Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

cervena_vila
18. sep 2012

@sima.p já formu normálně vymazávám, i metly a tyčky pod metlami. Pekárnu jsem zdědila, už měla poškrábanou nepřilnavou vrstvu a hrozně jsem s tím bojovala. Ale když je vymazaná, je to lepší.

luba41
18. sep 2012

@sima.p ja chlebík nechávam v pekárničke po dopečení asi ešte hodinu. On troška zvlhne a ide lepšie vyklopiť

erikasadek
18. sep 2012

ahojte dlho som tu nebola zienky a vidim ze tem afici!! mam pre vas vela dobrych receptov. nasla som super a teraz aj overeny recept na super briosku no proste parada jednoducho , len treba pripravit cesto vecer teda den pred ale inak je to lahodka a mnoho inych , baby slubujem za dva mesiace som na materskeja takj tu uz budem ovela viac sediet.. 😀 😀 😀

svetlankat
19. sep 2012

@sima.p ja mam tiez odskusane, ze ked chlebik po upeceni necham chvilku dnu, tak to ide lahsie. Inac hned po upeceni ide tazko, ale len pre mna, mm s tym nema vobec problem 😀

sima.p
19. sep 2012

@reruna
@cervena_vila
@luba41
@svetlankat Baby dakujem, u mňa to bude asi tými hákmi, lebo od formy sa chlebík pekne oddeluje, ale tie háky tam silno držia či už vo forme alebo v chlebíku. Mala som predtým inú pekáreň, a z tej išiel chlebík vždy ľahko von, či už s hákom alebo bez...

ibajeho
21. sep 2012

Chcem sa spytat planujem na vianoce pekrnicku, aku by ste mi odporucili? Dakujem

effie81
25. sep 2012

Ahojte 🙂
chcela by som sa opytat,ci by ste mi niekto,kto ma pekarnicku Vega a este ma ten zosit s receptami niekde odlozeny,ci by ste mi nemohli hodit receptik na slnecnicovy chlebik.Zvykla som ho robit,bol vynikajuci,ale sa mi pri stahovani stratil receptar a uz sa nepamatam na mnozstva.Vlastne iba na vodu.Muka je tusim 540g,miesane z dvoch druhov muk,30g masla.Ale tu vodu neviem odhadnut.Uz som skusila parkrat,ale stale to nie je ono.Keby,ste mi niekto vedeli pomoct,bola by som velmi vdacna.🙂

alami
7. okt 2012
effie81
7. okt 2012

@alami jeeej,dakujem velmi pekne.🙂))) rano aj idem upiect nas oblubeny slnecnicovy chlebik.🙂

alami
7. okt 2012

@effie81 tak skúsim aj ja, keď ho chváliš, aj ja mám vegu 😅 😉

effie81
7. okt 2012

@alami len to asi budem musiet skombinovat,lebo ja sa pamatam,ze som tam davala to maslo ale muku som davala dvojaku,nerobila som z bielej hladkej ale tusim so psenicnej raznej a este nejaku aku som doma vzdy nasla.A este som tam zvykla dat Maggi kocku.😀 ale dava jej uzasnu chut.Ta slepacia.🙂

iv123
10. okt 2012

Chtěla bych udělat těsto na buchty v domácí pekárně. Poradíte, v jakém pořadí mám dát suroviny do pekárny? Nebo vše smíchat a pak dát do pekárny? Prosím, poraďte, nikdy jsem to nedělala a chtěla bych to zkusit.
Našla jsem tento recept: http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3593

alure
10. okt 2012

@iv123 ja davam najprv suche ingrediencie a potom mokre 🙂 zalezi aj od typu pekarnicky 😉

henca74
10. okt 2012

@iv123 ahoj, najprv sa do pekarnicky davaju tekute prisady, ja to robim väcsinou tak, ze si zohrejem mliecko v mikrovlnke aby bolo vlazne, potom pridamk mlieku vajicko, s vidlickou rozmixujem, roztopim maslo a tiez vlejem ku mlieku, premiesam... cele to vlejem do pekarnicky a potom sa navrch da muka...na nu do jedneho rohu dam sol a trosku vmiesam do muky a do druheho rohu cukor a drozdie, ja pouzivam susene dr.oetker...ked sa dostane sol do kontaktu s drozdim, tak ti cesto nevykysne ☹ zapnem pekarnicku a hned na zaciatku pozriem ake je cesto huste, lebo malo by byt trosku redsie...ja davam skoro 3dcl mlieka na 1/2 kg muky...drzim palce aby sa ti podarilo 😉 zalezi od pekarnicky, tak ako pise alure...väcsinou v navode to je napisane, ze co ide prve...

