Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

vesi
18. aug 2010

@reruna Ďakujem, tak u nás dodnes vedie mazanec, recept bol z Dama.cz, rovnako knedľa, tú nekupujem odkedy mám pekáreň a tiež ešte sekaná, chlieb teraz už len občas, ak sa stane, že je nedeľa a nemáme 😀 a ešte cesnakový chlieb, ten je úžasný ku grilovačke 😉

ale ako som vás čítala trochu spätne, tak sa asi vykašlem na závin, zaujala ma brioška 😀 budem musieť pohľadať recepty čo mám uložené v PC, mala som tam aj link na každý recept 🙂

reruna
18. aug 2010

@vesi brioška je na straně 204

vesi
18. aug 2010

@reruna už ju mám skopírovanú 😀

tak tu je pár tipov odo mňa, nakoľko som tu dlho nebola, neviem ktoré z tých receptov už používate 🙂
Mazanec
http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2505
knedľa
http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3468
dukátové buchtičky
http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3683
hamburgerové žemle
http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3597
ovocné knedlíky

http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2420

dúfam, že odkazy ešte fungujú, je to ukážika z receptov, ktoré mám vyskúšané a boli mňam 😀

alami
18. aug 2010

@vesi ja si ťa pamätám, neviem či aj ty mňa. super, že si naspäť, ja som mala tiež odmlku 😀 a kdeže sú tie baby, tie tak dobre piekli 🙂
receptík ja nemám, iba ak to super cesto na všetko sladké -naozaj fajné cestíčko, ak by si chcela a náplň už si spravíš podľa seba

alami
18. aug 2010

@vesi presne som ti chcela, či pamätáš na "lusiline" hambáče...doteraz ich robím, to je žrádelko 😅

vesi
18. aug 2010

@alami
Ahoj alami, jasné, že pamätám 😀
keby si bola taká dobrá hoď sem ten recept na cestíčko, veď niečim to už len naplním 😀
máš pravdu, tie žemle sú super, moja staršia strašne vymýšľa s jedlom, ani chlieb hocijaký nezje, ale na tie žemle nikdy nepovie nie 😀

a tie kočky sú asi tiež už po materskej a nemajú veľa času. ja mám teraz týždeň dovolenku, tak sa realizujem v kuchyni 😀

zucha
18. aug 2010

co su to tie hambace?

alami
18. aug 2010

@vesi http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3470

tie recepty, čo si dala, sú aj moje oblúbené, akurát ten mazanec a knedlíky som ešte nerobila, ale mám ich uložené akože - toto najbližšie 🙂 ostatné sú u mňa pravidelné záležitosti 🙂
tak sa teda realizuj a daj vedieť ako sa darí, nafoť a pochvál sa 🙂

alami
18. aug 2010

@zucha neskutočnééééhamburgery, recept je ten čo dala link vesi a lusil kedysi dala k tomu aj super recept na náplň, no a to sa priprav na žlčníkový záchvat 😀 😀 😀 😀 a na vzájomnú bitku o posledný kus 😀 😀

alami
18. aug 2010

našla som, kopírujem

HAMBURGERY

http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3597

masko - mlete maso osolis, okorenis, ja davam aj cesnak a trosku sojovej omacky ale vraj origos maso na hambace ma byt len osolene a prikorenene. no a spravis si z toho take fasirky, ktore podberackou rozcapnes na placky a na troske oleja opecies alebo ogrilujes niekolko minut z jednej a potom z druhej strany.
odporucam:
na spodnu polovicu zemle dat dressing na hamburger - zmiesana horcica s tatarskou omackou, na to najemno nakrajana cibulka, na to nakrajany ladovy salat, platok paradajky, platok kyslej uhorky, na to masko, na to toastovy syr a zas zemla. a ked to chces mat uplne ze najsamsuper, tak tie polovice zemle z vnutornej (rozrezanej) strany chvilu opec na panvici kde si piekla masko. bude to uplne ze mnam!

ak budete mať žemle už studené, tak si ich trochu zohrejte v mikrovlnke
a jkeď to chcem na rýchlo, kúpim žemle v bille
😅
a ešte - tie fašírky musioa byť ceeelkom na tenučko roztlapkané, oni sa pri smažení trochu zodvihnú, tak aby to nebolo hrubé mäso.
tak toto fakt vyskúšajte
😉

vesi
18. aug 2010

@alami 😀 😀 😀 😀

presne tak, už dlho som hambáče nerobila, ale normálne som na ne dostala chuť 😀

tie ovocné knedlíky som robila s jahodami, sú super s popraženou strúhankou a cukrom na masle, ale moje deti ich majú radšej poliate maslom a posypané grankom, (ak nie je maslo, aj olej je dobrý)ale hlavne, že im chutí, nie? 😀

vesi
18. aug 2010

No idem ja volať mužovi, nech ráno keď pôjde z nočnej, kúpi mleté mäso 😀

alami
18. aug 2010

volaj, volaj... 😀
hladám foto ako divá, asi som si zmazala, ale našla som svoju fotku "na saleme" kde sme vtedy dávali, tak toto sú oni

