Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

z.k
8. dec 2011

ahojte poradíte mi recept na chlebík do pekárne z ražnej múky?Dostali sme ražnú múku chlebovú robila som z nej chlebík podľa môjho receptu čo používam 500g múky,350 ml,vody,2Pl oleja,2Pl octu,1kl soli,1kl cukru,1kl sušeného droždia alebo 1/2 normálneho,upravovala som vodu raz bol chlebík súchý,poväčšine zase mazľavý nemáte niekto osvedčený recept na čistý ražný chlieb.ďakujem

sima.p
9. dec 2011

@katka888 neviem, či si už našla ten "svoj" recept, ja robievam jeden z MMB. 250 ml vody, 2 PL oleja, 1 PL octu, 1 KL soli, 2 KL cukru, 1KL rasce, ja dávam aj trochu ľanových semienok, 500 g hladkej múky, sušené droždie. To je všetko, skúšala som aj iné recepty, ale tento sa mi páči. Je jednoduchý a chutný.

katka888
9. dec 2011

@sima.p
diky, este som neskusala, kedze som nemala susene drozdie...
to je na aku vahu chleba a aky program davas? ja ma moznost tusim 750 g chlieb a 1 kg a programy asi 3 podla muky

katka888
9. dec 2011

@sima.p
joj a susene drizdie cele? to mi vyjde "drahy " chlieb, ked len to drozdie stoji skotro 15 sk ci koko som zan dala ...

c15211b8
9. dec 2011

kocky chceme si kupit pekarnicku, ale nevieme sa rozhodnut medzi ETA a MOULINEX. Date niektora rady. dakujem

dioliana1
9. dec 2011

@c15211b8 asi rovnaká kvalita, 😉 , ja mám tesco a som spokojná

polarnicka
9. dec 2011

Ahoj baby, ja tiez kupujem chlebikovu muku z TESCA a som veelmo spokojna, pridavam obcas so muky tekvicove jadierka, smazenu cibulku, nakrajane olivy alebo ine vecicky, co ptoom vyborne dodavaju chlbiku chut. Taktiez som skusala bylinky 🙂 Ozaj a mam tip - pridat viac vody, lepsie mi potom vykysol chlebik. 🙂

sima.p
9. dec 2011

@katka888 na MMB tuším nebolo písané na akú váhu, ale ked som ho odvážila, tak mal tých cca 750 g, ale ja dávam základný program 900 g (trvá cca o 10-15 min dlhšie ako program 750 g), kôrka stredná. Droždie som dala celé, lebo som mala také z Kauflandu čo bolo len na 500 g múky, a nestálo tak veľa, je ich strašne veľa druhov. Ešte mávam z Coopu ich droždie, toho dávam polovicu, lebo to je na 1 kg muky. Ale myslím si, že môže sa dať aj obyčko droždie, že nemusí byť to instatné.

mirko
9. dec 2011

ahojte, ja mam pekaren asi nieco cez 2 roky, no za tu dobu sa mi chleba podarilo pekne upiect asi 3x....chleba mi vobec nenakysne, ci robim uz z hotovej kupenej zmesy alebo podla receptov....ide ma z toho picnut ☹

sima.p
10. dec 2011

@katka888 dnes som bola v Coope, tak ich sušené droždie stálo 15 centov na 1 kg múky...

sima.p
10. dec 2011

@mirko A akú máš pekáren? Lebo ja pečiem cca mesiac na nej, a zatiaľ celkom fajn, dokonca aj hotové zmesy sa mi zdali celkom v pohode.

reruna
11. dec 2011

@mirko a jaké používáš droždí?

reruna
11. dec 2011

@c15211b8 podle testů je prý nejlepší Eta Delicca

reruna
11. dec 2011

@katka888 sušené droždí kupuju to fancouzské mají ho třeba v Albertu nebo u nás v potravinách běžně - je to bílý sáček s modrou vlaštovkou, přijde mi nejlepší, stojí asi 10,-Kč a na 500 kg mouky se dává tak 1-1,5 lžičky sušeného droždí, takže ti vyjde tak na 3 - 4 chleby

lucifereeek
11. dec 2011

můžu jen souhlasit s tou modrou vlaštovkou je nejlepší droždí 🙂

filipal
11. dec 2011

@mirko to sa stavalo aj nam, reklamovali sme pekaren....mozno je chyba v nej, neohrieva napriklad pri kysnuti...vsimaj si, ci ti cesto zacne kysnut.

