Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

erikasadek
8. dec 2010

@dusanab ono spravne na pizzu cesto ide stranse malo drozdia;. 😉

dusanab
8. dec 2010

@erikasadek no vidíš ako dobre som to vymyslela, ani som nevedela aká som šikovná 😀 😀 😀 😀 a prečo? 😕

mizulienka
8. dec 2010

@dusanab hocico 🙂))

mizulienka
8. dec 2010

@dusanab mnam ta zemlovka vyzera fajnovo...az sa mi slinky nazbierali 🙂 dakujeeem za tip 🙂

dusanab
8. dec 2010

@mizulienka 😉

erikasadek
8. dec 2010

toto je moj muz on je nato profik je pizzaiolo...
toto je sletnych przdnin..
robil 20 pizz.. v peci na drevo ..; mnam. s 5 kg muky dal jednu malu 1/4 kazdeho tym prekvapil.. cesto nema byt supernadychane.. ked das vel adrozdia cesto nie je kvaitne a ani chut , nebude take krehke chrumkva, a nevydrzi vela;. velmi ti narastie.. nafukne sa. hrube;..
ale ak chces pravu pizzu ako taliani tenka jemna chrumkava.....

erikasadek
8. dec 2010

moje nervy chyby a preklepy nepozerajte zatarajte oci.. 😀 mna ta klavesnica moja zniciiiiiiiiiiiiiiiiiiii 😀 😠

divoska
8. dec 2010

@erikasadek on je nejaky multifunkcny 😀 s klavesnicou si nerob starostli, hlavne ze si este po slovensky nezabudla

erikasadek
8. dec 2010

@divoska no nie j eto jeho profesia tym sa zivy . 😉
dik za klavzsnicu no ano nici ma l m; su najhorsie uplne ich vynechava, alebo ked nepozeram tak uplne meni sed pismen.. 😠

divoska
8. dec 2010

@erikasadek jaaaj tak to som netusila ja ze ste mali nejaku session a dostal sa k tomu. k takym temam sme sa zatial nedostali, ale sak bolo nacase 🙂 inak ta pizza vyzera fakt bozsky.

dusanab
8. dec 2010

@erikasadek joooooooj ty si mi iba chúťky narobila, milujem pizzu, s takým úžasným tenkým chrumkavým cestom....hmmmm....škoda že nie je smajlik ktorý sa oblizuje, dala by som ho 😉 😀 A preklepy sa medzi chyby predsa nepočítajú, chyby sú o niečom inom 😉

erikasadek
8. dec 2010

@divoska a keby si vedela ako chutnala.. bola bozskaaaaaaaaaaaaaaaaa :
@dusanab prepac z achutky .. 😀 ale neodolala som kazdy dava svoj chleij tak som dala svojho muzika ako pekne vie urobit dobru pizzu. 😀 😀
pre zmenu. 😀 😀 😀

dusanab
8. dec 2010

@erikasadek veď to vôbec nebolo v zlom, iba si ma nejak navnadila urobiť si pizzu aj doma lebo ju mám veľmi rada 😉 😀 ja som rada keď ma niekto inšpiruje niečim dobrým 🙂 aj manžel je sympatický muž, máš sa tiež čím pochváliť 😉 a ešte aj dobrú pizzu vie urobiť, no niekomu sa žije 😉 😀

erikasadek
8. dec 2010

@dusanab 😀 😀 😀 no neviem doma ju musim robit ja;. 😀 😀 😀 😀 😀

dusanab
8. dec 2010

@erikasadek aspoň vieš že robíš dobrú pizzu a chutí mu (im) 😉

erikasadek
8. dec 2010

@dusanab no neviem.. 😀 😀 😀

divoska
9. dec 2010

dotaz, nejaka finta na dvojfarebnu napr babovku? ze kedy tam pridat to kakao aby sa mi vytvorila struktura a nebolo to hnede cele.

michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alami
10. dec 2010

@divoska cesto urobíš biele, potom časť odoberieš, primiešaš kakao a vleješ naspäť tak aby si prešla postupne dokola celej formi a môžeš jemne prejsť špilkou, aleb vidličkou aby si to jemnúčko zamiešala - len raz, nie veľakrát, lebo to zmiešaš a všetko bude hnedé 😉
@michaelamaranesi rozhodni sa, či chceš s 2 hákmi, alebo s jedným - teda väčší alebo menší chlieb a okrem toho už len cenová hladina, v podstate sú všetky dobré, aj tie najlacnejšie, ak kúpiš drahšiu, vydržíti dlhšie - (možno - ja mám tescovú a drží 3 roky v bezchybnom stave a baby tu reklamoviali panasonic a podobne po pár pečeniach), ...chlebík trochu lepšie nakysne, ale dobre slúžia aj tescové či lídlové. Teda v podstate môžeš zobrať ktorúkoľvek 😉
niektoré majú program na džem - dobrá vec
niektoré na bezlepkové chcleby - ak potrebuješ tak si na to hľaď, ak nie, nemusíš
niektoré špeciálny hák a program na ražný chlieb - ale upečie ti ho aj bežný program

alami
10. dec 2010
divoska
10. dec 2010

@alami ok dik, poobede sa na to vrhnem hadam to zvladnem. vzala som predsalen na skusku tu moulinexku. ale netusim kedy sa bude dat vybrat pred pecenim hak lebo skusam teraz ten najlahsi biely kminovy a ked som stlacila ten power knoflik prvy krat tak mi to vynulovalo cely program. esteze som to skusila nazaciatku a jedno hnetenie a kysnutie navyse hadam nezaskodi 😀
ak sa rozhodnem to prerusit a vybrat ten hak nadrzovku po tych vsetkych cykloch kysnutia a tak s prerusenim prgramu potom staci uz zapnut len samotne pecenie tak? neviem to vyratat kedy mi zaznie ten signal na prisypavanie veci. a aj to by bolo nahouby lebo to by sa zas miesilo. a ja potrebujem vymaknut tu fazu tesne pred pecenim

alami
10. dec 2010

@divoska stiahni si niekde časovú tabuľku na nete, ak nemáš v návode a budeš vedieť, kedy máš hák vybrať,nič netreba prerušovať, len otvoriť, vybrať a zatvoriť, neprerušuj program

divoska
10. dec 2010

@alami praveze mam aj navod aj v elektronickej ale je to tam tak sialene vysvetlene ze nechapem jak to mam odratat respektive aky cas mi ma svietit na displeji aby som to mohla vybrat. pretoze tam je spomenuta len ta funkcia ze na posledne pridanie semienok alebo takeho pred pecenim. a este aj to debilne 😀

divoska
10. dec 2010

ale asi som to vymyslela, teraz je urcite posledne dlhe kysnutie, proste to vyberiem tesne predtym ked bude na displeji priblizne doba co sa to ma podla navodu piect

divoska
10. dec 2010

ja budem dnes za spammera 🙂 tak som to vybrala na zaciatku posledneho kysnutia ako som sa docitala na jednej stranke ze pred poslednym kysnutim najlepsie /logicky 🙂/ tu dieru som sa tam snazila este jemne zacapkat, mozno to bude trolinku preliate v strede ale minimalne hadam.
no a dalsi dotaz. moze sa pekaren pustit dva krat za sebou? hadam to zvladne 😀 lebo som sa chystala na tu babovku este. chlebik vyzera pozitivne zatial. nakysnuty az hore a uz sa pecie, takze hadam zvladame

prsky
10. dec 2010

@divoska myslim, ze je lepsie pekaren nechat vychladnut..niekde som to citala, ale nie je to uplne zarucene 🙂

alami
10. dec 2010

@divoska moja sa dá pustiť aj 5x za sebou, niektoré sa spustia znovu až po vychladení, ako píše prsky

divoska
10. dec 2010

@prsky @alami oookaaa vychladnut by som to urcite trochen nechala, ale vravim si ze ci je to stavane na tolky provoz za den 🙂 dik tak sa do toho potom pustim. hadam ju netrafi slak 😀

michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz