Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

mukky
29. jan 2011

@adamko05 super tie buchtičky vyzeraju 😉

mukky
29. jan 2011

tak teraz som dopiekla tie rožky,su vyborné...aj ked som sa s nimi natrápila,cesto bolo velmi lepkavé....ja som dala olej aj do pekarnicky a az potom som si vsimla ze treba pridat len do kakaovej casti,ale myslim ze v tom problem nebude,tvaroh som mala taky ako termix,ten som dala,zeby preto? 😕

@dannynka mala si pravdu s tým cukrom,ja som dala 3 lyzice hnedeho cukru a 2 balícky vanilkoveho a aj tak je to malo sladké,a to som do kakaovej casti davala aj kakao a granko.. 😕 ,jednoznacne ich musím pocukrovať....

ale chutovo su vyborne,len som narobila aj vacsiue aj mensie kym som prisla na system aku velkost 😀

mm bude mat na ranajky ked dojde z nočnej... 😎

mukky
29. jan 2011

foto 😀 a potierala som pred aj po pečení maslom roztopeným...

janette4
30. jan 2011

@mukky ale sú krááásne.ak sa do víkendu nerozsypem,spravím budúci víkend.
@adamko05 máš kráááásne tie buchty,fakt všetky jak jedna.a aj ja mám doma takého pomocníka.
Včera som robila pizzovníky a on si tiež jeden naplnil a potom ho každému ukazoval. 😀

adamko05
30. jan 2011

@mukky ja s cestom hned pracujem, dakedy ho vyberam aj o 15 min. skôr, ako skončí program, ked je pekne nakysnute 😉

mukky
30. jan 2011

@janette4 dík,ale som rada že vyzeraju aspon takto 😀 ,lebo som ich látala ,plátala...fakt som sa s nimi nababrala,strasne sa mi to lepilo....

ale treba dať podla mna aspon 6 lyžíc cukru 😕 ,cesto bolo len nasladlé aj napriek tomu že som tam pridala cukru viac ako v recepte

mm chutilo,ráno si dal 3 kusky,ja večer 1 ten čo som rozrezala a mňamka 😉

mukky
30. jan 2011

@janette4 ved ich sprav dnes 😀 a máš to zaručené 😀 ,keby niečo,veľa šťastícka a zdravíčka kedže prehliadaš ip 😀

mukky
30. jan 2011

@adamko05 ďakujem,ja som v tom ešte veľmi nevyznám len mamka mi stale vraví že ked uz to vyberiem treba s ním pracovať 😕

adamko05
30. jan 2011

@mukky no ved mama ma pravdu... načo by ešte kyslo po mimo
ja som teraz knedľu robila a 20 min. pred skončením programu bola nakysnuta až nad nadobu, tak som vybrala, urobila bochnčíky a šup do pary... (chvíľku na doske pokysli ešte)

janette4
30. jan 2011

@mukky jaj moja,neprehliadam,len vždy narýchlo prečítam,poviem si,že potom odpíšem a potom na to zabudnem.prepáč ☹

mukky
30. jan 2011

@janette4 to nič 😀 ,ja viem že máš toho dosť 😉 ,ja mám teraz volno,malý papá sam v stoličke,využívam 😉

mukky
30. jan 2011

@adamko05 mamy maju vždy pravdu 😀,tak ok 😉

adamko05
30. jan 2011

@mukky no, občas vždy 😀

katy2
30. jan 2011

@mukky ja ked robim knedle ale aj ine kysnute v pekarni, vyberiem spracujem a na doske ci plech este chvilu necham dokysnut ale uz hotove pred pecenim (parenim)... samotne cesto uz kysnut po vybrati z pekarne nenechavam...

adamko05
30. jan 2011

@katy2 pravdu vravia, tak isto aj ja robím
teraz práve knedličku parím 😝

matja
30. jan 2011

@mukky - ja tiež, keď spracujem cesto do želanej podoby (rožky, buchty...), tak ich nechám ešte 15 až 30 minút podkysnúť a potom dám upiecť.

