Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

jajax
17. mar 2009

nika na tej stranke v knihe navstev najdes aj nejake recepty,tak ak chces pozri 😉

alami
17. mar 2009

tak som tam tie fotky pridala - na salem myslím, dúfam, že som to zaradila dobre - medzi slané pečivo, hm? mám kdesi aj pizzové rožky, top je myslím recept od daniely, ak sa nemýlim, tie som mala tiež nádherné a fantastické, tak pohľadám foto a pridám...aj knedle z pekárničky mám krásne...mňa to baví aj si to nafotiť 😅 😅 😅 asi k vám sem zas zablúdim častejšie pre inšpiráciu 😵 😵 😵 😵

teraz sa konečne našiel vo varení a pečení aj môj manžel...po 8 rokoch manželstva 😀 a to je potom iná paráda,keď si to spolu vyvárame a vypekáme...ešte sa pekárničky síce nechytil, ale už sa na ňu chystá 😉 tak sa teším čo vykúzli

jajax
17. mar 2009

alami muz sa pyta ci ste jedli tie hambace studene ked si ich stihla aj odfotit 😀 😀 😀
smeje sa ze my sme ich nemali este ani poriadne oblozene a uz do nich bolo zahryznute.ani nam nevadilo ze som na zemle zabudla dat sezam 😅
dakujem za prispevok na salema.dufam ze sa to zase trosku rozbehne.

alami
17. mar 2009

nie som to tak šikovne odfotila a už sme sa do nich aj pustili 😀
ale zostali aj na neskôr a to som potom zohriala masko aj žemle v mikrovlnke a boli ako čerstvé 😉

bezaz
18. mar 2009

jaja polka drozdia je jedna lyzicka suseneho?

bezaz
18. mar 2009

este
jaja super, ze ti dali novu, mne moju opravili, tak som zvedava, ci vydrzi aspon toho pol roka 😝
babule, ked robite hambace, z akeho masa robite fasirky? lebo ja som minule robila so zmesy bravcoveho a hovadzieho a bolo to naprd, to bravcove bolo moc mastne, vypieklo sa, takze z povodneho mnozstva masa sa mi spravilo asi polovica fasirky 😅

petusaaa
18. mar 2009

pol drozdia su 2 lyzicky, bez 😉

jajax
18. mar 2009

bezaz ja pouzivam len cerstve drozdie ale petusa ti uz odpovedala 😀 😀

ja som hambace robila tiez zo zmesi bravcoveho a hovädzieho a nebolo to vobec mastne.kupujem v kauflande.maju dobru cenu a zatial som spokojna.

ja mam pekaren tak asi na styri mesiace a potom ju zoderiem.toto mam uz druhu novu.vyrobca asi nepocital s takym sialencom ako ja ze vsetko od cesta robim doma.pri mne by pekari skrachovali 😀 😀 😀

alami
18. mar 2009

babky, skúsila by som prvýkrát mazanec - ktorý máte vyskúšaný a osvedčený receptík?

nika07
18. mar 2009

alami ja mám osvedčený tento, aj dnes som piekla, len daj aspoň o dvelyžice cukru viac 😉

dobrú chuť

http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2505

nika07
18. mar 2009

jajax aj ja tu moju asi čo chvíľa zoderiem, ja tam tuším robím všetko cesto, u nás ide každý deň 😀

alami
18. mar 2009

nika - som nevydržala čakať tak už pečiem...a presne ten istí čo si dala link 😉 a cukru som dala viac - neviem čo ma napadlo, tak fajn. Ešte 1:20 mi chýba, ale je krásny až po samý vrch piecky nakysnutý...vyzerá dobre, sa teším. môj prvý sladký zázrak 😀 uvidím, odfotím, dám vedieť 😉 😀 😀 😀 😀

