Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

mukky
22. feb 2011

@vesi dojdi 😉

vobec sa Ti necudujem ze nemas energiu,ved predsa chodis do prace a mas este 2 deticky,to by som aj ja si ziadnu nemala 😀

reruna
22. feb 2011

@vesi no vždyť až budu chodit do práce a k tomu 2 děti, to už taky nebudu tak často péct...nebude čas a ani energie, jedině tak o víkendu...
@mukky krásné jsou náhodou ty knedle z toho parního hrnce... mnohem hezčí vypadají, než vařené, a segedín bych si taky dala, ale u nás by ho nikdo jiný nejedl, tak ho nedělám 😠 pošli 😉

vesi
22. feb 2011

@mukky
@reruna tak sa stretneme u mukky na segedíne 😀 😀

je pravda, že ked som bola na MD, tak som vypekala stále 😀 ale táto téma je tak motivujúca, že budem piecť aspoň cez víkendy 😀

reruna
22. feb 2011

@vesi no aspoň se odreaguješ 🙂

vesi
22. feb 2011

@reruna 😀 😀 😀 presne tak

dannynka
22. feb 2011

@vesi ja mám na to asi viac času ked som doma na RD 😀 😀 😀 😀 a Tebe sa ani nedivím že sa TI nechce ked chodíš do praceto by sa ani mne nechelo 😝 😝 😝 😝 uvidíme ako to bude ked sa vratim po RD do prace 😕 😅 ale ešte mám cca rok čas 😉 jooj akurat som si spomenula ako sme si spolu písali v jednej teme to si bola ešte na materskej zo Saškou 😉

@mukky tak nakoniec som dnes spraviôla koložvársku kapustu ked si ma tak nabažila na kapustu 😀 😀 😀

vesi
23. feb 2011

@dannynka veru, veru, bola som tu každý deň a ešte sme fičali aj na skype - tam som už aj zabudla aké mám heslo na prihlásenie 😀 😀

dannynka
23. feb 2011

@vesi to boli časíííí 😀 😀 😀

inak dnes som robila tvarohovo orechovu strudlu na sposob pudingoša,teda som splietla dokopy dva šulce,jeden s tvarohovou plnkou a druhy s orechovou dokopy a je to celkom mnam ale ako vidiet na fotto až tak esteticky to nevyzera ako to chutí 😀 😀 😀 😀 uz je polka fuč 😝 😀

dannynka
23. feb 2011

zabudla som fotto 😀 😀 😀

luciferova
23. feb 2011

@dannynka krasny spaldovy chlebik, to existuje nejaka ositkova forma do pekarne aby to nebol ten klasicky obdlznikovy tvar?

reruna
24. feb 2011

@dannynka super!

minal
24. feb 2011

Ahojky, mohly byste mě prodím odkázat na dobrý těsto na Pizzu z pekárny??? Jsem to tu prohledávala, vím, že tu někde je, ale nenašla jsem ho. Díky

dannynka
24. feb 2011

@luciferova ja chlebík nepeciem v DP,iba si tam cesto urobím a potom pečiem v trube,mám ošatku gulatu a aj ovalnu tak preto taky tvar chlebíka 😉

@reruna vyskušaj,plnka nevyteka a chutí baječne...rozmýslam že nabuduce skusim aj kakaovu alebo makovu a spravit to na sposob pudingoša 😉
to cesto na pizzu by zaujimálo aj mna 😉

reruna
24. feb 2011

@dannynka určitě někdy vyzkouším
pizzu dělám tuto http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3469

dannynka
24. feb 2011

@reruna dakujem za tip na cesto,idem si ho uložit 😉 akurat vcera som si kupila plech na pizzu gulatý tak chcem vyskusat 😀 😀 😀

luciferova
24. feb 2011

@dannynka a kde sa to da kupit?

dannynka
24. feb 2011

@reruna si ma tak nabažila tou pizzou že sme si ju upiekli na večeru 😀 😀 😀 s cestičkoms arobilo super,vobec sa nelepilo 😵 robila som polovičnu dávku a vyšli mi dva kusy 😉

a ešte dávam fotto rezu včerajšieho špeci pudingoša 😀 😀 😀

reruna
25. feb 2011

@dannynka tak ta pizza vypadá mňáááám

minal
25. feb 2011

@reruna díky za recepet, už je v pekárně. 🙂

minal
25. feb 2011

Všimla jsem si, že jste tady ukazovala některá krásné rohlíčky a pletýnky. To dohledávání tu je náročný, můžete mě prosím ten recepet na těsto hodit do IP. Nebo klidně znovu sem. Děkuji. 😉

divoska
25. feb 2011

holky tak predstavte si ze ta moja pekaren to nejakym zazrakom rozchodila 😀 takze som minule robila zas tie majonezove, ale furt su celkom hutne. asi tam slahnem viac drozdia ci co... 🙂

minal
25. feb 2011

@reruna na kolik pizz je to těsto? Jsem to blbec dala na jeden plech a máme z toho buchtu. 😖

minal
25. feb 2011

Už to zkoumám, měla jsem to mít na dva plechy... jsem pitomá. Ale tak dobrá je, jen na mě tedy slaná. Příště dám lžičku soli, víc určitě ne. 😉

reruna
25. feb 2011

@minal já jsem dělala taky na 2 velké plechy, a taky dávám méně soli, ale to záleží asi, jak má každý rád, ale mě to přišlo dost slané, když jsem tam ještě nahoře měla sýr, ten je taky slaný...

minal
25. feb 2011

@reruna škoda, že jsi to nenapsala hned, mohla jsem se ušetřit nepovedeného ...no tak to nevadí, příště se povede...

reruna
25. feb 2011

@minal s tou solí jsem na to úplně zapomněla, ale každému chutná jinak slané...

mukky
25. feb 2011

ahojte,
ja som dnes večer robila grahamové rožky s tekvicovými a ľanovými semiačkami,su mnamkové,chutia lepšie ako vyzeraju 😀 a vzdy klasika chlebík z pekarne robievam...

ale zajtra by som nieco chcela spraviť nové.....musim kuk receptíky 😎

mukky
25. feb 2011

@dannynka mňááám,super pizza aj pudingoš bez pudingu 😀

ja mám dnes dietu 😀 a ty takto pokušaš 😀 🙄 😀

mukky
25. feb 2011

@reruna aj ja presne tento recept na pizzu robievam,je super a s cestom sa krásne pracuje 😎