Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

mukky
19. jan 2011

@janette4 skusim aj tu vianočku potom....a mm bude mat rano prekvapko,mysli si ze snad ak tak robím vianocku 😀

no aj mna tie krize a este mam dotaz ale to Ti napisem inde 😀

mukky
19. jan 2011

@janette4 som ich bola teraz pozrieť a narástli mi ako bomby 😀 😀 😕 😀

janette4
19. jan 2011

@mukky oni narastú riadne.ja som mala iný recept,tam išlo 4a1/2hrnčeka múky,klasických 250ml.tento som robila ja,asi preto mi vyšlo tak veľa kusov.:
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=7162

mukky
19. jan 2011

@janette4 no ved ja tiez podla toho,len som kuk ten druhy aj aby som vedela kolko muky asi a tam bolo pol kg tak som dala tolko....

susedia ma musia milovat,taká vona vzdy po nociach 😀

janette4
19. jan 2011

@mukky 😀 😀 😀 ktovie či nestoja za dverami a neslintajú 😀 😀 😀

mukky
19. jan 2011

Dopečené 😀 a vonia to fantasticky

mukky
19. jan 2011

@janette4 idem otvoriť okná a provokovať? 😀

mukky
19. jan 2011

@janette4 na to ze peciem sladké takéto prvý krat aj ostatné vecicky a som uplny zaciatocník tak celkom ok sa mi darí 😀

mama.wolfka
19. jan 2011

@mukky sa sem votrem, keď som ťa tu zbadala 😀
idem k nám dobiehať zameškané, potrebujem reset a trocha relaxu ...
dobre sa to všetko nauč piecť a potom, keď si konečne aj ja kúpim pekárničku, tak budem od teba ťahať rozumy 😉

mukky
19. jan 2011

su vyborné a makkucké

mukky
19. jan 2011

@mama.wolfka ahoj 😵

mizulienka
20. jan 2011

joj take chute ste mi narobili s tymi skoricovymi hniezdami, mnam...sliny az na brade
😀
len moja mala ma ekzem a mam pocit, ze aj skorica ju drazdi...nemame na to aj nejaku inu napln? 😉

janette4
20. jan 2011

@mizulienka podľa mňa by sa miesto škorice dalo dať kakao.alebo @mukky našla aj recept s pudingom a ovocím,myslím,že je vyššie na stránke hodený

@mukkykrááásne sa ti podarili.Čo hovoril manžel na "vianočku",ktorú čakal? 😀

mukky
20. jan 2011

😀 ahojte,

@janette4 ,normalne som vstala ked dosiel o 6.30 😀 a ja som to skryla do sacku a pod utierku a vyzeralo to ako vianocka 😀 a potom oo,to co je?? 😀

len kyval hlavou ze zase do noci som vypekala a ze naco také ked ma tie kríze tak bolia....a chutili mu velmi,zjedol 4 a aj ja vcera som zjedla 4 nakoniec 😀 😕 😀

no a sla som dalej spať 😀 k malému a s dobrým pocitom 😀

musím ist dnes na nakup cukru,skorice,tukov,vajicok atd 😀 a uz rozmyslam ze ci by som nespravila pre mamu aj babku 😀

clovek chcel pekarnickou aj usetrit ale takto neviem,neviem,ci skor neprerobím 😀

mukky
20. jan 2011

@janette4 a dakujem,naozaj sa vydarili 😅

mukky
20. jan 2011

@janette4 no ale aj mm ma potesil,doniesol rano ok kolegyne domace hurky a slaniny zo zabijacky😀,tak ja jej nieco napeciem 😅 ,asi chlebik aj vianocku,lebo ochutnala manzelov chlieb v robote 😀 a velmi jej chutil a pytala sa na pekarnicku 😀

mukky
20. jan 2011

dievčatá a robievate škvarkové pagáče?

Máte nejaky dobrý recept?toto by som si dala zase ja,este som nerobila.....to škvarky asi dosta v kazdom masierstve,nie?nekupujem tak neviem....

reruna
20. jan 2011

@dannynka dělám vánočku od nikanika, ty jsi myslím dávala recept, teda ta je vysoká!!! , ještě se bude péct 30 minut... ale ještě je tam nějaká rezerva, tak snad se to dobře upeče, dělám ji v pekárně na program sladký chleba, nechtělo se mi to plést....
je to tento recept podobný jako od @janette4 , jen jiný poměr surovin:
200 ml vlažného mléka
2 vejce
60 g rozpuštěného másla nebo hery
60 g krystalového cukru (dala jsem 80 g)
1 vanilkový cukr
500 g polohrubé mouky (dala jsem 100 g hladké a 400 g polohrubé)
1 vanilkový puding (dala jsem Pravá vanilka od Dr. oetker)
1/2 lžičky soli
1 lžička sušeného droždí
rozinky

reruna
20. jan 2011

tak se dopekla a teda, tak vysoko jsem neměla zatím nic ani chleba 🙂 doufám, že taky bude dobrá, voní krásně, až vychladne, dám vědět.

reruna
20. jan 2011

a takto "lezla" z pekárničky ven🙂

dannynka
20. jan 2011

@reruna krásne sa ti podarila 😵 😵 😵

imzadi
20. jan 2011

tak dnes me ceka prvni peceni chleba, bojim bojim 😅 ctu v navodu, ze ten hnetaci hak je dobre namazat tukem, aby se testo nedostalo z te pecici formy...staci maslo? ja posledni tuk spotrebovala pri obede 😀

dannynka
20. jan 2011

@janette4 dakujem za tip na hniezda robila som este vcera vecer 😉 veru tiez som ich mala viac ako 12 ks 😀 😀

dannynka
20. jan 2011

@imzadi myslim ze staci 😉

janette4
20. jan 2011

@imzadi nemáš sa čoho báť,maximálne sa nepodarí 😀 ja natieram obyčajným olejom.niekedy mi ostane v chlebe,niekedy nie.

@dannynka tiež ich máš kráááásne.som rada,že som vás navnadila,že nebudem sama,čo bude priberať. 😀

imzadi
20. jan 2011

tak uz se hnete testo, delam ten super chlebik, zatim mi testo prijde docela dost mazlave, ale uvidime...dala jsem 200 ml vody, 150 ml mleka a 400g hladke mouky a 100 g celozrnne....a povest se musi, jinak nemame co k veceri 😀

janette4
20. jan 2011

@imzadi 😀 ,neboj,podarí sa.
ja rozmýšľam,že spravím ten Jaruv podmaslovo jogurtový od @brusinka.pusinka. ale to až večer,keď pôjde manžo do roboty 😀 😝

@mukky tiež som chcela pekáreň,aby sme ušetrili,ale manžel už teraz krúti hlavou,že v jednom kuse mi kupuje kadejaké múky,maslo a pod. 😀

reruna
20. jan 2011

@janette4 jo ale kdybys pekla jen chleba a nevymýšlela 😀 😀 tak bys i ušetřila 😀 😀 ne - vážně - když si spočítáš, na kolik tě vyjde takový super chlebík.... to v obchodě nekoupíš..., mě to vychází tak na maximálně 12-13 Kč
@dannynka a je i dobrá 🙂

janette4
20. jan 2011

@reruna no u nás stojí chleba v prepočte okolo 50korun,keĎ si ho spravím sama,tak okolo 30,-

reruna
20. jan 2011

@janette4 jejda, tak drahý chleba máte? u nás tak v půměru 30 kč asi