Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

alami
12. aug 2010

@erikasadek nemáš tam druh múky pls...aká tam ide?

alami
12. aug 2010

našla som čo vinky písala - hladká...ok, sama som si pokecaLA, idem piecť 😀

erikasadek
12. aug 2010

@alami nasla som odkaz al etu uz nie je od teba muka normalna hladka kvalitna.... 😉

alami
12. aug 2010

@erikasadek špeciál hladkú som dala, už je zamiesené, prvé kysnutie beží, cesto je peknučké, ale z vajec som ja musela odlievať, lebo bolo viac ako 230 😀 som mala domáce

zucha
12. aug 2010

dnes som robila dzem a kym zabudnem, tak to sem dam, lebo vysiel vynimocne uplne vyborne:

cca 850g vykostkovaneho ovocia (dala som ringloty, 2 slivky a nektarinky),
1 gelfix 3:1.
1 lyzicka kyseliny citronovej,
1 vanilkovy cukor
1/3 lyzicky skorice
1 klincek
365g cukru

Vyjde to na 3 flasky 370ml. Kto chce hladky, hned po urobeni a pred plnenim do flias staci rozmixovat rucnym mixerom. Este horucou zmesou sa naplnia flasky, uzavru a otocia sa hore dnom aspon na 10 minut. Potom uz len nechat vychladnut a odlozit 😉 Ten klincek som pred plnenim do flias radsej vybrala

reruna
12. aug 2010

@alami do briiošky jsem dávala hladkou, ale myslím, že někdo psal, že dával i polohrubou a taky to bylo ok

erikasadek
12. aug 2010

@alami 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

erikasadek
12. aug 2010

baby ked misem muka tak hladka, tu neexistuje polohruba a hruba muka;. 😀 😀 😉

reruna
12. aug 2010

@erikasadek to jako fakt neexistuje?

reruna
12. aug 2010

@reruna ani celozrnná, špaldová, kukřičná a já nevím ještě jaká????

erikasadek
12. aug 2010

@reruna tak tieto ano.. ale ako u nas polohruba a hruba nie;. 😉
to je nasa rarita ceskoslovenska, ale ine ano, aj sosovicova muka gastanova aj ine kamut , aj take co zase ani nedostanete zatial.. 😉
mne mama posiela balikom hrubu muku krupicu , a polohrubu postou. 😉

alami
12. aug 2010

brioška sa práve dopiekla, vyzerá pekne, vypla som15min skôr, lebo sa mi zdá už dosť upečená. som zvedavá. som sa k nej dlho nedostala, lebo tak zbožňujem moju vianočku, že ke´d sladké, tak jedine tú som vždy chcela 😅

erikasadek
12. aug 2010

@alami tak dufajme ze Ti bude chutnat.. 😉

alami
12. aug 2010

moja brioška 🙂

5katarina7
12. aug 2010

Tú briošku aj ja zvyknem robiť,velmi nám chutí 🙂 ,@alami vyšla ti suprová 🙂

alami
12. aug 2010

@5katarina7 ďakujem
je dobrá, akurát - ja som sladká riť 😅 ja si ju nabudúce viac osladím
ešteže som ju pozrela, lebo bolo 15min do konca, ale to by sa mi riadne pripiekla. teraz je tak akurát 🙂

reruna
12. aug 2010

@alami krásně ti brioška vyšla, já ji mám takto vypečenou jen na bocích, a zvrchu bílou...a já tam taky dávám trošku více cukru 🙂
@erikasadek to je zajímavé s těmi moukami...

5katarina7
12. aug 2010

Mne je ten cukor akurát,a ani rodinka sa neponosovala 🙂

erikasadek
12. aug 2010

@alami to preto lebo sa natiera maslom a dzemom.. tak preto menej cukru.. hihi 😉 😉 😉 😀 😀

reruna
12. aug 2010

@erikasadek a to já si to ještě potřu klidně nutelou 😀

alami
12. aug 2010

@reruna aj ja tak, moju vianočku ešte dosladzujem a potom ešte natriem nutelou 😀 😀 😀 😀
a briošku som jedla bez ničoho, len som ju posypala cukrom 😀 😀 😀 😀 😀 pripomína mi to taliancke panetonne, len miesto hrozienok dám nabudúce suš.pomaranč a bude to vončo 🙂

erikasadek
12. aug 2010

@alami panettone je brioska; 😀 len sa dava hrozienka + candyzovane ovocie, ale je to brioska;. 😉

bianka234
12. aug 2010

aj ja som robila predvčerom briošku, ja neviem či mám divnú pekáren, ešte sa len zoznamujeme, ale aj ked pečiem chlieb zdá sa mi, že mám dať viac vody. Chlieb bol suchý, alebo to preto že bol celozrnný? A brioška výborná len na môj vkus moc sladká a suchá, ale môjho drahého som od nej ledva odlepila, skoro celú ju zožral a dcérke nenechal 😕 Povedal že ju ešte môžem spraviť tak to je velikáááánsky úspech, lebo on tú pekáren nemusí. S maslom bola ok, ako keby ho tam bolo málo 🙂 ,

má niekto pekáreň tefal? treba dávať viac vody do všetkého, zajtra skúsim dať viac, ak máte nejaký chlebík so špaldovou múkou dajte recept, mne tie chleby vydržia len jeden deň chutné potom sú čím dalej suchšie, kde robím chybu? Alebo aký pomer múk dávate?

alami
12. aug 2010

@erikasadek no vidíš, tak som trafila 😀 😀 😀 😀 😀

zucha
12. aug 2010

@bianka234 tie chleby vydrzia kratsie, lebo su bez konzervantov. Ale su aj take, co su lepsie dlhsie. Napriklad tento http://www.schutou.sk/index.php/recepty/chlieb-... . Prave ho mame doma od vcera a stale je OK. Aj od uskladnovania zavisi jeho zivotnost. Ja som skusala vela toho, ale najviac sa mi osvedcilo proste drzat chlieb v rure. Dam ho na dosku reznou stranou a sup do rury. 😉

alami
12. aug 2010

@bianka234 tento je tiež so špaldovou, je výborný http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2493
alebo moja klasika, čo robáím najčastejšie http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=8098 a ja nedávam 500g hladkej ale 300 hladkej a zvyšok zmes celozrnných,vždy dávam aj špaldovú, niekedy tam sypem aj ovsené vločky - dosypávam do zmesy múk, teda múky + vločky spolu 500g a je výborný 🙂

bianka234
12. aug 2010

@zucha ja presne pre kvasnice musím také recepty vymýšlať, lebo nemôžem ich malému dávať, zhoršujú mu ekzem, takže pivko ja a on niečo serioznejšie 😉 ale tú trúbu skúsim

alami
12. aug 2010

ja skladujem chlebík v pekárničke, kým nepečiem niečo iné 😅

reruna
12. aug 2010

@alami ten druhý link - ten super chlebík, tak ten je fakt super!

bianka234
12. aug 2010

@alami skúsim ho, a ked dám navyše napr.otruby alebo vločky treba dávať aj naviac vodu asi že?