Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

alami
26. apr 2013

@dabe to som naozaj rada, že sa vydaril 🙂 Niekedy som tiež dávala pol na pol s mliekom, ale teraz už len všetko s vodou, lebo syn má alergiu.
poskúšaj potom rôzne múky, vždy si zachovaj tých 300g hladkej T650 a zvyšok celozrnné. dávam aj časť ražnej napríklad, ale len tých 100g a zvyšných 100 ešte grahamovú alebo pšeničnú celozrnnú. Niekedy aj otruby, alebo klíčky, alebo vločky - to do váhy múky. + k tomu semiačka. Nech sa darí 🙂

alami
26. apr 2013

moje dnešné briošky, (fotoné len mobilom a pri umelom osvetlení), pečiem ich už pár rokov, sú božské 🙂

ewellina
27. apr 2013

@alami a recept na tie briošky? 😉

alami
27. apr 2013

@ewellina je to pôvodne podľa tohto receptu http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=12078 len som vychytala muchy a teda dávam:
BRIOŠKY:(aj bezlaktózové) 🙂
280ml mlieka ( ja dávam vodu, kvôli alergii),
lyžica masla, (ja dávam rastlinné kvôli alergii)
1 vajce, 80g kr cukru,
1 vanilkový cukor,
štipka soli,
500g hladkej múky špeciál,
1,5 KL sušeného droždia

program cesto, potom vybrať, vyvalkať, pakrájať na pásiky, stočiť do briošky, potrieť vajcom, posypať vanilkovým cukrom (alebo kryštálovým) a celým, nemletým makom
z rovnakého cesta robím vianočku, len pridávam hrozienka, pečiem v rúre ako zapletenú, alebo aj v pekárni (program sladký, alebo základný)

alami
27. apr 2013

lyžica masla je taká kopcom, koľko sa mi naberie 😉 alebo si odváž 30gramov, ja dávam tú lyžicu - od oka

ewellina
29. apr 2013

@alami Dnes som to skúšala ako vianočku, upiekla som ju v pekárni. Všetkým chutilo, skoro nič z nej nezostalo, len mne sa zdala dosť sladká a to som dala o kus menej cukru ako v recepte. Určite ju ešte niekedy urobím. 😉 vďaka za recept.

alami
30. apr 2013

@ewellina joj, to ja mám zas rada sladké, včera som z toho cesta robila pletienky, posypané orieškami, mňam

ewellina
30. apr 2013

@alami 🙂 Ja som tú vianočku robila aj dnes a už zas hodný kus chýba. Ale cukru som dala len 55 gramov a vanilkový som nedávala vôbec.

luly13
30. apr 2013

@alami a neskusala si davat nejake alternativne mlieko? Napr ovsene...pripadne muku spaldovu? A nas krpec ma alergiu na bkm

alami
1. máj 2013

@luly13 do pečenia dávam len vodu. Do varenia ryžové alebo mandľové mlieko, ale pečiem len na vode, chutí nám to takto, nemáme s tým problém. Mám odskúšanú aj domácu kmedľu, parené búchty atď bez mlieka, tak ak budeš chcieť, recepty ti posuniem 😉
špaldovú do tohto sladkého nedávam, tú väčšinou do chlebíka

levandullka
1. máj 2013

Mohli by ste mi prosím poradiť nejaký recept na vianočku do pekárne? Ďakujem 🙂

luciferova
1. máj 2013
luly13
1. máj 2013

@alami super, nejake recepty by potesili. Ono maly ma len osem mesiacov, takze dietu musim drzat momentalne ja 😒 . Ale aspon mam pripravu na jeho normalne jedenie.

levandullka
1. máj 2013

@luciferova Ďakujem pekne 🙂. Vykúšam 🙂

katulikzlatulik
3. máj 2013

@dabe prosim. Napisala by si mi recept na nizkobielkovinovy chlieb?

dabe
6. máj 2013

@katulikzlatulik robievam ho podla tohoto receptu: http://varecha.pravda.sk/recepty/nizkobielkovin... , ale v pekarni sa mi vobec nepodaril, neviem preco. Pouzivam vacsinou nizkobielkovinovu muku z Bezglutenu, alebo Apromix bezlepkovu. Ked ho chcem urobit v pekarnicke, tak musim miesat muky, vtedy davam 200g celozrnnej raznej muky a 300g nizkobielkovinovej a peciem ho na zakladnom programe.

