Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

jaja64
27. okt 2009

Ahojte kočky,
veľmi ma zaujímajú tie croissanty, máte nejaký dobrý receptík ? Rada by som vyskúšala, ak máte niečo overené a mňamkové. Budem rada 🙂

erikasadek
27. okt 2009

betyna, dakujem za opytanie je super , jedna nadhera.. nic lepsie som si nemohal vybrat nelutujem vobec jej kupu stoji za tie prachy..

jaja na criossanty som daval recept , stranka pred. 😉

anpej
28. okt 2009

erikasadek mohla bi si prosím pohľadať aj nejaké recepty na panettone 😉

erikasadek
30. okt 2009

jasne.. nasla som ich dost na FR strankach.. 😉

vinka
30. okt 2009

Erika a kolko vlastne stál tvoj pekárnik?No ja mám už môj zas v reklamácii.Len mám smolu,že neviem nájsť reklamačný doklad prvý.Musím ešte po snoriť.Lebo ešte raz tá istá vada a máme nárok na vrátenie peňazí. 😒

erikasadek
30. okt 2009

tu ma stal vinka 150 € ale mam nato zaruku 2 roky a ak je vada tak pridu domov mam to od najlepsiej firmy tu v fr , maju super pozarucny servis

a http://www.elektroexpert.sk/domace-pekarne/pana...
hladaj tu, v tychto .. ja som kupila kao vies mimo slovenska;. al eje to ta ista.. 😉

vinka
30. okt 2009

Moja ja mám tiež 2 roky a kukaj už druhý krát v reklamácii.A tiež najlacnejší nebol stál 100 eur. 😒 A stojí asi za H..o.Už by som si moulinex XXl nekúpila. ☹ Aj ked je pravda,že fičí neustále u mňa ale to neznamená,že musím pekárnik meniť každé dva roky .

erikasadek
30. okt 2009

vinka ja som to uz pisla, moulinexa aj napreik tomu ze je, francuzska, tak len same zle kritriky tu na nu su na fr strankach.. vsade, strasne sa kazi a ine,a na tuto som este zlu nenasla.. 😉

vinka
30. okt 2009

Joj len škoda,že som to ja nevedela skôr.Viem,že si to písala ale to ja som ju už dávno mala. 😒

krpcek
2. nov 2009

ahojte, potrebvovala by som poradit.
mam pekaren Alaska BM 2600 a hodiny pred dopecenim mi cesto padne.....normalne mi to nakysne, pece sa to a hodinu pred tym mi to splasne, vobec sa toho nechytam a aj tak sa mi to uz viackrat stalo. neviete co sa mohlo stat? mam pekaren reklamovat?

erikasadek
2. nov 2009

krpcek bud davas vela drozdia, alebo davas nekvalitnu muku teda menej ako 55 cislo nie je vhodna 😉

vinka
2. nov 2009

No ja neviem či to bude práve v múke lebo ja kupujem tú ktorá je v akcii.Minule mali po 4 sk múku v kauflande a nerobilo mi to.Skôr to droždie.A droždie si neskúsila vymeniť?Ja som mala zlú várku čerstvého droždia a išli 4 kocky do koša lebo mi vôbec nekyslo toto droždie. 😒

erikasadek
2. nov 2009

vinka ak je blba muka teda chdobna na lepok tak to nebude ono ver mi 😉

erikasadek
2. nov 2009

http://www.diabetmix.sk/dox/hauser_bm_830_domac...
tu je neikolko pricin, preco sa cesto skazi.. 🙂 😉

krpcek
2. nov 2009

ja som davala aj take tie v sacku pripravene - a tam neviem posudit ani drozdie ani muku. 😅

junovka
2. nov 2009

krpcek, ale chlebik po dopeceni mas normarne dopeceni, vykysnuty , nie?? 😕

ralanka
3. nov 2009

môže to byť aj vodou skús vyskúšať tento pivný je super.
PIVNÝ CHLIEB:
250ml piva
1/2kg múka (ja miešam 250 celozrnnej a hladkej)
100g uvarený a postrúhaný zemiak v šupke
mukú zmiešaš so zemiakom a potom už dáš len
1malu odmerku rasca
2malé odmerky soľ
2malé odmerky cukor
a dávam 5g droždia príp. jedno celé droždie sušené máš aj na ňom napísané že je na 1/2kg múky
vyskúšaj uvidíš lebo aj to pivo ti cesto nadkysne je super iný už nerobím

erikasadek
3. nov 2009

erikasadek • 2d, snž • 1. nov 2009 o 17:46
http://cannelleetcacao.typepad.com/mon_weblog/2...

TAKZE POTREBUJETE ja osm mierne pozmenila len jednu vec dala som tam rum, a vanilku.

takze asi tak 20 ml rumu..

ok..
potrebujete jedno vajicko, mlieko;

50g cukru 1 cajova L soli
jedna cajova lyzicka, odmerkova , suseneho drozdia
360g , muky typ 55
75 g , tepleho , masla, teda v izbovej teplote..
30g kandizovaneho na kocky maleho citronu
30g kandizovaneho pomarancoveho..
a 40 g hrozienok

vajocko rozbit do odmerky na omeletu, teda dobre rozmiesat s vidlickou.. a tu sa pridava az do 230ml mliecko , vlazne, a no aj asom dala asi 20 ml toh rumu a potom doliala mliecko do tych 230ml

program, podla vasej pekane, na sladky klac, alebo chlieb s hrozienkamI..

dobru chut..
je super

anja pre teba a panettone, vyborny.. 😉

krpcek
3. nov 2009

junovka chlebik mam dopeceny aj vykysnuty, len nie je velky, nadychany, ale splasnuty.

