Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

wighy
30. máj 2008

dakujem babulky prave im pisem email tak drzte palce aby to bolo mozne kupit zvlast.

crys hej, u nas sa nedla v obchodoch nikde dostat ale na stranke odkial som to objednavala pisu ze servis by to mohol dodat tak im napisem a potom vam dam vediet

crysmile
30. máj 2008

wighy, malo by sa to dat kupit zvlast, ved je to vec, ktora sa dost opotrebuva, tak sa neboj, urcite ti ich dodaju 😉

wighy
30. máj 2008

palma diky pekne skusim to len keby som vedela ako sa to vola po nemecky 😒

crys aj ja si myslim vd aj nadoba sa casom moze opotrebovat a no ale ked mi to maju poslad az z fran alebo nemecka ta ksa nacakam 😒 ale nevzdam to 😀 😀 😀 a rozvno kupim 2 alebo 3 kusy

palma13
30. máj 2008

wighy: a akú pekárničku vlastne máš?

lusil2005
30. máj 2008

wighy neviem ako kenwood ale viem na sto percent ze ine znacky dodavaju zvlast aj haky, aj vanicky. podla mna kenwood nebude zaostavat.

jajax no hej. pockam kym ma prejde melancholia a pustim sa dotoho znova. skor si myslim ze som to pri prekladani moc natenko vyvalkala. ono to cesto skoro vobec nenakyslo uz potom ked som to uz raz ponatierala. nechapem preco. na aku hrubku to valkas ked ides prekladat?

jajax
30. máj 2008

po vykysnuti to vyvalkam na 0,5- 1cm,dam asi 2/3 skvariek,prelozim na polovicu,dam zbytok skvariek,prelozim na poly a necham kysnut.potom to rozvalkam asi na 1 cm,prelozim na poly,zas na 1 cm,prelozim na poly a este raz.to staci.necham kysnut a vykrajujem.vykrajujem poharom ktory ma obvod trosku väcsi ako decovy pohar.

lusil2005
30. máj 2008

no, ja som to fakt asi na moc tenko valkala, a asi som aj vela krat prekladala. nevadiiii, raz to musi vyst 😀

danielala
30. máj 2008

Joj Wighy, to ja by som si asi v noci natiahla dlhé gumené rukavice a poďho do kontajnera, ak ešte nevyvážali a ak ten chlieb už nevybral bezdomovec 😅 . Možno je to hanba priznať, ale už som to viackrát takto absolvovala, keď som dačo omylom vyhodila a vačšinou s úspechom.

Áno, je to supiš, ten album s fotkami, len ma štve ten nedostatok, že sa nedá skopírovať link na jednotlivé fotky. Ja jediná tu, ako vidím, zaostávam, ale momentálne chodíme každý deň na bazu a robím ten sirup (už máme 12 litrov), tak pekáreň stojí ☹ .

Lusil, tie moje bez prekladania si neskúšala? Mne mooooc chutili, aj tento týždeň som ich chcela robiť, len som ja pažravec zjedla tie všetky v pekárni vytopené oškvarky 😅 , no hrôza, ešteže nemám doma osobnú váhu a nevidím to sádlo v číslach. Teraz mi, Lusil, napadlo, keď si spomínala teplé oškvarky, tak ja som nedávno, keďže nemám predhrievanie, dala narýchlo ohriať z chladničky vytiahnuté pivo, čo dávam do chleba, napokon bolo až moc teplé a chlieb mi slabo vykysol - bol dobrý, aj makký, ale asi o 3 cm nižší ako zvyčajne. Tak či ti to kysnutie nemohli ovplyvniť horúce oškvarky 😖 ?

jajax
30. máj 2008

dnes som piekla ten zemiakovy chlieb co mi nasla katia(myslim ze bol od anamor).ze je riedke cesto som zbadala az ked som isla vyberat haky.tak som rychle prisypala muku a rucne miesila.musela som ponahlat,lebo moja pekaren udrzi program len 10minut(medzitym mi horeli hranolky a syr).dala som ho potom vykysnut a upiect.uz pri peceni sa prepadol a po vybrati este viac.ale chutovo bol dobry.
piekli ste ho uz niektora,kde som urobila chybu?asi ho este skusim upiect,ale dam viac muky.

