Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

jerryjanka
12. nov 2012

@zigzag ja som použila čo som mala doma 😀 proste aj dvojnulku ale kupila som si aj take ražné a tak- proste čo som mala som použila

zigzag
13. nov 2012

@jerryjanka dakujem, idem pozriet do obchodu, ze co tam maju 🙂 vies aspon prvy sa musi podarit, aby nepinali,ze kolko penazi som za to vyhodila,teda moj muz 😀

viva13
13. nov 2012

Ahoj, prosím poradte mi niekto, dávali ste už nádobu na cesto do umývačky? Robila som v nej puding a mlieko mi vyprsklo na viacerých miestach na vonkajšiu stranu nádobu a tam sa to zasušilo, bojím sa to oškrabovať, aby som to nezinčila, preto by ma zaujímajo či sa nezničí ked ju dám do umývačky trebars len na 40C Neošpatní nádoba? dakujem 😉

viva13
13. nov 2012

🙂

sima.p
15. nov 2012

Baby, máte niektorá pekáreň Eta siesta? Ak áno, môže mi odmerať nádobu? A ešte sa takto spýtam, do Lidlovej pekárničky pasuje nádoba z nejakej inej pekárne? Aj tie háky? Totižto mám tu Lidlovú pekárničku, som s ňou spokojná, ale nedávno som si všimla, že z tých hákov sa ako uvoľnuje nejaká farba alebo čo to je, tak sa obávam, že čo to...

kocurik16
18. nov 2012

pred dvomi týždňami som kúpila pekáreň v kauflande a zatiaľ som s ňou spokojná,učím sa,skúšam rôzne chleby aj sladké koláče,dúfam že dlho nám bude slúžiť. 😉

ewellina
18. nov 2012

@sima.p Teraz som si všimla aj ja, že z jedného háku sa uvoľňuje farba. Je to ten hák, ktorý som minule zabudla z chleba vybrať a manžel doň zarezal s nožom. Neviem, či do tej pekárne z lidla pasuje iná nádoba, ale viem, že sa to dá objednať, aj tie háky.

sima.p
18. nov 2012

@ewellina no viem, že sa dá objednať, ale ak by pasovali háky z inej, skúsila by som tie, lebo tieto lidlovské sa mi nejako nepozdávajú. Napr. mama má pekáreň Sencor a ten hák má inú tú povrchovú úpravu.

ewellina
18. nov 2012

@sima.p Nedá sa to reklamovať?

sima.p
18. nov 2012

@ewellina no neviem či by som pochodila, ako by som to dokázala, že to púšta farbu?

ewellina
18. nov 2012

@sima.p zrejme by si nebola sama.

ewellina
18. nov 2012

@sima.p možno by sa tiež dalo objednať nejaké iné háky z inej pekárne. Ja nad týmto práve uvažujem.

sima.p
18. nov 2012

@ewellina vraj z tej ety (ale neviem presne z ktorej by mali pasovať)

ewellina
18. nov 2012

@sima.p Hm..., musíme to nejako zistiť. Ja som mala predtým etu a ten hák do nej vôbec nepasuje, lebo je veľký a narážal by na kraje nádoby. Bola to nejaká eta s jedným hákom.

sima.p
18. nov 2012

@ewellina predpokladám, že by to mohla byť eta siesta alebo harmony, tie sú dvojhákové

ewellina
18. nov 2012

@sima.p Ešte sa chcem opýtať, či sa ti to stáva aj pri obyčajnom chlebe, lebo mne sa to prvý krát stalo teraz, keď som mala pomerne riedke a sladké cesto.

sima.p
18. nov 2012

@ewellina prvý krát som si to všimla, ked som tam tie háky nenasadila dobre, akoby som ich tam nezatlačila tak ako treba, a teda nemiešali poriadne, akoby som to popísala, to vlastne tá dierka v tom háku - tak sa ta špina robila a poriadna, ked hnetenie zastalo a háky som išla poriadne zatlačiť ako bolo treba, tak to tam púštalo kopec špiny. No a potom som si to všimla inokedy, ked som po pečení umývala tie háky, tak vnútri bolo zase kopec "špiny". Na 99% pečiem len celozrnný chleba, sladký koláč som piekla len 2x, moc sa mi nevydaril. A áno, čím redšie cesto, tým sa mi to zdá horšie. Inak som s pekárničkou veľmi spokojná, ale toto ma teda poriadne štve.

zuziq
19. nov 2012

baby nemate nahodou niekto pekarnicku MOULINEX OW 502330? chcela by som vediet, ako je hlucna. Pisu ze je hlucnejsia, ale neviem si predstavit, co to znamena... hlucnejsia ako umyvacka riadu napr. alebo taka ako mixer? 😕

hobit
21. nov 2012

@zuziq je hlucna tak, ze nam to vadilo, vyrusovalo, nastastie sa pokazila a vratili nam peniaze 🙂

svetlankat
22. nov 2012

@zuziq my mame mulinexku a je hlucnejsiau nas viac ako mycka, kedze nasa mycka je uplne ticha, ale mne osobne to nejak neprekaza, je hlucnejsia pri miesani, potom je uz tichucko.

alami
25. nov 2012

@zuziq mala som istý čas moulinexku požičanú, bola hlučnejšia ako moja vega (tesco), ja mám umývačku tichú, ale napr rušilo to asi ako keď perie práčka, ako mixér určite nie. Inak, mne už vega doslúžila (rozpadla sa mi nádoba), zatiaľ mi to MM nejak vždy napraví, ale chystám sa kúpiť si novú a budem brať asi moulinexku. neviem, čo iné by som.

brambie
28. nov 2012

Dievčatá,kde sa oplatí kupovať muku hlavne celozrnu?

romea
29. nov 2012

@brambie momentalne maju v akcii za super cenu celozrnnu muku strednu special 800 g za 0,39 eura co vychadza asi 0,49 eura za kilo. Je dobra pridavam ju k bielej muke v urcitom pomere a je to super samotnu som ju este neskusala 🙂

brambie
30. nov 2012

@romea kde ju prosim ta maju ?

katy2
30. nov 2012

@brambie Kaufland 🙂

romea
30. nov 2012

@brambie prepac zabudla som napisat ze kde v kauflande 🙂

ivetka1975
30. nov 2012

dnes som ho robila, podaril sa. Je super 😉
@ivankaalenka

katty5
3. dec 2012

ahojte baby, chcem sa spytať či máte niektorá skusenosti s robením, resp. miesením testa na medovníky v pekarni na chlieb ? dakujem za každú radu 🙂

alami
3. dec 2012

@katty5 ja vždy len v pekárni 😉

ewellina
3. dec 2012

@katty5 Fíha, tak toto by ma nenapadlo, ale veď skúsim. 😉
@alami