Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

mukky
28. dec 2010

dítko mi spí,tak mam 4 hodinky casu 😀 😅

a pekávate aj fasírky?

mukky
28. dec 2010

@dannynka myslím robiva fasirku,vsak? 😅

duplicka
28. dec 2010

@mukky no mam moulinex bagetkovu a neviem uz si zacinam mysliet ze sa nieco pokazilo ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

lili01
28. dec 2010

@dusanab jééé si zlato díky moc,určitě vyzkouším !!!!

mukky
28. dec 2010

@duplicka ja mam tu istu pekarnicku 😕 a nic sa ti este v nej nepodarilo ci ako??nemam vsetko docitané

lili01
28. dec 2010

@dusanab prosimtě,kolik těch pletýnek z jedné dávky těsta udělám???

chtěla jsem se zeptat.....včera jsme dělala vynikající Honzovi buchty!!!! z těsta jsem měla 24větších krásných buchet...byly opravdu vynikající. můj mladší syn na sladké moc není a snědl 3kusy tak to už je co říct....

kdybych chtěla dělat větší množství,dá se udělat v pekárně dvojitá dávka těsta nebo musím udělat dvě várky zvlášť??? platí to stejné třeba u rohlíků nebo pletýnek???
děkuji za info....

duplicka
28. dec 2010

@mukky nie nie mam ju dva roky a zda sa ze teraz s nou nieco je,lebo s ami chlebiky neupecu a ani nevykysnu 😒 😒 😒

dusanab
28. dec 2010

@lili01 podľa toho aké veľké pletienky chceš, ja robím väčšinou 6. Ak chceš väčšie spravíš ich menej, ak menšie viac. Pozri si koľko múky môžeš dať najviac do pekárne a podľa toho si zvolíš dávku akú budeš robiť. Ja môžem dať naraz najviac 750 g múky. Aby si nedala priveľa, pekáreň by nemusela toľko cesta vládať vymiešať a mohlo by ti vykysnúť až von z nádoby. Babulky máte recept na nejaké dobré ochutené (škvarky nemám) pečivo? Neplnené, plnených som našla dosť ale to by to moje malé vymýšľadlo nejedlo 😖 strašne je prieberčivý čo sa pečiva týka ☹

dusanab
28. dec 2010

@duplicka a už jej skončila záruka? Lebo mi to pripadá že nehreje dobre a v záruke by sa to dalo reklamovať....

dannynka
28. dec 2010

@mukky ano aj vcera som robila 😉 podla tohto receptu

http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3669

dannynka
28. dec 2010

@rivatha tu čiernu z lídla mám aj ja a som moooc spokojná :o)

duplicka
28. dec 2010

@dusanab skoncila,nic idem skusit opat a uvidime co z toho bude, len neviem ci mam skusit ten isty recept alebo experimentovat s inym ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

alami
28. dec 2010

@lili01 daj receptík na tie buchty, vyzerajú super 🙂

babky, tak ja idem do ďalšieho levelu, Ježiško priniesol rímsky hrniec, takže idem skúsiť upiecť chlebík v ňom - http://domacipekarny.dama.cz/postupy.php?d=559 😵 😵 😵 😵

rivatha
28. dec 2010

@dannynka Tak to rada pocujem, ze si s nou spokojna 😵

rivatha
28. dec 2010

@mukky Wow, bejby ti spava poobede 4 hodiny? 😅 To ty krasne vselico postihas cez den 🙂

rivatha
28. dec 2010

Uz sa nam pecie prvy chlebik 🙂 Idem von, mm bude moct pozorovat, ja nabuduce 😎

jaja32
28. dec 2010

@mukky ahoj, taka ja som sa neradila, ale dufam, ze sme dobre kupili - Moulinex OW502030 Home Bread XXL.

Moj prvy chlebik...teda druhy, ale prvy vlastnej vyroby. Tesim sa. Len neviem ci je takto dobre nakysnuty. Videla som tu nejake foto, kde je chlebik navrchu prasknuty. To preco? Zatial som kusok ochutnala a je chutny. Tesim sa velmi 🙂 Snad poradite aj ine super receptiky na vselico ine 🙂

A este .... ked chcem chrumkavejsi, mam dat korku na treti stupen? Mne chuti taky, co chrumka.

jaja32
28. dec 2010

@lili01 vitaj medzi nami 🙂 , pisem akoby som tu bola dlho, dlho, ale ja som sa tiez pridala len v nedelu tusim 🙂 a super rady su tu...no len baby maju uz iny level...ved my ich dohonime aj s @rivatha 😀

vinka
28. dec 2010

Ahojte.Som robila kokosové rožky z dámy.Kto má rád kokos odporúčam.No ved tam ani nieje cítiť kokos 😀 😀 Ale chuť nenormálne dobrá. 😀 😀 Baby som dala chlieb na dve hodiny.Nerozumiem mi vôbec nevymiesilo a mi zovrela tá voda./plne ide všetko do koša.Musím dať robiť znova. ☹ ☹ ☹ ☹ Toto sa mi ešte nestalo 😒 😒

tami712
28. dec 2010

@vinka daj receptík presne aké kokosové rožky, kokos máme radi 😵

mukky
28. dec 2010

@rivatha ahoj,ešte stále spí 😀 ,poslednu dobu ked je takto tma potiahne aj 5 hodín 😅 ,ja som uz vyspatá tiež,ale pojdem ho asi budit ☹ ´alebo idem robiť vacsi hluk...lebo chceme ist trosku von na trhy a na nakupy sa poflakať...

idem docítať ci si dopiekla 😅

vinka
28. dec 2010

http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=7782
Tu je recept potom pridám fotky mojích rožkov 😀

vinka
28. dec 2010

tak toto sú moje kokosové rožky.No boli už ich zjedli 😉

reruna
28. dec 2010

@vinka jo tak to jsou sladké rohlíky 🙂 já jsem pořád přemýšlela, jak budou chutnat rohlíky s kokosem...ale na sladko by to mohlo být dobré, asi vyzkouším
@mukky ty jo 4 hodiny... u nás tak 40 minut - 1 h, ten mladší, ten starší už přes den nespí.
@duplicka to vypadá, že to nehřeje...
Dneska jsem dělala briošku, ale nějak málo mi nakynula, včera super chlebík a taky nenakynul jako obvykle, tak netuším, čím to...

lili01
28. dec 2010

@alami jasně,napíšu až dám děti spát a bude chvilku času.....

lili01
28. dec 2010

@dusanab díky moc mrknu na návod...

lili01
28. dec 2010

@jaja32 jasně....jako doma 😀 😅

rivatha
28. dec 2010

Ahojte, tak tu je nas prvy vlastny chlebik 😵
@jaja32 pisala o tom prasknuti povrchu. Ja teda neviem, cim to je a ci je to dobre alebo zle, ale moj je prasknuty 😕 No hlavne, ze nam chutil 😎
A mas ho krasny, @jaja32 .

jaja32
28. dec 2010

@rivatha no ved ja som myslela, ze musi prasknut 🙂 fajne ste upiekli...to je ten kminovy?