Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

lenka3
23. sep 2009

Ahojte, chcem sa opýtať či tiež nemáte problem upiecť chlebík zo zmesy múky z Lidlu. Piekla som ho viac krát a stále bol super ale v poslednom čase mi nechce vyrásť, je dobrý ale je len priblížne polovičný ☹, už som skúsila dať aj trochu menej vody ale nepomohlo. 😢 😢 😢

lul
23. sep 2009

aj my mame unold. neni o com 😉

martinaema
24. sep 2009

lenka ja občas kúpim tú zmes v lidli - aj teraz ako bola v akcii som ju kúpila. Je pravda, že som robila ten celozrnný a ten vykysne menej ale bol dobrý. A ja vždy dávam menej vody ako je na obale písané. Vyskúšaj tú ciabattu, tá je fantastická a aj dobre nakysne, lebo je z bielej múky. Ja som k nej na záver pridala aj olivy pokrájané na polovice a je to mňamka - ale to až 3-4 min. pred domiesením, aby sa celkom nerozpadli

ralanka
25. sep 2009

lenka ten tmavý z lidla sa ani mne moc nevydaril pritom som skúšala s tým cestom všetko menej vody potom dodať zemiak aby bolo lepšie a ešte neviem čo všetko ale nie je dobrý ja si robím svoj už osvečený recept a je bomba hladaj na stránke www.dama.cz tam nájdeš všetko možné 😉

lesnamacicka
25. sep 2009

No teda odkedy používame pekárničku papáme len chlebík z nej 🙂 Prvý som skúsila taký ten základný jednoduchý recept z hladkej múky, lebo som nevedela, čo to spraví 😀 Potom som postupne menila múku za celozrnnú. Už som skúšala všelijaké chlebíky, ale najčastejšie robím taký s celozrnnou múkou a nasypem tam semienka podľa chuti - najčastejšie ľanové a sezam. 🙂

lyongirl
26. sep 2009

ahojte, chcem sa spýtať, či pečiete niektorá chlebík podľa svojho receptu z inej múky ako pšeničnej?
Ak áno a dáte mi recept budem veľmi vďačná 😉 . Je tu toho popísaného tak veľa, že to nemám šancu prečítať.

slavulka27
26. sep 2009

Ahojte.
Prosim Vas ak niekto ma pekarnicku PANASONIC, tak kolko faz miesenia a kysnutia maju programy napriklad pre zakladny chlieb a celozrnny?
Lebo UNOLD - ky maju 2 fazy miesenia a 3 fazy kysnutia a vraj sa to prejavi na kvalite chlebika.

lenka.pav
27. sep 2009

slavulka, podla mna sa to na kvalite chlebika nijak negativne neodraza. ja mam unold a ked dam rychly program, ktory ma skratene tieto fazy, tak je chlieb hutnejsi, inka s normalnym programom je vzdy uzasny, nadychany.

nika07
29. sep 2009

prajem krásny deň,

mám jednu otázočku, na mojej pekárni mi začali vypadávať tie hnetacie háky, asi tam odišlo nejaké tesnenie ☹ , neviete mi poradiť či treba kupoiť celu nadobu alebo sa daju kupiť iba tie haky ☹

ďakujem,

používam ju každý deň, som z toho nešťastná, zle sa stým pracuje

erikasadek
29. sep 2009

baby nebude to drozdim, teda vsade pisu , z etreba , instatne drozdie ktore rychlo reaguje, a nie co treba dat nakvasit.;
teda tu su dve, rychle pre , pekarne, a klasicke ake pozname;. a tam vysvetluju ze prave to sa ukaze na kvalite chlebika...

nika07
29. sep 2009

erikasadek ja používam iba klasické droždie/kocku/

nika07
29. sep 2009

ale už sa mi stalo, že bola múka nekvalitná, zistila som to ked som piekla mazanec

martinaema
29. sep 2009

ja mám odskúšané droždie aj klasické aj instantné a žiadny rozdiel . Aj v origoš receptoch píšu množstvo sušeného alebo čerstvého droždia. To skôr by som vinu hádzala aj ja na múku, lebo jeden čas mi nič poriadne nevykyslo a vtedy som mala nakúpenú múkú clever.
A do tých hotových zmesí sa pridáva iba voda, nič iné.

