Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

alami
26. máj 2008

ďakujem, vyskúšam 😉

vesi
26. máj 2008

čaute pekáročky, ja sa večer chystám robiť tie croasanty, tak držte palce, plniť ich chcem nutelou, teda nie je to origoš nutela, ale taká lacnejšia náhrada kiddy sa to volá 😀

tú knedľu čo sem dávala lusil link som robila už 3 krát z polohrubej múky a je fakt výborná, robila som ju na pare, presne ako píše. a druhý deň sme ju zohrievali v mikrotenovom sačku v mikrovlnke a bola ako čerstvá 😉

matar
26. máj 2008

kočky ,hodte prosím ešte raz link na tie croasanty, kým to tu nájdem 😒

naty21
26. máj 2008
naty21
26. máj 2008

aj ja sa na ne chystám 🙂 keď ich budeš robiť, tak mi jeden odlož 😀 😀 😀

riuska
26. máj 2008

ahojte 🙂
tie croasany vyzeraju fakt dobre 😝
lusil a kde mas v albumceku tu tortu - ved ju tam neviem najst 😕 a ako citam marcipan dopadol super - to som rada, tiez sa my s nim robilo uplne perfektne 🙂

katia7
26. máj 2008

ahojte uz vas dlhsie citam a dnes som si aj ja doniesla domov pekarnicku 😀 a hned by som aj potrebovala poradit, kolko muky ma ist aby mal chlebik 1000 gramov,hodila som tam 500 a sa mi zda ze pekaren poriadne ani nema co miesit tak neviem ci to tak ma byt 😕 vdaka

lusil2005
26. máj 2008

katia 500g muky na kilovy chlebik uplne staci... aku mas pekarnicku?

rius nemam ju v albume. len tu:
http://img390.imageshack.us/my.php?image=cimg19...

a tu: http://img406.imageshack.us/my.php?image=cimg19...

a este jeden bonbonik 😅 : http://img411.imageshack.us/my.php?image=cimg19...

katia7
26. máj 2008

vdaka lusil dam vediet co vzniklo 😀 mam pekaren akai

lusil2005
26. máj 2008

katia jeeeeho vy mate desatmesacneho chrobacika a snazite sa o dalsieho??? 😀 si ty odvazna zena 😅

anamor
26. máj 2008

ahojte pekárky, prišla som vás pozdraviť, no ja stale nic 😖 ale tento tyzden to uz bude, tak drzte palce, ak priroda nezariadi pomoze medicina....

lusil2005
26. máj 2008

anamor joooj tak tvojej natalke sa moc na svet nechce 😀
kde planujes rodit? ja som uz tyzden pred porodom furt skakala na fitlopte, a na termin som si zacala teplu vodu na brucho a krize pustat, behat po schodoch a tak 😀 a ked uz sa to rozbehlo, tak som si nadavala jaky som ja blbec, ved ja kludne to brucho ponosim este rok, len nech nemusim rodit 😀 😀

katia7
26. máj 2008

ahojte,no hej som si povedala ze radsej pekne rychlo za sebou 😀 sak to je taka drina ze to druhe si mozno ani nevsimnem ze pribudlo 😵 inak ten chlebik sa este pecie ale tak sa mi prevalil v strede dovnutra 😖 dufam ze sa bude dat aspon jest
anamor no mne "pomohla" crevna chripka tak drobec vyletelo tyzden skor 😕 drzim palce nech ti to dobre dopadne, rychlo a bezbolestne, necuduj sa ze sa jej nechce ked je v tom brusku tak dobre 😉

cairka
26. máj 2008

Ahojte.
anamor, aj ja držím palce,aby ste to mali šup šup za sebou a obe mali len tie najkrajšie spomienky 😵

My sme akurát večerali teplé rožky a boli úplne úžasné. Len som neodhadla veľkosť, tak máme len také slížiky 😅

anamor
26. máj 2008

no kočky, dakujem za podporu 😉 lusil skusala som vsetko /a skusam/ co pises - od fitlopty, cez sprchy a tak a nepomaha, rodit idem na kramare.... hadam to zvladneme, ved sa vam potom ozvem, v stredu ma asi hospitalizuju ak nic, lebo vsetko je pripravene, akurat sa porod sa nerozbehol... takze ak tu nebudem uz zajtra prislo to samo 😉

vesi
26. máj 2008

tak kočky, kroasanty sa pečú, na to, že v týchto veciach nie som veľmi zručná, sú celkom pekné 😅 , ešte uvidíme ako budú chutiť 😀 ale nabudúce, ten margarín, vyberiem rovno z chladničky, nejako sa mi rozpleštil a zle sa to robilo. ináč to nie je taká strašná robota ako to vyzerá 😀

anamor, tiež držím palce 😉

jajax
26. máj 2008

vesi aj ja som ho mala hrozne mäkky,kroazany ale chutovo boli ozaj super.nabuduce tiez dam rovno z chladnicky,alebo vyberiem len chvilu predtym.

