Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

dannynka
21. nov 2010

idem sa vám aj ja pochvalit som robila po prvy krat chlebík s piva bol super mnaaam hned v ten den som robila este jeden 😀 a aj závin som skusala v pekarničke a cesto super a zavin este lepsí 😵

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=34573&use...

alami
21. nov 2010

@dusanab 😀 😀 😀 😀 ja keď si nájdem lístok v schránke, že mám balíček, tak prvé dám miesiť cesto, potom skočím na poštu po ošatky a keď prídem pečiem 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

@maminkatn vitaj, aj ja mám vegu, dobre slúži 🙂 nech sa ti tu s nami dobre vypeká 😉 🙂

dannynka
21. nov 2010

@alami 😀 ja urobím napodobne 😀 😀 😀 😀 btw tiez som mamine vravela ze pekarnička je oki 😀 a ako prv sme piekli chlebík od teba 😀

dusanab
21. nov 2010

@maminkatn vitaj a príjemné pečenie 😀 😀
@vinka vitaj späť, nejako si na nás zanevrela 😉
@dannynka tak to sa ti krásne podarilo, pivový chlieb mal veľký úspech aj u nás, aj krpec čo pečivo jedáva iba vonku ho jedol takže musel byť dobrý 😀 😀
No a čo sa týka dodania ošatiek tak som mala lístok v schránke že adresát nezastihnutý a balík si môžem vyzdvihnúť na druhý deň 🙄 a pritom som bola celý deň doma 😠 s tým nezastihnutým adresátom mi to robia už pravidelne, už som povedala na pošte že ešte raz a idem sa sťažovať 😠 zanedlho čakám ďalší balík tak uvidíme či sa polepšia 😉

vinka
22. nov 2010

@dusanab nie,nie nezanevrela sem tam som si naklikala.Len nevypekám krásne chlebíky ako vy.Ja furt klasika ale chcem niečo skúsiť.Len musím dáky recept pohladať 😉

vinka
22. nov 2010

@dusanab no jak sa ja môžem k vám pridať ked nedám do cesta ani vodu.V poslednej dobe sa mi stáva,že všetko dám len vodu nie. 😠 😠 .Dnes zas.Išla som robiť cesto na knedlík idem ho vybrať a tam sucho.Skoro ma šlak trafil. 😠 😠

dusanab
22. nov 2010

@vinka 😀 😀 asi si mala začať rovno naparovať keď tam nebola voda, aspoň trošku by to zvlhlo 😉 😀

vinka
22. nov 2010

@dusanab jéj dík za radu. 😀 😀 No vodu som nakoniec doliala a spustila program na novo 😝

dusanab
22. nov 2010

@vinka aj nabudúce, stačí sa zveriť do rúk odborníkom 😀 😀 😀 😀

a ten môj včerajší chlieb je úplne fantastickýýýýýýýýý

vinka
22. nov 2010

@dusanab no ved preto som to písala tu a nie k tortám 😀 😀 😀 😀 Aký chlieb si robila?Daj tip nerobím teraz žiadne torty tak trošku urobím zmenu v chlebe 😀 😀 😀

alami
22. nov 2010

žienky mám ošatkýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýý 😵 😵 😵 😵 😵 😵
dnes už nejdem piecť, zrovna som dnes nakúpila pečiva na mraky ale zajtra pečieeeeeeeeeeeem 😵 😵 😵
@dusanab aky chlebík si to včera piekla?

dusanab
22. nov 2010

@alami super 😀 😀
Včera som sa rozhodla piecť iba taký "obyčajný" zemiakový, bez semienok, bez vločiek, a je úplne úžasný, ešte aj teraz večer je skvelý, mäkký, vôbec sa nedrobí. Iba múka, voda, zemiaky. Asi budem častejšie takýto piecť a v pekárničke také "semiačkové" 😀

alami
22. nov 2010

ja vyhrabem ten náš rodinný zemiakový a napíšem recept. To bude asi niečo podobné, ako tento tvoj 🙂 pamätám si ho, že bol úžasný, aj keď vtedy to bol jediný domáci a kúpne vtedy neboli až také nejaké extra, teraz mám už latku vyššie, ale verím, že bude dobrý 🙂
zatiaľ som vydržala nikomu nepovedať o ošatkách 😅 nech majú doma prekvapko z upečeného superchlebíka 😀 no ale ma to stojí námahy vydržať čušať 😀 😀 😀 😀 😀 😀

alami
22. nov 2010

zemiakový chlieb do rúry

1kg hladkej múky chlebovej
1 PL soli
1PL rasce
2 veľké zemiaky - v šupke uvarené a postrúhané, alebo popučené
3/4 kocky droždia
7 dl vody
potrieme vodou a pečieme 1 hodinu na 150°C

dusanab
22. nov 2010

ja som dala 50 alebo 100 g ražnej (už si nepamätám 😀 ) múky, do 500 g hladkej, +- 250 ml vody, 3 čl morskej soli, 1 čl cukru, rascu presné množstvo od oka 😀, 1PL octu, 1/3 kocky droždia, od oka olivového oleja a dva menšie zemiaky uvarené v mikrovlnke a fakt je úúúúúúúúúúžasnýýýýýýýýýý
Ináč Alami verím ti že nevykecať hneď o ošatkách dá veľkú námahu 😉 . Ten chlebík sa pečie stále pri rovnakej teplote? A potrie sa vodou len pred pečením?