filipal
11. dec 2011

kocky, ktore byvate blizko rakuskych hranic, tam predavaju kvalitne chlebove zmesy kg za 1 €, takze na dva chlebiky...u nas stoji tolko polkilove balenie. hlavne v Penny markete su tieto ceny, v Spare je zase vacsi vyber, ale o nieco vyssie ceny.

vivusika
11. dec 2011

@c15211b8 ja mám Moulinex už štvrtý rok a som maximálne spokojná 🙂

vivusika
11. dec 2011

@z.k čistý ražný chlebík bude drobivý a taký ťažký, mazľavejší - ako všetky chlebíky z tmavej múky ☹ ja múky miešam. Tu je môj receptík : 150ml letnej vody, 150ml mlieka, 1PL olivového oleja, 1PL octu, 200g hladkej múky obyčajnej T650, 100g polohrubej múky, 100g tmavej múky /ražnej,špaldovej múky.../, 1 stredne veľký uvarený najemno postrúhaný zemiak, 1ČL cukru, 1 ČL soli, rasca, 1 kocka droždia alebo 1,5 ČL sušeného droždia. Všetko pridať do pekárne v takomto poradí, kto chce, môže si pridať aj semiačka slnečnice alebo ľanu.
Veľkosť je 750g, kôrku ja dávam na trojku, program č.1 - základný chlieb, 3:08 min

mirko
11. dec 2011

@sima.p mam tescovu pekaren
@reruna pouzivam susene drozdie, davam tolko co pisu v receptoch, podarilo sa mi upiect viac ako 3x chlebik, to som prehnala, ale tych nepodarkov bolo omnoho viac ako pekne upecenych
@filipal no reklamovat ju mozem uz na lamparen, uz ma viac ako 2 roky, co uz....cesticko aj zacne pekne kysnut, ked sa pecie pekne vyvoniava a potom bum a chleba mi splasne....ostanu mi po okraji chleba take suche skrupiny.........neviem ci pouzivam zly program, ci velkost bochnika ci co ja uz neviem.....

filipal
12. dec 2011

@mirko tie priznaky vyzeraju skor na vela drozdia... ale ked davas ako je v recepte, tak bude chyba niekde inde.
skus chvilu pouzivat hotove zmesy, ci sa bude chlebik podobne spravat.

mirko
12. dec 2011

@filipal
@reruna diky baby za rady.....idem veru to drozdie pozriet ake je.....ak je lahodkove tak potom zahada vyriesena 🙂

zsuzsuka
15. dec 2011

Ahojte babenky, vcera nam dorazila konecneee pekarnicka, mam moulinex konkretne tuto: http://www.hej.sk/display-photo/1129976.jpg
neviete mi prosim vas poradit ked chcem iba dat spracovat a vykysnut cesto na akom programe???velmi by ste mi pomohli, lebo ako kukam, tak kukam, no nevidim 😉 dakujem velmi pekne

noja2210
15. dec 2011

@zsuzsuka ahoj, my mame moulinexku uz 2 roky a uplne najviac an nej robim prave kysnute cesto, mame starsi model ako ty, a na cesto je program c. 11 (trva hodinu a pol)

zsuzsuka
15. dec 2011

jeeeej noja2210 ja ti velmi pekne dakujem za bleskovu odpoved..... 😵 tak skusime mozno vecer hned nahodit cesto prisady a uvidime....

zsuzsuka
15. dec 2011

noji, teraz pozeram do manualu, pod 11 mam sladky chlieb, vhodny pre recepty, kt obsahuju viac mastnych prisad a cukor..myslis, ze to je to...?

svetlankat
15. dec 2011

@zsuzsuka ja mam moulinex a na mojej je cesto c. 13, ja mam tu bagetovu tak preto je to poposuvane, lebo prve dva programi su na bagety. Aj teraz som dorobila kysnute cesto, robim veku.

svetlankat
15. dec 2011

@zsuzsuka urcite to nie je ono

svetlankat
15. dec 2011

@zsuzsuka pozeram, ze ta tvoja ma 19 programov