Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

alami
22. jan 2014

@karotkaa ten z 500g vôbec nie je malý, je kúsok pod okraj nádoby. Z viac múky by nakysol až nad okraj. Ja by som chlieb z 1kg múky v tom nepiekla, neviem, kde by to nakyslo a v podstate taký veľký ani nepotrebujem, to už keď tak by som piekla v rúre, ale táto veľká pekáreň ti to cesto aspoň utiahne vymiesiť, čo jednoháková nie - myslím, ak potrebuješ na záviny, knedle at´d, alebo aj na chlieb do rúry.
ja mám moulinex.

jasminet
22. jan 2014

@karotkaa ja mam pekaren z lidla, 3 velkosti chleba a peciem vzdy z 500g muky a chleba vo vysledku ma nieco cez 900g. robim z toho receptu od alami, len obmienam muky - raz kukuricnu, raz raznu, pohankovu a pripadne nejake semiacka do toho.

bklaudia
23. jan 2014

Ahojte! Máte niektorá domácu pekáreň Sencor? Mala som doteraz značky Nethaus (kupovaný pred 8 rokmi v Maďarsku) ale nejaký spodný remeň (či čo - manžel to rozobral a našiel tú chybu ale nedá sa kúpiť náhradný diel) sa pokazil. Teraz musím kúpiť nejaký ale príliš veľa na to neplánujem mínať. Tento sencor mi je sympatický má dosť dobré recenzie, ale chcela by som sa spýtať aké máte vy skúsenosti 🙂 Potrebujem hlavne na miesanie 🙂

alami
23. jan 2014

@bklaudia tu máš kopec recenzií od skúsených pekáriek http://domacipekarny.dama.cz/pekarny.php?a=list...

lliillii
24. jan 2014

Ahojte baby, prosím Vás, vie mi niektorá z Vás poradiť s kysnutým cestom do pekárničky? Potrebovala by som ho ráno mať už nakysnuté, lebo nestíham. Myslíte si že môžem použiť odložený štart o 5 hodín? Ide mi o to že je tam mlieko a čerstvé droždie. Poprípade ešte to droždie by som dala sušené. Ďakujem

katy2
24. jan 2014

@lliillii cerstve drozdie nevadi, mam skusenost - ani v lete nevadi... skor to mlieko... ale ked to nachystas v noci, ked ides spat a das to, aby to bolo hotove o nejakej 6-7h, riskla by som to... podla mna nevadi... teraz je zima, nie leto....

alami
24. jan 2014

@lliillii podľa mňa nevadí, toľko mlieko vydrží, teraz tie "vody" trvanlivé nie sú tak náchylné. Ale inak, môžeš dať aj vodu miesto mlieka, ja som tak prešla na vodu vo všetkých receptoch, kvôli synovej alergii a nejak to nepoznať na kvalite cesta.

lliillii
26. jan 2014

@katy2
@alami ďakujem dievčatá ;) nakoniec som si ráno privstala a dala to miesiť ráno. Nabudúce to risknem a vyskúšam.

alami
26. jan 2014

@lliillii skús nechať trochu mlieka v pohári na noc na linke a podľa toho uvidíš. stavím sa, že sa mu nič nestane 😉

nikita72
28. jan 2014

Chcela by som poprosiť o overený a vyskúšaný recept na kysnuté cesto v pekárni ETA 0150,skúšala som asi 4 recepty ale nikdy nevyšlo/ bolo mazľavé,pretieklo mi cez pekáreň 😲 ,či sa neskutočne lepilo,neviem kde robím chybu 😒

trasko
28. jan 2014

ahojte baby poradte prosim nejaky mazanec,alebo proste sladke ALE z bezlepkovej muky,med,mandlova mucka,kandiz.kora a pecene v DP bez programu bezlepkove

katy2
28. jan 2014

@nikita72 a co chces piect? prestuduj si tuto stranku, je tam mnozstvo super receptov a navodov ako na to:
http://domacipekarny.dama.cz/recepty.php

adkoalauri
28. jan 2014

@nikita72 neviem ako to robíš, ale ja napr. sledujem pekáreň tých prvých 5 minút a ak je cesto lepivé, pridávam múku. Možno 2-3x som mala také cesto, že netrebalo prisypať múku, ale vo väčšine prípadov áno.

