Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

jajax
8. máj 2008

alami,to je v podstate jedno ci das muku OO alebo 650.ja tiez davam cerstve drozdie,ale ten recept ne sladky kolac mi kolegyna napisala so susenym,lebo ona pouziva susene.ale v podstate je to jedno,skusala som to aj to a rozdiel ziaden,ked tak v cene.

danielala
8. máj 2008

Alami, ja som počula zatiaľ samé chvály na pekárne Tesco. Tie chleby nemáš ani nadýchané, alebo ti proste len nechutia? Ako kočky spomínali, najchutnejšie bývajú z pekárne práve chleby so zemiakmi. Mne osobne napríklad nechutia chleby tak "chlebovo", ak sú LEN z pšeničnej múky, tú pravú chlebovú chuť dáva múka ražná. Pšeničné sú fajn tak na obložené chlebíky alebo do sendvičovača (chutia ako toasťáky).

Ak chceš niečo výnimočné, tak delikateska sú špaldové chlebíky, majú takú orechovú príchuť, napr. tento http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3550 , len si treba ustriehnuť konzistenciu cesta, lebo cmar uvedený v recepte máva rôznu hustotu, treba dať skôr menej. Ale špaldová múka je drahá, takže nie je to chlebík "na každý deň".

kladika
8. máj 2008

ahojte prave som upiekla fantasticky chlebik!!! je strasne zdravy a fakt vyborny tak ak mi verite tak vyskusajte!

350 ml soj. mlieka, 3 PL oleja, 1 PL octu, 100 g spaldovej, 100 g kukuricnej, 100 g raznej celozrnnej, 200 g raznej vyrazkovej muky, 1 CL cukru, 1 CL soli, 1 CL sus. drozdia, lanove semienka, sezam, tekvicove semienka, cela rasca

MNAM teraz papam

robim to na programe kt. trva 3.40 -mam pekaren Aiwa 🙂

matar
9. máj 2008

ahooooj,
viem že ste sa tu už bavili o parených buchtách, ale nestíham prečítať všetko spat: viete mi prosíííím niekto napísať presne kolko čoho dať do pekárničky aby sa mi urobilo cesto? nikdy som ich nerobila 😅 doteraz som mala totiž z kysnutého cesta hrôzu- tak ani neviem ako na to. tak ešte raz prosííím presný postup čo do pekárne (už ked budem mať hotové cesto, tak viem dalej čo 🙂
dííík

danielala
9. máj 2008

Matar, ja som robila len raz z knedľového cesta, keď mi zostalo, ale nie som si istá, či je to to isté cesto, ako na parené buchty, hneď po uvarení na pare boli výborné, ale jedna zostala a na druhý deň bola dosť tuhá, tak neviem. Na predošlej strane som dala link na nejaké parené buchty, ale nemám ten recept odskúšaný.

Do pekárne dáš všetko v tom poradí, ako pri chlebe: tekutiny, tuky či vajcia naspodok, potom múka, do múky vyhĺbiš jamku, rozdrobíš droždie, zasypeš troškou cukru, zakryješ múkou a nastavíš program kysnuté cesto. Prečítaj si v návode k pekárničke tabuľku s programami, ten program "cesto" by mal mať cca. 1 hodinu kysnutie. Pokiaľ dávaš Heru či maslo, tak je dobré ich predtým roztopiť alebo aspoň nechať zmaknúť.

wighy
10. máj 2008

ahojteee

tak dnes som robila knedle a su naozaj vyborne, juuuj som rada lebo tie obchodne su bleeee 😀 😀

danielala
10. máj 2008

Wighy, žee? Ja keď som ich robila na krste, tak mi vôbec nikto nechcel veriť, že vlastná výroba, také sú dokonalé aj na vzhľad. Tiež práve vypekám, lebo vonku sme dlho nevydržali v tom vetrisku.

vesi
10. máj 2008

čaute baby, že tie knedle sú také výborné, že už iné ani neskúšam... 🙂

jajax
10. máj 2008

kocky,dnes som piekla vianocku podla receptu ktory som pisala na 14-tej strane,je vyborna este lepsia ako z obchodu.cesto vobec, nie je tuhe ale krasne nadychane(lepsi vyraz ma nenapadol).kamoska mi dala ten recept,ze ho nasla na internete.korka bola trochu tmavsia,ale to asi preto lebo som zabudla nastavit program na mensi chlieb.inak do nasej pekarne bol tak akurat velky,mame na 1250g.

kuly
10. máj 2008

Ahojte baby, nechce sa mi citat vsetkych 19stran o domacej pekarni, ale ja hladam recept na bezlepkovy chlebik z muky (nie hotovy praskovy polotovar). Od piatku mam moulinex home bred xxl. Dakujem za rychlu odpoved, nalepsie na IP.