lusil2005
30. máj 2008

jajax jasne - tie recepty si treba prisposobit. ja trebar do tych rohlikov davam namiesto 300 ml 350 ml mlieka. mimochodom - akurat peciem, tak mozno budu aj fotecky 😅

dani, no fakt, zajtra ich prisamvacku skusim!!! ale tie jajaxine si tiez este niekedy zopaknem. akurat rodina uz asi vytiahne zvieraciu kazajku ked spomeniem pecenie dalsich pagacov 😀

lusil2005
30. máj 2008

no vy si tu vsetky spite a ja peciem a fotim odusu!!! 😀
tak uz su na fore aj fotecky roztekov 🙂 mnamajz!

alami
30. máj 2008

bože, lusil, dobre že vravíš, veď ja musím na ráno upiecť chlieb....som skoro zabudla 😒

danielala
30. máj 2008

Lusil,všetky nespíííme, aj ja sa pustím do rožkov - ale až zajtra. Ty si ale usilovná. Mala by si sa tým fakt živiť. Ja keď som minule videla, čo za hnusy predávali a za aké prachy na Železnej studienke a aké šóry tam stoja, som hovorila manželovi, že si otvoríme pojazdný stánok z hambáčmi a každý víkend sa tam pôjdeme posadiť 😀 . Čo ty na takýto privýrobok k materskej - pripojíš sa? Len keby nebolo treba všetky tie povolenia od hygienika ☹

palma13
31. máj 2008

danielala: tie pekarne Kenwood maju v ponuke na obchodny-dom.sk a aj na elektroexpert.sk 😎

lusil2005
31. máj 2008

dani jasneeeee! ideme do toho 😀 inac - tie rozteky su fakt genialne. muz normlane ma pokaslany cely den v robote ked mu ich neprichystam. som si dobry bic na seba uplietla 😒 esteze robi len 14 dni do mesiaca!

jajax
31. máj 2008

lusil tie rozteky mas super.urcite ich v najblizsej dobe skusim upiect.uplne si ma inspirovala.fakt ich mas krajsie ako z obchodu.

lusil2005
31. máj 2008

😀 som rada ze inspirujem, len pecte pecte. ja idem asi dnes zas na tie croissanty. 😅

wighy
31. máj 2008

lusil ty si poriadna sikulica juuuj tie rohliky vyzeraju mnaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam ta stranka je uplne super takto sa budeme navzajom inspirovat, ja zatial len kukat budem a ked dojde hak tak sa do toho pusti ozlomkrky 😀 😀 😀

jajax
31. máj 2008

ja mam zarobene cesto na langose,teraz peciem vianocku a myslim,ze vecer zmaknem este aj pletenky.najprv budem robit neplnene.obavam sa ze nebudu take pekne ako tvoje ale nevadi.

vesi
31. máj 2008

čaute babule, vidím, že vypekáte 😀

ja som včera večer robila mazanec 004 a dnes sekanú, ale obyčajnú bez vajíčok a klobásky, ešte sa pečie, večer dám fotky 😀
muž sa zo mňa smeje, lebo mám foťák vždy nachystaný v pohotovosti 😀

vesi
31. máj 2008

lusil, tie rožky vyzerajú úžasne. ako ich robíš? teda recept viem ktorý, napísala si, ale ako ich tvaruješ?vykrojíš trijuholníky ako na kroasanty, alebo ako? 😕 a číms i to plnila?

lusil2005
31. máj 2008

vesi haha akurat vcera sa mi muz rehotal jak som tam skakala s fotakom v ruke okolo tych rozkov 😀

robim ich tak ze si cesto rozdelim na 10 rovnakych bochnickov (najprv napoly, potom kazdu polku na 5) a po jednom rozvalkam bochnicky do elipsy. naspodok dam platok sunky, platok toastoveho syra a trosku kecupu a zatocim smerom hore. inac tu je fajn video ako na rohliky: http://domacipekarny.dama.cz/postupy.php?d=257
no a potom este necham tych 40 min. podkysnut a peciem v rure v ktorej je kastrolik s vodou.

