Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

dusanab
7. júl 2010

@lukika ja by som sa rada prestahovala ale na to mi chyba este par (desiatok) tisic....ja nemam tych chrobakov nikde inde iba v muke 😠 aj na zachode pomaly nie su....vcera som vynimocne dvoch nasla v kupelni. Inac je vsetko ciste, aspon to tak vyzera. Vcera som v skrini vsetko popresvecovala a nasla som jedneho jedineho, sranda je ze nie su ani v grankach otvorenych, ani v cukre, v ovsenych vlockach, proste v nicom okrem muky. Ale pre istotu som vsetko otvorene povyhadzovala a radsej kupim vsetko cerstve a prelozim to inam a dam do doz. Uz vidim manzelovo nadsenie z nakupu tolkych doz 😉 To ze si si vsetko poprala a vycistila sa mne nejake prehnane nezda, ja by som tiez nechcela mat tu haved v novom dome. Ak je to prehnane tak sme tak trafene dve 😀 😀 Asi tie potvory skusim vyhubit nejakou chemiou kedze zatial nic ine nezabralo len neviem kedy sa dostanem na nakup 😖 Len tak na okraj, deratizacia je na hlodavce, na hmyz viac pomoze dezisekcia 😉

erikasadek
7. júl 2010

@dusanab moja zlata tak to je blbe.....

su veci super co zaberaju na insekty, ale co to je presne neviam nam robi a vzdy kazdych 6 mesiacov. je to par kvapiek v kuchyni, na stategickych miestach.., v kupelni, a v zachode, uz som tu 6 rok a neviem co je to insekt v byte// al eco to je presne neviem ... su to profesionalne veci. 😉

skusim zistit 😉

lukika
7. júl 2010

Dusanab my ked sme vývali na cinziaku a boli tam mravce tak prisli a dali nám tam nejaké krabičky na pár miestach a mravce boli preč tak možno existuje niečo aj na tie chrobáky

lara1705
7. júl 2010

dievčata, musite k teme lebo zamknu nas,

erikasadek
7. júl 2010

@lara1705 neboj pokial sa nehadame tak nie 😀 😀 😀 😀 😀

lara1705
7. júl 2010

@erikasadek tak pri tejto teme by sme sa ani nemali hadať

alami
7. júl 2010

@lara1705 veď to je k téme, @dusanab našla chrobáky pri pečení chleba, ako by to mohlo byť mimo témy, to súvisiiiii, však preto nemohla piecť 😉 a vieš ako musela trpieť? 😅
ja vôbec nestíham piecť, mám toho nejak veľa vo všetkých smeroch zdravotnými problémami počnúc 😒 ...a už mám absťáááák 😢 si to potom vynahradím a napečiem aj pre susedov 😀

vinka
7. júl 2010

@alami a ty teraz chlieb kupuješ?Bo ani ja nemám čas piecť niečo iné.Ale len ráno nahádžem na chlieb zapnem a potom ho vykydnem. 😀 😀 😀 Ale nerobím žemle ani nič iné lebo nestíham.Bože ja by som potrebovala asi 26 hodín aby mal den. 😒

adamko05
7. júl 2010

@vinka som "rada", že teraz, v lete, nie iba ja nestíham... pečiem, ale zdaleka nie tak, ako v zime, na jar, jesen

vinka
7. júl 2010

@adamko05 vieš mna teraz chytili torty poťahované.Tak mám zas novú zábavu.Ale už syn minule sa pýtal či neurobím rožky tak budem musieť 😀 😀

adamko05
7. júl 2010

@vinka jaaaj, ešte lepšia zbava 🙂
no ja dáko nestíham, ked sme cele dni vonku

dusanab
7. júl 2010

no tie moje chrobaky boli trosku od temy ale mala som ich v muke do chleba tak to trosku predsa len suviselo 😉 😀 skrina vyriadena, vsetko jedle je z nej prec a muku tiez uz nemam ziadnu ☹ 😢 😢 😢 dnes som z poslednej dobre zabezpecenej upiekla chlieb, ani som ho este nejedla, cely den som zavarala broskyne, rozmyslala som aj nad dzemom ale na to neboli dost dozrete tak si este pockam. Domace satocky s domacim dzemom, mnam 😀 -Inac Alami mas pravdu, trpim tym dost ze nemam z coho piect 😒 mangelovi je to jedno, on zje hocico, krpec pecivo zje len vonku a to je mu jedno ake je, doma ziadne....dnes mi skakal po kompotoch cerstvo zavarenych, do deky zabalenych, no uzas

lukika
7. júl 2010

vinka aj mnňa chytii za srdce tie vaše torty poťahované aj sa k Vám potom pridám, len si to musím troška naštudovať, čo to ako robíte presne