adkoalauri
28. jan 2014

@nikita72 do IP som ti hodila jeden recept 🙂

nikita72
31. jan 2014

@adkoalauri díky za recept , vyskúšaný a super sa podarili buchty

karotkaa
2. feb 2014

Dievcata, pekaren Panasonic, vase skusenosti? Stale sa neviem rozhodnut aku vybrat 🙂 🙂 Vdaka 😉

fuvola
2. feb 2014

@karotkaa Ja som niekde čítala, že tieto domáce pekárne fungujú na takom veľmi jednoduchom princípe, že vôbec nie je potrebné kupovať drahé značky. Ja mám pekáreň z Tesca, ani meno nemá, len nejaké čísla a používam ju asi 5 rokov, doteraz funguje bez problémov. Naopak rodičom sme kúpili zn. ETA a niečo sa na nej pokazilo ešte počas záruky. A navyše podľa receptov, čo k nej dodali, sa nedá piecť, lebo sú zle zostavené. To je moja skúsenosť.

zuzkat1
2. feb 2014

@karotkaa my mame ecg asi 5 rokov a funguje super... Stala este v korunach 1000ku. Bola pouzivana denne ale teraz na vianoce som dostala robot tak pekaren uz nepotrebujem.

alami
2. feb 2014

@karotkaa panasonic by mala byť jedna z najlepších, jedna kočka čo tu chodila ju mala, bola nadmieru spokojná.
Dobré sú aj lacné pekárne, ale na drahšej ten rozdiel v kvalite upečeného predsa len vidno 🙂

jasminet
4. feb 2014

@trudka4 teda tie cesnakove 3uholniky vyzeraju vyborne.... 😕 🙂

mne sa vcera prave prvy krat nepodarilo cesto v pekarni, muz mi kupil inu muku nez kupujem ja, hned bolo take vodove, lepive, tak som pridala muky, uz bolo ok a prestala som si ho vsimat a az ked som sla vybrat haky pred pecenim som zistila, ze je zas take rozliate, nie dobre vykysnute. ale uz smola, neskoro. chleba je pozivatelny, ale nie je to ono... 😅

kwetinnka
5. feb 2014

@fuvola mohla by si mi pomoct..mam pekaren z tesca a bud ja alebo dcera mi zapatrosila odmerku/ lyzicku na kvasnice a od kedy ju nemam tie chleby niesu ono.vies mi prosim nejak odmerat kolko to asi je...aj ked neviem ako by to bolo najpresnejsie 😀 bud na gramy alebo na lyzicku a lyzicu.dakujem

fuvola
5. feb 2014

@kwetinnka O.K., skúsim odvážiť a napíšem do IP.

lucida
7. feb 2014

@fuvola
@kwetinnka kolko stoji ta pekarnicka v tescu?a nezere to strasne vela elekriny?mam chut ist hned zajtra taku pekarnicku kupit 😉

raa2
7. feb 2014

@lucida dojdi si ku mne, mam ju v pivnici a prach nanu sada 😉

lucida
7. feb 2014

@raa2 a preco ju nepouzivas?

raa2
7. feb 2014

@lucida nejako ma to pecivo z nejneoslovilo, ja si skor upeciem chlieb v rure a dam cesto vykysnut do rychlokysky 😉 a dalsia vec je ze mam strasne malu kuchynu, tak mi tu len zavadzia. Chlieb co uleciem v ruremi aj dlhsie cerstvy vydrzi a chcem sa teraz naucit piect chlebik z kvasku 🙂

fuvola
8. feb 2014

@lucida Ja som ju kúpila, keď mali na ňu akciu, stála okolo 35 eur.

fuvola
8. feb 2014

@raa2 Ja mám tiež len mini kuchyňu, ale pekárničku som do nej vpratala a neľutujem, lebo ručne cesto vypracovať nevládzem a rýchlokyske akosi neverím. Keď robím chlebík, tak k druhému mieseniu pridám aj najemno nastrúhaný varený zemiak a chlebík je potom dlhšie mäkký. Ale 100 ľudí - 100 chutí, každý má ten svoj osvedčený recept.

karotkaa
14. feb 2014

Dievcata, ak je v recepte nemecke oznacenie muk psenicna 405, 550, 1050 a 1600, aku pouzivate? 😉