@imzadi už nevypeká, už sa dlho s ničím nepochválila a neukázala sa tu 😕 Predpokladám, že už má mimčo na svete 🙂

katy2
30. jan 2011

@adamko05 ja som robila knedle vcera... ku segediskemu 😝 boli fajnove... uz kupovane dlhsie nechcem ani vidiet, nechytaju sa na domace... a su bez roboty....

janette4
30. jan 2011

ja som tiež dnes robila tie knedle,čo tu všetky robíte a sú fajnové.spravila som len z polovičnej dávky,lebo mm knedľám moc nedá a vždy sa vyhadzujú,tak som spravila dve také maličké,to je pre nás akurát.a veru na kupované sa na ne nechytajú.

@matja imzadi nastupovala v piatok do pôrodnice na vyvolanie,takže určite už je malinký na svete.

mukky
30. jan 2011

@janette4 a ktorý recept si robila a aký je postup?

ja som este tiež knedlík nikdy nerobila,kupujeme ho malo,mm aj gulas madarský ci segedín si da radsej s chlebom 😕 ,ja zase nie...ked uz gulaš občas tak s knedlíkom 😎

teraz som mala chut na knedlik ked sme boli na celý den v Madarsku,ale vo vajíčku,mm narobil na cestu..to je tiež fajn...raz za čas..

mukky
30. jan 2011

receptíky:

http://www.toprecepty.cz/recept/1656-kynute-kne...

ja parene buchty sice nelubim,teda nikdy som ich nejako nejedavala ani doma ani v jhedalni v skole,len tu posypku co robili...ale co viem tak sa da knedlik robit aj ako buchty,namaze sa na krajce lekvar,zlepi sa,poleje maslom ,granko na to...

reruna
30. jan 2011

@adamko05 dík
@mukky super rohlíčky, knedlu dělám tuto http://www.schutou.sk/index.php/recepty/salaty-...

janette4
30. jan 2011

@mukky robila som ten recept,čo dnes vložila
@reruna . 🙂

katy2
30. jan 2011

ja robim tu istu knedlu ale miesto hrubej davam polohrubu muku a miesto suseneho drozdia 1/4 normalneho klasickeho
je super, taka nadychana... som spokojna 🙂

reruna
30. jan 2011

@janette4 příště udělej klidně z plné dávky a zamraz...

reruna
30. jan 2011

@matja imzadi byla v pátek na vyvolávání

duplicka
31. jan 2011

ahojte prosim vas mate nejaky ozaj vyskusany recept na dukatove buchticky 😉 😉 😉 je ich vela na nete a neviem ktory 😕

lucka369
31. jan 2011

Ahojte.Neviete recept na dobrú vianočku z domácej pekárne? 🙂 Ďakujem

modra1
31. jan 2011

@lucka369 _mám, pečiem ju v však v rúre, v pekárni som neskúšala a ani sa nechystám, tak neviem, či ťa zaujíma aj taká.

lucka369
31. jan 2011

@modra1 krásna je 🙂 neviem či by som to vedela urobiť,ale poprosím ťa o recept

modra1
31. jan 2011

@lucka369
Vianočka (aj pre alergikov na BKM):
250 ml mlieka (dávam ovsené)
1 vajce (robila som aj zo samotného žĺtka a OK)
30 g rozpusteného masla (dávam rastlinné bez BKM)
500 g hladkej múky
70 g cukru
pol lyžičky soli
pol kocky droždia

Všetko v uvedenom poradí po pekárne, droždie najskôr rozrobím s trochou teplého mlieka, cukru a soli a až keď nadkysne, nalejem ho navrch do pekárne. Niekedy prisypem hrozienka. Po vykysnutí cesta ho rozdelím, asi 2/3 len tak upravím na tú spodnú časť (obyčajná placka ako chlieb) a zo zvyšku upletiem vrch (ja robím zo 4 pásikov, ak si netrúfaš, klasický vrkoč z 3 zvládneš určite). Celé to potriem rozšľahaným vajcom a pečiem najskôr na 180 stupňov 20 minút, potom stiahnem na 150 a pečiem ešte 10 minút, všetko teplovzduch. Po upečení potriem cukrovou vodou. Nám veľmi chutí, dúfam, že bude aj vám.