alami
10. okt 2012

@iv123 odporúčam prečítať si tieto rady http://domacipekarny.dama.cz/rady.php

ewellina
22. okt 2012

@erikasadek Ahoj, ty si na strane 204 dala recept na briošku. Chcela by som ho vyskúšať, len by som chcela vedieť, či sa to bude podobať na tie makové briošky z obchodu...? Ten recept, čo si našla teraz, je lepší?

ewellina
22. okt 2012

@sima.p Presne, presne ten istý problém. Pekáreň je inak celkom fajn, ale ten chlieb sa ťažko doluje. Trošku pomôže, keď vymažem masťou tyčky pod hákmi, potom sa to ľahšie vyklopí, ale aj tak sú tie háky veľmi zapečené a treba ich s tou "mikulášskou paličkou" vyberať z chleba. No vždy lepšie, ako keď mi ten chlieb nejde vyklopiť vôbec. Takto ho aspoň vyklopím a háky sa už potom ľahšie vyberú z chleba.

ewellina
22. okt 2012

Tak som skúsila tú briošku zo strany 204 od @erikasadek ale vykysla mi len veľmi málo, ledva boli zakryté háky. 😖 Droždie som dala čerstvé - polovičku.

erikasadek
22. okt 2012

@ewellina ahoj nezijem na slovensku takze briosku s makom nepoznam.. neviem preco ti nevykyslo ani nevyrastlo.. ☹

ten novy recet ano je n=fantasticky.. 😉

ewellina
22. okt 2012

@erikasadek No, ja som to rýchlo písala, že nevykysla, ale ona ešte trochu nakysla na začiatku pečenia, takže bola fajn. Len sa veľmi drobila. Čo proti tomu?

alami
22. okt 2012

@ewellina myslíš asi niečo takéto? http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=12078 tieto robievam ja, aj ako briošky aj ako vianočku, ...sú výborné. Len nedávaj soľ do kvásku 😅 ale si to daj klasicky ako do pekárne, tekuté na spodok, múku hore a na to droždie (aj sušené)
cesta je veľa, stačí poldávka, mne by to z 900g pekáreň ani nezvládla

ewellina
23. okt 2012

@alami áno, myslela som také, ale mne by sa veľmi nechcelo robiť ich na plech, keď pekáreň zvládne niečo podobné aj sama. Ani nie, že by sa mi nechcelo, mňa takéto veci bavia, ale ten čas.

alami
23. okt 2012

@ewellina no veď cesto v pekárni a len zapletieš na plech. Alebo to nechám v pekárni aj upiecť,keď sa mi nechce, no ale to už nie sú briošky s makom 😉

martina05
24. okt 2012

Ahojte kde je prosím ten nový recept na briošku???? Vďaka

ewellina
26. okt 2012

@martina05 To @erikasadek spomínala, že má čosi nové, ale zatiaľ ho tu nedala.

erikasadek
26. okt 2012

@ewellina erika nestiha 😅 😅

ked budem mat cas ta ho dam bohuzila mam komlikovane tehotenstvo a pc zapinam tak raz za tyzdne. na 5 minut ale dam 😉

ewellina
26. okt 2012

@erikasadek ok, jasné... Tak zatiaľ budem piecť tú briošku zo strany 204. 😉 Tiež bola fajná. Držím palce, nech Ti všetko dobre dopadne s tým tehotenstvom a pôrodom. 🙂

martina05
26. okt 2012

@erikasadek teším sa ale hlavne oddychuj

ewellina
30. okt 2012

Trošku neskôr som sa zapojila do tejto témy, ale chcela by som upiecť sedliacky chlebík a stratil sa mi môj recept. Poradíte mi niekto? Isto ste to tu už rozoberali, ale táto téma je veľmi dlhá a nemám teraz toľko času, aby som ju celú čítala.

zigzag
12. nov 2012

@jerryjanka ahoj, teba poznam :D pocuj, potrebujem radu, mam novu pekaren, dneska mi dosla, a potrebujem radu, vsade pisu ze chlebovu muku treba kupovat 550 a tak, a nie je 550 obycajna hladka muka? alebo mozem pouzivat taku?