Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

lusil2005
31. máj 2008

baby dakujem. asi sa do toho dnes dam 😅

vesi
31. máj 2008

lusil, další recept...nedráži 😀 ty pokušiteľka 😀

cairka
31. máj 2008

ahojte.
ja som tiež mala každý rožok iný 😅 a to je celkovo moj problém aj koláč nakrájať na rovnaké kúsky 😅

daniela, tie párky dávaš rovno piecť v rožku? to môže byť fantastické, musím skúsiť

mazanec bol skvelý, len mi skoro ušiel z rúry. Teraz pečiem taký koláčik neterke na narodky, tak som zvedavá, ako to dopadne 😵

jajax
31. máj 2008

1000g hl.muky special
4dl mlieka
50g drozdia(1 kocka staci)
1 KL cukru
2 vajcia
1 kysla smotana
2 KL soli
Cesto by malo odstat asi 6 hodin.Vykysnute cesto odloz hned do chladnicky,lebo bude stale kysnut.Vystaci na 10-12 langosov.Ja ich robim vo friteze(kosik vyberiem),krmim s nimi vsetkych znamych na okolo a vsetci sa cuduju,ze vobec nie su mastne.Nachystam si na dva pomucene taniere dopredu,necham podkysnut a ked dam jeden robit,hned dam kysnut dalsi a tak to striedam.Pokial neminies cesto,daj ho do mrazaku a pouzi hocikedy ked sa Ti bude hodit.

toto je v podstate ten isty recept ako dala vesi,len tu mas presne mnozstva namusis pridavat od oka.

jajax
31. máj 2008

lusil davas do tych rozkov roztopene maslo alebo olivovy olej.

zase mi vianocka velmi vykysla.precooooooooooo? 😖 ked dam program na obycajny chlieb pomoze to?prvy krat ked som ju piekla bola akurat a odvtedy mi vzdy vykysne vela.

jajax
31. máj 2008

lusil,dala som fotku langosa,ked chces pozri sa.

danielala
31. máj 2008

Jajax, proste odober z cesta a urob lúpačky z toho zvyšku. Veď to je super, keď ti pekne vykysne, aspoň je ešte krehkejšia, nie? Alebo sa nebodaj prepadla?

Cairka, áno, manžel si tie kvázy hotdogy veľmi pochvaľoval, ale najlepšie sú teplé. Dávala som aj syr a kečup a samozrejme piekla priamo v rožku. Ja ich zhora priečne nakrajujem, aby sa v nich z toho párku nezrážalo moc vody (to vieš, dnešné párky). Urobím z dnešných fotky.

Babule, dnes večer idem piecť tieto psie krekry: http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=5245, už ste niektorá niečo podobné robili? Myslíte, že stačí použiť sardinky v oleji, keď nemám tie v paradajkovej omáčke? Nemáte niekto tip, ako dlho a na akom stupni sa dačo také pečie?

avuska19
31. máj 2008

ahojte,práve sa chystám piecť rožky, asi tie klasické,ktorá máte osvedčený recept?díky.

lusil2005
31. máj 2008

jajax robila som aj z masla aj z oleja. myslim ze je to jedno.
kokoz ten langos vyzera super!!! to je z fritezy? 😀

a nechapem - dam urobit cesto do pekarne, a ked je hotove, tak rozdelim na bochniky a supnem na 6 hodin do chladnicky?

avuska19
31. máj 2008

lusil, díky moc, o chvíľu idem na to, snad to nezbabrem.

lusil2005
31. máj 2008

urcite nezbabres. ja davam trosku viac mlieka do toho cesta, ale to uvidis sama pri mieseni co tam bude treba.

avuska19
31. máj 2008

dobre,s tvarovaním a pečením nemávaš problémy?čím to potieraš?

jajax
31. máj 2008

ten langos je z fritezy.vykysnute cesto dam do chladnicky a az potom ked idem piect delim na bochniky.ja to väcsinou zarobim rano a na obed robim langose.ked ho nenechas 6 hodin nic sa nestane.

dani mas pravdu ale ked prvy krat bola taka akurat.a teraz mi vybehne az ked zacne piect a to je neskoro odoberat.

wighy
31. máj 2008

no baby ja ziram ake ste iniciatiiiivne 🙂 ten langos vyzera fantasticky no paradickaaaaa aj ja chcem pieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeect ☹ ☹ ☹ ☹
viete co som urobila???mam mixer tak som tam hodila pridady na zakladny chlieb a zapla miesene a poom prrelozila ceto do pekarne a stalo sa mi zase to iste ako ked som vyhodila nepodareny utorkovy chlieb aj s hakom, chlieb mi vobec nenakysol,ostala len placka hnusna tazka bleeeeeeeeeeeeeeee nechapem kde je problem robila som zakladny kminovy ako doteraz a stale sa podaril 😔 😔 😔 😔

lusil2005
31. máj 2008

avuska vytvarujem rozky, ked som leniva tak len take bochnicky, necham este 40 min. podkysnut, potom potriem vajickom rozslahanym s mliekom a solou, posypem sezamom a dam piect do 220 stupnov vyhriatej rury v ktorej je hrncek s vodou. plnene rozteky na 13 minut, neplnene rozky a zemle na 20.

lusil2005
31. máj 2008

baby? to cesto na langose ma mat aku konzistenciu? ako na rozky? ci redsie?

avuska19
31. máj 2008

žiaľ v tomto ti ja neporadím, ešte som to nerobila.

jajax
31. máj 2008

lusil neviem ake je cesto na rozky,nechcem otvarat pekaren ale mne to langosove vychadza akurat.nemusim nikdy nic pridat,len si ho trochu pomucim.
aku mas trubu ked davas hrncek s vodou?plynovu?myslim ked robis rozky.

danielala
31. máj 2008

Lusil, myslím, že moje cesto na langoše nebolo redšie.

