Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

svetlankat
15. dec 2011

@zsuzsuka mala by si to mat pod 16 kysnute cesta
http://www.datart.sk/katalog/Pekaren-MOULINEX-O...

zsuzsuka
15. dec 2011

Svetka, dakujem strasne pekne za odpoved....este otazocka, napisem prisady a zapnem 16, a ono mi to spracuje a vymiesi a zapipa, ze cesto je hotove? je to pre mna ako perpetum mobile 😀
a nahodou nejake dobre overene cesto na pizzu a klasicke ceske buchty, alebo buchty s tvarohom? by som mohla poprosit?dakujem krasne

zsuzsuka
15. dec 2011

teda nasypem nie napisem prisady... 😉

svetlankat
15. dec 2011

@zsuzsuka ano das najprv mokre, potom suche veci, do jedneho rosku sol, drozdie do stredu do jamky, aby neprislo do kontaktu so solou a zapnes cesto, ked ti zapipa ze je koniec, cesto uz bude vymiesene a aj vykysnute. Idem kuk recept na tie buchty mam, vyskusany a nam velmi chuti

svetlankat
15. dec 2011

@zsuzsuka
POTREBNÉ PRÍSADY
250 ml vlaz. mlieka, 150 ml oleja, 1 vajce, 500 g hlad. muky, stipka soli, 1/2 kocky drozdia, 4 poliev. lyžice kryst. cukru, vanilk. cukor
POSTUP PRÍPRAVY
Všetko dáme do pekarne, program cesto. S cestom sa velmi dobre pracuje. Vykysnuté dáte na posypanú dosku, jemne rozvalate asi na hrubku 1 cm, poharom vykrajujete, troska rozplasknete, date dzem, zatocite. Kladiete na naolejovany plech spojom dolu, z kazdej strany este potierate olejom , a aj zvrchu. Pecieme 175 C cca 30 min, do zlatova. Po upeceni potriem mliekom, su potom makucke. Na zaver moooc pocukrujeme.

zsuzsuka
15. dec 2011

Svetka, dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeem 😲
je to moja premiera vobec pri snahe piect...nejako som to stale odkladala:o) a padla 30tka a hla miesto sminiek pecenie 😎 takze som strasne nazhavena nieco fajne robit....nevedela som dnes ani spat, a vcera som hladala nieco lahke spravit prvy x v pekarnicke a spravila som http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2468 ej ci pana, akurat to ochladlo a chutnam, no nato ze som to robila ja, je to fajnucke, uvidime poobede co na to povie moj najvacsi kritik, Sonicka, ci jej to bude chutit, alebo to vypluje 😵
nikdy nie je neskoro zacat..... 😀

svetlankat
15. dec 2011

@zsuzsuka drzim paste a nikdy nie je neskoro, ja som tiez zacala az po tridsiatke a pekarnicku mam len mesiac, vianocny darcek 😀 😀 😀 😀 😀 😀 , inac tu babovku vyskusam aj ja, dik za tip.

janette4
15. dec 2011

@zsuzsuka ,
@svetlankat túto bábovku som tiež robila niekedy v začiatkoch môjho pečenia a je fakt výborná,najlepšia čerstvá 🙂

svetlankat
15. dec 2011

@janette4 musim vyskusat, ja som ju este nerobila

zsuzsuka
17. dec 2011

no dievcence....keby mohla sonka spapa celu tu babovku:o))takze dopadlo to super...najblizsie skusim s cokoladovym pudingom, aby som ulahodila aj muzikovi, ten je na coko...dnes idem svetlanka vyskusat tvoje buchticky...uz manzel nabehol do obchodu po zasoby na pecenie 😉
prajem vam peknu sobotku i ked je aka je...no nic nam neostava len zapnut fantaziu na max a vymyslat nasim detom nieco zaujimave doma....

svetlankat
17. dec 2011

@zsuzsuka tak potom daj vediet ako dopadli.

zsuzsuka
17. dec 2011

svetik,akurat chladnu,ale uz som jednu nacala:o) su fajnucke..na prvy x...ty si sikula, mas super receptiky...radost robit ak to ide 😵
este by som potrebovala nejaky overeny recept na pizzove cesto, na klasicky plech stvorcovy...
dakujeeeeeeeeem

svetlankat
18. dec 2011

@zsuzsuka tak som rada, vies co pizzove som robila take co tu baby davali link, nam velmi chutilo.skopirujem ti presne ako to baby pisali, ja som davala vykysnut, potom som vyvalkala na tenucko a dala surovinky ktore nam chutia, cesto bolo fakt dobre

300g hladkej múky špeciál, 130ml vody, 2nie celkom plné kl soli a 2nie celkom plné kl suš. droždia, alebo necelá polka čerstvého. Môžeš ešte kvapku oleja do toho. nechať vymiesiť na programe cesto a ak nie je čas, tak ani nenechávam kysnúť, ale treba to potom vyťahať do kruhu na tenučko, aby nebola hrubá, keď v rúre nakysne.
Na to ja dávam RED PESTO z tesca - nedám na tú omáčku dopustiť, s ňou, je pizza fakt pizzová, na to si daj čo chceš na oblohu + na vrch nejaké korenie, ja dávam najradšej provensálske, chutí mi viac ako oregano.