alami
18. aug 2010

a ešte čo sme vtdy piekli a bolo neskutočne dobré - pizzové rožky 🙂

vesi
18. aug 2010

@alami

a ja už pol dňa rozmýšľam na akú stránku sme dávali tie fotky 😅

poslala som mu sms, aspoň bude mať muž čo zobrať zajtra do roboty. to mu budú kolegovia závidieť 😀
tak ma napadlo, že ked som ešte poctivo vypekala počas MD, tak sa jeho kolegovia vždy čudovali aké dobroty to nosí 😀

vesi
18. aug 2010

mňaaam, tie rožky, to sú tie plnené syrom a šunkou? ja som do nich dávala ak kukuricu 😀

alami
18. aug 2010

@vesi MM to isté, sem tam mu pošlem MMS s nejakou dobrotou, nech sa ponáhľa 😀 a kolegovia potom závidia 😀
vidíš, kukurica ma nenapadla, už som ich dlho nerobila, akurát mi mama minule vravela, že kedy ich zas spravím 🙂
stránka je tu: http://www.pekaren.salem.sk/

vesi
18. aug 2010

@alami Ďakujem za link.

ináč už som to tu asi raz písala, stalo sa to už dávnejšie.
robila som tie plnené rožky a poslala som po MM aj mojim rodičom, že ochutnať, tak to MM dal mojej mame, že posielam plnené rožky. mama si to zobrala, natrela lekvárom a až ked sa dostala k plnke, zistila, že sú plnené naslano 😀

alami
18. aug 2010

@5katarina7 a tebe som zabudla - to som strašne rada, že sa vydarila, však je super. Ke´d som to tam dala spolu včera, nebola taká ľahučká, už budem len tak na postupne, nie je to nič tak hrozné, len chvíľu pri tom postáť, ale stojí to za to 🙂

alami
18. aug 2010

@vesi 😀 😀 😀 😀 tak mala takú všehochuť 😀

vesi
18. aug 2010

presne tak 😀 pozerám na fotky a spomínam 😀 mimochodom, pekárničku som pred rokom vymenila za väčšiu, rovnaká značka, ale XXL 😀

alami
18. aug 2010

a akú to máš? ja normálne uvažujem o nejakej...riadnej mašine 😀 😀 😀 😀 hlavne, žeby som mala dve, lebo neviem či chleba piecť, alebo niečo iné, ma to zdržiava 😀 😀 😀 😀

vesi
18. aug 2010

mám moulinex, kúpila som ju ked v tescu vypredávali tovar a vyšla ma na necelých 800,- sk, no nekúp to 😀

a ja som si minule požičiavala moju starú, torú som dala bratovi, lebo som robila knedlu aj cesnakový chlieb na grilovačku 😀 to bude už asi diagnóza 😀

zucha
18. aug 2010

ja tiez teraz, co mam novu vyuzivam obe 😀
Ale dnes sa nieco stalo s tou novou. Musim ju dat reklamovat, lebo pri mieseni chleba to zrazu prestalo miesit a pritom program isiel dalej. Takze to musi byt niekde zaseknute, ci co. Takze som chlieb nechala kysnut normalne a nakoniec dopekala v starej.

vesi
19. aug 2010

@zucha ešteže máš dve 😀

určite ju reklamuj, mne na tej prvej odišla tá nádoba. tá časť čo sa zaklikne do pekárne odpadla, dali mi novú nádobu našťastie ešte bolav záruke 🙂

jajdaelda
19. aug 2010

ahoj holky, tak jsem vyzkoušela nutelové a pudingové rohlíčky a už jsou v troubě...jsem na ně zvědavá, pak dám info 😉 ..vypadají ale moc dobře a s těstem se skvěle pracuje 😉

dusanab
19. aug 2010

ahojte babulky, vy z Ciech, prosim vas co znamena plnohodnotna muka (bolo to v ceskych receptoch)? Nasla som to vo viacerych receptoch a nepodarilo sa mi dopatrat sa k tomu aka to je....dakujem 😉 vcera som piekla pivovy chlieb a na zajtra zhanam nieco nove tak usilovne studujem 😀 😀

vesi
19. aug 2010

@jajdaelda prosím ťa podľa akého rexceptu si robila tie nutelové rohlíčky?

jajdaelda
19. aug 2010

@vesi od zuzu1 na straně 221 😉
@zuzu1 jsou chuťově fakt super, jen mi vytékala ta nutela ☹ 😠 ..stávalo se Ti to taky...ale pravda je,že se mi to stalo, když jsem pekla na horkovzduch (jsem tak nějak zvyklá péct pečivo),ale druhý plech jsem dala na normální troubu a vyteklo jich jen pár,takže to bylo asi tím horkovzduchem...ale jsou fakt báječné..i to těsto samotné je super...jsem zvědavá,jak vydrží dlouho vláčné (jestli tedy vydrží 😀 )

@dusanab tak to jsi mě dostala s tou moukou,ale zkusím popátrat a dám kdyžtak vědět 😉

vesi
19. aug 2010

@jajdaelda Ďakujem, idem si to skopírovať 😀