Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

erikasadek
13. mar 2010

jak haslerky??? ja umriem.. 😀 😀

vinka
13. mar 2010

No ja som upiekla rožky kriste ale sú super. 😀 Už sme polovicu z mužom zjedli.Bolo ich 12 😀 ostatné musím deťom nechať na zajtra. 🙂

erikasadek
13. mar 2010

ake rozky pochval sa..

vinka
15. mar 2010

Baby jaké mne sa dnes podarili rožky by ste čumeli.krásne.Aj som si ich odfotila.ked mužík príde mi stiahne lebo ja neviem do notebooku sťahovať.A potom sa kochajte. 😀 😀

erikasadek
15. mar 2010

mnam mnam 😀 😉

dusanab
15. mar 2010

Ahojte, idem dnes piect Erikin "pain semi complet" tak som zvedava. Ide tam aj spaldova muka tak som oooooohromne zvedava na vysledok..... 😉

Vinka tak na tie rozky sa tiez tesim 🙂

vinka
15. mar 2010

Erika obyčajné rožky. 😉 dám recept ak chceš 🙂

vinka
15. mar 2010

http://nasavareska.blogspot.com/2009/08/domace-...
tu sú. 😉 zajtra budú plnené šunkou a syrom.dnes už nemôžem lebo mám kopec pečiva 😀

vinka
15. mar 2010

No dnes som robila briošku a sa mi vrch nedopiekol. ☹ ☹ Prečo neviete?Stále bola dobrá a dnes toto.Tak som ju dala do rúry dopiecť. 😒

erikasadek
15. mar 2010

no raz sa ti musela pokazit.. 😀 no mohla byt problem v muke vajicku ale proste s apekarni uz nechcelo piect. 😀
teda dufam ze nic vaze to nebude; 😉

vinka
15. mar 2010

No už mám rožky v albume kukuk kým to nezmažú. 😀
Erika asi sa jej nechcelo piecť lebo predtým robila cesto na buchty a potom cesto na rožky a ešte som chcela od nej briožku.Tak už som ju asi dožrala. 😀 😀

junovka
15. mar 2010

ahojte
Vinka, nic si z toho nerob, ze dnes ti briosky nevysli...ved nie kazdy den je jasno 🙂 Ja som piekla tuto vianocku
http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3581 uz x-krat a dnes mi praskla 🤐 ...tiez neviem preco 😉

dusanab
15. mar 2010

Ahojte, tak som piekla ten chlebik so spaldovou mukou a je dobry!!!!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 teda aspon co sa tyka vzhladu je taky ako ma byt, chutovo este neviem, este som neskusala ale urcite bude mnam mnam 🙂 Co ma privadza k zaveru ze predtym co mi chleby so spaldovou mukou nevychadzali bolo kvoli tej muke (co ma potesilo ze to nebolo kvoli tomu ze ja som nieco pokazila). Dnesna muka ma iny datum vyroby tak sa vytesujem - dufam ze nie predcasne - ze budu konecne chleby ako sa patri. Co ma ale netesi je fakt ze spaldove muky v zasobe maju rovnaky datum ako ta z ktorej mi to nevychadzalo.... 😢 😖 ☹ 😒 🙄

vinka
15. mar 2010

Junovka a to ju normálne aj splietaš?Do trojk copu?Alebo ako. 😕 Ja som ešte vianočku nerobila porad ako nato. 😀

dusanab
15. mar 2010

Vinka ja som bola kedysi na brigade v pekarni a viem pliest vianocku zo siestich 😀 taku istu ako z pekarne 😉 akurat ze vianocky nerobim....kto by to u nas jedol ☹

vinka
15. mar 2010

A vieš mi to aj dáko popísať aby som to pochopila? 😕 😀 😀

dusanab
15. mar 2010

skusim ale neslubujem ze to bude pochopitelne 😀 ked som pozerala ako sa to robi pochopila som to bleskovo ale len z popisu neviem....
Rozdelis si cesto na sest casti, z kazdej vyvalkas sulok - pokial mozno vsetky rovnako dlhe 🙂 Na jednom konci ich spojis a rozdelis si ich na tri a tri - tvar obrateneho V (rozdelit tak aby na konci drzali pohromade). Teraz: ktorou stranou zacnes je uplne jedno ale ja to budem pisat takto. Pravou rukou zoberies najkrajnejsi sulok z pravej strany a das ho na vnutornu stranu lavej strany. Potom lavou rukou zoberies najkrajnejsi sulok z lavej strany a das ho na vnutornu stranu pravej strany. Znova pravou rukou z pravej vonkajsej strany na vnutornu lavu stranu. A lavou rukou z lavej vonkajsej strany na vnutornu stranu napravo. Opakuj kym bude cesto. Dolezite je nechavat si medzeru medzi "pravymi" a "lavymi" sulkami aby sa to nepoplietlo a bola z toho naozaj vianocka. Nakoniec konce spojis a vianocka je hotova 🙂 ono je to naozaj velmi jednoduche ked sa to vidi a skusa. Ci bolo toto pochopitelne neviem ale snazila som sa 😀

dusanab
15. mar 2010

pozerala som na videoreceptoch ale tam nepletu vianocku takto....skoda

vinka
15. mar 2010

No ked dojeme všetko pečivo čo máme doma tak isto skúsim recept od junovky a tvoj postup na pletenie.A či si to dosť jasné napísala ti napíšem potom. 😀 😀 Zatial dík 🙂 Ja vždy hovorím,že je lepšie raz vidieť ako 100 krát čítať. 🙂

vinka
16. mar 2010

Jaandy véééééélmi pekne dakujem.čo som napísala lepšie raz vidieť ako 100 krát čítať. 😀 😀

erikasadek
16. mar 2010

ahojte pekarky.. 🙂 🙂 🙂

junovka
16. mar 2010

Vinka, ja zatial stale splietam z 3 pramenov, ale som rozmyslala skusit aj zo 4 pramenov, ale zatial nist 😀 Inak, tusim, ze tu niekto uviedol aj link z Damy ako postupovat pri splietani pramenov...dokonca z 9!!! 😨 😨 ...sakra, tak to hadam az ked budem na dochodku, tak si mi tusim podari 😀 😀

erikasadek
16. mar 2010

junovka;. 😀 😀 😀 😀

dusanab
16. mar 2010

teeeeda z deviatich vianocka 😲 ale tu zo siestich robia inac ako ja 😉

vinka
16. mar 2010

Junovka prečo na dôchodku.Spustíš pc youtube ten postup a ideš.Splietaš.Hej Jaandy to dnes ráno tu hodila. 😀

jaandy
16. mar 2010

hej ale salena som z toho ako to pletie 😀 to rychlejsie ju zjem ako upletiem 😀

vinka
16. mar 2010

No baby dnes som tie rožky naplnila syrom a šunkou.Kriste ale sú perfektné. 😀 😀 😀 Fakt bomba.A dala som si cesto robiť na pizza program a išla na plaváren.Ono to o 45 min.skončilo ale ostalo to v pekárniku.A ked som prišla domov tak plný pekárnik cesta. 😀 😀

adamko05
17. mar 2010

ahojte...

... mne sa práve miesi polovičná dávka na vianočku, čo hodila link junovka, potom napíšem, či sa vydarila... a vidím to na zaplatanie tak 3 a 2 pramenov, viac si zatiaľ netrufam 😀

junovka
17. mar 2010

adamko, z polovicnej davky som este neskusala robit, tak som zvedava co na to povies 😕 ....a snad v buducnosti vyskusam aj ja z polovicnej 😉