Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

martinaema
11. nov 2008

na vianočku používam polohrubú

matica2
11. nov 2008

baby prečo dávate do chleba solamyl

vivere
11. nov 2008

matica2, so solamylom je ten chlebik taky vlacnejsi, mne sa zda, ze sa menej trusi a aj na druhy den je ok.

matica2
11. nov 2008

vivere dakujem. vyskúšam.

lenka007
11. nov 2008

chcela by som receptik na zemiakovy chlebik

stavba
12. nov 2008

Ahojky, taky patřím k moulinexkám 😀, už jsem sem i psala. Včera jsem zkusila poprvé koupit tu směs v Lidlu, když je teď v té akci, konkrétně směs na selský chléb a musím říct, že vůbec není špatný. Akorát příště tam přidám ještě trochu kmínu, je na můj vkus málo ochucený. Jinak nejčastěji (teda vlastně pořád 😅) peču tento chléb: 400 ml vody, cca 18-20g soli, cca 13-15g cukru(vždy o 5 g méně než soli), 2 PL jablečného octa(může být i normální), 400g hladké mouky, 100g pšeničné mouky, 100g žitné mouky, 6g celého kmínu, 30g slunečnicových semínek, 30g dýňových semínek a 1 ČL sušeného droždí. Nastavení:program 3 (celozrnný chléb), stupeň propečení střední, váha 1000g. Nám se osvědčil a moc nám chutná. 😉

veronkaj
12. nov 2008

prosím vás vysvetlite mi toto.

na dáme si čítam recepty a veľmi často je spomínaný kvások okrem droždia,

čo to je

cmar - je acidko
sádlo - je masť
kvások - ????

almika
12. nov 2008

ahojte

chcem sa poradiť, idem dnes piecť chlebík z hotovej zmesi z lidla a chcem sa vás opýtať na akom programe to mám piecť? v receptoch, čo boli pri pekárničke, tam píšu, že klasik.. ja som si myslela, že dám celozrnný.. poradíte? ďakujem 😉

otazocka
12. nov 2008

Krasny den prajem 🙂
No tak sa teraz prehrabavam v tych pekarnickach ale potrebobala bu som radu od nejakych technicky
zameranych kucharociek co by mi vedeli povedat ze ci sa oplati mat s dvomi hnetacimi hakmi alebo aky
prikon treba alebo ci je dobre mat aj dve male misky a taketo srandicky.A ak mate niektora aj nejake
skusenosti v ramci porovnania prace s viacerymi druhmi pekarniciek tak budem rada ak mi napisete 😉

stavba
12. nov 2008

almika:včera jsem taky pekla ze směsi z Lidlu, nastavila jsem program základní (klasik), dělala jsem z půlky sáčku, takže váha 750g, stupeň propečení tmavý. Byla to směs na selský chléb a po upečení bych krásně nadýchaný, jen ta kůrka nebyla tak křupavá, jako u jiného chleba, ale jinak dobrý.

stavba
12. nov 2008

otazocka:já mám zkušenost zatím jen s jedním typem pekárny, viz. výše, ale za sebe si myslím, že je lepší mít pekárnu se dvěma háky, říkám si, že když je jen jeden, tak je to spíš asi jen na menší chleby a přeci jen ty dva háky to těsto líp uhnětou. Příkon u té mé je myslím 800W, takže v pohodě.

veronkaj
12. nov 2008

otazocka

- ja mám moulienx xxl s dvoma hákmi a nelutujem, pretože aj ked sme s dcérou dve tak:
- upečieme chlieb a ked raňajkujeme alebo večer si dáme k niečomu tak pol je hned preč a tak zostane na ráno a na desiatu do školy,
- vo väčšej miske má ceto na koláče a rohlíky väčší priestor na kysnutie
- dva háky si to cesto medzi sebou posúvajú ak je menšie ak je väčšie pracujú zároveň
- aj ked veľakrát robím len z pol. dávky na rožky a koláče neľutujem, pretože ked sa mi nebude chcieť urobím z plnej dávky a dám do mrazničky

výkon má moja 800 takže akurát .

