Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

veronkaj
19. jan 2009

bezaz, a ktorý to bol recept???

ja som skúšala raz kokosovú bábovku a bola taká hutná ale chuťovo dobrá

veronkaj
19. jan 2009

roasha - my rúru nemáme len tú remosku a tam sa dajú aj kys. veci piecť ale bábovku som neskúšala, - to by bol taký velký okruhly nízky koláč ale priateľ má rúru elektrickú a tam už viem ako piecť napr. rožteky z kysnutého teda tie sladké aby boli mäkké ale ešte tam neviem ako na rožky či žemle - tie sú také tvrdé musím skúšať. 😖

bezaz
19. jan 2009

veronka http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2439 len teraz ked ma aj zabijes, neviem, na akom programe som to piekla.. myslim, ze na kolac ci co to tam mam 😅

jajax
19. jan 2009

roasha a martinaema,sice som este kolac s praskom do peciva v pekarni nerobila ale priklanam sa k vam.taketo cesto nemoze byt take dobre ako ked sa naslaha rucne a pecenie je tiez zbytocne dlhe.preto som to ani neskusala.

martinaema
19. jan 2009

ani neskúšaj 😝 😀

matica2
19. jan 2009

ahojte dnes som robila vanilkový oblak čo tu dala jajax. tak ten je faaaantastickýýýýýý. 😀 😀 😀
dala som dvojnásobné množstvo cukru ako písali ale nabudúce ešte lyžicu pridám.

kuspitka
19. jan 2009

matica vies mi poslat link???

roasha
19. jan 2009

tak na ten oblak sa chystam uz dlhooooooo. 🙂

matica2
19. jan 2009

roasha tak neváhaj

kili
20. jan 2009

tak mne sa podarilo včera zbabrať cmarový chleba, a to som ho robila snáď miliónkrát. Ale spravila som z neho aspoň chleba vo vajíčku, tak sa dá 🙂 . Asi som dala málo múky, roztiekol sa, tak som dosypala, a dala znova vymiesiť, no ale to už bolo asi na neho moc veľa miesenia a aj tak sa roztiekol.

kuspitka
20. jan 2009

ja dnes budem robkat chleba ale co robkam stale s mliekom....nechce sa mi piect lebo som chora

vivere
20. jan 2009

baby, ja tiez nemam v pekarni velmi dobru skusenost s cestom, do ktoreho isiel prasok do peciva ☹ uz iba take s drozdim 😅

matica2
20. jan 2009

ja som tiež raz robila v pekárni niaku rýchlu bábovku a bola ako tehla 😀

roasha
20. jan 2009

kysnute cesta su paradne-ale dalej peciem v rure,chlieb tiez perfektny,ale take s praskom do peciva------skoda muky... 😅

liliandax
20. jan 2009

ahojte zienky,
nepoznate nejaky receptik na kolac, kde sa dava nutela? nejako sa jej neviem dojest 😀

vivere
20. jan 2009

liliandax, co tak obycajne buchty plnene nutelou? 😉 nechutili by?

bezaz
20. jan 2009

baby tak pekaren umrela nadobro, este posledny raz som piekla chlebik, ale hak sa zasa prestal tocit, takze reklamacia.. neviem, co budem jest 😝

renda71
20. jan 2009

mám pícku od včerejška,pekla jsem na zkoušku chléb ze směsy který byl přibalen,ale nic moc nám nechutnal,byl nějaký lepkavý ☹ prosím poraďte,může se během pečení otevírat víko pekárny??mám strach,aby se těsto nesrazilo 😒

sassi
20. jan 2009

renda, otvárať veko možeš počas moiesenia kedykolvek, aj sa musí skonzrolovať, či netreba dosypať muku alebo troška vody
ale počas kysnutia a pečenia už radšej neotváraj

bezaz, kde bývaš? Že by sme ti niektoará napiekli 😅 😅 😅

sassi
20. jan 2009

ja som dnes piekla zasa mazanec, hrozienka som dala neskor a korku svetlú a je bezva 😝

roasha
20. jan 2009

liliandax,na dame je recept aj na croasanty,tam mozes dat nutelku,alebo lekvar
😉

junovka
20. jan 2009

baby, ja som predvcerom robila tu puding.babovku, z vanil.pudingu, podla receptu z Damy.Vysla dobre, samozrejme nie uuuuplne hore az po veko, dala som cely balicek prdopecu, mam pocit, ze bolo to potom aj za nim citit, ale nam to neva.....robila
.........no, a dnes som ho znova robila z kokos.pudingu, s tym, ze som dala len pol balicka prdopecu a 180 ml oleja/minule som dala 150 ml/.Vyslo mi hadam viac ako prvykrat, ale zase som mala uuuplne naspodku take, ako keby neprepecene 😖 😕 ...ci co?, ale dalo sa to ziest.Hej, este som dnes dala aj viac cukru aby sme mali sladsi 🙂 😉 Miesala som ho na Dort 15 minut a potm som piekla 50 min.Inak, super.Skvela pochutka pre navstevu 🙂 😉 Na buduce chcem dat aj posekane lieskovce a poliat coko polevou 😝 😝 😵 😵 😎 😉

bezaz
20. jan 2009

sassi v samorine 😉 najhorsie su reklamacie.. budem cakat mesiac, ci to opravia alebo vratia peniaze 😝

lukika
20. jan 2009

Dnes som robila ten pivný chlebík z dámy. Je výborný. Z tých čo som robila sa najviac podobá tomu z obchodu. matica2- Ako si robila tú náplň? To všetko sa iba zmieša spolu aj s tou šľahačkou? (Nevyšľahanou?)

wighy
21. jan 2009

och beza to mi je luto ☹ ☹ ja som uplne presvedcena ze ked mi skape pekaren okamzite nabehnem do nayky a kupit tu najlacnejsiu za 1200 sk a basta uz urcite nebúdem tolko spekulovat 😝

roasha
21. jan 2009

baby,inak ja pred kazdym pecanim skontrolujem hmetaky,pokial ide tazsie,fuknem ich silikonovym olejom z vonku. 😉
to je fakt,ze ked idu tazko,mozu zadriet motor... 🤐

martinaema
21. jan 2009

ešte mi povedzte, ako čistíte tú pekáreň tam, kde sú tie špirály.
ja šikula som tam vykydala múku a hoci som sa to snažila vytrieť, stále to tam smrdí. 😒 Nemáte na to nejakú fintu?

roasha
21. jan 2009

mala si to vycucnut vysavacom,este sa mi to sice nestalo... 🙂 ,a tekute klasika vlhkou utierkou... 🙂

matica2
21. jan 2009

lukika nápln je vymiešaný ten margarín, žltok, vanilkový cukor a to som natrela na vyvalkane cesto a posipala hrozienkami. tá šlahacka a vanilkový sa dáva po 30 minútach pečenia. a ak ti možem poradit tak daj viac cukru ako píšu do cesta a ja osobne by som dala do tej plnky dva vanilkové cukre 😉