junovka
3. nov 2009

krpcek, pytam sa preto, lebo mne to tiez robi pri kazdom peceni, ale po dopeceni nemam problem s chlebikom, je super.Ja vacsinou davam na 2.stupen velkosti , aj ked mam suroviny rozvazene na 1. stupen, tak stale davam na 2.stupen.Dufam, ze chapes ako to myslim?? 😅

misanik
3. nov 2009

kocky, chcem vas poprosit o radu. Chceme si kupit pod stromcek pekarnicku, zatial uvazujeme nad Eta Delicca. Nemate s nou niektora skusennosti? Jedna vec ma zaraza, su tam 2 stupne velkosti chlebika, 900g a 1300g. Sme mala rodinka, len 2 jedacia jeden skoro nejedak. Ci nam nebude tych 900 vela. Ake velke chlebiky robite? Ked sa robi z hotovej zmesy, to je aky velky? Dakujem

junovka
4. nov 2009

misanik, kuk sem: http://domacipekarny.dama.cz/pekarny.php?a=ukaz...

My sme sice 4 -clenna rodinka, pecieme stale len ten mensi chlebik, aj ked stupen udavam 2, aby bol nadychanejsie... 🙂 Ked dopecieme chlieb, nechame ho vychladnut, porezeme na krajce, to co nezjeme, tak odkladame do mraznicky a stale vecer , ked idem spat, tak vyberiem urcity pocet krajcov z mraznicky, dam ich do sacku a do rana su pekne rozmarazene, a cerstve mame na ranajky aj Timka do skoly na desiatu 😉

anpej
4. nov 2009

Erika dakujem,vyskúšam 😀 😀 😀 😀 😀

erikasadek
5. nov 2009

nemas zaco u nas odkedy som ho spravila tak uz za tento tyzdne som robil a4 krat... 😀

moj muz zboznuje panettone, ale davat kazdy rok zan 20 euro ma nebavi pred vianocami.. 😉 a tento je lahodka?. s rumom.. 😉

arietiska
5. nov 2009

Ahojky, mám Moulinex Home Bread. Dostala jsem ji od švagrové, protože jim pečení chleba nepřirostlo k srdci. Po intenzivním půlroce používání v ní začalo cukat v jedné otáčce a začala být hlučná. Původně jsme si mysleli, že asi vypadlo nějaké ložisko, což by bylo blbé. Jelikož, ale pekárna není v záruce, kámoška vzala šroubováka a podívala se ji důkladně na střeva. Není tam nic co by se mohlo rozbít, malinký tišťák s pár drátkama a honí to něco jako klínový řemen. Ten se asi již lehce vytahal, nesedí jak by měl, a proto to háže. Myslím, že vůbec o nic nejde a vesele pečeme dál.
Osobně, ale po zjištění jak vypadají střeva pekárny si myslím, že je zbytečné kupovat nějakou drahou. Vše bude na jedno brdo. Navíc směs pro chleba je většinou na chleba o velikosti 750g, takže i pekárna do 900g bohatě stačí. Já myslím, že chleba či mazanec veliký 750g je tak akorát, aby ho čtyřčlenná rodina snědla a mohla si upéct druhý den čerstvý. Navíc taky recepty na netu jsou běžně z 500g mouky, což je na 750g velký chleba.
Myslím, že nepovedné chleby jsou volbou špatné mouky, špatným přidáváním ingrediencí, či možná i širokou a velkou nádobou. Vím, že kamarád má širokou nádobu /asi Domo/ a propadá se jim často. To mě osobně se ve tvaru nádoby co má Moulinex nestalo nikdy. Max. nevykynul, což bylo levnou moukou z Kauflandu.
Teď jsme koupili pekárnu co byla v prodeji za 1200,- v Lidlu /stejná nádoba jako Moulinex, navíc lepší funkce/ a po mém testování, bych ji klidně doporučila. Vlastně i na netu v testu jsem ji našla někde uprostřed.
Všem fandům pekáren ahoj a novým přeju nadšení jako máme stále my a doufám, že jsem trošku poradila. 🙂
http://domacipekarny.dama.cz tady jsem načerpala všechna moudra co mě zatím bohatě stačí. 🙂

arietiska
5. nov 2009

Ještě bych chtěla pochválit směsi z Lidlu. Nám teda opravdu moc chutnají a ještě jenavíc občas mají i v akci za 25,- Kč /z 1 směsi jsou 2 chleby 750g/. Ale musím říct, že stejně vede mazanec, který se tu peče minimálně jednou týdně. 🙂 A to přesně tento: http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2505

Má někdo tip na dobré a levné směsi z jiného obchodu? Já vlastně ani jiné ještě nekupovala. Co jsem viděla třeba v Tescu, mně přišly drahé.

arietiska
5. nov 2009

Ještě jsem si všimla, že se tady ptáte na vyzkoušené recepty, tak tady jsou ty co se u nás dělají často. http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2494, přidávám lžičku octa, když používám žitnou mouku http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3468

erikasadek
7. nov 2009

oprava na panettone; baby.. nie jedna cajova lyzicka, ale jedna polievkova lyzicka.. teda odperka, pri , pekarni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

prepacte mi tento omyl.. 😉

liana
15. nov 2009

robila ste niektorá tento recept v pekárničke?
http://www.mimibazar.sk/recept.php?strana=2&id=...

zaujíma ma či cesto nevykyslo cez pekáreň, či slaninku až nakoniec tam pridať a aký program ste zvolili. Mám doma Moluniex XXL. recept ma oslovil.

erikasadek
15. nov 2009

liana ja robim podobne nieco, ale slanina, syr, olivy , neprekysne, dava s abud klasicky program, aj davam na francuzsky , mame radi ked je korka chrumkava.. 😉