potom uz len potriem rozslahanym vajickom s mliekom a solou a posypem sezamom. inac - ked sa mi nechce sa s tym takto piplat a mame chut na cerstve pecivo, tak to cesto len rozdelim na 10 bochnickov, necham podkysnut, potriem a sup do truby 😀

a urcite aj tie vase budu taketo uzasne. uvidite. to nie ja som sikula, to pekaren 😎

lusil2005
31. máj 2008

inac - ja mam dnes nejaky pasivny den... uvidim ci sa mi bude chciet do tych croissantov.
jajax ktory recept na langose robis? podaj info lebo ja sa na ne chystam uz asi tyzden ale netusim aky recept mam spravit. a ako na to. v zivote som langose nerobila tak radte!!! mozno zburate moju dnesnu pasivitu 😀

vesi
31. máj 2008

lusil, dakujem, teraz idem chudnúť, ale ked dám dole čo potrebujem, tak to určite vyskúšam, lebo tomuto by som neodolala 😅

ja mám tento recept na langoše, ešte som nerobila cesto v pekárni, ale raz to skúsim. ináč sú výborné a cesto ked nespotrebuješ naraz, tak môžeš odložiť do chladničky.

Langoše:

1kg hladkej múky
2vajcia
soľ
1 kyslá smotana
mlieko podľa cesta
kocka kvasníc
trocha cukru

lusil2005
31. máj 2008

vesi a ked cesto vykysne, co dalej? rozdelim na bochniky, a necham zas podkysnut alebo ako? a aj mam tie bochnicky pomazat olejom?

inac - toto by stalo za hriech: http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3945

danielala
31. máj 2008

Lusil, na Dáme je recept na langoše a keď ho otvoríš, je tam viacero variánt receptov. Ja som robila tuším tretí, boli dobručké. Tie tvoje rohlíky sú fakt výstavné 😵 . Rozmýšľam, že nabudúce urobím rohlíky z toho cesta na hambáčové žemle a zmotám do nich osmažené mleté masko s cibuľkou a trochou paradajkovej omáčky. Len či na takéto plnenie nie je to cesto moc jemné.

Mne sa práve miesi cesto na rohlíky, budem zase plniť párkom. Ináč, kočky, pre tie z vás, ktoré nie ste také zručné ako Lusil v rozdeľovaní cesta na 10 rovnakých bochníčkov, ja si to zľahčujem tak, že uváľam cesto na plát, povykrajujem vačšou okrúhlou formou kruhy, tie ešte trochu vyvaľkám do elipsy a potom zmotám do tvaru rožka. Mne sa totiž nikdy nepodarilo rozdeliť na rovnaké bochníčky a každý rožok bol inej veľkosti 😒 . Asi to nemám v oku, alebo si to treba navážiť?

danielala
31. máj 2008

Palma, jo, teraz majú asi vacsí výber pekární, ja keď som kupovala, ešte to bol biedny výber - maximálne tak moulinexy, ety a panasonicy.

vesi
31. máj 2008

lusil, urobíš si bochníčky, môžeš nechať chvíľu podkysnúť a potom ich vyvalkáš, cca na 1cm a dávaš piecť do úplne horúceho oleja. majú v ňom plávať. teda tak to robím ja, možno na dáme bude iný postup 🙂

dani, super nápad, ja nemám absolútne odhad, tak použijem tvoj postup 😀

lusil2005
31. máj 2008

dani aj ja mam vzdy jeden vacsi, jeden mensi. riesim to tak ze vsetky mensie dam na jeden plech, a vacsie na druhy 😀
to s tymi hambacovymi roztekmi moze byt super!

na dame som tie recepty videla, lenze si neviem vybrat ktory... tak vravis treti? hmmm zeby som skusila?