Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

vinka
1. dec 2010

@dusanab ale ja som chcela na ranajky sladké 😀 No chlebík fajný detiská pojedly tak pôjdem zajtra alebo kedy robiť vianočku alebo plwtwnku alebo ako sa to správne volá 😀 😀
@alami som rada,že som ti oživila pamäť. 😀

dusanab
1. dec 2010

@vinka ahaaaa takže pletienka je u teba vianočka, zapisujem si 😀 😀 tu je nejaká vianočka aj s videom, len neviem aká bude, nerobila som 😉 http://ekucharka.net/vanocka-video-a-obrazek

reruna
1. dec 2010

@dusanab díky, právě jsem taky něco podobného hledala, ale já jsem četla, že se dělá i první patro ze 4 válečků, ddruhé ze 3 a poslední ze 2, ale jak se plete to spodní patro z těch 4 to teda netuším. Když to nenajdu, tak udělám podle tohoto návodu - 3 -2 -2

mizulienka
1. dec 2010

ahojte dievcata, ako ste platili za tie osatky? na dobierku alebo vopred prevodom? dik

dusanab
1. dec 2010

@reruna ja keď som ešte s mamou robievala vianočku plietla som zo šiestich 😉 ona urobila cesto a ja som plietla, podelená práca 😀
@mizulienka ja som platila na dobierku, nikomu za nič neplatím dopredu 😉

maminkatn
1. dec 2010

ahojenky koceny,,,,tak ja som robila cesticko,,,na buxty,,,a aj som upiekla,,,a boli,,mnam mnam,,,ale aj tak neviem ake to bolo cesto lebo dcerka mi povedala,ze veru ona nevie co to bolo,,za cesto,,bo,on ami posle do fb,,ako spravu vzdy nejake cesto ak najde a ja ho tam mam ulozene horsie je to ze neviem,,ani na co to je ale robila som z toho moravske kolace,,,teda,,sla,tam,,hladka,,muka,,,maslo,,van,,cukor,,drozdie,,dve zltka,,,mlieko,,vlazne,,stipka,soli,,,a tusim uz nist,,nepisem kolko,,bo,,som to robila,,duplovane,,,xi,xi,,ale podarili,,,sa aj sa zjedli,,ale budem musiet robit,,len z polky,,,som uz zabudla ze mam len dvox xlapov doma,,,a ten treti je uz odtahovany,,,hmm,,sme ix jedli,,dva dni,,,xi,xi,druhy,,krat budem mudrejsia,,,ale boli,,okik,,neviete na co je to recept,,,by ma to zaujimalo.... 😉 😉 😉 😉

alami
1. dec 2010

@mizulienka ja tiež na dobierku

dusanab
1. dec 2010

@maminkatn 😀 😀 ja teda bohužiaľ neporadím, jediné cesto o ktorom viem že tam zaručene idú iba žĺtky je na šišky a tie zas nerobievam 😀 hlavne že to dobre dopadlo 😉

zuzkat1
2. dec 2010

ahojte🙂 mozem sa sem pridat? radami asi neposluzim,lebo mam sice pekaren z vyse dvoch rokov ale robim len obcas chlieb z tych hotovych zmesi a robila som dzem a obcas rohliky... ale rada by som sa tu inspirovala🙂
pozeram ze pisete o vianocke, to robievate normalne v pekarni? ja som skusala vianocku rucne,ale bola moc hutna... nebola vlacna ako by mala byt,ale chutovo bola ok... tak idem pozriet ci ste sem dali aj nejake receptiky a snad sa inspirujem🙂

reruna
2. dec 2010

@zuzkat1 těsto si uděláš v pekárně, pak zapleteš ručně a upečeš vánočku na plechu, já to ještě nezkoušela, ale je spousta receptů, chystám se vyzkoušet, abych na Vánoce měla vánočku domácí 🙂 dá se upéct asi celá v pokárně, ale to pak nemá ten tvar....

mizulienka
2. dec 2010

@reruna
@zuzkat1
ak mozem odporucit, tak najlepsi recpet na vianocku, co som skusala je od @alami
tu je:
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=12078

alami
2. dec 2010

@zuzkat1 jéj,prišla si 😵 😅 😀 tak teda vitaj, tu sa na teba nalepí to pečenie samo a budeš vypekať a vypekať 🙂 tá vianočka je super, čo ti dala mizulienka link, ...a ak chceš začať niečím jednoduchším, skús tento mazanec http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2497 - ak treba, dosyp si trochu múky, aby nebolo cesto moc riedke a veeeeľmi odporúčam tento chlebík http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=8098 - múku si pomiešaj - 300g hladkej a 200 si môžeš pomiešať nejaké celozrnné. 😉

my sme už prešli do ďalšieho levelu, my už vypekáme ošatkové chlebíky v rúre, však @dusanab 🙂 😀

divoska
2. dec 2010

ahojte zeny. chystam sa asi na moulinexku kde sa da spravit aj ten 500gramovy. kazdopadne ak v tom robite nejake rozteky abo bagety, kolko vyjde z jednej davky? ze ci to budeme stihat pojest kym sa to este bude dat jest 🙂 ja som sa vzdy bala kupit tu pekaren ze to nevyuzijeme, alebo budeme priberat, ale uz mi to nejedle pecivo z obchodu lezie na nervy. aj ked clovek nadabi na ako tak jedle pecivo, na druhy den to je tvrde alebo gumene.

