Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

alami
27. nov 2010

ja som práve dopiekla mazanec č.13 z dámy, prvýkrát som ho, vyzerá super, ľahulinký je a vonia krásne, už sa naň teším 🙂

alami
27. nov 2010

mazanec BOL stráááášne dobrý 🙂 už je po ňom 😀

mukky
28. nov 2010

ahojte,

tak nedávno som dopiekla vianocku,mi to nedalo ze sa mi vcera nepodarila 😀 a jupííí,táto sa podarila,len nabuduce dám viac cukru...sa tešííím 😀

dusanab
28. nov 2010

@mukky @alami no aké ste šikovné dievčatá 😉
Aj ja som asi šikovná, včerajšie rožky sú evidentne fantastické lebo dokonca aj Lukáš sa na ne vrhol s výkrikom PE
ČIVOOOO a zjedol svoje pečivoooo 😀 a dnes papal rožtek zas. Takže sú určite dobré 😀 😀

vinka
28. nov 2010

@dusanab myslíš tie syrové?Už mám cesto finito.Som zvedavá čo povedia moji stravníci na rožky potom dám info. 😀 😀

vinka
28. nov 2010

No syrové rožky mali úspech.Všetci čakali kým ochladli a už aj sa vrhli na ne.Fakt fantastikuš rožky.Len to sa rýchlo zje 😀 😀

alami
28. nov 2010

@dusanab super, že tvojmu drobcovi chutilo 🙂

ja som dnes domácu knedlu robila a až dnes som si všimla, že od zuchy a z dámy č.1 je tá istá 😀 😀 😀 😀 😀 a ja aká spokojná, raz som robila jednu, raz druhú a obe som si chválila a nikdy som nepozrela naraz tie recepty - až dnes 😀 😀 😀 😀

a na večeru som dnes parené buchty

dusanab
28. nov 2010

@vinka som rada že vám chutilo 😉 aj nám veľmi chutia 🙂

@alami tak s tými knedľami ti to super vyšlo 😀 😀 😀 😀 aspoň vieš prečo sú obe také dobré 😀 😀

reruna
28. nov 2010

@alami ten mazanec č 13 nemůžu najít, já peču ten mazanec I. a ten je výborný, dávám tam více cukru
@dusanab sýrové rohlíky mě zaujaly a zkusím, mockrát jsem už pekla to majolkové pečivo, to jsi taky chválila a je fakt super

dusanab
28. nov 2010

@reruna ďakujem za uznanie 🙂

alami
28. nov 2010

@reruna http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2497 vyskúšaj, nebudeš ľutovať, zdá sa mi byť lepší ako tá jednotka. Ja som dávala čisto maslo a bolo mi treba dosypať trochu múky, lebo bolo redšie cesto.

vinka
29. nov 2010

Baby nemáte dobrý recept na pletenku?Ale aj s videom ako sa pletie.Ja som raz mala a už neviem kde to je. 😒

dannynka
29. nov 2010

ahojte ošatky stale neprišli neviem prečo :( tak asi objednam od niekadial inam....googlim a našla som toho viac

http://www.evax-sk.com/produkty.php?vyroba=Osat...

asi vyskusam zajtra zavolat...

alami
29. nov 2010

@dannynka a porazí ťa, keď ti prídu z dvoch obchodov, radšej tam napíš, že prečo ti ich ešte neposlali

dannynka
29. nov 2010

@alami ked pridu s tej prvej tak ju neprevezmem a hotovo....ved uz od 12-teho čakam a stale nic...a to uz som do ingemi aj 2 mailiky písala a nič!!!!!! nechapem :(

jajdaelda
30. nov 2010

ahoj holky,mohu se zeptat - před časem jste sem některá dávala recept na hmotu do DP,ze které si pak děti vykrajovaly či modelovaly něco? Nemohu ji nějak najít ☹ poradíte pls?

dannynka
30. nov 2010

@jajdaelda ta by veru zaujimala aj mna 😅 😅 😅

@alami akurat som volala tomu panovi na mobil ze ako je to mozne ze mi este nic neprislo,a on ze ma vela roboty tak nestíhol poslat....a ja cakam jak .... 😠 😝 😀 😀 😀 😀 😀 ale slubil ze tento tyzden to posle 😉 😉

alami
30. nov 2010

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=5242 plastelína
@dannynka sa načakáš 😒 😖 ☹

dannynka
30. nov 2010

@alami snad uz tento tyzden dorazí teda dufam,lebo.... 😠 😠 😠 😠

dusanab
30. nov 2010

@dannynka treba dúfať 😉 ako tak pozerám mne prišli ošatky nevysvetliteľne rýchlo.... 😕 😀
Dnes zas pečiem chlieb z ošatky, aj som zabudla že som chcela robiť majonézové pečivo, až keď som mala zemiaky uvarené som si spomenula že chlieb som dnes nechcela 😀 😀 čo už, zje sa 😉

dusanab
30. nov 2010

No ženy neviem ako to dnes s chlebom dopadne 😖 ešte sa pečie len asi 20 minút a už je kôrka tmavá 😢 😠 pečiem presne podľa návodu takže nechápem, žeby mi bolo treba dávať nižšiu teplotu aj keď nepečiem s ventilátorom? Minule ešte nebola takáto tmavá o takomto čase.... hm 😠 idem ho zakryť alobalom, snáď sa niečo zachráni, ach jaj ☹ 😢

dannynka
30. nov 2010

@dusanab asi si sa ujovi zapačila tak ti rychlo poslal 😀 😀 😀 😀 a čo sa týka chlebíka snad dobre dopadne,držím palčeky 😉 inak skusala som tie syrove rožky od Teba a boli super 😉

dusanab
30. nov 2010

@dannynka ja viem ja som pre mužov taká neodolateľná 😀 😀 😀 😀 ešte aj keď ma nevidia 😀 som rada že ti rožky chutili, ja ich veľmi rada robím, a s tým údeným syrom sú fakt super 😉 🙂 dúfam že chlebík dobre dopadne ☹

dannynka
30. nov 2010

@dusanab aj ja som dala udený 😉 😎 noo na chlebík som zvedava :D podaj info hend ako bude hotový...

dusanab
30. nov 2010

No chlieb bude zdá sa jedlý, je trošku tmavší ale v obchode som už tiež taký videla tak hádam nevadí. Zdôvodním to tým že dnes som ho potierala mliekom a nie vodou a preto je taký 😀 😀 😀 😀 každá výhovorka je dobrá 😀 😀

vinka
30. nov 2010

Baby robila som vanielkové oblaky tak to je fajné mnamka. 😀 😀 Už polka nieje. 😀 😀

dusanab
30. nov 2010

@vinka Vanilkové oblaky? 😕 Čo to je prosím? 😵 názov to má teda úžasný 😀

vinka
30. nov 2010

http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=4589
No pýtala som tu recept na pletenku a nikto mi nehodil.Tak som začala na dáme sa hrabkať a našla som toto 😀 😀 😀 A nakoniec som našla aj pletenku aj s videom.Tak po oblaku bude pletenka 😀 😀 😀

dusanab
30. nov 2010

vyzerá to super 😀 ďakujem 🙂 Keď ja iné pletienky ako tie majonézové nepečiem a tie už poznáme asi všetky 😉

alami
1. dec 2010

@vinka super si našla, toto som už skúšala volakedy dáááávno, hádam 3 roky dozadu, musím znovu spraviť, dííík 😀