Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

erikasadek
13. feb 2010

vinka program cesto, mas , trva 4 hodiny.. 😉 krasne cesto vyjde alebo cesto + ingrediencie... 😉

no za seb amozme povedat ze panasonic je vykonna a podl a, mnohych tu v fr ludi drzi im aj 5 rokov.. 😉

eva120
13. feb 2010

Ahojte , dnes som tu prvý krát síce pekáreň mám už dosť dlho ,ale posledné pečenia mám problém.
Keď dám piecť chleba všetko je v poriadku, ale asi 20 min. pred koncom sa cesto prevalí a klesne.
Prosím poraďte kde je chyba....Ďakujem

vinka
13. feb 2010

Erika a čo na tom programe cesto sa robí?No ja som myslela len miesenie.To môže takých 15 min. trvať.Vieš ked chceš domáce cestoviny tak si dáš vymiešať.Alebo iné cesto.Ja som takto robila aj pirohy.Cesto si dala vymiesiť a potom som už dalej robila.Len to máš bez kysnutia. 😉 No tak to ja potrebujem výkonnu pekárničku. 😉 Lebo tú som uštvala. 😀 Výrobca s tým zjavne nepočítal. 😀 😀

erikasadek
13. feb 2010

vinka, no ako take nie je;.

ale je cesto ' hodinove, so vsetkym, alebo pizza 45 minutove;. tak pouzijes pizza cesto , ako na kolace po 20 minutach pred tym nez zacne zohrievat na kysnutie sa vypina;.;
tak sa robia aj kolace, len vymiesa.; 😉

vinka
13. feb 2010

No ved hej.Len ja s tou mojou hlavou zábudlivou naučím pekárnik aj nekysnuté vykysnúť. 😀 😀

vinka
13. feb 2010

Počuj a kolko programov má?Joj som zvedavá či ho majú a po kolko.Mne asi 100 eur vrátia.Tak budem musieť doplatiť. 😉

erikasadek
13. feb 2010

ma 12 programov ak sa nemylim hlavnych ale tie sa este daju kombinovat.. 😉
mas basic
cerelany chlieb
zitny.. chlieb
francuzsky
talinsky,
bezlepkovy
sandwic
pizza
a bake only

a teraz , basic stisne a mas rychly chlieb
cesto
cesto + ingrediencie
cerelany, normal alebo rychly
😉 ATD 😉

jaandy
13. feb 2010

vivinka

ved si stiahni ten navod co som davala link 😀 tam to mas aj farebne s obrazkami vsetky programy 😀 a mozes pozreit presne ake to ma programy a co s nimi!!!

asi si nerozumiete 😀 s erikou, ma to klasicky program na chlieb-miesi, kysne, pecie...klasicky chlieb so semienkami-miesi, prida semena ci hrozienka, kysne, pecie...na pecenie celozrnneho chleba-to iste len ine casy...na pecenie razneho chleba-zas ine casy pripravy...zakladny program ktory len miesi a kysne(napr na knedlu)...len na pecenie ako piecka(napr na sekanu)...len miesanie (to je ta pizza program) proste ti len miesa napr. prisady (na pernik napriklad) 45 min a potom nic, potom musis zapnut len pecenie

potom su tam aj take programy ze na taliansky chlieb aj francuzky chlieb no to som este neskusala lebo nemam recept 😀

ma to vsetko mozne okrem programu na lekvar 😀

neviem co myslis programom na cestoviny ale ked len zmiesat muku s vodou a vajcom tak to das len miesat na program pizza (hoci to som nepochopila lebo pizza je kysnute cesto nie? 😀 )

mne tiez bezi 2-3 krat denne lebo maniacky vypekam teraz, vychladne celkom rychlo (ale teda cas pripravy chleba je 4h ked sa pytas na toto)

ma bohovsky ten povrch tej pekacej nadoby, len oplachnes a ides zas 😉

ja som kupila teraz pred 2 tyzdnami za 143€ daj si vyhladat tu pekaren an pricemania.sk alebo heureka.sk alebo na najnakup.sk a vyhlada ti obchody s najnizsou cenou, potom si v nich pozri kolko chcu postovne ale asi rovnako lebo to pojde kurierom a objednaj 😉

jaandy
13. feb 2010

erika

tuzobne cakam na recep na nejaky nenormalne zaujimavy chlieb co som jakziv nejedla 🙂

erikasadek
13. feb 2010

no tak pockaj pocka sdo pondelka alebo zajtra moja, mu zma ide zabit ze som za pc a hodim ich viac ok.. slubujem cestne pionierske;. 🙂

jaandy
13. feb 2010

😀 jasnee, jasnee, praci cest 😉

vinka
13. feb 2010

No mne to prišlo divné,že na pizzu.Ved cesto na pizzu musí tiež vykysnúť.či nie? 😕

vinka
13. feb 2010

No fajn baby za pomoc.Pozrieme aj zajtra v nay ale si nemyslím,že bude lacnejší ako cez net. 😕

jaandy
13. feb 2010

no pozeram ze program pizza je hneteni, kynuti, hneteni, kynuti...takze aj kysne, tak som to trosku poplietla (davala som tam miesat cesto koli tomu ze tam chyba zo zaciatku to odpocinutie cesta) nevsimla som si pauzy na kysnutie lebo som to az tak nepozorovala, ale je to tam 😉

nemyslim ze to v nay budu mat lacnejsie, mozno to tam nebudu mat vobec 😉

tu to maju najlacnejsie (ja som kupila inde ale za tuto cenu)+posta dohromady nejakych 143€
http://www.andreashopsala.sk/internetovy-obchod...

