Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

zuzka72
22. mar 2011

@zuzkat1 děkuji, dnes jsem zaplatila zálohu a do 2dnů bude na prodejně.
Všem moc děkuji, jak bude doma tak budu zkoušet a astu budu častěji 😀

alami
22. mar 2011

@zuzkat1 pekáreň veľa nežerie, neboj nič 😉 je to doslova halierová záležitosť to jedno pečenie, tak x30 do mesiaca je aj tak v pohode

alami
22. mar 2011

kopírujem z dámy:
- nemusíte se obávat vysoké spotřeby elektřiny - Uveďme příklad: celý čas pečení podle údaje na displeji pekárny je 3,25 hodiny. spotřeba el. energie z celé doby pečení jen 51 minut a za tuto dobu spotřebovala 0,3 kW. To znamená, že při ceně 1 kWh cca 3,80 Kč jsou náklady na upečení jednoho chleba asi 1,20 Kč.

zuzkat1
23. mar 2011

@alami super🙂 takze by ma to malo vyjst asi 1,50eura🙂 to sa da... tak by nam nemal stupnut ucet🙂 dakujem

emily333
23. mar 2011

prajem pekny deň dnes som konečne vyskušala recept co hodila @vesi žemličky su chutne a krasne vydarili sa 😵 😵 inak veľmi nevypekam ale asi už začnem 😀

vesi
23. mar 2011

@emily333 vyzerajú výborne 🙂 som rada, že sa podarili. Ináč takéto úspechy v pečení ma nakopávajú k ďalšiemu vypekaniu 😀

sofinka18
23. mar 2011

tak vcera vecer som sa odhodlala k tym langosom 🙂 a boli super, aj ked na zaciatku som mala takych miernych indianikov nakolko som nevedela odhadnut kolko z jednej strany kolko z druhej 😀

vesi
23. mar 2011

@sofinka18 tak langoše by som si dala, asi ich urobím v sobotu. podľa akého receptu si robila?

sofinka18
23. mar 2011

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=18269
ahoj, podla tohto, uz si robila langose niekedy? ako dlho si ich opekala?

vesi
23. mar 2011

@sofinka18 ďakujem, už to mám uložené 🙂

sofinka18
23. mar 2011

nie je zac 🙂 daj vediet potom ako ti vysli 🙂 ja som ich nestihla odfotit uz boli spapane 🙂 😵

katja24
25. mar 2011

Ahojte. Neviete mi niektora poradit? Ked peciem chlebik v pekarnicke, tak mi takmer vzdy klesne. V com moze byt problem? Nekupujem hotove zmesi, miesam si sama podla receptov. Peciem zo spaldovej, psenicnej celozrnnej alebo raznej muky, bielu muku nepouzivame. (mozno ste to uz riesili, ale nechce sa mi citat 320 stran 🙂 ). Dikes.

vesi
25. mar 2011

@katja24 aké používaš droždie? myslím, že niekedy klesne ak je v ňom veľa droždia. mne sa to stalo len raz a to som použila čerstvé droždie, asi ho bolo veľa...

adamko05
25. mar 2011

@katja24 podla mna je to aj muka, treba tam myslím (ak nie ste alergici) dať aj j hladku, bielu a možno menej vody a nie veľa droždia... na chebík, ak davaš normálne, stačí štvrť, teda cca 10 g
teda ja tak robím a neklesa.. ale ja zas pečiem už iba v rure 😉

a toto som piekla v utorok večer (ale nie prvykrát, už viackrát som ho piekla) a včera už nebolo nič 😝 , včera sme už robili zasa pizzovníky a cesnakove

katja24
25. mar 2011

@vesi @adamko05 pouzivam susene drozdie. Presne podla receptov. A muku bielu moc nemozem. Vraj ta spaldova moze nahradit bielu psenicnu. No, nechapem to.

vesi
26. mar 2011

@katja24 ak tam nedávaš tú bielu, tak to bude zrejme tým, pretože aspoň 1/4 by tam mala byť bielej. ked nemôžeš bielu, neexistuje nejaká náhrada bielej?

