Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

petrusk
13. okt 2008

bezaz a ake mensie chlebiky robis, nam by ten 750 g stacil, mas nejaky dobry recept? ja som tam robila zatial len bagety, chlieb a mazanec.

boza, pogumovane rucky nevadia, a pokial si ju len otvorila, nemala preco prestat robit, jedine, ze by zrovna vtedy nastal cas odpocinku, co si mala na displey?

bezaz
13. okt 2008

petrusk no ja robim z pol kila muky to je myslim na 1000g chlieb.. u nas sa to zje a ked nie, tento z pekarnicky vydrzi aj 4-5dni uplne v pohodicke a potom hriankujeme alebo spravim chleba vo vajci...
boza to si musela akurat vymaknut cas, ked ma oddych, nasa moulinexka nema nejaky spinac, ktory by vypol aktivitu, ked otvoris kryt 😉

petrusk
13. okt 2008

u nas by sa kilovy chlieb jedol asi velmi dlho, viem, ze dlho vydrzi, len v poslednej dobe peciem radsej stale rozky, aby sme ho nakoniec nevyhodili.

petrusk
13. okt 2008

teraz mam doma hotovu zmes na chlieb omega 3 kyseliny, tak uvidim, ten by mal mat 750 g. len este cakam a neviem sa dockat, keby budem jest, lebo mi vybrali osmicku, tak este taketo veci moc nie.

boza
14. okt 2008

petrusk kde si kupila tu zmes omega3 a napis zlozenie ci si to vieme aj doma urobit, ja som vcera piekla
prvy - celozrnny a vydaril sa /zatial som so sebou spokojna/

veronkaj
14. okt 2008

petrusk - a tie bagetky ako idú v tej pekárničke, niekto si sťažoval že sú bud veľmi upečené alebo gumové

veronkaj
14. okt 2008

ozaj včera som bola v tpd a pozerala som si tie pekárničky a tá pani čo tam obsluhuje arogantná jak neviem čo vraj to je všetko úplne rovnaké len tá jedna robí bagety a ja že a ktoré majú program samostanté pečenie a čumela ako puk že čo to je tak som jej vysvetlila a ona že to netuší pekárne sú na chleba nie na pečenie.

inak prosím tie čo máte etu siesta ako ste s ňou spokojné??? ja som si pozerala návod a neviem či som správne pochopila

- 6 program na miešanie cesta s kypr. práškom
- 7 na miešanie kysnutého cesta
- 8 na upečenie čohokolvek - teda len čas nadstavujete na pečenie ale vraj sa nedá po napr. 10 minutách ale najemenej na hodinu

a ešte mám otázočku eta siesta má predhrev a moulinex XXL nemá tak to do nej musíte prihrievať vodu a všetko potrebné nechať najprv. postáť v kuchyni kým sa zohreje na izb. teplotu a až potom dať do pekárne??

martinaema
14. okt 2008

veronkaj - pochopila 😀 aj čo sa týka cesta aj pečenia. A spoko 😉

junovka
14. okt 2008

martinaema, a zmestil sa ti tam cely zavin do tej pekarni??? 😕 ...dnes chcem skusit 😒

bezaz
14. okt 2008

veronkaj no ja mam moulinexku a nic nepredhrievam, chleba aj hocico ine sa mi doteraz podarilo na 100pero, jedine kedy predhlrievam je ten rychlo chleba, co sa pecie len 1.20, tam ide teple mlieko, aby ti rychlejsie vykysol.. a xxl to samostatne pecenie pecie normalne po 10minut, ani ma nenapadlo, ze by som musela nastavit minimalne hodku 😲

veronkaj
14. okt 2008

bezaz pýtala som sa preto lebo u tej moulinexky som nenašla že by mala predhrej ako kočky spomínali a u tej ety je nevýhoda že síce pečenie nadstavia ale min. na 1 hodinu a ak niečo trvá menej tak to si asi musia dať stopky

vesi
14. okt 2008

ako píše bezaz, aj ja mám moulinexku a predhrieva len na programe celozrnný chlieb. ja však najviac používam základný a vždy sa mi chlieb podaril...