🙂

danielala
11. máj 2008

Ahojte dievčatá, tak som prišla zreferovať, že ti hamburgerové žemle, čo objavila Lusil v receptoch na Dáme (http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3597), sú to najlešie pečivo, aké sa mi kedy podarilo upiecť, aj napriek tomu, že sa mi minula polohrubá múka a bola som nútená dať 300 g hrubej a 200 g hladkej a miesto masla Heru, sú fantastické. Nie je to síce McDonald, ale aj tak žemličky prvej triedy, mňam. Odporúčam! 😵

wighy
11. máj 2008

juuuj tak ich buduci tyzden aj ja vyskusam 😀 😀
ja som dnes zase robila semiackovy chlebik, dnes mi sice tak pekne nenarastol ako minule ale je tiez velmi chutny 😉

vesi
11. máj 2008

daniela, cez týždeň ich určite vyskúšam 🙂

hajulka
11. máj 2008

Dobry vecer, prave som nastartovala moju pekaren a uz miesim len som si nie ista co z toho bude, chcem sa opytat mam sa striktne dodrziavat receptov, nemozem nieco pridat, alebo ubrat? dakujem 🙂

alami
11. máj 2008

ahoj - mne baby poradili toto - pozri si aj ty. ja sa chystám podľa toho upiecť zajtra 🙂
http://domacipekarny.dama.cz/rady.php?d=24
http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2494

danielala
12. máj 2008

Hajulka, pochutiny ako soľ, cukor, korenie, olej či ocot môžeš pridrať alebo ubrať, čo sa týka múky, tekutiny a droždia sa musíš držať receptu. Ak meníš v recepte pomery či druhy múk, tak treba ustriehnuť konzistenciu cesta, lebo napr. ak vymeníš časť hladkej za celozrnnú, tak jej treba dať o niečo viac, aby cesto nelepilo a po upečení sa neprepadlo a pod.

alami
12. máj 2008

baby, tak pečiem, držte palce. potom sa pochválim

matar
12. máj 2008

dievčatá, vdaka pekárničke si moja rodinka prvý raz pochutila na fantastických parených buchtách 😀 😎
odporúčam, aj ked sme to trochu prehnali a cesto prekyslo cez nádobu a to čistenie 😝

alami
12. máj 2008

babky, tak teda chlebík je fantastický - díky katy2, super recept. takže pekáreň nevyhodím, ani nepodarujem 😅 ako som sa už vyhrážala. 😀 ,budem skúšať ďalej - a tento receptík budem piecť pravidelne, určite. Pučím ho sám, nič naň netreba 😉
chybou bolo asi, ako písali v tom návode pre začiatočníkov, že som robila podľa receptov z návodu alebo hotové zmesy.Díky moc!

matar, daj receptík, ako si urobila cesto 🙂

lilike
12. máj 2008

alami aj ja ho prave peciem,nebolo tej vody privela? ja som ho este vylepsila cibulkou a slaninkou,troska podusenou...

alami
12. máj 2008

nie, všetko bolo super.cesto bolo pri miesení dobré, nie lepivé, ani riedke... a chlieb je perfektný - môj prvý vydarený

lilike
12. máj 2008

ok,tak fajn,ale aj tak som pre istotu pridala lyzicu octa a oleja,istota je istota 😀 ,pokial som nedavala neboli tie chleby bovieake

matar
12. máj 2008

alami, vlastne som dávala všetko "přimeřene"- na 3/4 kg polohrubej múky jedno celé vajce, 1 žltok, pol čerstvých kvasníc, 2dcl mlieka, 1,5 dcl oleja, štipka soli. 🙂

alami
12. máj 2008

niekedy vyskúšam 😉 dík

avuska19
12. máj 2008

ahoj baby,fajn téma.zaujala ma natoľko, že po niekoľkodňovom výbere som si dnes objednala aj ja domácu pekárničku, Severin.Má s ňou niekto súsenosti?Čo poradíte na začiatok?Čo je dobré si vopred nakúpiť?Ďakujem.

vesi
13. máj 2008

avuska, tak vitaj medzi nami 😀
na značke pekárne nezáleží, všetky robia to isté, na začiatok skústento chlebík
http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2494
a preštuduj si toto
http://domacipekarny.dama.cz/rady.php?d=24
a všetko bude v pohode 😀

alami
13. máj 2008

zienky, tak ja už dnes pečiem druhý rovnaký chlebík 😵 😵 😵 😵 lebo ten včera nám zachutil 😵 😵 😵

(avuska - peč podľa linku od vesi, to je naozaj podarený receptík a super postup pre začiatočníkov - dokonca aj videoukážka je tam 🙂 aj ja som ho piekla včera - a podaril sa - konečne!!

riuska
13. máj 2008

no alami super ze chlebik vysiel, ja som robila podla navodu - rychli chlebik len som dala muku 3druhy podla seba a bol fantasticky : hned vam ho aj napisem
takze na 750g chlebik
olej 1 pol. lž.
voda 270ml (odstata, alebo odkvapkana)
sol 2-3kavove lž
cukor 1 kavova lž
sušené mlieko 1 pol. lž (ja som dala be-bu ine som nemala)
múka 430g - ja som dala cca 100g ražnej, 100g hladkej a zbytok grahamovej
droždie cca 12g čerstvého
no a jasne že som pridala aj slnečnicové semiačka
korku som dala č.3 a robi sa v programe super rychli chlebik - takze za 1,15min bol chlebik hotovi
prajem DOBRU CHUT

matar
13. máj 2008

ahoj kucháročky 🙂
dajte mi prosím vás recept na nejaký super celozrný chlebík, prosím. môj muž totiž normálny celozrný veľmi nechce, tak nech si zvyká na zdravé 😉