alami
26. mar 2011

@katja24 keď ti klesne, je to veľa vody, alebo veľa droždia. Tá biela múka, bez nej slabo kysne, nie je tak nadýchaný, ale skôr tuhší, ale nemalo by bez nej cesto klesnúť. naopak, klesne ak rýchlo nakysne. Ak máš origoš recepty bez bielej múky, tak by tam nemal byť už vôbec problém. skús menej vody a menej droždia ako si dala (jedno alebo druhé, ak nepomôže tak oboje)

ejka3
26. mar 2011

Ahojte! Neviete prosím poradiť aj mne? Dnes som dostala pekárničku, už som aj čo-to od vás prečítala. Ale stále mi nie je celkom jasná jedna vec: väčšina receptov čo tu spomínate ja na cca 500 g múky. Na mojej sa dá zvoliť veľkosť chlebíka buď 700g alebo 900g. To znamená, že ak chcem robiť ten väčší 900g chlebík, mám robiť z približne dvojitej dávky ??? 😒 😒
Priznám sa, jeden sme už vyskúšali: 500 g múky, ... a zvolila som ten 900g chlebík. A bol super! Podľa mňa mu nič nechýbalo... tak teraz neviem ☹

katy2
26. mar 2011

@ejka3 ked robis z 500g muky, chlieb ma cca 900g..... Takze netreba dvojitu davku... Urcite bude v pohode....

reruna
27. mar 2011

@ejka3 těch 900 g se počítá ze všech surovin, co tam dáš, takže většinou je to 500 g mouky + 300-350 ml vody nebo mléka a další suroviny a dohromady ti to udělá těch 900 g 🙂

ejka3
27. mar 2011

@katy2
@reruna
...ďakujem vám 🙂 🙂 chlebík bol naozaj úplne super. A chválili ho naozaj všetci- aj manžel, ktorý chlebík naozaj nemusí ( je skôr na rohlíky ). Takže základ už mám, teraz môžem obmieňať 😵

hobit
27. mar 2011

@ejka3 ahoj, mozes, prosim ta, napisat recept?

ejka3
27. mar 2011

@hobit
Pravdaže. Ani neviem kde som ho našla ale zaujal ma tou jednoduchosťou a povedala som si, že to predsa musí výjsť!!! A vyšiel 😀
500g hladkej múky, 350ml. vody alebo mlieka, alebo mix ( najlepšie je vraj mix 200 voda+150 mlieko- to som dávala aj ja ) 2 lyžičky soli, 2 lyžice oleja, 1 lyžička mletej rasce, 1 lyžička sušeného droždia
Program : základný, váha: 900 g, kôrka: stredná

Do nádobky nalejeme mlieko + vodu, olej, soľ, rascu, nasypeme múku, do stredu urobíme malú jamku a do nej nasypeme sušené droždie.......

Môže sa do neho pridať slnečnica, alebo iné semiačka, prípadne zmiešať hladkú múku s celozrnnou. Najlepšie v pomere 400 (350)g hladkej a 100 (150)g celozrnnej...
Výborný vraj je keď na začiatku pridáte do mlieka 2 uvarené na jemno nastrúhané zemiaky.

Varené zemiačky a kombináciu múk som zatiaľ ešte neskúšala 🙂 Len som tam prihodila slnečnicové semiačka a výsledok stál naozaj zato!!!! 😝 😝

hobit
27. mar 2011

@ejka3 dakujem, dnes ho upeciem 🙂

svetielkoand
27. mar 2011

@ejka3 ahoj, ja tiez peciem podla tohto receptu, ale miesam muku - davam 300g hladkej T650 a 200g celozrnnej, drozdie davam cerstve - 1/4 a trosku ho pocukrim 😉 Zatial sa mi vzdy podaril 😵

ejka3
28. mar 2011

@svetielkoand
...celozrnná múka a také tie podobné ešte len čakajú na nákup 😀

katy2
28. mar 2011

@ejka3 vidim, ze sa ti pecenie zapacilo 🙂 inak miesto suseneho drozdia sa moze dat 1/4 normalneho cerstveho... dava sa do stredu muky a na drozdie sa sype cukor (aby podporilo kvasenie) sol sa dava do rohu muky, aby neprisla do kontaktu s drozdim....
len tak dalej 😉

reruna
28. mar 2011

@ejka3 mám taky tento recept, jen tak ještě dávám 1 lžíci octa

ejka3
28. mar 2011

@katy2
...to áno, napríklad ten chlebík sa chuťovo naozaj nedá porovnať s kúpeným. Aj som občas zvykla piecť niečo z kysnutého cesta, ale nenávidela som to umývanie potom!!!!! 🙄 A takto to je úplne bez problémov 😀
Môžem sa spýtať na džemy? Dajú sa robiť aj v tvojej pekárničke a už si ich skúšala???
A ďakujem za rady, vyskúšam aj čerstvé droždie. A je v nich nejaký rozdiel? Zbadám to napr. v chuti?

ejka3
28. mar 2011

@reruna
... o octe som zatiaľ ešte nečítala. Pridávaš ho vyslovene kvôli niečomu?