsich..
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=17654

erikasadek
2. jan 2010
danciacik
2. jan 2010

super ďakujem budem musieť vyskúšať. 😉

mima1
2. jan 2010

ja som dnes robila pizzu. podla navodu tam islo 570ml vody no dala som o cca 70ml menej a to sa mi cesto lepilo o nadobu tak som tam dala este muku. musim povedat ze cesto je fakt chutne. asi moj 1 uspech ze sa nieco z pekarne da jest 😀 😀 😀

ozi
4. jan 2010

ja pridávam jeden môj veľmi obľúbený http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=21558#dis..., zo semiačok som dala doňho len ľanové a je fakt výborný/ ale nabudúce skúsim aj iné, aby som vedela /

erika, takže si myslím, že mám nafigu nože, lebo sa chlieb s nimi krájal otrasne, tak som to vyriešila a kúpila elektrický a super. Vôbec neľutujem. 😉
A ešte som robila ten perník, a môžem povedať, že deťom veľmi chutil 😵

miriamka
4. jan 2010

Ahojte,
pridavam sa aj ja...Jezisko mi doniesol domacu pekaren chleba,a dnes som spravila svoj druhy chlebik.Zatial robim len z hotovej zmesy a zistujem ake mnozstvo a aky velky chlieb vyjde z toho...
Ale idem precitat nejake vase receptiky.
Inac ake hlavne ingrediencie musim mat doma stale aby som mohla chlebik hocikedy spravit?

erikasadek
4. jan 2010

ozi a tebe nechutil..?? 😀

aj mojim strasn echutnal..
no asi mas na figu noze hlavne ze si psokojna mas elektricky a je to.. 😉
miriam muka sol a voda, zaklad chleba.. 😉

junovka
4. jan 2010

miriamka, zaklad je muka a drozdie 🙂

Dnes som robila pernik, ktory uz tu odznel 😒 ...da sa sice jest, ale ....myslela som si, ze bude lepsi 😅 ...dala by som viac cukru...a aj pekaren mi to asi nie velmi dobre vymiesala 😖 ....teraz som zistila, ze predsa je najlepsia pekaren s 2 hnetacmi ako s jednym ☹

miriamka
5. jan 2010

Junovka...a ty mas aku pekaren?Len s jednym hakom?Ma mam s 2,len ked pouzijem dvojitu mensiu nadobu mam tam jeden...

erikasadek
5. jan 2010

junovka vazne mne to krasne vymiesalo a chut bola super.. 😉
mozno mame kazdy , inu chut.. 😉

ozi
5. jan 2010

eri, ja tiež perník nemusím, ale vymiešalo mi to super, aj s jedným hákom 😉

a pridám, čo som dnes robila, je super, skús http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=15090

moni1412
5. jan 2010

miriamka jeeeej ahoj 😵 vidim ze nas Jezisko mal podobne napady 😀 ja zatial robim z receptov co boli k pekarni, par som nasla aj na nete co sa mi pacili, tak pomaly skusame 🙂 Denisko mi ale takyto chlebik spapa bez problemov, kupovane pecivo mu uz dlhsie nechuti... mozno to bude v tej cerstvosti 😉

erikasadek
5. jan 2010

DOcerta a ja zase nemusim ziaden pernik, ale tento ano. 😀 ale j atam nedavam dzem , ale med.. 😉

miriamka
5. jan 2010

Ahoj Moni 😉
Inac mne maly vobec nechce rohliky napriklad,chlebik len sporadicky...ale sa tesim,lebo spapal az krajec mnou upeceneho chlebika 😵 😵

moni1412
5. jan 2010

Miri, vidis, aka si sikulka, ked tento chlebik spapal 😉 to vies - domace je domace 😀

ja som dnes robila babovku a teraz pozeram ze ozi sem dala link... presne tu, z mmb. je naozaj fantasticka 😵