erikasadek
30. sep 2009

martina, to ni eje cerstve drozdie, ale , instatne, susene drozdie ktore nemusis nakvasit ako klasicke susene;; teda potrebuje cas..
to instatne je pre pekarne, hend reaguje v momente ked sa da to surovin.. 😉

neviem povedat nevyskusala som,len na FR strankach vsade pisu ze je , lepsie pouzit toto , od , pouzivatelov..tak neviem.. 😅
je jasne ze za tyzden, budem mat , svoju panasonic a uz sa neviem doskat. 😀

martinaema
30. sep 2009

no neviem, ešte som sa nevidela v obchode / tu na SK/ také ako píšeš, vlastne videla som niečo podobné - nejaké expres neviemčo, to sa zarobí cesto a dáva sa nevykysnuté piecť - nakysne v rúre. Ale v pekárni sa cesto spracováva dostatočne dlho, má čas na to kysnutie - na mojej Sieste je cca 25 min. zohrievanie surovín, ďalšiu polhodinu miesi a ešte hodinu a pol kysne.

erikasadek
30. sep 2009

martina, ani ja som to nevidela v lete na slovensku , ked som bola, len klasicke susene drozdie..

preto pisem ze tu je to bezne, a specialne muky a podobne , na pekarne, a aj to drozdie specialne pre ,pekarne...

naprikald , v navode od panasonicu pisu rovno ze je najlepsie prave toto drozdie, a nie klasicke... 😉
ak chceme dokonaly vysledok..

neviem ti povedat nemam to za sebou, ale co citam francuzske stranky, na pekaren, dokonca vyrobca na muku ma specialnu stranku , pre pecenie , s domacimi pekarnickami a tam neskutocne mnozstvo receptvo.. no parada az sa tesim..
co vsetko budem robit.

mozno by bolo dobre potom ked vyskusam hodit niektore recepty... 😉

misulda
30. sep 2009

Ahojte, neviete, ci sa daju do pekarni dokupit tie vnutorne nadoby na pecenie (formy) pripadne aj alebo iba haky na miesanie?? Niekto sa tu uz nieco podobne pytal, ale bez odpovede...Vdaka

erikasadek
30. sep 2009

http://www.pelia.sk/kat-domace-pekarne---prislu...
misulda a, aj inym mozno vam to pomoze.. 🙂

nika07
1. okt 2009

Prajem krásny deň,

misulda ja som sa to pýtala 😉

erikasadek ďakujem za link 😉 skusim tam napísať či su tie nádoby vhodné aj do mojej pekárne 😵

misulda
1. okt 2009

erika... dakujeme 🙂

jonatanka
2. okt 2009

ahojte, chcem kupit pekarnicku, mozete mi poradit ktora je naj, chcem to darovat tak nechcem kupit nejaky lacny smejd 😉

anulka09
3. okt 2009

ahoj, ja som si kupila dnes pekarnicku a mam otazocku, preco tam treba tie tekute suroviny pridavat najprv az tak muku atd?

anulka09
3. okt 2009

A este jedna vec, davate tu nadobku a haky do umyvacky? je to vhodne?

lenka.pav
3. okt 2009

anukja, vacsinou sa davaju najskor tekutiny a potom muka. niektore pekarne to ale maju naopak, musis si precitat navod. a nadobu umyvam v rukach, podla mna to je pre tu nadobu lepsie. do umyvacky mam aj tak vzdy kopec ineho riadu 😀

junovka
4. okt 2009

anulka, v navode mojej pekarni sa pise, ze nadoba a haky sa nemaju davat do umyvacky, nakolko hrozi poskodenie teflonu.Ja osobne ani teflonove panvice nedavam do umyvacky 😉 Istota je istota 🙂

Chcela som vas poprosit o nejaky vyskusany receptik na croissanty.Vdaka

natsa
4. okt 2009

ja nikdy nedodržujem poradie ved aj tak sa to všetko zmieša a chlieb sa mi upečie dobre

vinka
4. okt 2009

Ja to tiež neumývam v umývačke.Ani to nieje potrebné.Lebo to namočím a všetko sa krásne rozmočí a vôbec netreba dáko zvlášť silno umývať. 😉

betyna8
5. okt 2009

nam nechutia tie lidlove chlebiky,resp.zmesy,lepší je domáci
lyongirl okrem klasickej hladkej muky T650,ktorú kupujem zásadne v kauflande ,používam aj grahamovú, špaldovú,celozrnnú ražnú muku. Droždie používam sušené, na obale je lastovička a vždy je chlebík dobrý, do vianočky dávam čerstvé droždie

vinka
5. okt 2009

Ja tiež používam iba čerstve droždie a stále mi vykysne pekne a ani ho nekvasím predtým nič.Ja som sušené použila iba raz.A to robím skoro každý deň v pekárniku.Niekey aj dva krát za deň. 😉

erikasadek
5. okt 2009

zabudla som s apochvalit takpekarnicku som vcera objednala; a v sterdu pride tak sa tesim.;
zvolila so m tu panasonic ,; .... 😉

dam potom vediet..