katulikzlatulik
6. máj 2013

@dabe jeeej dakujem kraasne za recept a tip... urcite vyskusam.. a tie muky Apromix a Bezglutenu, kde by som kupila? len v tych bezlepkovych potravinach alebo aj v bio obchodoch?

dabe
6. máj 2013

@katulikzlatulik objednavam ich priamo z bezgluten.sk, alebo ked poziadam pani v bio obchode, tak ona mi odtial objedna. Ale bezlepkove maju bezne aj v kauflande, tescu, bille, len treba vybrat taku, ktora ma co najmenej bielkovin.

katulikzlatulik
7. máj 2013

@dabe dakujem... skusim pohladat 🙂

katulikzlatulik
7. máj 2013

kto by mi vedel poradit, aky je rozdiel medzi susenym drozdim a susenym kvasok? ako mam davkovat suseny kvasok do chlebika? 😒

alami
8. máj 2013

@katulikzlatulik je to vlastne sušený kvas, kvas si môžeš urobiť doma sama len z múky a vody, kvas si dokrmuješ a vedieš(ak pogoogliš, nájdeš info) je s tým robota, chlebík je vraj chlebovejší, kvas je kyslejší a kyslejšie prostredie lepšie rozkladá ražnú múku, preto sa používa hlavne pri pečení ražných chlebov. To sú už skúsené pekárky, čo sa päšťajú do domáceho kvasu.

To čo máš ty, teda sušená kvas, kvások je vlastne taká stredná cesta, erikasadek tu z MK pečie zo sušeného kvasu a pochvaľuje si. Je to vraj teda lepšie ako doždie, tak ty to odskúšaš a dáš nám vedieť 🙂
Dávkovanie je tu na dáme: http://domacipekarny.dama.cz/suroviny.php?d=558 tej stránke môžeš plne dôverovať, vedú to tam veľmi skúsení ľudia 🙂

nadhera
8. máj 2013

peciete niektora fasirku v pekarnicke? maso a ingrediencie nachystane, skusim recept z netu, snad to bude jedle... 😉

alami
8. máj 2013

@nadhera áno, pečiem , recept z dámy, ale to je vlastne jedno, urobíš si zmes ako na fašírku a zapneš pečenie tak na hodinu. Žiadna robota, je to výborné

alami
8. máj 2013

@katulikzlatulik nedalo mi, hľadala som ako to pečie erikasadek, tak na str 217 dole som našla, kopírujem:
ja pouzivam psenicny kvasok, a pouzivam ho ako susene drozdie. teda nepripravujem nenechavam kysnut nic;. normalne supnem , ako prve do pekarne a potom muka a zvysok..

no, tak neviem 😖 ja som zo sušeného kvásku nikdy nepiekla. asi by som ti odporučila dať k tomu aj trochu droždia, aby ti to nakyslo na isto 😅

nadhera
8. máj 2013

@alami a ked chcem taku peknu , prepecenu s uhorkou, vajickom , kapiou ....? skusim klasicky recept do rury a dam piect do pekarnicky.

alami
8. máj 2013

@nadhera kľudne môžeš tak urobiť.

nadhera
9. máj 2013

@alami fasirka upecena v pekarnicke, ale nie jo to ono, cakala som nieco ine - piekla som 2hodiny 😒 nevadi, skusim iny recept - teraz bolo masko so smotanou vymiesane

poprosim o odkusany recept do pekarnicky , dakujem 🙂

katulikzlatulik
9. máj 2013

@alami tu stranku poznam... ma z nej aj vypisane recepty, ktore postupne skusam.. urcite odskusam aj ten suseny kvasok a dam vediet, ze co sa stalo alebo nestalo? 😀

martuska75
18. máj 2013

@alami Alami veľmi ti ďakujem za všetky tvoje príspevky tu, hrozne si mi pomohla!!!! Už som chcela pekárničku vyhodiť a teraz normálne pečem ! Vážne. Všetky sú perfektné a hlavne fungujú ako majú. Už som sa konečne vďaka tebe naučila robiť to prekliate kysnuté cesto. Ešte raz vďaka a dúfam že budeš ďalej prispievať a dávať tipy nám bohužial menej talentovaným v tejto oblasti. 😀 😀 😀