jajax
26. máj 2008

lusil mala je velmi zlata.

vesi
26. máj 2008

jajax, presne tak, sú vynikajúce, je to zatiaľ najlepšie čo som stvorila odkedy máme pekárničku 😀 a s tou nutelou sú fakt dobré 😉

lusil, malá je krásna, až mi je ľúto, že tie moje tak rýchlo vyrástli 😅

katia7
26. máj 2008

no ahojte tak prvy vytvor nic moc,chlebik sa mi nejak nedopiekol,prevalil sa dnu,okolo bol velmi tvrdy a vrch zase uplne biely neviete kde moze byt chyba? blbe je ze sa mi neda dopekat hned,sice je tam program len pecenie ale da sa pustit az ked pekaren vychladne 😖 ale da sa nastavit vlastny program,neviete nahodou kolko trva ktora cast prace na vasej pekarnicke? a este ktore su to tie kroasanty co tu kazdy tak ospevuje? 🙂 dakujem

lilike
26. máj 2008

katia,moj prvy vytvor bol tiez nic moc,prepdnuty,u mna bol problem ze som davala vela vody a nedala som ocot a olej,hned ako som to zmenila urobil sa mi krasny kopcekovy chlebik a vnutri jak pena,neviem aky mas recept ale neriad sa receptom k pekarnicke,ini uvadzaju zly pomer surovin

katia7
26. máj 2008

vdaka lilike,mam ten z damy ze biely rascovy ale tam veru ziadny olej ani ocot nejde tak skusim este pohladat nejaky iny recept 😒

avuska19
26. máj 2008

ahojky,potrebujem receptík na ten najlepší makový závin, viem, že ho máte, tak šup sem s ním.

matar
26. máj 2008

naty dík 🙂 odložím. už ste ma na tie croasanty tak navnadili, že sa do nich tento tt pustím 🙂

anamor, držím palce 🙂

katia7
26. máj 2008

jee croasanty som uz objavila ja slepuuuch 😀

riuska
26. máj 2008

katia ahoj 🙂 vitaj 🙂 uplne s tebou suhlasim, my tak isto - ja tiez tak dufam ze si pri prvom nevsimnem to druhe 😅 😀 😀 😀
lusil krasna torticka a hlavne vyzera chutne 😝 hned by som si dala 🙂
anamor co tu este robis 😀 😀 😀 drzim palceky nech sa ti to rozbehne same a mas to rychlo za sebou 😵

jajax
26. máj 2008

viem,ze sa tu uz viackrat spominal zemiakovy chlieb ale nechce sa mi to hladat.pozerala som na damu ale uz mi z toho sibe.poradte prosiiiiiiiiiiiiiiim.dik.

lusil2005
26. máj 2008

jeeeeeeeezis riuska ved vlastne aj ty cakas jedno hned po druhom!!! no baby, drzim palce 😀
inac - ja som dnes druhy krat robila croissanty a vobec sa mi nepodarili 😀 roztecene, nepekne. no ale chutovo su fajn. asi som rozvalkavala moc natenko to cesto pri listkovani. neviem. inac - tu heru som aj ja dnes na radu danielali vytiahla rovno z chladnicky a bolo to v pohode.

juj prave mi prislo 10 kil krasnych jahodok!!! zeby som skusila vyuzit program "marmelada" na to na co sa ma? 😀

vesi
26. máj 2008

katia, vitaj medzi nami závisláčkami, mne sa chlieb prepadne, ked dám veľa vody alebo droždia...

teda baby, budete mať čo robiť s takými drobcami 😀

katia7
26. máj 2008

jajax toto mam odtialto :Chlieb zemiakový

50 ml vody
150 ml mlieka
1 PL olivoveho oleja
1 PL octu (nebude citit drozdie)
200 g hladkej bielej muky
200 g polohrubej bielej muky
1 stredne velky uvareny zemiak, samozrejme najemno popuceny
(alebo 100 g solamylu - to je vymysel mojho mangela, ze namiesto zemiaku-funguje to)
1 PL cukru
1 CL soli
rasca
1kocku drozdia

Program: rychly
ja ho prave skusam ako druhy pokus 😀
riuska drzim palce daj potom vediet ako to zvladate budem pozorne sledovat 😉