dusanab
2. dec 2010

jeeeeej, ďalšie pekárky, vitajte 😀 😀 tu nájdete od dievčat kopec inšpirácie, ani nebudete vedieť čo skôr upiecť 🙂 @divoska ja keď niečo upečiem a je toho viac ako sme schopní zjesť kým sa to nepokazí jednoducho zamrazím 😉 vždy pol chleba ide do mrazničky a po rozmrazení je skvelý, celkom ako čerstvo upečený. Aj rožky mrazím a je to v pohode.
@alami presne tak 😀 😉

alami
2. dec 2010

@divoska ja som konečne prešla na mrazenie, bola som naučená len mať neajký chlieb v mrazničke do rezervy, ale ten už po mesiaci či dvoch nebol bohviečo. Teraz som si ale zvykla mraziť okamžite ako prídem z pekárne. syn totiž chce len rožky a kto mu bude každé ráno bežať do obchodu. V pondelok kúpim 20 rožkov, šupnem do mraziaka - hneď čerstvé a každý večer mu vyberiem čo mu treba na raňajky a na desiatu. rožky sú úplne čerstvučké, ak zabudnem, v mikrovlnke sú rozmrazené za 2 minúty, volne na linke sa rozmrazia za 1 hodinu. A nemusíš jesť nič obschnuté 😉
No a pomedzi to samozrejme pečiem doma, ale to starší syn moc nemusí 😅 iba ak je to sladké pečivo - škoricovníky a tak 🙂
z pekárničky do mraziaka ja zatiaľ nedávam, lebo to my s MM a mladším synom zjeme ešte zahorúca 😀

dannynka
2. dec 2010

@alami
@dusanab v dobrom závidím tie ošatky ja stale nič ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ teda nič neprošlo...asi sa do vianoc nedožijem ošatky 😖

reruna
2. dec 2010

peču rohlíky podruhé v životě, těsto od zuchy, ale vůbec se mi nedařilo to smotat, aby to vypadalo jako rohlíky, tak jsem zvědavá, co z toho bude....

reruna
2. dec 2010

@alami tak to máme úplně stejný systém s mrazením pečiva 🙂

reruna
2. dec 2010

@mizulienka a když budu dělat tu vánočku z půl dávky, tak kolik mám dám instantního droždí? dala bych 1 lžičku, co????

reruna
2. dec 2010

tak tu ty moje nepovedené rohlíky, a´t se máte čemu zasmát, až vychladnou, tak dám vědět, jestli aspoń byly jedlé...

mizulienka
2. dec 2010

@reruna joj v tomto ti neviem poradit 😒 ja pouzivam stale len drozdie v kocke. Aj v tom recepte je pisana kocka drozdia, tak ti neviem takto povedat...nemas obycajne drozdie? teda kocku? 😉
Prave robim tu vianocku, urobila som z celej davky a urobim aj slimakov posypanych makom a tiez rozky plnene coko naplnou...idem na to 🙂

zuzkat1
2. dec 2010

@reruna no to je mi jasne ze cesto v pekarni a potom rucne🙂 ja som doteraz cele rucne robila ale nebolo to ono...mozno to tym receptom,alebo mnou🙂 mne sa totiz kysnute moc nedari rucne urobit😅

zuzkat1
2. dec 2010

@mizulienka
@alami dakujem🙂 urcite skusim tu vianocku a postupne aj vsetko ostatne🙂 na mna ale treba pomaly🙂 ja nie som ktovieaky pekar🙂 a najma moc pri malej nestiham... preto sa aj teraz pustam do takych veci ako pekaren a parny hrniec, ze tam len nahadzem a ide to🙂

divoska
2. dec 2010

ja mam prave notoricky malo miesta v mraznicke 😀 a okrem toho rozmrazovanim chleba abo rozkov vzdy zabijem tolko casu ze az 😀 lebo ja to vzdy do truby, a potom to stale sledujem, pripadne prilis zosusim ze to chrume jak pre kralickov 😀 v mikrovlnke mam pocit ze by to bolo tiez zuvackove... nebolo? kazdopadne sa teda dufam coskoro pridam do klubu a budem od vas tahat rozumy

dusanab
2. dec 2010

@reruna neboj, nabudúce budú rožky krajšie 😉 keď si spomeniem na vlastné zo začiatkov pečenia nemám sa čo smiať tvojim rožkom 😀 😀
@divoska rozmrazuješ pečivo v rúre? 😕 Ja vždy hodím na mriežku na ktorej nechávam chladnúť upečené a je to 😀 za dve hodinky, prípadne vyberiem večer a ráno je napečené čerstvé 🙂

reruna
2. dec 2010

@divoska rozmrazí se ti při pokojové teplotě tak do hodiny, v mikrovlnce je to taky úplně v pohodě, jako čerstvé
tak ty rohlíky bylly nakonec výborné, až na ty tvary..... 😀

mizulienka
2. dec 2010

@dannynka uz ti prisli osatky?
mne dnes pisal pan odtial, ze ide poslat, nech dam adresu, tak som zvedava, kedy pride 🙂

vianocka vysla super, akoze to je fakt cesticko jak lusk 😉 rozmyslam, ze ako si privyrobit popri materskej, asi zacnem piect vianocky a zasobovat obchody 😀 😀 😀

dannynka
2. dec 2010

@mizulienka neprišli ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

mizulienka
2. dec 2010

@dannynka joj tak dufam, ze uz ich konecne posle a ze ma ujo nenecha tak dlho cakat 😒

reruna
2. dec 2010

@mizulienka čerstvé droždí nemám, používám to instantní, někdo tady kdysi psal poměry 1 kostka je kolik lžiček instantního? možná alami by to věděla?