Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

alami
28. dec 2011

@luly13 na základnom programe to pečiem, ale už som aj na celozrnnom, nepokazíš tým nič, ale stačí základný

reruna
30. dec 2011

@luly13 peču většinou na základním a míchám si mouky sama, nejvíc nám chutná se špaldovou moukou a peču ten chlebík, co alami z mmb, je výborný, jiný už ani nedělám, směsi z Lidlu jsou ale taky celkem fajn, je to rychlovka, ostatní nemám vyzkoušené.

luly13
30. dec 2011

@reruna 🙂 so spaldovou sa akurat chladi na mriezke. Mne mamca velmi aktivne nakupila aj zmesy v lauflande,tak som vcera vecer rychlo na skusku spravila na programe rychleho pecenia.no nic moc to teda nebolo. Chlieb bol zvrchu nedopeceny.
Ale asi nakupime zopar lidl zmesi pre istotku do zasoby 🙂

jaroe
1. jan 2012

ahojte pekarky, prosim poradite, ako na kvaskovy chlieb? Vcera som ho piekla prvy krat a ostal ako tehla. Myslim, ze vobec nevykysol. Kvasok som si robila doma, do chleba som dala psenicnu a raznu muku 1k1. Netusim, kde sa stala chyba, ze by bol zly kvasok...?

slavuska30
1. jan 2012

..ahojte kočky..ja by som sa chcela opýtať čo dávate ako prísadu, keď je písané ,,podmáslí,, ?to je ako cmar alebo zakysanka či?

svetlankat
1. jan 2012

@slavuska30 ano, acidko, acidofilne mlieko, popripade kysla pochutkova smotana

slavuska30
1. jan 2012

@svetlankat 🙂 ok, díky za radu 🙂

llluckaaa
1. jan 2012

Ahoj maminky, děláte některá v pekárně sekanou? Hodil by se mi nějaký mňamózní recept 🙂

svetlankat
1. jan 2012

@llluckaaa ja som rboial raz, nasla som si nejaky na nete do DP, ale chytilo mi boky, tak som uz potom neskusala, aj ked mm si pochvaloval. Recept som nasla na mimibazare, ale nemam ho ulozeny, skus tam pokukat

llluckaaa
1. jan 2012

@svetlankat Zkusím se mrknout. Už jsem ji jednou zkoušela, ale dopadla podivně. Tak jsem chtěla něco víc odzkoušeného.

svetlankat
1. jan 2012

@llluckaaa z tej mojej som tiez mala ten pocit, ale ako som pisala mm si chvalil.

llluckaaa
1. jan 2012

@svetlankat já tam u té taky měla několik kladných hodnocení, ale stejně nějak nevyšla. Ale zkusím si nějaký nový recept najít a když se povede, tak sem recept hodím 🙂

svetlankat
1. jan 2012

@llluckaaa super, moze byt

reruna
4. jan 2012

@llluckaaa já dělávám sekanou, co dávala odkaz @bezaz a je vždycky výborná, dělám z půl kila masa a stačí nám to na 2 dny

llluckaaa
4. jan 2012

@bezaz @reruna Děkuji, určitě vyzkouším.

mars3000
5. jan 2012

nedavno jsem si koupila domaci pekarnu a jsem moc spokojena, recepty vyuziju, diky 🙂

zsuzsuka
9. jan 2012

Maminky, poradite mi nejaky receptik na dobry odskusany chlebik pre moulinex home bread?? dakujeeem
@svetlankat uz som dva x robila tvoj receptik na pizzu oj ci je fantasticka....dakujeme teda hlavne manzelik 😉

veve2211985
11. jan 2012

Baby na akom programe robíte chlieb podla vlastého receptu?ja mam pekáren od Moulinexu má 12 programou a na každý mam v tom návode recepty ale chcem upiect podla seba a neviem na ktorom programe to mám robiť,poradte

lencza
11. jan 2012

@veve2211985 já bych to pekla na základním na 1

llluckaaa
11. jan 2012

@veve2211985 Záleží na tom, z jaké mouky budeš péct. Pokud z celozrnné, tak bych asi nechala víc času na vykynutí než u klasického programu.

veve2211985
11. jan 2012

@lencza
@llluckaaa dakujem za rady🙂

svetlankat
11. jan 2012

@veve2211985 ja mam moulinexku a robim na zakladnom, inac som vela citala ze tie ich recepty nie su dobre, ze chlebik sa dost prepada. ja som ich sice este neskusala, robim vzdy ten isty co mi tu dali baby link ale s malymi obmenami

veve2211985
11. jan 2012

@svetlankat ahoj a napišeš mi recept prosím ta,dakujem

svetlankat
11. jan 2012

@veve2211985 vyzkoušej tento recept - 150 ml mléka, 200 ml vody, 2 lžičky oleje, 1 lžička octa, 2 lžičky soli, 1 lžička kmínu, 150g celozrnné mouky (žitné, pšeničné, nebo špaldové), 350 g hladké mouky chlebové, 1 lžička sušeného droždí, program základní 1 kg, kůrka světlá, po signálu můžeš přidat semínka, já dělám už jen tento a vždy se podaří, okopirovala som ti presne ako mi tu kockz davali, je fakt spolahlivz tento receptik

veve2211985
11. jan 2012

@svetlankat dakujem určite ho vyskúšam🙂

lencza
11. jan 2012

já dělám základní kmínový s pivem, ale nemusí být, stačí vlažná voda
300 ml vlažné vody (piva), 500 g mouky, 2 lžičky cukru, 2 lžičky soli, 2 lžičky kmínu a 1 lžička sušeného droždí nebo čtvrtka normálního......na základní program, střední kůrka.....zatím se mi vždycky povedl

luly13
12. jan 2012

@svetlankat mnam chlebik. Vcera upeceny 🙂
A este nejaku nahradu za kupovanu vianocku neviete?

pifina
12. jan 2012

@luly13 http://recepty.pozri.sk/recept-vianocka-z-domac... robila som ju na vianoce, celkom dobra bola, len ja som dala malo soli (dala som fakt stipku, asi by bolo lepsie dat malu lyzicku, treba vyskusat)

anett9
12. jan 2012

@luly13 ja robím túto: 200ml vlažného mlieka,100g rozpusteného masla,2 žltka /nie celé vajcia!!! / ,90g kryštálový cukor,1 vanil.cukor,pol čaj.lyžičky soli,250g hladkej a 250g polohrubej preosiatej múky,na vrch pol kocky čerstvého droždia príp. sušené / množstvo-podľa obalu na konkrétne množstvo múky. Program sweet /sladké/ ,kôrka stredná.Po zvukovom signále pridám vopred na 15 minút namočené a opláchnuté hrozienka tak za hrsť.Je vynikajúca vláčna aj na druhý deň.Odporúčam 🙂 🙂 🙂