lilu18
12. nov 2008

ahojte,my sa este rozkukavame po dakom dobrom vyrobku
mozte mi povedat -ten prikon je coho ukazovatel a je lepsie mat 2 hnetaky ako jeden?dik

vivere
12. nov 2008

veronkaj,

cmar je cmar (ja kupujem od milsy, iny som nevidela),
sadlo je mast
a kvasok je kvasok
nerozumiem celkom otazke, co si chcela vediet 😉

otazocka a lilu 18,
vo vseobecnosti je lepsi spotrebic, ktory ma vyssi prikon. moja pekaren (xxl) ma 800 W, malo by to znamenat, ze si lepsie poradi so svojou pracou. v kazdom pripade by som pod 700 W nesla.
ja mam dvojhakovu a vyhodu vidim v lepsom prepracovani cesta a tym, ze ma dva haky ma aj podlhovasty tvar nadoby a taky chlebik sa lepsie kraja. dvojnadobova je vyhodna v tom pripade, ak chces robit dva rozne chleby, napr. jeden biely a druhy celozrnny. no ja osobne v tych dvoch nadobach nevidim nejaky extra zmysel, nas jednonadobovy chlieb padne za jeden - jeden a pol dna 🙂

almika
12. nov 2008

stavba, ďakujem 😉

a ešte sa vás chcem opýtať: vymasťujete nádobu pred každým pečením? alebo to nie je nutné?

stavba
12. nov 2008

almika:vymasťovat není nutné, chléb jde vyklopit i bez toho, jen ty háky mi pokaždé zůstanou uvnitř, takže to je někdy docela boj je vyndat z toho chleba 😠 😅

veronkaj
12. nov 2008

vivere, ked si všimneš na dáme sú recepty že kváskový chlieb a iné a tam píšu že dať tolko ... hustého kvásku a potom v recepte je aj droždie - to je čo za kvások,

inak dcéra chce aby som urobila plenné rohlíčky z nutelou , prosím môžu sa dať do mikr. sáčku a do mrazničky - napr. po dvoch kúskoch?? a treba ich predtým oddeliť papierom do pečenia aby neprimrzli k sebe??

budú dobré aj po rozmrazení??

nemám s tým nejaké skúsenosti

almika
12. nov 2008

stavba diky 😉

matica2
12. nov 2008

ja mam s dvoma hakmi lebo som chcela podlhovasty chlebik.
nadobu nevymastujem
piekla som aj z hotovych zmesi z lidla ale ma niak neoslovili

stavba
12. nov 2008

Koukám, že téma by se pomalu mělo přejmenovat na "Pekárna moulinex xxl", protože přispíváme převážně my, které ji máme doma. 😉

matica2
12. nov 2008

lenka007 ja robim zemiakovy tak ze do zakladneho receptu pridam 100g varenych zemiakov, lyzicu octu a oleja. a vcera som sa tu docitala ze sa dava aj solamyl. a zemiaky si varim v supke a postruhane si dam aj do mraziaka

matica2
12. nov 2008

a este nieco: ked davam zemiaky prisipavam muku pocas miesenia

vivere
12. nov 2008

veronkaj,

aha, uz viem, co si mala na mysli, ale neporadim, lebo kvasok nepouzivam. myslim, ze sa robi z raznej muky a este neviem coho, da sa to odstat, ked to zacne pracovat a potom sa z toho pouziva do chleba... je to niekde na dame popisane, ako sa ten kvasok robi.
s mrazeni neviem, my vzdy vsetko zbastime 🙂 😀

otazocka
12. nov 2008

Dakujem kockam co sa zapojili do debaty ale budem rada aj za dalsie nazory 🙂
Ozaj, mate niektora skusenosti aj so znackou Unold?

lenka007
12. nov 2008

dikes skusim zo zemiacikmi mame aj mi xxl a zatial sa mi paci

veronkaj
12. nov 2008

lenka007

mojej dcére sa tiež páči, hlavne že to tam urobí a potom len mami pod to upliesť - pletenky koláčiky a tak a najradšej je ked môže vážiť a dávať to tam

pekný zvyšok dňa majte sa 🙂

bronia13
12. nov 2008

ahojte, skusala som recept 143 dala som na vrch slaninu tak chutili dobre ale skor ako Ciabata nez rozky, nemozete mi niektora poradit nejaky recept co by sa podobal na nase klasicke rozky? uz som par skusila a nic, alebo zemle tak nieco ze by to bolo tak viacej take napuchnute. Dakujem

boza
12. nov 2008

Baby, kvasok je predpripravene drozdie, to sa da mlieko alebo voda-muka, cukor a drozdie do hrnceka. Nie vsetko co ide do receptu, drozdie sa da vsetko ostatne len tolko aby sa urobila primerane husta hmota,necha sa cca 15 minut kym nezacne pracovat. Ked zacne kysnut prida sa do zvysnych ingrediencii a miesa sa.

almika
12. nov 2008

chlebík zo zmesi je výýýborný, krásny, som veeeľmi spokojná 🙂

vivere
12. nov 2008

bronia, ja som ich mala dost nakysnute, tak neviem...