vesi
18. mar 2009

čaute babule 😀

môjmu južovi tak zachutili trdelníky, že sme ich robila ešte raz 😀

alami, presne tento mazanec robím aj ja, vždy sa po ňom nestihne ani zaprášiť 😀

vesi
18. mar 2009

jej, čo som to napísala 😀 malo to byť "môjmu mužovi! 😝 😀

nika07
18. mar 2009

alami môj syn prišiel zo školy a hneď polovička padla, čakám kedy sa dovalí z izby do kuchyne a zje druhú polovičku 😀

ja doňho dávam aj mandlové lupienky,

vesi môžeš mi dať recept, prosím, tiež by som vyskúšala 😉

alami
19. mar 2009

tak mazanec výýýbornýýýý, prvý čo sa doňho pustil bol náš drobec a strašne mu chutil. A potom prišiel domov MM so starším synom a od dverí mňamkali čo to tak vonia 😵 😵
odfotila som, dám foto na salem.
aj ja by som chcela receptík na trdelníky, nech mám čo skúšať.
a ešte sa teším na makovec z dámy, máte s ním skúsenosť?

alami
19. mar 2009
matica2
19. mar 2009

alami ja som sa pred nedávnom na ten makovec tu pítala ale som ho nerobila lebo baby s tým nemali dobrú skúsenost že sa naprepecie.

alami
19. mar 2009

vážne? a ešte nechať dopiecť nepomohlo? lebo mi išiel celkom na chuť ☹

junovka
19. mar 2009

ahojte

neviete mi poradit nejaky dobry odskusany recept na grahamove rozky??, alebo nejake pecivo, ktory sa hodi k dietam??Vdaka 😉

jajax
19. mar 2009

junovka mas asi stastie prave som dostala recept na grahamove rozky-ze vraj su vynikajuce(tej osobe co mi ho dala mozno verit) 😅

GRAHAMOVE ROŽKY

jeden pohar(asi 2,5 dl) psenicne otruby
tri pohare obycajnej hladkej muky
2 KL cukru
2 KL soli
1 dl oleja
1,5 dl vlaznej vody
1 kocka drozdia
nevykysnute cesto rozdelime a vytvarujeme rozky,dame na nevymasteny plech a nechame 30-40 minut podkysnut.nicim nenatierame a upecieme.

psenicne otruby vraj dostat kupit v hocijakom obchode.

jajax
19. mar 2009

alami mazanec vyzera veeelmi chutne 😝 a tie knedle mas uzasne nadychane.podla akeho receptu si robila?

alami
19. mar 2009

vesi dík..vyskúšam...to si tvarovala také menšie?

a knedľu som robila podľa tohto receptu:http://www.dobre-recepty.sk/detail/2564-knedla-domaca-...
poskúšala som ich už viac a tento recept bol jednoznačne najlepší, len som to rozdelila len na 2 časti a dala pariť do parného hrnca na 20min a nie variť

nika07
20. mar 2009

Dobré ránko,

receptna trdelníky už mám uložený,

alami aj ja robím tie knedle a tiež ich parím v parnom hrnci, je to super vecička

jajax
20. mar 2009

kocky zhanam recept na pecivo zvane UFO alebo na cesnakove uzly.asi je to v podstate to iste.neviem kde vsade sa to da kupit ale urcite to niektora poznate.takze ak viete hodte recept.dik 🙂 😅 😵 😀

nika07
20. mar 2009

jajax je to vlastne pľundrové, /prekladané /cesto
toto som našla, ale ešte ho nemám vyskúšané, ja som tie uzle už robila, ale podľa iného návodu, neboli zlé,ale vyskúšaj toto:

http://www.labuznik.com/article.php?ID=164

petusaaa
20. mar 2009

jajax, mnam, to by som si dala... tak hladaj recept!!!!!!!!!!!!!!!

petusaaa
20. mar 2009

nika, to som skusala, ale moc sa mi to cesto nepacilo 😅

nika07
20. mar 2009

petusaaa vidíš, dobre vedieť, tak treba hľadať iný recept,ale viem, že sa to robí z toho pľundrového cesta