ale popozeraj mozno najdes aj lepsie 😉

vinka
13. feb 2010

No chcela som cez net ale ma už uzemnil.že pri mojom šťastí ked sa pokazí kam ho dám reklamovať,Kam posielať?Dám viac za poštovné.No asi kukneme v nayku.že tam majú za 150 eur.

erikasadek
13. feb 2010

jaandy ak chces dobre kysnute cesto tak , davaj cistoi program , dough. 😉

nic ine.;
a pizza je ine.
a tu pouzije skao program n amiesanie kolacov ale po 20 minutach sa vypina a zapne sa , len pecenie;. 😉

jaandy
14. feb 2010

vivinka

😀 no ja mam tiez take stastie ze sa mi vsetko pokazi 🙂 ale napr. plynovy kotol ma z ciech vysiel aj s posotu o 200 € lacnejsie ako u nas a ja tak v pohode nakupujem aj zo zahranicia...ved panasonic ma servis aj u nas a tam ti normalne musia reklamaciu uznat nie?

ja na internetovom nakupovani ocenujem ze nemusim nikde chodit a ujo kurier mi to donesie az domov 🙂

erika
jj tak som to myslela aj ja 😉

vinka
14. feb 2010

Ahojte baby.No huráááááááááááááá pekarnik doma.Už aj pečie.No velmi ani nechceli dať peniaze.Ponúkali tovar.Ale dobre pôjde budem len rada.Možno by som ušetrila 10-15 eur.Lebo na nete bol bez poštovného za 130 asi.A tu v nayku 149.Ale už pečie.A som unesená ako ide po tichu. 😀 😀 😀

erikasadek
14. feb 2010

vinka kupila si??
no super....

no vidis hovorila som ti ze ide ticho.. 😀 kto neskusil neuveri..

mravcica
14. feb 2010

junovka, dakujem za radu, chlebik je upeceny, je vynikajuci, akurat, ze som z neho urobila usiaka. ale je to asi moja chyba, lebo cesto mi moc nakyslo, otvorila som pekaren, a potom to trochu splaslo a pri peceni sa prepadol. ale aj tak sa divim, aky je nadychnuty. cesto som nemala riedke, tak chyba bola asi na mojej strane.
vcera som robila cesto na pizzu, pekaren je fakt super, tak vypracovane cesto by som v zivote rucne neurobila. zatial som skusala recepty z damy.

junovka
14. feb 2010

mravcica, ja po vymieseni cesta nikdy neotvaram pekaren, nakolko narusis nastavenu teplotu pre kysnutie 😉

mravcica
14. feb 2010

a ked chces chlebik posypat nejakymi semienkami, tak kedy to robis?

vinka
14. feb 2010

Erika no ak ju máš už zabehnutú nevieš mi povedať,že na programe pizza kedy začína kysnúť,že ju vypnem.To ked budem chcieť si dať len vymiesiť cesto dáke. 😉 No už som sa strááášne dnes tešila,že začínam piecť. 😀 Dúfam,že túto neuštvem. 😀

junovka
14. feb 2010

Mravcica, vtedy ked mi pocas miesenia zapipa pekaren. Aku mas pekaren?

mravcica
14. feb 2010

junovka, mam domo b3975, pri zapipani pridam semienka do chleba, ale ked ho chcem posypat po vrchu, tak kedy?

erikasadek
15. feb 2010

vinka no asi 15 minutah.. ale najlepsie bude ak si to odstopujes sama.. 😉

hlavne s aneboj , otvorit vyko. pokial , nekysne tak je to ok ked otvaras.. 😉

vinka
15. feb 2010

hej to sa nebojím len neviem či tiež na začiatku necháva oddychovať.Ved nás to včera vystrašilo,že to je už pečenie a to len oddychovali suroviny. 😀

erikasadek
15. feb 2010

vinka nie , pizza program hned miesa. ako aj rychly chlieb.. 😉

no ano nechava oddychovat a zohrieva suroviny ale za ten vysledok to stoji..

inak daj jej aspon 2 tyzdne pokial bude dobre piect.. aspon u mojej to tak bolo. 😉
nie zeby zle piekala ale na 100% to bolo asi tak po tyzdni. 😉

takze kao si spokojna;.??

jaandy
15. feb 2010

ja uz som ako papagaj 😀 ale ved v navode mas napisane ze ktory program co robi a kolko minut!!! to necitate nikto navod? 😅 ved je tam obrovska tabulka, to uvidi aj slepy 😅

erikasadek
15. feb 2010

jaandy , je tam tabulka;. 😀 ja viem.... 😉