junovka
5. jan 2010

miriamka, ja teraz mam Zelmer pekarnu s jednym hakom, nakolko po sviatkoch sme sli reklamovat Etu s 2 hakmi...tak preto.Snad sa dockam spat mojej "milovanej" 🙂 Ety 😉

mima1
6. jan 2010

junovka neviem ci to bol tvoj recept alebo ho vymyslel niekto iny ale aj tak dakujeeeeeeeeeem. myslim ten na predchadzajucej strane na buchty a kolace. to je prvy krat co sa moja strudla da jeeeeeeeeest he he. ale nie dala sa aj ta predtym ale tato je vynikajuuuuca. tie moje boli vzdy dake bez chuti. odporucam!!!!!!!!!!!!!!! 🙂

junovka
6. jan 2010

mima, nebol moj recept, ja som ho vycitala tu na tejto teme 😉 ...ale je perfektny, ze?? 😵 😵 😵 😎 😉

junovka
6. jan 2010

a co sa tyka cesta na pizzu, ktoru robim ja, tak tu je recept:
250 g hladkej muky, 1/2 KL soli, 100 ml mlieka, 1 KL cukru, 1 cele susene drozdie/10 g/, 50 g Hery, ked nemam , tak davam Ramu, 1 vajce.Niekedy sa mi stane, ze sa dost lepi po vykysnuti, tak vtom pripade pridam este na doske troska hl.muky a zamiesim do cesta. 😉

mima1
7. jan 2010

este by ma zaujimala jedna vec. v knizke od pekarnicky su pisane recepty. na kazdy jeden chleba je tam pouzite susene mlieko. da sa toto nahradit niecim inym? napr normal mlieko? to susene sa mi zda ze je akoze dost drahe za 400g-5€ 😒
ak by sa dalo pouzit normalne kolko by ste dali napr na 2pol. lyz suseneho- obyc mlieka? dakujem 🙂

erikasadek
7. jan 2010

MIMA5€ 😅 😕 ???????
kriste.. ty ho tam nemusis davat, ak nechces...mozes nahradot ale potom musis dat menej vody. 😉

mima1
7. jan 2010

no to som nasla najlacnejsie v tescu ale som sa rozhodla ze ho nechcem. ta cena sa mi zdala byt akoze dost. 🤐 😨

junovka
7. jan 2010

mima, ja davam klasicke mlieko z obchodu 😉

mima1
8. jan 2010

junovka a pomozes mi este ako to mam davkovat? lebo bud je napisane ze 2pol.lyz alebo 3pol.lyz a ja neviem kolko dat obyc mlieka 😖 😅

margot80
8. jan 2010

no holky tak z poradte taky na to cekam 😀 mimi mam stejny problem 😉

mima1
8. jan 2010

aspon niesom sama. ja mam pekaren od vianoc no zatial som vyrobila tri prepadnute chleby len 😅 😕 ale uz viem ze to bolo asi ze vela vody. cesto sa mi uplne lepilo o nadobu. no a skusala som pizzu musim povedat ze cesto bolo mnam mnam. a robila som cesto co mi dala junovka a to bolo vynikajuce. mozem povedat ze na treti den chutil kolac. cize ten budem urcite robit stale kedze moje cesto bez pekarne bolo vzdy ze nem moc dobre. 😅

erikasadek
8. jan 2010

mima ak sa ti cesto lepi o nadobu tak naozaj tam je vela tekutin, prisypuj pomaly muku ked miesi alebo zmen , iny recept.. 😉

cesto ma byt ako bolo na videu , na minulej strane;. 😉 pekne gulate leskle a v strede.. 😉

tak na miesto 200 ml vody dajte 100ml voy a 100 ml.. to by vam malo urobit 2 lyzice mlieka; 😉
ako priklad.

mima1
8. jan 2010

erikasadek no ja som to zistila az po navsteve tejto stranky. len ma nas... to ze v pribalovej knizke od receptu pisu daky recept co by mal byt naozaj dobry a je na... ved by to malo fungovat myslim ked tam nieco napisu... 😠