Avuska, ja robievam tie isté rohlíky, čo Lusil, takže osvedčené určite sú 😉 . Potieram len mliekom.

Prosím, neviete niekto poradiť, ako dlho piecť tie psie keksy???? Posýpam makovým zrnom alebo hrubozrnnou morskou soľou.

danielala
31. máj 2008

Hihi, makom posýpam rohlíky, nie psie krekry, nejak mi to uskočilo 😅 .

lusil2005
31. máj 2008

ee. elektricku.

no, ja som pridala dost muky, ale nerobila som ten tvoj recept, ale z damy - jeden je tam ze polovicny. ale asi som mala urobit tvoj. no uvidime. cesto uz totizto dokyslo ale zeby nejak extra nakyslo sa povedat neda 🙄 myslim ze ani nezdvojnasobilo povodny objem. no uvidim. dala som ho este do chladnicky. aj ked tam to nekazu. aj tak ho chcem robit az vecer. a ked nic, tak urobim tvoj recept jajax. a nevykysne ti to z pekarne ked to robis z kila muky?

danielala
31. máj 2008

Jajax, myslím, že hrnček s vodou môžeš dať aj do plynovej aj do elektrickej.

lilike
31. máj 2008

danielala ,robila si tie pirozky? ak ano ako dopadli?

danielala
31. máj 2008

Jéj, Lilike, akurát na teba myslím. Som sa na to tešila, ráno vytiahla to mleté maso z mrazničky a keď sa rozmrazilo, tak zo spodnej strany,kde je ten papier, bolo zelenkasté a páchlo. Môj muž, že nech tú vrstvu oškrabem 😝 (ble) , ale som ho hodila mačkám. Takže zas musím čakať, kým sa pôjde do civilizácie na nákupy 😖 . A ty ako? Zamestnávaš pekáreň?

lusil2005
31. máj 2008

haha ze nech to odskrabnes!!! boze chlapi...

ja som dala miesit aj cesto na croissanty... 😅 ze ked tie langose nevydu... hadam aspon jedno z toho vyde 😀

baby, prave som si precitala temu o zavarani masa!!! to je perfektne! spravis maso jak potrebujes (v mojom pripade uvarit, rozmixovat), das do zavaraninovych poharikov, a zavaris. a vydrzi ti aj bez chladnicky alebo mraznicky!!! ja som mala megadilemu ze ako budem krmit malu na dovolenke ked si tam nemozeme varit. tie masove vyzivy su hrozne. v kazdej je nieco co nemozem malej dat. ked uz nic ine, minimalne su vsetky osolene. tak to spravim asi tak ze nazavaram maska, a kupim len zeleninkove vyzivy!!! juj taka som rada ze sa to vyriesilo 😀

lilike
31. máj 2008

daniela,no tak myslim ze si urobila dobre s tym masom,to by som neriskovala,nejaku salmonelu... 😉 ,no ja sa snazim ju vytazit ako sa da,chlieb som uz nekupila odkedy ju mame,najviac robim klasiku zo semienkami,vsetky co doma mam tam nasypem,samozrejme v normalnom mnozstve.Mame ju len mesiac takze moc toho nema za sebou,ale paradne sa vydarilo cesto na parene buchty,knedla bola tiez vynikajuca,a robievam casto ten kolacik z pudingovych praskov,ten je uplne uzasny.Aj zajtra idem robit,cokoladovy.Vy ste tu ale ine prebornicky,ja len ticho zavidim a citam.... 😀 Mozno keby som bola na materskej tak stiham viac,ale ja uz mam "babatko" troska odrastenejsie 🙂

jajax
31. máj 2008

lusil dnes som robila langose len z polovicnej davky,ale ked zistis ze sa tlaci cesto von daj ho do misky a do chladnicky ono bude kysnut dalej.kolegyna nechava cesto zasadne kysnut v chladnicke.ale ona narozdiel od nas nema pekaren.
prave som dala pletenky do truby.cesto som zarobila podla teba,dala som 350ml mlieka.perfektne sa s nim robilo a bolo asi take huste(alebo riedke?) ako na langose.pletenky som mala spravene asi za 10minut.nebudu urcite nijak extra vyzerat ale na prvy pokus to ujde.teda dufam,ze sa mi podari ich aj upiect.

jajax
31. máj 2008

lilike daj prosim recept na parene buchty.ten co mam stoji za figu,preto radsej buchty kupujem.

lilike
31. máj 2008

lusil,ja bezne zavaram maso na dovolenku,mam jeden den pred dovolenkou na varenie,vtedy urobim vsetko naraz a je klud,ja zavaram segedyn,potom masko mlete na spagety,normalne aj hriby tam pridam aj zeleninu,potom maso na hriboch,gulas,vsetko sa da zavarat,len treba pozit cervene viecka,ak teda ides do 7dcl zavarat a poriadne to vysterilizovat aby si znicila vsetky mozne bakterie,a po otvoreni radsej 2x pricuchnut,ci je v poriadku.