alami
22. nov 2010

@dusanab no to ti ja už neviem povedať také detaily 😀 😀 😀 ja som ešte chlieb v rúre nepiekla. A ty si ho ako? nech viem zajtra, ešte som neštudovala net na túto tému 😀

dusanab
22. nov 2010

Idem si po papier, počkaj chvíľu 😀 Prvý raz takto: 10 minút na 250 stupňoch s hrnčekom vriacej vody, 30 minút na 180 stupňoch (niekde uprostred potrela vodou), potrela vlažnou vodou a piekla ešte +- 15 minút na 150 stupňoch. Včera 40 minút na 180 stupňoch (prvých 10minút s hrnčekom vriacej vody), potrela vodou, 5 minút na 150 stupňoch a potrela slaným mliekom, zas 5 minút na 150 a potrela slaným mliekom a posledných 50 minút na 150 stupňoch. Mliekom som nepotierala hneď preto lebo som si hneď nespomenula 😀 😀

alami
22. nov 2010

@dusanab takže mliekom sa môže hneď, hej? a to si asi niekde čítala, že najskôr na viac stupňoch a potom ubrať, však? len - kysnuté cesto by nemalo ubrať na teplote, lebo sa tam potom robí to mazlavé v strede, či na chlieb to neplatí?,? ešte to pogooglim kdesi,..alebo - poskúšame, uvidíme 🙂 mala si ho krásny, tak asi to tak má byť 🙂

dusanab
22. nov 2010

@alami áno mliekom sa môže hneď, len tam kde písala že potierala mliekom dokopy potierala len dva razy takže potom ak by sa potieralo viackrát tak asi menej slaným. Skúsim nájsť kde to bolo. Všade zatiaľ písali že teplotu znížiť tak som sa ani nezamýšľala nad tým že by to mohlo byť zle 😕 ale chleby dopadli oba razy dobre....

dusanab
22. nov 2010

nenašla som to ☹
ale niečo na "zamyslenie" sa našlo 😉

ttp://www.poznanie.sk/prakticke/ako-upiect-chlieb.php

toľko čítam a hľadám články o chleboch že si jednoducho musím ísť krajec odkrojiť 😀 😀

alami
22. nov 2010

milá časť návodu: Najťažšou časťou v procese pečenia chleba je počkať hodinu kým chlieb vychladne a nepodľahnúť vôni, ktorá sa z neho šíri... 🙂

😀 😀 😀 to fakt 🙂

dannynka
22. nov 2010

@alami jeeeej ty už mas ostaky,tesímsa s tebou uz aby aj mne dorazili a mozem piect j ja 😀 😀 😀 😀

maminkatn
22. nov 2010

ahjoky,,,koceny,,,,,a nam kedy pridu tie osatkyyyyyy...... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
uz sa nemozeme aju s dcerou dockat,,,,boze,,,co im to tak dlho,trva,,,aj my by sme xceli,skusit,,,xlebik,,v osatke,,inak,ja,som,,robievala,taky,,moj,,hlavovy,,,recepis,,,v trube a nexala ho vykysnut,,normalne v mise,,,a potom nakysnuty prehodila,,do,pekaca,,velkeho,,,a,kraaasny velky,,xlebik,,som,mala,,,zemiaky,som davala,,,dva,,velke,,a kilo,hl,,muky,,,vodu,,kvasnice,,,sol,,,kmin,,,a jedno vajicko,,,a,vody,,kolko,,cesto,prijalo,,,a,ok,,, 😀 😀 😀 😀

dusanab
22. nov 2010

@alami a vidíš tam som hľadala tiež a nejako som to prehliadla 😲 @maminkatn no s dievčatami sme objednávali naraz a mne prišli pred týždňom, Alami dnes a Dannynka ešte ani nemá, čudné.... 😖

dannynka
22. nov 2010

@dusanab maminketn pridu vtedy ked aj mne kedze je to moja mamina 😀 😀 😀

dusanab
23. nov 2010

@dannynka špekulantky dve 😀 😀 😀 😀

dannynka
23. nov 2010

@dusanab 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

a zase nic neprislo ☹ ☹

alami
23. nov 2010

už mám ošatku kopcom plnú 🙂 konečne som sa k tomu dostala, lebo to chce normálne čas a keď mám rozlietaný deň, tak sa takýto chlieb moc nedá piecť, to nie je ako v pekárni - ak odídem - odídem...tu to chce byť niekoľko hodín vkuse doma 😀
som zvedavááááá ak to dopadne 🙂

alami
23. nov 2010

No - neviem neviem čo z toho bude, ako som ho preklopila, dosť klesol - na takú placku ☹