Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

mukky
6. jan 2011

ja idem robiť neskor tie "sádlové rozky" ale z 1,5 dávky,spravím aj pre moju mamku,nech si pochutná 😅

mukky
6. jan 2011

@brusinka.pusinka vyzerá to mnamkovo,brolkolicu ľubime všetci 😅

mukky
6. jan 2011

@brusinka.pusinka krásne pletenky 😅 😅

mukky
6. jan 2011

@dannynka krásne pletenky 😅 😅

matja
6. jan 2011

ďakujem vám za odpovede k majonézovým pletienkam. Budem ich robiť zajtra alebo cez víkend. Dnes večer chcem robiť tento bylinkový chlebík: http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=11815 - ale zdá sa mi, že tam ide akosi veľa droždia, čo poviete? Robili ste ho už a dali ste celé množstvo, čo je uvedené v recepte?

erikasadek
6. jan 2011

@alami ja robim ten isty recept len ja este pridam 3 lyzice rozpusteneho masla/// 😉
a knedla je uzasna, aj buchty na pare... 😉

reruna
6. jan 2011

@alami jak dlouho ta knedla vydrží? u nás by se 2 bochníky naráz nesnědly, dá se to i mrazit?
@brusinka.pusinka a jaký je ten babiččin recept, jestli to není tajemství 😉 a taky děláš těsto v DP?
knedlík jsem ještě nikdy nedělala, vždycky kupuju, ale mám celkem chuť to vyzkoušet

jaja32
6. jan 2011

ahojte, poradte mi....ked chcem upiect super chlebik so zemiakom. Kolko muky mam dat, tak ako je v recepte, alebo odpocitam vahu zemiaku?

alami
6. jan 2011

@erikasadek tak to je sranda, lebo tento recept som si "vyrobila" sama zmesou iných receptov 😅 😀
@reruna 2dni je dobrá - tretí už taká pobiede, ako aj z obchodu, knedľa sa - jasné, že dá aj mraziť. To ti nie sú veľké knedle, to máš tak na obed a ešte jednému na večeru 😉 menšiu dávku si nerob, ak ti zostane, dáš do mraziaku

reruna
6. jan 2011

@jaja32 mouky stejně, vody méně

reruna
6. jan 2011

@alami dík, zkusím a když tak zmrazím...

jaja32
6. jan 2011

@reruna dakujem...a o kolko asi menej vody, nech sa nejedujem, ked to pobabrem

reruna
6. jan 2011

@jaja32 no podle receptu si máš ty zemáky přidat do vody nebo mléka, tak aby to vyšlo na těch 350 ml celkem, aspoń tak jsem to pochopila, dělala jsem to jednou a dala jsem tam té vody více, tak to bylo řídké, ale přidala jsem trochu mouky a vyšel dobře

jaja32
6. jan 2011

@reruna jaj, som z toho jelen, ale pochopila som. Prinajhorsom slepice spapaju

alami
6. jan 2011

@erikasadek ahááá, ja že celkom to isté, toto je podobné, ale však všetky sú podobné, ide o ten dobrý pomer všetkého 🙂 ja napr vôbec nedávam Heru do knedle... múku som doteraz dávala hrubú, táto zmes dnes bola super... ale samozrejme, je veľa receptov, ja len, že mne teda tento chutil najlepšie a robím knedlu doma nie po 1.x 🙂

erikasadek
6. jan 2011

@alami no ja robim ako ty.. tenisty pomer..; podla mamineho receptu . 🙂 😀 😀 😀

alami
6. jan 2011

práve som dopiekla bosniaky, ledva som malému vytrhla z ruky, horúci, čo sa naň hneď hodil a ušiel mi s ním,...už sa chladia 🙂

alami
6. jan 2011

konečne som si stiahla fotky z foťáka, toto je môj chlieb z rímskeho hrnca

alami
6. jan 2011

mazanec z rímskeho hrnca

alami
6. jan 2011

a dnešné bosniaky - mohli vyzerať aj lepšie, ale chutili fantasticky

dannynka
6. jan 2011

@alami chlebík je kráááásny a aj tie bosniaky a nazanec mnam 😝 pošlí kuosk ak este máš 😀 😀

ja som dnes skušala zase to majolkove pecivko teda cesto,len som si namiesto 500g hladkej dala 400g hladkej + 100g grahamovej a su fantastické 😉 aj rožky som skusila spravit a veru lepsie ako tie sádlove 😀 😀 😀

alami
6. jan 2011

@dannynka ježín, máš neskutočné tie rožky, ako to vieš tak krásne zatáčať, klobúk dolu 🙂

dannynka
6. jan 2011

@alami dakujem 🙂 robím ích podla tohto návodu,vyskušaj urcite sa podaria aj Tebe také 🙂 😉

http://domacipekarny.dama.cz/postupy.php?d=257

katuskad
7. jan 2011

ahojte, prosím neviete mi poradiť čím to je, že ked dám piecť chlebík v pekárničke, tak krásne vykysne, dobre že nevylezie z pekárne a ked začne piecť, tak sa stred prepadne. zo začiatku bolo všetko ok, potom to začalo robiť, tak sme zmenili múku, bolo zase všetko ok a teraz zase, nerozumiem tomu, mám inak pekáreň eta, dakujem.

matja
7. jan 2011

@katuskad - neviem, či to je aj tvoj prípad, ale chlebík prepadne, keď je redšie cesto alebo viac droždia.
Včera som robila tento chlebík http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=11815 - v recepte je, že na 480 g múky má ísť 2 a 1/4 lyžičky droždia, čo sa mi zdalo moc, dala som 2 lyžičky, ale aj to bolo samozrejme moc.

katuskad
7. jan 2011

@matja no môže byť, ja som v recepte na 500g múky mala 3/4 balíčku druždia, tak skúsim dať asi menej, a to som si myslela že droždím nič nepokazím 😒

matja
7. jan 2011

@katuskad - ja ešte nemám dosť skúseností, ale zatiaľ, čo som piekla chlebíky, tak bolo na 500 g múky 1 lyžička, max. 1,5 lyžičky sušeného droždia. Len včera v tom recepte bolo napísané toľko veľa droždia a hneď sa mi to nezdalo.
Dôvody, prečo sa chlebík nevydarí, sú dobre rozpísané tu: http://domacipekarny.dama.cz/rady.php?d=14

katuskad
7. jan 2011

@matja no len zvláštne je, že ja ho robím stále rovnako a raz je krásny a raz sa prepadne 😒 no ale skúsim ešte to droždie.

matja
7. jan 2011

dievčatá, používate silikónovú podložku na cesto? Ako ste s ňou spokojné? Neprekáža vám, že nemôžete používať nôž alebo ostré formičky? Alebo existuje na trhu dokonca aj niečo lepšie ako drevená alebo silikónová podložka?