Rúru vyhriať na maximum ako sa dá! a piecť na maxime, kým nie je ako ma byť - cca 10-15min.

zsuzsuka
19. dec 2011

Svetik, dakujem pekne za receptik, coskoro vyskusame...a max vyhriat ruru, teda aj 260? a viac? mame elektricku..no a samozrejme pojdeme kupit to pesto a vyskusame 😀

svetlankat
19. dec 2011

@zsuzsuka ja som piekla na 200, nedavala som maximum, ale baby tu pisali takto, mne sa to upieklo dobre, ono fakt zalezi kto ma aku ruru.

jaroe
26. dec 2011

ahojte, som cestvou majitelkou pekarne, poradite, kde kupujete muky - raznu, spaldovu, amarantovu,...skusali ste aj cez internet, su tam lepsie ceny?

adkoalauri
26. dec 2011

@jaroe ja veľa v Maďarsku alebo napr. špaldovú v DM ale myslím si, že aj v nákupných centrách ich majú 🙂

svetlankat
26. dec 2011

@jaroe ja v tescu, alebo bille

rivatha
26. dec 2011

@jaroe Dobry vyber u nas maju aj v Terne, no prevazne len zn. Biomila. Tuto znacku celozrnnych muk kupis aj v Kauflande, dokonca za lepsie ceny. V Tescu som nedavno kupila tiez cenovo podstatne vyhodnejsie celozrnnu muku. Kvalitu este len uvidime 😅 A kupujem aj v zdravej vyzive, najma spaldovu. Takze mas vela moznosti, nech sa ti dari s pecenim 🙂

luly13
27. dec 2011

Ahojte,baby, potrebujem radu.dostali sme pekarnicku a dnes u rodicov som chcela upiect prvy chlieb.kupili sme zmes v lidli. Je 18min pred dopecenim a cez okienko vidim len muku. Pritom som dala pol kila zmesi,vodu podla navodu, 750g chlieb,strednu korku a zakl.program
Co je zle???

alami
27. dec 2011

@luly13 nezabudla si nasadiť hnetač, čo miesi? Iný dôvod si neviem predstaviť. Iba ak ešte zle nasadená nádoba, ale to neviem, či by sa vôbec dalo.

luly13
27. dec 2011

Uz sa 'dopiekol'. Vysla z toho jedna mazlava hmota s kopou muky na povrchu ☹
Pekaren mame moulinex home bread...

alami
27. dec 2011

@luly13 Inak, miesto hotovej zmesy ti odporúčam upiecť si vlastný chlebík. Zaručene dobrý: http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=8098

luly13
27. dec 2011

@alami ten tam bol. Skor asi to, co sa vobec neda 😅 .ta nadoba tam teda sla dost tazko nasadit. Zajtra asi skusim odvetu

alami
27. dec 2011

@luly13 tak si sleduj, či ti miesi cesto, kludne otvor a pozeraj. Ak by nemiesilo, zastav, naprav a skús znovu. Musí sa ti to miesiť 😉 Po druhé - tie zmesky bývajú často aj zlé, veľa báb už písalo, že nevykyslo, bola z toho tvrdá nenakysnutá hrča. peč si vlastné chlebíky, nedá sa to porovnať 😉

luly13
27. dec 2011

@alami ano,to mam urcite v plane. Hlavne rozne zdrave zmesi 🙂. Len teraz sme u nasich,tak som chcela len taky rychlo pokus.

svetlankat
28. dec 2011

@luly13 ja tiez zmesi moc nedoporucujem, skor vlastny chlebik. Ja mam tiez tu moulinexu, ta nadobka musi ako keby zaklapnut, potom sa aj tazko vybera.

luly13
28. dec 2011

@svetlankat dakujem,prave sa miesi dalsi,vlastny podla receptu od @alami 🙂. Este otazka,ked davam len cca 1/3 celozrnnej muky, aj vtedy ma ist program na celozrnny chlieb? Lebo v receptoch na celozrnny je vzdy viac tej celozrnnej ako hlatkej.

luly13
28. dec 2011

@svetlankat
@alami jaj,teraz po sebe citam ten predpredchadzajuci prispevok. Tak som to myslela tak, ze tie 'zmesi' si budem vyrabat zo spaldovej,celozrnnej,raznej a pod muky. Nemyslela som tie kupovane. Ale priznam sa, chutil aj ten vsetkym okolo. Aspon budeme mat s cim porovnat tento,co sa tobi 🙂

svetlankat
28. dec 2011

@luly13 ja sa priznam ze ja davam piest na zakladnom vacsinou