junovka
14. okt 2008

Babenky, ja som dnes robila zavin makovo-kokosovy v pekarnicke som ho aj piekla, ale cesto som robila podla Crysmile 🙂 Je fantastickyyyyy 😎 😎 ...len by ma zaujimalo, ci by mi tak krasne vykyslo aj v rure pocas pecenia 😖 😕

martinaema
14. okt 2008

junovka, ja som robila 2 také menšie záviny položené vedľa seba, háky som dala pozdĺžne, aby mi ich tak trocha oddelili a neboj, ono toho cesta z tej dávky nieje nejak veľa.
Robila som aj dvojitú dávku a to som piekla v rúre cca 20min. na 200°C
A gratulujem k úspechu 😎

petrusk
14. okt 2008

veronkaj mila teta teda, asi by som sa otocila a odisla. my sme hladali na nete a potom sme kupili v obchode a som zatial docela spokojna. pozerala som tu zmes, ale jedine co na slovenskom preklade je, ze je to chlebova mukova zmes a kvasnice, takze asi si to budete musiet kupit, ja som to kupila v kaufiku a stala 32 korun, co nie je katastrofa na skusku.

ten zavin musi byt mnam....

junovka
14. okt 2008

martinaema, ja tie haky som vybrala, ved aj naco by tam boli, ked to len pecie, nie? 🙂 ....

martinaema
14. okt 2008

hej, robila som aj takého slimáka(?), ked som vybrala háky a konce závinu otočila okolo tých kolíkov na háky.
niežeby to menilo chuť koláču 😀 😀 😀 😀

junovka
14. okt 2008

neviete mi hodit nejake linky na slane pecivo?Dajako na tej dame to neviem najst...aj ked som vosla do sekcie SLANE 😅 😕

martinaema
14. okt 2008

dievčatá pekárky, keď chcem mať ten chlebík taký tmavší, alebo aj pečivo, čo mám dávať ba prifarbenie? Nemáte s rým skúsenosti?
Napadla ma nejaká taká obilninová káva (melta?), len neviem, či to už niekto z vás skúšal, čo to s tým cestom spraví 😕

petocka
14. okt 2008

no neviem.. ja ked chcem tmavsi chlebik tak davam polovicu psenicnej muky a polovicu raznej 🙂

martinaema
14. okt 2008

no hej, ale ja mám na mysli taký hnedý. Viem že aj v pekárňach to prifarbujú, ale s čím???

bezaz
15. okt 2008

martina v pekarni chleba prifarbuju karamelovym farbivom.. u nas doma je na vyhodu, ze to nie je take hnede 😀 a viem, ze to nie je len prifarbene ako to kolkokrat byva v pripade kupovanych chlebov, ale je tam aj naozaj nejaka ta grahamova alebo celozrnna muka.. 😉

martinaema
15. okt 2008

Asi sa nerozumieme- ja robím iba grahamové alebo celozrnné chlebíky z ražnej celozrnnej, ale tie nie sú hnedé. Sú síce tmavšie ako biely chlieb, ale chcela by som, aby bol taký tmavohnedý. Ako napr. chlieb bevit, čert - neviem či ich poznáte.
Prípadne kováčsky chlieb. 🙂

martinaema
15. okt 2008

Haha - našla som to 😀
wighy sem dala linky na recepty z damy a tam je písaná špldová káv alebo cigória
Presne toto som mala na mysli - musím to vyskúšať 😉

petrusk
15. okt 2008

martinaema, vedela by si mi poslat recept na nejaky chlebik z raznej celozrnnej muky? mas aj take mensie 750 gramove?

martinaema
15. okt 2008

robievam tento - no nieje 100% ražný, taký sa tuším nedá urobiť. Resp. dá sa urobiť, ale asi by nebol jedlý:
http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2493
Ale urob len polovičnú dávku, lebo tento je fakt opacha, špaldovú nedávam, iba čisto celozrnnú ražnú.
Ale treba si to cesto postrážiť - niekedy býva trochu riedke, tak iba prisypem múku. A už som ho robila aj s kefírom. 🙂

matica2
15. okt 2008

junovka prosím ta na ktorej strane je ten recept závin

martinaema a medzi tie dva záviny by sa mohol dat papier na pečenie alebo idú pekne oddelit od seba

petrusk
15. okt 2008

ok dakujem, to cecko tam asi nedavas. ja robievam zo spadlovej muky s cmarom, ten je fakt perfektny. ale chcela som nejaku zmenu.

junovka
15. okt 2008

matica2, bol mysleny tento zavin http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2477.... ja som cesto robila podla Crysmile a vlastnu plnku 😉