reruna
7. júl 2010

ahoj, tak jsem pro velký úspěch dělala znova briošku, ale tentokrát je nahoře nějaká nedopečená, minule byla hodně připečená, tak jsem tentokrát dala na tu menší velikost chleba - 1,5 Lb, no a zase je to nedopečené...ale i tak se asi sní 😉

erikasadek
7. júl 2010

@reruna 😅 😀 hlavne z echuti. 😉

lukika
8. júl 2010

Baby robím hanacke koláče od mum z dámy. Nerobili ste to niektorá-otáznik Cesto mám riedke ako na koláč, žiadnz guľu. Mám tam pridať múku-otáznik

lukika
8. júl 2010

Uz som aj pridala, lebo neviem ako by sa dalo pracovať s takým riedkym cestom. Ked načnete sáčok droždia tak ten zbytok dávate do nejakej dózičky-otáznik, alebo ho necháte v sáčiku-otáznik

nadulici
8. júl 2010

@lukika neporadim, so susenym drozdim nerobim- ale myslim, ze ak sa dobre uzatvory sacok malo by to byt ok....
ten otaznik je dobry 😀 😀 😀
ja so dorobila akurat pirohy z cesta co sa robi z rozkov...recept z mmb...a tusim alami pisala, ze ho tiez robila....takze tiez doporucujem, su fantasticke....ja som plnila slivkami, minula som cely kompot a este som par naplnila lekvarom, lebo som mala malo sliviek....dost cesta vyslo a to som len z 3 rozkov robila....teda pekarnicka robila 🙂

bianka234
8. júl 2010

ahojte, teraz som si opísala briošku, tak cez víkend skúsim, dúfam že nedopadne ako včerajší chlieb, lebo ma z domu vyhodia. Baby predstavte si že som robila presne podla návodu z domáceho kvásku, ja neviem či som ho mala nejak extra silno vykysnutý, cítiť ho ako burčiak, ten chlieb bol neskutočne kyslý, na 600g múky išlo deci kvásku. Hnusný bol, je v smetiaku. Ráno som v pekárni upiekla podla receptu od eriky, len som nevedela či myslela ten jej kvások množstvo alebo môj, tak som dala trošku viac ako kázala, to je už podstatne lepšie, je jedlý. A zajtra skúsim tú briošku, len mi povedzte, niekde som tu čítala neviem to nájsť, že aj rum???? tuším to patrilo k brioške.

bianka234
8. júl 2010

jaj a ešte, koľko z toho bude briošky, akú gramáž nastavím? Ja mám tefal

reruna
8. júl 2010

@bianka234 rum tam prý můžeš dát, ještě jsem ale nezkoušela, brioška je spíš menší, já jsem nastavovala na těch 750 g

lukika
8. júl 2010

Dnes som zasa piekla ten super chlebík z mimibazaru, ale tentokrát som nemusrla pridávať toľko múky. Ten istý recept a tá istá váha a minule som dosýpala koľko múky a dnes skoro nič. Ale v obidvoch prípadoch bol výborný. V tej gramáži určite hodne závisí od múky.Chlebík krásne vykysol a po hanáckych koláčoch sa malý zalizoval až za ušami. On hrozne ľúbi sladké. Aj my bude za Vami smutno.Lúčim sa na 3 týždne. Nebudem mať notebook. Pa

vinka
9. júl 2010

No ja som sa konečne dostala ku briožke.včera chlieb vyšiel na H..o tak so m zvedavá aká bude briožka 😀 😀

erikasadek
9. júl 2010

@vinka tak co moja nedari sa nedari.. 😀 😀 😀

reruna
9. júl 2010

tak brioška se snědla, byla výborná, i když trošku nahoře mohla být více propečená, ale dalo se...
teď se peče super chleba z mmb,, co jste tu dávaly link na straně 200, tak jsem zvědavá 🙂
vinka ty jsi včera pekla jaký chleba, že se nepovedl...

vinka
9. júl 2010

@erikasadek ale neviem čo sa stalo.Robila moja mamaka základný chlieb všetko taK AKO STáLE.už to tiež pozná na spamäť 😀 a vrch sa úplne prepadol.Ale tak,že to jak pohár vyzeralo z vrchu 😕

vinka
9. júl 2010

@reruna moja ako stále ten istý.Základný.To robím stále ked nemám čas vypekať

reruna
9. júl 2010
vinka
9. júl 2010

No uvidím ako dopadne briožka 😉

dusanab
9. júl 2010

Ahojte, tak je to potvrdene, ta haved sa k nam nanosila z muky z Kauflandu 😠 vsetko vyriadene, vyupratovane a bola som skusom kupit muku do kauflandu, zvonku nebolo vidno ziadnych chrobacikov, doma otvorim a co vidim? 😠 V aute ich nemam aby sa tam dostali z auta 😉 nikdy viac si muku v kauflande nekupim, otazka je kde si ju budem kupovat???? Neviem kde este maju t650, vo vacsine obchodov som ju nevidela.... 😒